Νέα

Άρης ο Ένας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 46K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

maximos555

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
9.044
Like
0
Πόντοι
66
μαξιμε υπαρχουν δυο επιλογες.Η τους πολεμας με τα ιδια οπλα η παυεις να ασχολεισαι.δεν το λεω μονο στους αρειανους αλλα και στους δικους μου.δεν προσγειωθηκαμε απο τον πλανητη κρονο και ουτε ο κοσμος ειναι αγγελικα πλασμενος.εαν πας με τον σταυρο στο χερι σε εφαγε η μαρμαγκα.


:cool2:


Για τον ΑΥΤΟΚΡΑΤΩΡΑ ειναι απλα τα πράγματα, αυτη η ομάδα με τα πιτσιρίκια, έναν μέτριο ξένο που δεν έπαιξε προχθές, πολυ νεανική ομάδα, αυτα τα σκαμπανεβάσματα θα εχει, καλη ομάδα, ταλέντο και ενθουσιασμό εχει, αλλα θα εχει πολλα πάνω-κάτω. Απλα επειδη και οι δικοί σου δε μου έδειξαν τίποτα ιδιαίτερο, δεν το περίμενα το προχθεσινό, με MVP τον Μπογρη, ήμαρτον, δεν το περίμενα. Απλα, παρα ενθουσιάστηκαν τα πιτσιρίκια και ήταν ξεκάθαρο αυτο, δεν είχαν την πείρα οτι με +10 στο ημίχρονο, με φανέλα βαριά, με το γήπεδο δικό σου ΠΟΤΕ, ΚΑΝΕΝΑ ΑΡΗΣ-παοκ δεν ήταν "τελειωμένη υπόθεση" σε 1:30" γύρισε τούμπα, ετσι ειναι αυτα τα παιχνιδια.

Ένα  ψιλό περίεργο ήταν οτι η ομάδα σου ενώ σε όλο το πρώτο ημίχρονο έχανε, ενώ στο δεύτερο μπήκε δυνατά και το γύρισε με δυνατή ΑΜΥΝΑ, σούταρε τις διπλάσιες βολές..... Δεν ειναι δικαιολογία απλα το επισημαινω. ;)
 

travestolagnos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Οκτ 2011
Μηνύματα
9.379
Κριτικές
25
Like
2.719
Πόντοι
3.246
παρακολουθοντας το παιχνιδι δεν παρατηρησα η διαιτησια να ειναι κραυγαλεα υπερ του ενος η του αλλου.
 

maximos555

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
9.044
Like
0
Πόντοι
66
παρακολουθοντας το παιχνιδι δεν παρατηρησα η διαιτησια να ειναι κραυγαλεα υπερ του ενος η του αλλου.



Ούτε εγω, απλα μετά όταν διάβαζα τα στατιστικά, πάντα το κάνω απο τότε που έπαιζα, τότε το είδα και μου έκανε εντύπωση....

Πάντως αυτο που ξέχασα ειναι οτι το πολυ ενθαρρυντικό απο προχθές ειναι οτι το παιχνίδι, μπασκετικα, ήταν παρα πολυ καλύτερο και σε θέαμα και σε ρυθμό απο το γαυρος-βαζελος, πολυ καλο, δεν παίζουν τα χρήματα μπάσκετ, βοηθούν αλλα δεν παίζουν!!!!
 

travestolagnos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Οκτ 2011
Μηνύματα
9.379
Κριτικές
25
Like
2.719
Πόντοι
3.246
το γαβρος βαζελος ηταν η κακοποιηση του αθληματος.το χειροτερο ομως ειναι οτι δεν το καταλαβαινουν.εγω δικαιολογω τον οπαδο που γκρινιαζει για την ελειψη θεαματος.καλες οι νικες αλλα το ποδοσφαιρο και μπασκετ ειναι θεαματικα αθληματα.πληρωνω για να δω θεαμα και για να περασω καλα και οχι να γυρναω σπιτι με τα νευρα σπαραλια και να ξεσπω επι δικαιων και αδικων.
 

voucheristas

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2013
Μηνύματα
2.010
Like
0
Πόντοι
16
.....τώρα οι αλήτες έχουν γίνει επιστήμονες, πονηρά φάουλ γύρω γυρω απο την περιοχή,ύπουλες κίτρινες κάρτες και με την πρώην ευκαιρία δεύτερες-έξω, διαλέγουν παιχνιδια και νικητές, το χειρότερο...... Έχουν ατιμωρισια γιατι οι κανονισμοί τους καλύπτουν απο το ΓΑΜΗΜΕΝΟ "στην κρίση του διαιτητή"......

Ρε τι μου θυμίζει αυτό, ρε τι μου θυμίζει  :think: :think:
 

voucheristas

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2013
Μηνύματα
2.010
Like
0
Πόντοι
16
Όσο για τα περί χουντοομάδας, εγώ ξέρω ότι εκείνη την 7ετία ο αρης έκανε από τις καλύτερες παρουσίες του βαθμολογικά και ο ΠΑΟΚ τις χειρότερες.  Δεν ζούσα τότε για να ξέρω, απλά επισημαίνω αυτό που ισχύει.
 

voucheristas

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2013
Μηνύματα
2.010
Like
0
Πόντοι
16
Και για να γίνω πιο σαφής εκείνη την επταετία στον βαθμολογικό πίνακα τερματίσατε πάνω από εμάς 5 φορές. Στατιστικό που ακούγεται (και είναι) αν μη τι άλλο εξωπραγματικό...
 

AGNIUS

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2007
Μηνύματα
6.278
Like
43
Πόντοι
66
Τελικα αλλη μια φορα καταλαβαινεις οτι η ομαδα ειναι γυμνη και ανυπερασπιστη τοσο απο τις "λιγες" διοικησεις οσο και απο τους δηθεν αρειαναρες δημοσιογραφους.Ρε σεις,πολυ λαιτ τα βλεπετε τα πραγματα.Διπλα εχουν χαλασει τον κοσμο δημιογραφοι-οπαδοι γιατι στην τουμπα τους παιζουν 50-50 αντι 70-30 οπως συνηθισαν και εμεις καθομαστε και κλαιμε σαν τις χηρες την μοιρα μας...Λοιπον,να τελειωνει το παραμυθι,Ηλιαδη ειναι ξεκαθαρο οτι καποιοι δεν θελουν την ομαδα εδω που ειναι,αποκτησαμε εχθρους απο το πουθενα που υπογειως προσπαθουν να εξαφανισουν την ομαδα.Σημερα κιολας τελειωνε την καριερα αυτου του τυπου!Καταγγελια σε ολα τα αρμοδια οργανα,εχεις το βιντεο,φταστο στα ακρα.Το οτι κερδισαμε ελαχιστα πρεπει να σε νοιαζει,χθες κερδισες,αυριο θα σε ξαναστησουν στον τοιχο και η εκτελεση θα πραγματοποιηθει εκ νεου.Δεν καταλαβα δηλαδη,απο ποτε παικτης που τεινει το χερι του στον διαιτητη μετα απο νικη της ομαδας του αποβαλλεται??Απο ποτε παικτης που απωθειται στην περιοχη τιμωρειται με θεατρο ακομη και να πεφτει υπερβολικα?Απο ποτε παικτης που κανει απλα ενα τακλιν που ειναι στο οριο του αντικανονικου τιμωρειται και αποβαλλεται?Απο ποτε ολα αυτα συμβαινουν για παικτες της ιδιας ομαδας στον ιδιο αγωνα απο εναν διαιτητη?Δεν ειναι ωρα ομως για προβληματισμους,ειναι ωρα για δραση.Ηλιαδη δειξε δυναμη,να προλαβεις και αντιδρασεις του κοσμου σε επομενη σφαγη που μονο περισσοτερο κακο μπορει
να προκαλεσει και ουσιαστικα να διευκολυνει το εργο των εχθρων...
 

skletzas

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2013
Μηνύματα
1.112
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Όσο για τα περί χουντοομάδας, εγώ ξέρω ότι εκείνη την 7ετία ο αρης έκανε από τις καλύτερες παρουσίες του βαθμολογικά και ο ΠΑΟΚ τις χειρότερες.  Δεν ζούσα τότε για να ξέρω, απλά επισημαίνω αυτό που ισχύει.
Ο παοκ πήρε τον πρώτο του τίτλο το 1972,οπου στο μεταξύ μας παιχνίδι αποβλήθηκαν 3 παίχτες μας(και με αισχρή διαιτησία) και μάλιστα με απόφαση της Χούντας ΟΛΑ τα έσοδα του αγώνα πήγαν στον παοκ!!!

Και πήρατε κύπελλο πάλι το 1974.

Η δε εύνοια του καθεστώτος προς την ομάδας σας ηταν αδιαμφισβήτητη.

Η Τούμπα εξοφλήθηκε με δάνειο που πήρατε και με εγγυητή την Χούντα.Συνολικά πήρατε 23 εκατ. δραχμές απο το 1967 μέχρι το 1971.

Τα δε γραφεία σας ηταν προσφορά του Ασλανίδη.
 

maximos555

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
9.044
Like
0
Πόντοι
66
Ρε τι μου θυμίζει αυτό, ρε τι μου θυμίζει  :think: :think:


Αν σου θυμίζει το περιβόητο ΑΡΗΣ-βαζελος β´ την χρονια του σπαθα, απλα να σου θυμίσω οτι μιλάτε 4 χρονια τώρα για ένα παιχνίδι όπου έφαγε μια υπερβολική κάρτα στο 3' λεπτό ο τσεγκεβαρα ο οποιος ήταν πλεον στοχοποιημενος είτε άδικα ή δίκαια με διάφορες μαλακιαρες εχει κανει είτε με σκληρό παιχνίδι ή με αντιδράσεις (όπως τότε που αποβλήθηκε και δε μπορούσε να τον κανει ζαφτι κανένας). Πήρε τη μπάλα για να μη χτυπηθεί γρήγορα ένα φάουλ, ΚΑΚΩΣ και έφαγε κάρτα, υπερβολική αλλα σωστή. Άλλο αν το κανει σήμερα κάποιο απο τα χαϊδεμένα παιδάκια ΚΑΚΩΣ δε θα τιμωρηθεί, αλλα υπάρχουν κανονισμοί που πρέπει κατ´αρχας να τους ΜΑΘΟΥΜΕ και κατα δεύτερο να κρίνουμε μετά λογική και όχι με το συναίσθημα. Φυσικα εκείνο το παιχνίδι ήταν ξεκάθαρο οτι η ομάδα σου δεν ήρθε ποτε στο Χαριλάου, αλλα βολεύει στη βιομηχανία προπαγάνδας σας να τα ρίχνετε όλα στο σπαναθα. Ήταν η χρονια που ήσουν βαζελος β´, ο μεγάλος πήγαινε τρένο και τον μικρό σε σχέση με τους υπόλοιπους αλλα εσείς νομίζατε οτι θα δεχθεί να τολμησεις να του πάρεις και το .....βάζο με το μέλι..... Κοινώς, πηγες να δαγκωσεις το χέρι που σε ταιζε, γίνεται αυτο; Όχι φυσικα.....


Agnius, δεν ειναι λύση αυτο, για μένα πιο μεγάλη μαγκιά θα ειναι να μην ξανά εμφανιστεί ομάδα ΑΡΗΣ σε γήπεδο της superκλικας, οσο κι αν πονέσει χιλιάδες κόσμου, τα μαζεύουμε και φεύγουμε, ας γίνει μια ομάδα που θα παίζει διαφορα φιλικά απο γήπεδο σε γήπεδο, να βλέπουμε ΜΠΑΛΑ και ασε τους άλλους να συνεχίσουν την παρωδία...... Γιατι και αυτοι που κάθονται και παρακολουθούν ακομα και δίνουν τα ωραία λεφτα τους άμεσα και έμμεσα ειναι συνυπεύθυνοι για αυτο που συμβαίνει.
Οι φίλοι μας οι ......μόνιμα κυνηγημένοι, βλέπουν τον επαναστάτη ποπολαρο να προσπαθεί να στήσει νέα παράγκα υπέρ τους και χειροκροτανε σα μαριονέτες.....

Ωραίες λύσεις, "επαναστατικές".....
 

maximos555

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
9.044
Like
0
Πόντοι
66
Και για να γίνω πιο σαφής εκείνη την επταετία στον βαθμολογικό πίνακα τερματίσατε πάνω από εμάς 5 φορές. Στατιστικό που ακούγεται (και είναι) αν μη τι άλλο εξωπραγματικό...


Ξεχνάς να αναφέρεις οτι πολυ απλα, ΙΣΤΟΡΙΚΑ όπου κι αν το ψάξεις, πριν τη χούντα απλα ομάδα παοκ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΟΥΘΕΝΑ.....  διάβασε λιγάκι... ;)


Οποτε το απορίας άξιο ειναι πως αρχίσες να τερματιζεις απο πάνω εστω και λίγες φορές.....
 

voucheristas

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2013
Μηνύματα
2.010
Like
0
Πόντοι
16
Ο παοκ πήρε τον πρώτο του τίτλο το 1972,οπου στο μεταξύ μας παιχνίδι αποβλήθηκαν 3 παίχτες μας(και με αισχρή διαιτησία) και μάλιστα με απόφαση της Χούντας ΟΛΑ τα έσοδα του αγώνα πήγαν στον παοκ!!!

Και πήρατε κύπελλο πάλι το 1974.

Η δε εύνοια του καθεστώτος προς την ομάδας σας ηταν αδιαμφισβήτητη.

Η Τούμπα εξοφλήθηκε με δάνειο που πήρατε και με εγγυητή την Χούντα.Συνολικά πήρατε 23 εκατ. δραχμές απο το 1967 μέχρι το 1971.

Τα δε γραφεία σας ηταν προσφορά του Ασλανίδη.

Έστω ότι συμφωνώ με όλα αυτά, που για να το λες είναι αλήθεια. Εσείς δεν ευνοηθήκατε από καμία κυβέρνηση; Ποτέ; Και αφού η χούντα βοηθούσε εμάς, γιατί βγαίνατε υψηλότερα; Σίγουρα δεν σας έδωσε και η χούντα καμιά βοήθεια; Δεν ξέρω και ούτε θα ψάξω.
Εσείς που πήρατε το 27, το 30 κάτι και το 45 σημαίνει ότι είστε βασιλόφρωνες; Και με το 44 είστε του πασοκ; και με το 99 της τρόικας;

Eίναι πολύ απλά τα πράγματα, οι εκάστοτε κυβερνήσεις στηρίζουν τις ομάδες που έχουν κόσμο απλά και μόνο για πολιτικούς λόγους.

Και όσο και να λέμε όσο σκατά ήταν η χούντα τόσο σκατά είναι και το πασοκ και η νουδου και όλα τα μουνόσκυλα...
 

maximos555

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
9.044
Like
0
Πόντοι
66
το γαβρος βαζελος ηταν η κακοποιηση του αθληματος.το χειροτερο ομως ειναι οτι δεν το καταλαβαινουν.εγω δικαιολογω τον οπαδο που γκρινιαζει για την ελειψη θεαματος.καλες οι νικες αλλα το ποδοσφαιρο και μπασκετ ειναι θεαματικα αθληματα.πληρωνω για να δω θεαμα και για να περασω καλα και οχι να γυρναω σπιτι με τα νευρα σπαραλια και να ξεσπω επι δικαιων και αδικων.



Μαζί σου, ειδικα όταν αποβάλουμε και τη μανία της νίκης με κάθε τροπο, ακομα καλύτερα.

Ειδικα στο μπασκετακι που ειναι το αγαπημένο μου, προχθές μου άρεσε το παιχνίδι, οκ έχασα, ήξερα οτι θα με πρηξεις  :birdman: αλλα ευχαριστήθηκα παιχνίδι..... Ίσως επειδη είμαι μακρυα και δεν τρώω άλλο τη γκρίνια της πόλης, τα εμμετικα ραδιόφωνα και φυλλαδες, ίσως επειδη την έχω δει αλλιώς πλεον....


Φυσικα να μην ξεχνιόμαστε......



[size=20pt]ΓΑΜΙΕΤΑΙ Ο ΠΑΟΚ ΚΑΙ Η ΤΟΥΡΚΙΑ
ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΓΑΜΙΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ![/size]
 

voucheristas

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2013
Μηνύματα
2.010
Like
0
Πόντοι
16
Ξεχνάς να αναφέρεις οτι πολυ απλα, ΙΣΤΟΡΙΚΑ όπου κι αν το ψάξεις, πριν τη χούντα απλα ομάδα παοκ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΟΥΘΕΝΑ.....  διάβασε λιγάκι... ;)


Οποτε το απορίας άξιο ειναι πως αρχίσες να τερματιζεις απο πάνω εστω και λίγες φορές.....
Την επταετία πριν της επταετίας μας περάσατε μόλις 2 φορές πάντως.
 

voucheristas

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2013
Μηνύματα
2.010
Like
0
Πόντοι
16
Αν σου θυμίζει το περιβόητο ΑΡΗΣ-βαζελος β´ την χρονια του σπαθα, απλα να σου θυμίσω οτι μιλάτε 4 χρονια τώρα για ένα παιχνίδι όπου έφαγε μια υπερβολική κάρτα στο 3' λεπτό ο τσεγκεβαρα ο οποιος ήταν πλεον στοχοποιημενος είτε άδικα ή δίκαια με διάφορες μαλακιαρες εχει κανει είτε με σκληρό παιχνίδι ή με αντιδράσεις (όπως τότε που αποβλήθηκε και δε μπορούσε να τον κανει ζαφτι κανένας). Πήρε τη μπάλα για να μη χτυπηθεί γρήγορα ένα φάουλ, ΚΑΚΩΣ και έφαγε κάρτα, υπερβολική αλλα σωστή. Άλλο αν το κανει σήμερα κάποιο απο τα χαϊδεμένα παιδάκια ΚΑΚΩΣ δε θα τιμωρηθεί, αλλα υπάρχουν κανονισμοί που πρέπει κατ´αρχας να τους ΜΑΘΟΥΜΕ και κατα δεύτερο να κρίνουμε μετά λογική και όχι με το συναίσθημα. Φυσικα εκείνο το παιχνίδι ήταν ξεκάθαρο οτι η ομάδα σου δεν ήρθε ποτε στο Χαριλάου, αλλα βολεύει στη βιομηχανία προπαγάνδας σας να τα ρίχνετε όλα στο σπαναθα. Ήταν η χρονια που ήσουν βαζελος β´, ο μεγάλος πήγαινε τρένο και τον μικρό σε σχέση με τους υπόλοιπους αλλα εσείς νομίζατε οτι θα δεχθεί να τολμησεις να του πάρεις και το .....βάζο με το μέλι..... Κοινώς, πηγες να δαγκωσεις το χέρι που σε ταιζε, γίνεται αυτο; Όχι φυσικα.....


Agnius, δεν ειναι λύση αυτο, για μένα πιο μεγάλη μαγκιά θα ειναι να μην ξανά εμφανιστεί ομάδα ΑΡΗΣ σε γήπεδο της superκλικας, οσο κι αν πονέσει χιλιάδες κόσμου, τα μαζεύουμε και φεύγουμε, ας γίνει μια ομάδα που θα παίζει διαφορα φιλικά απο γήπεδο σε γήπεδο, να βλέπουμε ΜΠΑΛΑ και ασε τους άλλους να συνεχίσουν την παρωδία...... Γιατι και αυτοι που κάθονται και παρακολουθούν ακομα και δίνουν τα ωραία λεφτα τους άμεσα και έμμεσα ειναι συνυπεύθυνοι για αυτο που συμβαίνει.
Οι φίλοι μας οι ......μόνιμα κυνηγημένοι, βλέπουν τον επαναστάτη ποπολαρο να προσπαθεί να στήσει νέα παράγκα υπέρ τους και χειροκροτανε σα μαριονέτες.....

Ωραίες λύσεις, "επαναστατικές".....

Προσωπικά δεν μιλάω για την κάρτα του Γκαρσία (που παρεπιπτόντως δεν ήταν υπερβολική , απλά δεν υπήρχε κάρτα) αλλά για όλα. Κανονικά έπρεπε να παίζατε με 8 από το 40 ( ο πρίττας κάτι είχε ψιλοπει). Σίγουρα δεν ήμασταν καλοί στο χαριλάου, όμως τότε δεν ήταν που κράζατε ότι ήμασταν τυχεροί και χωρίς να παίζουμε παίρναμε νίκες; Γενικότερα ο σπάθας μπήκε για να κερδισει ο αρης. Απλά και ξάστερα, και είμαι άνθρωπος που ούτε γκρινιάζω ούτε τέτοια. Λέω πάντα ότι βλέπω.

Εκείνη την χρονιά πάντως έτυχε να με γαμάει η διαιτησία με 4 ομάδες (αστέρας, άρης, πανιώνιος, ατρόμητος). Και οποία σύμπτωσις, με αυτές τις 4 ομάδες ο παο έπαιρνε αβαβά σφυρίγματα και κέρδιζε. Αν συνυπολογίσεις και το μεταξύ μας στο οακα που ακύρωσε κανονικότατο γκολ ο ίδιος ο σπάθας, καθώς και 4 πόντους που πήραμε και εμείς στην τούμπα από μαϊμού πέναλντι (ένα με ξάνθη και ένα με λάρισα νομίζω), μας έκλεψαν το πρωτάθλημα. ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΞΑΣΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!!!!
 

maximos555

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
9.044
Like
0
Πόντοι
66
Έστω ότι συμφωνώ με όλα αυτά, που για να το λες είναι αλήθεια. Εσείς δεν ευνοηθήκατε από καμία κυβέρνηση; Ποτέ; Και αφού η χούντα βοηθούσε εμάς, γιατί βγαίνατε υψηλότερα; Σίγουρα δεν σας έδωσε και η χούντα καμιά βοήθεια; Δεν ξέρω και ούτε θα ψάξω.
Εσείς που πήρατε το 27, το 30 κάτι και το 45 σημαίνει ότι είστε βασιλόφρωνες; Και με το 44 είστε του πασοκ; και με το 99 της τρόικας;

Eίναι πολύ απλά τα πράγματα, οι εκάστοτε κυβερνήσεις στηρίζουν τις ομάδες που έχουν κόσμο απλά και μόνο για πολιτικούς λόγους.

Και όσο και να λέμε όσο σκατά ήταν η χούντα τόσο σκατά είναι και το πασοκ και η νουδου και όλα τα μουνόσκυλα...


Απο εκει ξεκινάνε όλα και εκει τελειώνουν.

ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΚΡΑΤΟΣ, ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ, ΛΑΜΟΓΙΑ-ΡΟΥΣΦΕΤΙΑ-ΑΣΥΔΟΣΙΑ-ΑΝΙΣΟΝΟΜΙΑ.

Και για το δεύτερο αν και δεν ξέρω λεπτομέρειες, αν δεν έχω ζήσει κατι, απο αυτα που έχω διαβάσει και αυτα που ζω τα τελευταία 40 χρονια, η "κακή χούντα" ήταν αγία μπροστα στα σκατα απο το 81 και μετά που τρώμε απο ΟΛΟΥΣ.
Και εξηγώ απλα, αν και δε θέλω να με στιγματίσει κανεις για φίλο χουντικό και πιπες, εξυπνάκηδες κυκλοφορούν πολλοί, το πρώτο επιχείρημα κάποιου κατα της χούντας ειναι πάντα οτι τότε δεν υπήρχε...."ελευθερία έκφρασης,άποψης και λόγου".......


Τώρα υπάρχει...... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

skletzas

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2013
Μηνύματα
1.112
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Έστω ότι συμφωνώ με όλα αυτά, που για να το λες είναι αλήθεια. Εσείς δεν ευνοηθήκατε από καμία κυβέρνηση; Ποτέ; Και αφού η χούντα βοηθούσε εμάς, γιατί βγαίνατε υψηλότερα; Σίγουρα δεν σας έδωσε και η χούντα καμιά βοήθεια; Δεν ξέρω και ούτε θα ψάξω.
Εσείς που πήρατε το 27, το 30 κάτι και το 45 σημαίνει ότι είστε βασιλόφρωνες; Και με το 44 είστε του πασοκ; και με το 99 της τρόικας;

Eίναι πολύ απλά τα πράγματα, οι εκάστοτε κυβερνήσεις στηρίζουν τις ομάδες που έχουν κόσμο απλά και μόνο για πολιτικούς λόγους.

Και όσο και να λέμε όσο σκατά ήταν η χούντα τόσο σκατά είναι και το πασοκ και η νουδου και όλα τα μουνόσκυλα...
Μέχρι την Χούντα δεν είχατε κατακτήσει τίτλο.
Και την περίοδο εκείνη πήρατε 2 Κύπελλα,
πήρατε δάνεια,
σας γίναν δωρεά τα γραφεία,
τιμωρήθηκαν παίχτες μας,
διαλύθηκε η ομάδα του ΑΡΗ.

Εφόσον λοιπόν είχατε την στήριξη της Χούντας,
μην μου το παίζετε επαναστάτες και λαική ομάδα που πολεμάτε το κατεστημένο.

Ειδικά δε οταν τα αίσχη συνεχίστηκαν μέχρι και σήμερα...
 

travestolagnos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Οκτ 2011
Μηνύματα
9.379
Κριτικές
25
Like
2.719
Πόντοι
3.246
επιτελους μαξιμε  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:πριν απο λιγο καιρο ειχες απαντησει γιατι σας φωναζουν σκουλικια.απαντησε μου σε παρακαλω γιατι σας λενε εβραιους; :thefinge: :thefinge: :thefinge: :thefinge: :thefinge: :thefinge: :thefinge: :thefinge: :thefinge:
 

maximos555

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
9.044
Like
0
Πόντοι
66
Προσωπικά δεν μιλάω για την κάρτα του Γκαρσία (που παρεπιπτόντως δεν ήταν υπερβολική , απλά δεν υπήρχε κάρτα) αλλά για όλα. Κανονικά έπρεπε να παίζατε με 8 από το 40 ( ο πρίττας κάτι είχε ψιλοπει). Σίγουρα δεν ήμασταν καλοί στο χαριλάου, όμως τότε δεν ήταν που κράζατε ότι ήμασταν τυχεροί και χωρίς να παίζουμε παίρναμε νίκες; Γενικότερα ο σπάθας μπήκε για να κερδισει ο αρης. Απλά και ξάστερα, και είμαι άνθρωπος που ούτε γκρινιάζω ούτε τέτοια. Λέω πάντα ότι βλέπω.

Εκείνη την χρονιά πάντως έτυχε να με γαμάει η διαιτησία με 4 ομάδες (αστέρας, άρης, πανιώνιος, ατρόμητος). Και οποία σύμπτωσις, με αυτές τις 4 ομάδες ο παο έπαιρνε αβαβά σφυρίγματα και κέρδιζε. Αν συνυπολογίσεις και το μεταξύ μας στο οακα που ακύρωσε κανονικότατο γκολ ο ίδιος ο σπάθας, καθώς και 4 πόντους που πήραμε και εμείς στην τούμπα από μαϊμού πέναλντι (ένα με ξάνθη και ένα με λάρισα νομίζω), μας έκλεψαν το πρωτάθλημα. ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΞΑΣΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!!!!

Άρα μόνος σου καταλαβαίνεις οτι ο βαζελος που ήταν το ΚΟΥΜΑΝΤΟ τότε, σου έκοψε το δρόμο προς το πρωτάθλημα. Συμφωνούμε. ;)

Εσυ πες πως μεθαύριο που ο πράκτορας θα στήσει το δικό του μηχανισμό και θα ελέγχει τα πάντα και θα δώσει χορηγίες και χρήμα πχ στον πανιωνιο,για να εχει ένα σύμμαχο και να τον βοηθάει να κόβει πόντους απο τους άλλους,  θα τον αφήσει να διεκδικήσουν επι ίσοις όροις το πρωτάθλημα.... Ακούγεσαι!
 

AGNIUS

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2007
Μηνύματα
6.278
Like
43
Πόντοι
66
Τα χουμε ξαναπει,δεν υπαρχει καμια αδικια σε βαρος του παοκ με Σπαθα,ηταν απο τις ελαχιστες φορες που εφαρμοσθηκε το 50/50 σε μεταξυ μας αγωνα και κακοφανηκε στα μπαοκια,
αυτο ηταν ολο,μπορω να αναφερω προχειρα καμια 10αρια απο τα προσφατα παιχνιδια που αδικηθηκε ο Αρης (φαση Γεωργιαδη-αποβολη,ανυπαρκτο φαουλ πριν το γκολ Κοντρερας,δεν δοθηκε πεναλτυ μαρς στο Βικελιδης στο κυπελλο,πεναλτυ-αποβολη σε τετ α τετ Γιαννιωτα και δεκαδες αλλα).Στο μονο ματς που δεν υπηρξε σφαγη σας κακοφαινεται και το αναφερετε μεχρι τωρα,ημαρτον!
               Μαξιμε,δεν υπαρχει αυτο που λες,τι θα πει να φυγουμε και να δινουμε φιλικα?Στελνεις στους εχθρους σου σπιτι τους,τους κραζεις οπου τους βρεις,πας και διεκδικεις το δικιο σου οπου και οπως σε παιρνει,παντως ΔΕΝ καθεσαι να κλαις!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom