Νέα

Αυτοκίνητο: ποιό έχουμε; Ποιό θέλουμε; Πώς θα το κάνουμε;

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 11 άτομα (2 μέλη και 9 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.789
Like
14.202
Πόντοι
3.656
Αυτό που βλέπεις τώρα είναι το facelift, από πέρσι.
εγώ αυτό που σου λέω το είχα το 22 (μοντέλο 21) amg look αλλά είχε διαφορετικό εσωτερικό και διαφορετικό τιμόνι.

και με αισθητά μικρότερη οθόνη αφής
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.518
Like
1.640
Πόντοι
216
είναι άλλες οι παράμετροι....

μπορεί η φάση με τα ορυκτά να είναι τελειωμένη υπόθεση σε βάθος χρόνου αλλά δεν κυβερνά η λογική κυβερνά η οικονομία.

στην Ελλάδα δεν μπορεί να εφαρμοστεί όπως δεν μπορούν να εφαρμοστούν τα νέα πρότυπα στις παλιές πολυκατοικίες.
Μπορεί κι εδώ να έρθουν υποδομές με καθυστέρηση 100 ετών, σαν το Κτηματολόγιο ένα πράγμα.

Πάντως αυτό το πράγμα, το να περιμένεις μια ώρα πχ να φορτίσεις σε ταξίδι στην εθνική, δεν νομίζω ότι μπορεί να το σηκώσει ποτέ ο μέσος Έλληνας που είναι εκ φύσεως νευρικός Βαλκάνιος.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.789
Like
14.202
Πόντοι
3.656
Μπορεί κι εδώ να έρθουν υποδομές με καθυστέρηση 100 ετών, σαν το Κτηματολόγιο ένα πράγμα.

Πάντως αυτό το πράγμα, το να περιμένεις μια ώρα πχ να φορτίσεις σε ταξίδι στην εθνική, δεν νομίζω ότι μπορεί να το σηκώσει ποτέ ο μέσος Έλληνας που είναι εκ φύσεως νευρικός Βαλκάνιος.
τι υποδομές δηλαδή? μόνο εαν η μπαταρίες φτάσουν στο σημείο να φορτίζουν σε 60 δευτερόλεπτα και να έχουν αυτονομία 500χλμ

αλλά το να αποκτήσει πρόσβαση σε φόρτιση στο σπίτι του ο καθένας απλά δεν γίνεται. Ακόμα και σε εταιρείες αρχιδάτες φορτιστές έχουν για τα αμάξια λίγων στελεχών όχι για τον κάθε υπάλληλο.

και σε πολυκατοικίες ακόμα έχουν φορτιστές και σε μικρές εταιρείες...αλλά δεν είναι μαζικής διάθεσης.

Ο Ελληνάκος που ψάχνει να αγοράσει ένα αμαξάκι ξέρεις τι θα κάνει μόλις ακούσει ότι η μπαταρία όταν θα θέλει αλλαγή κοστίζει 10Κ? θα το πετάξει από το λιμάνι δίπλα στο μπλού σταρ...
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.557
Like
72.950
Πόντοι
12.756
εγώ αυτό που σου λέω το είχα το 22 (μοντέλο 21) amg look αλλά είχε διαφορετικό εσωτερικό και διαφορετικό τιμόνι.

και με αισθητά μικρότερη οθόνη αφής

μικρη οθονη = παλι το φθηνο πηρες ρε φτωχατζα

οσο για τιμονια κτλ που λες , μπορει να πηρες καμιά μαιμου εντελως :coffee: ικανο σε εχω
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.789
Like
14.202
Πόντοι
3.656
μικρη οθονη = παλι το φθηνο πηρες ρε φτωχατζα

οσο για τιμονια κτλ που λες , μπορει να πηρες καμιά μαιμου εντελως :coffee: ικανο σε εχω
ναι δεν είχε το apple play αυτό μου είχε στοιχίσει πολύ η αλήθεια είναι

το τιμόνι ήταν ωραίο...και τα καθσίματα επένδυση κτλπ πολύ καλό....

αλλά οι γαμημένες οι οθόνες ανήκουν στα τογιότα γιάρις όχι στην μερσεντές γαμώ την κοινωνία :uzi:
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.518
Like
1.640
Πόντοι
216
τι υποδομές δηλαδή? μόνο εαν η μπαταρίες φτάσουν στο σημείο να φορτίζουν σε 60 δευτερόλεπτα και να έχουν αυτονομία 500χλμ

αλλά το να αποκτήσει πρόσβαση σε φόρτιση στο σπίτι του ο καθένας απλά δεν γίνεται. Ακόμα και σε εταιρείες αρχιδάτες φορτιστές έχουν για τα αμάξια λίγων στελεχών όχι για τον κάθε υπάλληλο.

και σε πολυκατοικίες ακόμα έχουν φορτιστές και σε μικρές εταιρείες...αλλά δεν είναι μαζικής διάθεσης.

Ο Ελληνάκος που ψάχνει να αγοράσει ένα αμαξάκι ξέρεις τι θα κάνει μόλις ακούσει ότι η μπαταρία όταν θα θέλει αλλαγή κοστίζει 10Κ? θα το πετάξει από το λιμάνι δίπλα στο μπλού σταρ...
Μέχρι να αποκτήσει υποδόμές η Ελλάδα, παίζει και να έχουμε φτάσει στη τεχνολογία σε μπαταρίες που φορτίζουν όσο κρατάει μια στάση για τσιγάρο...
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.789
Like
14.202
Πόντοι
3.656
Μέχρι να αποκτήσει υποδόμές η Ελλάδα, παίζει και να έχουμε φτάσει στη τεχνολογία σε μπαταρίες που φορτίζουν όσο κρατάει μια στάση για τσιγάρο...
δεν πιστεύω ότι θα αποκτήσει ποτέ....αλλά δεν πιστεύω ότι θα προχωρήσει και πολύ η ηλεκτροκίνηση (άλλο τα υβριδικά)

το κακό είναι ότι με τον έναν ή τον άλλο τρόπο η οδήγηση ως απόλαυση θα πάει στα σκουπίδια
 

Alberto2

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2023
Μηνύματα
294
Like
302
Πόντοι
21
τελικά ιδέες για κανα SUV δεν λέει κανεις....όλο και κάποιος φίλος θα ψάχνει για κανα αυτοκίνητο...δε μπορει...περιμένουμε ιδέες...
 

rodriguez96

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
8.070
Κριτικές
32
Like
15.923
Πόντοι
12.946
τελικά ιδέες για κανα SUV δεν λέει κανεις....όλο και κάποιος φίλος θα ψάχνει για κανα αυτοκίνητο...δε μπορει...περιμένουμε ιδέες...
Πρέπει να δώσεις στοιχεία γιατί ψάχνεις B suv, C suv, D...
Τι budget διαθέτεις, πόσο θες να καίει, θέλεις τετρακίνηση να τραβήξεις μια βάρκα
και πολλά άλλα...
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.362
Like
22.980
Πόντοι
5.506
τελικά ιδέες για κανα SUV δεν λέει κανεις....όλο και κάποιος φίλος θα ψάχνει για κανα αυτοκίνητο...δε μπορει...περιμένουμε ιδέες...
Εξαρταται τι εννοεις suv, τι αναγκες εχεις και τι μπατζετ διαθετεις.
 

rodriguez96

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
8.070
Κριτικές
32
Like
15.923
Πόντοι
12.946
Εμένα μου αρέσει το SUV που έχει ο Tulsa King ( 2018 Lincoln Navigator)
μάλλον θα το παραγγείλω

tulsa king.jpg
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.362
Like
22.980
Πόντοι
5.506
Tesla ή BYD, το παρόν και το μέλλον είναι ηλεκτρικό.
Αν και ειμαι κατα της ηλεκτροκινησης (προς το παρον) ζηλευω την απολυτη επιταχυνση που αισθανεσαι με ενα μεσο ηλεκτρικο, ποσο μαλλον και λιγο πιο δυνατο.

Το BYD για οσους κοιτανε την κατηγορια δειχνει πολλα υποσχομενο.
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.494
Like
9.802
Πόντοι
2.306
Αν και ειμαι κατα της ηλεκτροκινησης (προς το παρον) ζηλευω την απολυτη επιταχυνση που αισθανεσαι με ενα μεσο ηλεκτρικο, ποσο μαλλον και λιγο πιο δυνατο.

Το BYD για οσους κοιτανε την κατηγορια δειχνει πολλα υποσχομενο.
Εγώ σκεφτόμουν Σεατ Λεον Ντίζελ με Λιζινγκ
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: barock

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.362
Like
22.980
Πόντοι
5.506

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.494
Like
9.802
Πόντοι
2.306
Έχουμε εδώ μέσα ένα ναυάγιο της ζωής που έμεινε τόσο ευχαριστημένος που το ξαναπήρε, αν χρειάζεσαι πληροφορίες.
ε όχι και ναυάγιο μέλη που έχουν σαρώσει την Ευρώπη το 1992 και γνωρίζουν κάθε γωνια του Τυρολου.

Μη δούμε εκλεπτυσμένο άνθρωπο να καλεί συγγενείς και φίλους σε μπουρδελοξενοδοχειο να τον ξελασπώσουν από καυγα με τον νταβά αμέσως να τον πούμε ναυάγιο
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: barock

Alberto2

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2023
Μηνύματα
294
Like
302
Πόντοι
21
μιλάμε για SUV τριετίας...μεταξύ Q3 ,Volvo ,Tiguan ,Peugeot 308 πχ, Μινι Cantryman, κλπ....μέχρι 32- 35χιλιάδες ευρω Μαξιμουμ....

δ
 

rodriguez96

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
8.070
Κριτικές
32
Like
15.923
Πόντοι
12.946
μιλάμε για SUV τριετίας...μεταξύ Q3 ,Volvo ,Tiguan ,Peugeot 308 πχ, Μινι Cantryman, κλπ....μέχρι 32- 35χιλιάδες ευρω Μαξιμουμ....

Όλα τα ευρωπαϊκά βάζεις, κοίτα και κανένα Ασιάτη,
θα πληρώνεις πολλά για επισκευές.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom