Νέα

Αύγουστος! Ο Μήνας των πανηγυριών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nzg
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 67
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.959
Κριτικές
63
Like
45.863
Πόντοι
9.297
Αναφέρεσαι σε έμπορο πανυγήρι, υπάρχουν και τα άλλα πανυγήρια με κλαρίνα χορούς μπύρες και χοιρινά καλαμάκια που εκεί παίζει παιχνίδι
Έχεις δίκιο.
Στην Ικαρία ακούγονται πολλά σκηνικά...
Πάντως ως ροκας σέβομαι αρκετα τον εαυτό μου για να τρώω γυφτολα'ι'καντζες στην μάπα όλη την νύχτα.
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: enduro

cost2001

Μέγας
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.975
Like
12.340
Πόντοι
3.556
Έχεις δίκιο.
Στην Ικαρία ακούγονται πολλά σκηνικά...
Πάντως ως ροκας σέβομαι αρκετα τον εαυτό μου για να τρώω γυφτολα'ι'καντζες στην μάπα όλη την νύχτα.
Τύπε όλα γίνονται για την καλτιλα και το καλύτερο στα πανυγήρια όπως λέει και ο Τζουβελας είναι να βλέπεις τον γέρο ογδόντα χρονών κάτω από το ηχείο σε καρέκλα να χτυπάει παλαμάκια και κάθε δύο λεπτά να αναφωνεί δυνατά "Έτσι να βλέπω χαρές"
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.959
Κριτικές
63
Like
45.863
Πόντοι
9.297
Τύπε όλα γίνονται για την καλτιλα και το καλύτερο στα πανυγήρια όπως λέει και ο Τζουβελας είναι να βλέπεις τον γέρο ογδόντα χρονών κάτω από το ηχείο σε καρέκλα να χτυπάει παλαμάκια και κάθε δύο λεπτά να αναφωνεί δυνατά "Έτσι να βλέπω χαρές"
Θα πράξω το κατά δύναμιν...
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.400
Κριτικές
18
Like
20.461
Πόντοι
4.546
Αναφέρεσαι σε έμπορο πανυγήρι, υπάρχουν και τα άλλα πανυγήρια με κλαρίνα χορούς μπύρες και χοιρινά καλαμάκια που εκεί παίζει παιχνίδι
Αναμένουμε με ανυπομονησία να ακούσουμε ατάκες, αγοράζοντας καλαμάκια (ή σουβλάκια) , ζαχαρώνοντας την κορασίδα που τα πουλάει και ψάχνοντας τρόπο να την ρίξουμε...ΜΟΝΟ για έμπειρους μύστες, κατάσταση....
Μην ακούσω ξενέρωτα κλισέ τύπου: - ""μωρό, πιάσε μου δύο σουβλάκια από εκείνα τα χοντρά και μακρουλά, να τα ζευγαρώσω με το δικό μου" .
 

cost2001

Μέγας
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.975
Like
12.340
Πόντοι
3.556
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι η νοστιμιά στα καλαμάκια που δεν έχει καμία σχέση με αυτά στα σουβλατζίδικα, δεν ξέρω πως το πετυχαίνουν ίσως είναι τα έξτρα ξυγκια σκύλου που βάζουν σε συνδιασμό με το χοντρό αλάτι που ρίχνουν και η σάλτσα από συστατικά που κανείς δεν γνωρίζει.
 

panoss602

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2023
Μηνύματα
20
Κριτικές
12
Like
414
Πόντοι
290
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι η νοστιμιά στα καλαμάκια που δεν έχει καμία σχέση με αυτά στα σουβλατζίδικα, δεν ξέρω πως το πετυχαίνουν ίσως είναι τα έξτρα ξυγκια σκύλου που βάζουν σε συνδιασμό με το χοντρό αλάτι που ρίχνουν και η σάλτσα από συστατικά που κανείς δεν γνωρίζει.
Το καλο ψησιμο και το σωστο αλατι πιστευω
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
46.119
Like
29.534
Πόντοι
5.006
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι η νοστιμιά στα καλαμάκια που δεν έχει καμία σχέση με αυτά στα σουβλατζίδικα, δεν ξέρω πως το πετυχαίνουν ίσως είναι τα έξτρα ξυγκια σκύλου που βάζουν σε συνδιασμό με το χοντρό αλάτι που ρίχνουν και η σάλτσα από συστατικά που κανείς δεν γνωρίζει.
:tooth:
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.400
Κριτικές
18
Like
20.461
Πόντοι
4.546
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι η νοστιμιά στα καλαμάκια που δεν έχει καμία σχέση με αυτά στα σουβλατζίδικα, δεν ξέρω πως το πετυχαίνουν ίσως είναι τα έξτρα ξυγκια σκύλου που βάζουν σε συνδιασμό με το χοντρό αλάτι που ρίχνουν και η σάλτσα από συστατικά που κανείς δεν γνωρίζει.
Υποθέτω πως την διαφορά την κάνουν τα έξτρα μπαχαρικά του Μεταξουργειου που ρίχνουν: κατρουλιλα, κωλιλα, μουνιλα κσι ψαριλα, με έξτρα έξτρα μυρωδιά ΠακοΙνδων.
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.059
Κριτικές
10
Like
13.074
Πόντοι
3.846
Στα πανηγύρια θα κάνεις τη φιγούρα σου στην πίστα όπου και θα αφήσεις χαρτί στην ορχήστρα και μετά θα κάνεις και τις φιγούρες σου. Τα γουστάρουν αυτά οι πανηγυρτζούδες.

Μετά το καλό καμάκι γίνεται στο τραπέζι, εκεί που θα πέσει το μπλα μπλα. Γενικώς αν πας με διάθεξη να παίξεις μπάλα μια χαρά είναι τα πανηγύρια, μπορεί να πετύχεις και καμιά χωρισμένη μιλφάρα από Αθήνα που πήγε για να δει νέα αγοράκια, κανένα καταπιεσμένο πιπινάκι που έχει πάει με τους γονείς του και θέλει να κάνει τη φάση του.

Για αυτό λοιπόν ντου από παντού!!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.959
Κριτικές
63
Like
45.863
Πόντοι
9.297
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι η νοστιμιά στα καλαμάκια που δεν έχει καμία σχέση με αυτά στα σουβλατζίδικα, δεν ξέρω πως το πετυχαίνουν ίσως είναι τα έξτρα ξυγκια σκύλου που βάζουν σε συνδιασμό με το χοντρό αλάτι που ρίχνουν και η σάλτσα από συστατικά που κανείς δεν γνωρίζει.
Ποια σάλτσα ρε μεγάλε,κινέζικα σουβλάκια βρήκες;
Για το σκυλι...κρατάω αποστάσεις!
 

cost2001

Μέγας
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.975
Like
12.340
Πόντοι
3.556
Ποια σάλτσα ρε μεγάλε,κινέζικα σουβλάκια βρήκες;
Για το σκυλι...κρατάω αποστάσεις!
Δεν έχεις δεί δηλαδή τον μάστορα που τα πιάνει δεκαπέντε μαζί και τα βουτάει στη σάλτσα τρέλανε μας τώρα
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: enduro

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.959
Κριτικές
63
Like
45.863
Πόντοι
9.297
Στα πανηγύρια θα κάνεις τη φιγούρα σου στην πίστα όπου και θα αφήσεις χαρτί στην ορχήστρα και μετά θα κάνεις και τις φιγούρες σου. Τα γουστάρουν αυτά οι πανηγυρτζούδες.

Μετά το καλό καμάκι γίνεται στο τραπέζι, εκεί που θα πέσει το μπλα μπλα. Γενικώς αν πας με διάθεξη να παίξεις μπάλα μια χαρά είναι τα πανηγύρια, μπορεί να πετύχεις και καμιά χωρισμένη μιλφάρα από Αθήνα που πήγε για να δει νέα αγοράκια, κανένα καταπιεσμένο πιπινάκι που έχει πάει με τους γονείς του και θέλει να κάνει τη φάση του.

Για αυτό λοιπόν ντου από παντού!!
Χαρές που θα κάνουν αν πεταχτείς από το πουθενά και κάτσεις δίπλα για να κάνεις παιχνίδι...σε βλέπω να φεύγεις στα Επείγοντα μετά από φαπες με συνοδούς όπου εκεί βέβαια μπορείς να κάνεις παιχνίδι με νοσοκόμες .
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Δεν έχεις δεί δηλαδή τον μάστορα που τα πιάνει δεκαπέντε μαζί και τα βουτάει στη σάλτσα τρέλανε μας τώρα
Ε,όχι και σάλτσα μάλλον λαδολεμονο είναι αυτό...
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.931
Κριτικές
16
Like
14.865
Πόντοι
6.515
Πόσο για τον π... τσο είναι οι νεοέλληνες
Τι είναι 15 αυγουστου? Η Κοίμηση δηλαδή ο θάνατος της παναγιας

Αντι για μνημόσυνο εμείς κάνουμε γλέντια σ όλη την ελλαδα
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: enduro

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.959
Κριτικές
63
Like
45.863
Πόντοι
9.297

cost2001

Μέγας
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.975
Like
12.340
Πόντοι
3.556
Χαρές που θα κάνουν αν πεταχτείς από το πουθενά και κάτσεις δίπλα για να κάνεις παιχνίδι...σε βλέπω να φεύγεις στα Επείγοντα μετά από φαπες με συνοδούς όπου εκεί βέβαια μπορείς να κάνεις παιχνίδι με νοσοκόμες .
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Ε,όχι και σάλτσα μάλλον λαδολεμονο είναι αυτό...
Πρέπει να έχει και μουστάρδα σίγουρα μέσα :grin:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.959
Κριτικές
63
Like
45.863
Πόντοι
9.297
Πόσο για τον π... τσο είναι οι νεοέλληνες
Τι είναι 15 αυγουστου? Η Κοίμηση δηλαδή ο θάνατος της παναγιας

Αντι για μνημόσυνο εμείς κάνουμε γλέντια σ όλη την ελλαδα
Η Παναγία αναστήθηκε και οδευσε στην ζωή...
Δεν είναι τόσο γνωστό αυτό οσο στο Πασχα...άλλωστε,όχι τυχαία,ο Δεκαπενταύγουστος είναι "Το Πάσχα του καλοκαιριού".
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Πρέπει να έχει και μουστάρδα σίγουρα μέσα :grin:
Δεν νομίζω γιατί το υλικό αυτό δεν είναι κοινής αποδοχής...
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.931
Κριτικές
16
Like
14.865
Πόντοι
6.515
Η Παναγία αναστήθηκε και οδευσε στην ζωή...
Δεν είναι τόσο γνωστό αυτό οσο στο Πασχα...άλλωστε,όχι τυχαία,ο Δεκαπενταύγουστος είναι "Το Πάσχα του καλοκαιριού".
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αφου γιορτάζουμε την Κοίμηση, αν ήταν όπως λες θα γιορταζαμε την Ανάσταση
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.959
Κριτικές
63
Like
45.863
Πόντοι
9.297
Αφου γιορτάζουμε την Κοίμηση, αν ήταν όπως λες θα γιορταζαμε την Ανάσταση
Η γενική διάθεση είναι χαρμόσυνη και ας ξεχνάμε το μετα δηλαδη την Ανάσταση της Παναγίας...
 

cost2001

Μέγας
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.975
Like
12.340
Πόντοι
3.556
Στα πανηγύρια θα κάνεις τη φιγούρα σου στην πίστα όπου και θα αφήσεις χαρτί στην ορχήστρα και μετά θα κάνεις και τις φιγούρες σου. Τα γουστάρουν αυτά οι πανηγυρτζούδες.

Μετά το καλό καμάκι γίνεται στο τραπέζι, εκεί που θα πέσει το μπλα μπλα. Γενικώς αν πας με διάθεξη να παίξεις μπάλα μια χαρά είναι τα πανηγύρια, μπορεί να πετύχεις και καμιά χωρισμένη μιλφάρα από Αθήνα που πήγε για να δει νέα αγοράκια, κανένα καταπιεσμένο πιπινάκι που έχει πάει με τους γονείς του και θέλει να κάνει τη φάση του.

Για αυτό λοιπόν ντου από παντού!!
Εγώ τύπε όπως ανέφερα και παραπάνω αν τύχει και πάω με ενδιαφέρει η καλτιλα θέλω να δω τον τύπο που όλη νύχτα θα χορεύει μόνος τού και θα κερνάει τον εαυτό του, τον τύπο με το κουστούμι από το 1970 με τη κοντή γραβάτα, τον αρχοντοχωριάτη που θα μερακλωσει και θα πετάει μαρούλι στην ορχήστρα, τον μανουριαρη που συνεχώς θα ψάχνετε για φασαρία, τον τύπο που μόλις ακούσει το κλαρίνο της καψουρας θα δακρύσει, τον κλαρινιτζη που θα βρίζει γιατί του έχουν ζαλίσει τα αρχιδια όλο το βράδυ,γενικά η φάση έχει πολλή καραγκιοζιλικη και γέλιο, τώρα αν προκύψει και κάνα μιλφακι ξεμπαρκο την πέφτουμε διακριτικά και ότι κάτσει, για πιπινια δεν νομίζω είμαι μεγάλος άσε που δεν θα αντέξω κιόλας.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom