Νέα

Αύγουστος! Ο Μήνας των πανηγυριών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nzg
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 67
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
34.986
Κριτικές
62
Like
44.490
Πόντοι
8.530
Στα πανηγύρια θα κάνεις τη φιγούρα σου στην πίστα όπου και θα αφήσεις χαρτί στην ορχήστρα και μετά θα κάνεις και τις φιγούρες σου. Τα γουστάρουν αυτά οι πανηγυρτζούδες.

Μετά το καλό καμάκι γίνεται στο τραπέζι, εκεί που θα πέσει το μπλα μπλα. Γενικώς αν πας με διάθεξη να παίξεις μπάλα μια χαρά είναι τα πανηγύρια, μπορεί να πετύχεις και καμιά χωρισμένη μιλφάρα από Αθήνα που πήγε για να δει νέα αγοράκια, κανένα καταπιεσμένο πιπινάκι που έχει πάει με τους γονείς του και θέλει να κάνει τη φάση του.

Για αυτό λοιπόν ντου από παντού!!
Για την φάση δεκτόν...
Όμως αν είναι να ρίξεις φράγκα φόρα παρτίδα ,καλύτερα φάτα στα κορίτσια μας για σίγουρο αποτέλεσμα η ρίξε κάνα στοίχημα μήπως και πάρεις κάτι πίσω..
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Εγώ τύπε όπως ανέφερα και παραπάνω αν τύχει και πάω με ενδιαφέρει η καλτιλα θέλω να δω τον τύπο που όλη νύχτα θα χορεύει μόνος τού και θα κερνάει τον εαυτό του, τον τύπο με το κουστούμι από το 1970 με τη κοντή γραβάτα, τον αρχοντοχωριάτη που θα μερακλωσει και θα πετάει μαρούλι στην ορχήστρα, τον μανουριαρη που συνεχώς θα ψάχνετε για φασαρία, τον τύπο που μόλις ακούσει το κλαρίνο της καψουρας θα δακρύσει, τον κλαρινιτζη που θα βρίζει γιατί του έχουν ζαλίσει τα αρχιδια όλο το βράδυ,γενικά η φάση έχει πολλή καραγκιοζιλικη και γέλιο, τώρα αν προκύψει και κάνα μιλφακι ξεμπαρκο την πέφτουμε διακριτικά και ότι κάτσει, για πιπινια δεν νομίζω είμαι μεγάλος άσε που δεν θα αντέξω κιόλας.
Σε τιμά η ειλικρίνεια σου ...τσιμπα ένα λικε.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
34.986
Κριτικές
62
Like
44.490
Πόντοι
8.530
Εγώ τύπε όπως ανέφερα και παραπάνω αν τύχει και πάω με ενδιαφέρει η καλτιλα θέλω να δω τον τύπο που όλη νύχτα θα χορεύει μόνος τού και θα κερνάει τον εαυτό του, τον τύπο με το κουστούμι από το 1970 με τη κοντή γραβάτα, τον αρχοντοχωριάτη που θα μερακλωσει και θα πετάει μαρούλι στην ορχήστρα, τον μανουριαρη που συνεχώς θα ψάχνετε για φασαρία, τον τύπο που μόλις ακούσει το κλαρίνο της καψουρας θα δακρύσει, τον κλαρινιτζη που θα βρίζει γιατί του έχουν ζαλίσει τα αρχιδια όλο το βράδυ,γενικά η φάση έχει πολλή καραγκιοζιλικη και γέλιο, τώρα αν προκύψει και κάνα μιλφακι ξεμπαρκο την πέφτουμε διακριτικά και ότι κάτσει, για πιπινια δεν νομίζω είμαι μεγάλος άσε που δεν θα αντέξω κιόλας.
Παραστατικός...συγκινήθηκα.
Ευ γέ!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
34.986
Κριτικές
62
Like
44.490
Πόντοι
8.530
Εγώ τύπε όπως ανέφερα και παραπάνω αν τύχει και πάω με ενδιαφέρει η καλτιλα θέλω να δω τον τύπο που όλη νύχτα θα χορεύει μόνος τού και θα κερνάει τον εαυτό του, τον τύπο με το κουστούμι από το 1970 με τη κοντή γραβάτα, τον αρχοντοχωριάτη που θα μερακλωσει και θα πετάει μαρούλι στην ορχήστρα, τον μανουριαρη που συνεχώς θα ψάχνετε για φασαρία, τον τύπο που μόλις ακούσει το κλαρίνο της καψουρας θα δακρύσει, τον κλαρινιτζη που θα βρίζει γιατί του έχουν ζαλίσει τα αρχιδια όλο το βράδυ,γενικά η φάση έχει πολλή καραγκιοζιλικη και γέλιο, τώρα αν προκύψει και κάνα μιλφακι ξεμπαρκο την πέφτουμε διακριτικά και ότι κάτσει, για πιπινια δεν νομίζω είμαι μεγάλος άσε που δεν θα αντέξω κιόλας.
Ω ρε παικτη...θυμήθηκα στην Τούμπα...είχα δει έναν τύπο με πλεκτη ζακέτα ΠΑΟΚ σχεδόν υποκίτρινη από την πολυκαιρια...μουσειακό έκθεμα!!!!
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.763
Πόντοι
2.306
Πόσο για τον π... τσο είναι οι νεοέλληνες
Τι είναι 15 αυγουστου? Η Κοίμηση δηλαδή ο θάνατος της παναγιας

Αντι για μνημόσυνο εμείς κάνουμε γλέντια σ όλη την ελλαδα
εδώ γιορτάζουν τον αη βασίλη που ξέρουν δεν υπάρχει είναι το χειρότερο
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: enduro

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.853
Κριτικές
16
Like
14.615
Πόντοι
6.515
Εγώ τύπε όπως ανέφερα και παραπάνω αν τύχει και πάω με ενδιαφέρει η καλτιλα θέλω να δω τον τύπο που όλη νύχτα θα χορεύει μόνος τού και θα κερνάει τον εαυτό του, τον τύπο με το κουστούμι από το 1970 με τη κοντή γραβάτα, τον αρχοντοχωριάτη που θα μερακλωσει και θα πετάει μαρούλι στην ορχήστρα, τον μανουριαρη που συνεχώς θα ψάχνετε για φασαρία, τον τύπο που μόλις ακούσει το κλαρίνο της καψουρας θα δακρύσει, τον κλαρινιτζη που θα βρίζει γιατί του έχουν ζαλίσει τα αρχιδια όλο το βράδυ,γενικά η φάση έχει πολλή καραγκιοζιλικη και γέλιο, τώρα αν προκύψει και κάνα μιλφακι ξεμπαρκο την πέφτουμε διακριτικά και ότι κάτσει, για πιπινια δεν νομίζω είμαι μεγάλος άσε που δεν θα αντέξω κιόλας.
Περιγράφεις ένα κλασικό μέλος του bou
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.013
Κριτικές
9
Like
12.910
Πόντοι
3.836
Εγώ τύπε όπως ανέφερα και παραπάνω αν τύχει και πάω με ενδιαφέρει η καλτιλα θέλω να δω τον τύπο που όλη νύχτα θα χορεύει μόνος τού και θα κερνάει τον εαυτό του, τον τύπο με το κουστούμι από το 1970 με τη κοντή γραβάτα, τον αρχοντοχωριάτη που θα μερακλωσει και θα πετάει μαρούλι στην ορχήστρα, τον μανουριαρη που συνεχώς θα ψάχνετε για φασαρία, τον τύπο που μόλις ακούσει το κλαρίνο της καψουρας θα δακρύσει, τον κλαρινιτζη που θα βρίζει γιατί του έχουν ζαλίσει τα αρχιδια όλο το βράδυ,γενικά η φάση έχει πολλή καραγκιοζιλικη και γέλιο, τώρα αν προκύψει και κάνα μιλφακι ξεμπαρκο την πέφτουμε διακριτικά και ότι κάτσει, για πιπινια δεν νομίζω είμαι μεγάλος άσε που δεν θα αντέξω κιόλας.
Να προσθέσω και μικροφωνική με τέρμα το echo να μην καταλαβαίνει κανείς τίποτα και το προσωπικό μου αγαπημένο : τη λαχειοφόρο αγορά. Με δώρα από ολόκληρο αρνί (καμιά φορά ζωντανό) μέχρι μπρελόκ για τα κλειδιά σας.

Από το φαϊ των πανηγυριών δεν παθαίνεις τίποτα... είναι ευλογημένο.
 

Eraser..

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
27.843
Like
9.867
Πόντοι
1.406
πανηγύρι.JPG
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
34.986
Κριτικές
62
Like
44.490
Πόντοι
8.530
Πριν από λίγο βγήκαν πλάνα με γίγαντα Κωστα Σαφετη σε πανηγύρια σε ρεπορτάζ ΑΝΤ-1.
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.799
Like
15.453
Πόντοι
3.656
Έχει μπει για τα καλά ο μήνας Αύγουστος και έχουν ξεκινήσει πια και τα πανηγύρια τα οποία ισχύουν συνήθως μέχρι της 22 Αυγούστου.

Να υποθέσω ότι όσοι λείπετε πάτε σε ζωντανά προγράμματα πανήγυρων!!

και γαμω τυπε ο αυγουστος :wanker::wanker::wanker:
κανω τον γκαβο σε καθε πανηγυρι και μαζευω ολο το χαρτι :confused::confused::confused:
και τα βραδια παιζω δημοτικα με το μπουζουκι :confused::confused::confused:
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.799
Like
15.453
Πόντοι
3.656
27 αυγούστου ως 4 σεπτεμβρίου τ0 μεγαλο πανυγήρι στον Αγιο Μάμα χαλκιδικής.
το τρίτο μεγαλύτερο πανυγήρι στην ελλαδα.
εκατομύρια γυναικεία βρακιά, σουβλακι τεμάχιο ( καλαμάκι για τους αθηναίους)
τάκης ο παγωτάκης, χαλβας φαρσάλων, ρομά να σου βάλουν με το ζόρι υαλοκαθαριστήρες σιλικόνης, λουνα πάρκ με γύρο θανάτου, και ιπποδρομο με αλογάκια, η τσίκνα και τα φώτα φαίνονται από χιλιόμετρα μακρια, και το αυτοκίνητο γεμάτο χωμα από το παρκινγκ.
Αρωμα αυθεντικής παλιάς ελλάδας.
γυρω στις τρεις ωρες θέλεις να το δείς ολο.
αν πάτε με γυναίκα θέλει άπειρη υπομονη και φυσικά φραγκα για ξοδεμα.

τυπε ευχαριστω για την πληροφορια,παω να ζητιανεψω δουλεψω :confused::confused::confused:
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.799
Like
15.453
Πόντοι
3.656

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom