Νέα

Αιματηρή επίθεση στα Πατήσια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα siropiastos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 197
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

badi

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2008
Μηνύματα
185
Like
0
Πόντοι
1
Κατά τη γνώμη μου δεν έχουν ίχνος ιδεολιγικού υποβάθρου. Αυτό δεν σημαίνει πως αν είχαν ιδεολογικό υπόβαθρο, αυτό θα δικαιολογούσε την αφαίρεση ζωής ΚΑΝΕΝΟΣ. Καταλαβαίνω πως οι "υπόγειες διαδρομές και διασυνδέσεις" έχουν επεκταθεί τα τελευταία χρόνια και δεν θα μου έκανε εντύπωση αν αντί για μέλη τρομοκρατικής οργάνωσης που δολοφονούν, πρόκειται για δολοφόνους που έχουν περιβληθεί τον μανδύα τρομοκρατικής οργάνωσης. Θα βελτιωθούν έτσι οι κοινωνικές δομές? Μήπως έστω μακροπρόθεσμα υπάρξει βελτίωση σε κάποιον τομέα της κοινωνίας? Φυσικά και όχι. Το αντίθετο μάλιστα. Όταν υπάρχει αυξημένη εγκληματικότητα και μάλιστα αυτού του είδους, πέφτει ο πέλεκυς στο κεφάλι δικαίων (και ίσως αδίκων). Όσο αυξάνει η εγκληματικότητα και κυρίως η τρομοκρατία, τόσο γίνονται σκληρότερα τα αστυνομικά μέτρα για όλους. Πόσο μάλλον όταν "προκαλούν" την αστυνομία δολοφονόντας αστυνομικό.
Λυπάμαι για τον άνθρωπο που έχασε άδικα τη ζωή του.
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
Δε νομιζω να ναι πρακτορες ρε καρλος.. κολοπαιδα φρικαρισμενα με τους μπατσους ειναι.

Το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει πλεον το λαικο ερισμα οπως ειπωθηκε πιο πανω.

Το μονο που θα καταφερουν ετσι ειναι να τους σιχαθει ο κοσμος και μονο στο ακουσμα τους.
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Επισης, για να το ξεφτιλισω λιγο με τη συνωμοσιολογια. Κατα τη γνωμη μου τα κανουν αυτα (τις επιθεσεις με νεκρους αστυνομικους) ετσι ωστε σιγα σιγα να δικαιολογειται (σιωπηλα τις περισσοτερες φορες, αλλα παρολαυτα να δικαιολογειται) η σκληρη συμπεριφορα τυπου καουμπου απο αστυνομικους ή ακομα και η ηλιθια συμπεριφορα τυπου καουμπου με οτι συνεπαγεται αυτο...
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
Επισης, για να το ξεφτιλισω λιγο με τη συνωμοσιολογια. Κατα τη γνωμη μου τα κανουν αυτα (τις επιθεσεις με νεκρους αστυνομικους) ετσι ωστε σιγα σιγα να δικαιολογειται (σιωπηλα τις περισσοτερες φορες, αλλα παρολαυτα να δικαιολογειται) η σκληρη συμπεριφορα τυπου καουμπου απο αστυνομικους ή ακομα και η ηλιθια συμπεριφορα τυπου καουμπου με οτι συνεπαγεται αυτο...

Ποιοι τα κάνουν?
 

badi

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2008
Μηνύματα
185
Like
0
Πόντοι
1
Δε νομιζω να ναι πρακτορες ρε καρλος.. κολοπαιδα φρικαρισμενα με τους μπατσους ειναι.

Το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει πλεον το λαικο ερισμα οπως ειπωθηκε πιο πανω.

Το μονο που θα καταφερουν ετσι ειναι να τους σιχαθει ο κοσμος και μονο στο ακουσμα τους.

Τι φρικαρισμένα και αηδίες!! Δηλαδή επί χούντας (ή και πιο μπροστά) τι θα έκαναν?
 

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
Το μονο που θα καταφερουν ετσι ειναι να τους σιχαθει ο κοσμος και μονο στο ακουσμα τους.



....αυτο δεν σε προβληματιζει ?       Ουτε  καν   ενδιαφερονται   να   ντυσουν   την  δολοφονικη μανια τους με καποια  στοιχειωδη   ιδεολογια.........θυμιζουν μαφιοζικα  κτυπηματα   νονων της  νυχτας.......
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Ααα, δεν ξερω... Αν το ηξερα δε θα εγραφα στο μπουρδελα, αλλα θα εγραφα βιβλια :grin:

Τα κανουν αυτοι που θελουν να παρατησουμε περισσοτερα (με τη θεληση μας ή με το ζορι) δικαιωματα στο ονομα της "ασφαλειας" απο οσα εχουμε ηδη παρατησει. Ή μπορει να μην εχω ιδεα τι λεω στην προηγουμενη προταση, αλλα το μονο σιγουρο για μενα ειναι οτι "καποιοι" τα κατευθυνουν αυτα για καποιους σκοπους. Ποιους αλλους σκοπους μπορεις να σκεφτεις?
 

badi

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2008
Μηνύματα
185
Like
0
Πόντοι
1

Όποιοι και αν τα κάνουν, τα μεσοπρόθεσμα αποτελέσματα αυτά θα είναι. Αυτά είναι διδάγματα της ιστορίας. Όσο για το ποιοί τα κάνουν, αυτό είναι δουλειά των αρχών, να το εξακριβώσει. Οι υπόλοιποι κάνουμε εικασίες.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
Ααα, δεν ξερω... Αν το ηξερα δε θα εγραφα στο μπουρδελα, αλλα θα εγραφα βιβλια :grin:

Τα κανουν αυτοι που θελουν να παρατησουμε περισσοτερα (με τη θεληση μας ή με το ζορι) δικαιωματα στο ονομα της "ασφαλειας" απο οσα εχουμε ηδη παρατησει. Ή μπορει να μην εχω ιδεα τι λεω στην προηγουμενη προταση, αλλα το μονο σιγουρο για μενα ειναι οτι "καποιοι" τα κατευθυνουν αυτα για καποιους σκοπους. Ποιους αλλους σκοπους μπορεις να σκεφτεις?

Μου φαίνεται λογικό ως σκέψη. Αλλά αν το πας στην πράξη... Δηλαδή τι είπε ο Καραμανλής ας πούμε σε μερικούς " πάρτε να σκοτώσετε ένα μπάτσο, ώστε να βρούμε πάτημα και να τους γαμήσουμε?".

Η σκέψη δηλαδή φαίνεται λογική όπως την κάνεις. Αλλά πως υλοποιείται κάτι τέτοιο? ( δε το λέω για να σε ειρωνευτώ ή τπτ τέτοιο , ειλικρινά εκφράζω απορία).
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
τι σκατα προστασια μαρτυρων ειναι αυτη χωρις αλεξισφαιρα
γιλεκα και αυτοκινητα, καποιος ας το εξηγησει...
Αυτα τα έχουν οι άλλοι που φυλάνες τους επιχειρηματίες, τους βουλευτές, τους εκδότες κτλ.....
 

fffanatic

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
4.130
Like
12
Πόντοι
16
Προετοιμαζεται το εδαφος σχετικα...........

Εσεις τι νομιζετε οτι δουλευουν για το καλο της κοινωνιας και ολα μια χαρα?

Ειναι πολυ μεγαλη η πλεκτανη που δεν μπορει να τη πιστεψει ο νους,γι΄αυτο ειναι ολοι κοιμησμενοι και τρωγονται μεταξυ τους οι κοινωνικες ομαδες,ολα αυτα ειναι πρωτοκολλα του σιωνισμου που εφαρμοζονται ετσι απλα μεσα στη ζωη μας.

 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Μου φαίνεται λογικό ως σκέψη. Αλλά αν το πας στην πράξη... Δηλαδή τι είπε ο Καραμανλής ας πούμε σε μερικούς " πάρτε να σκοτώσετε ένα μπάτσο, ώστε να βρούμε πάτημα και να τους γαμήσουμε?".

Η σκέψη δηλαδή φαίνεται λογική όπως την κάνεις. Αλλά πως υλοποιείται κάτι τέτοιο? ( δε το λέω για να σε ειρωνευτώ ή τπτ τέτοιο , ειλικρινά εκφράζω απορία).
Ερρμμμ... ΑΥΤΟΙ που εχουν τις μεγαλυτερες εταιριες-βιομηχανιες-πολυεθνικες-τραπεζες κλπ που απασχολουν τους περισσοτερους εργαζομενους στην Ελλαδα (ή αυτοι που σχεδιαζουν και θελουν να γινουν αυτοι που περιεγραψα μολις) και δινουν μιζες στον Κωστακη και τους υπουργους του και ολους τους βουλευτες και τη γιαγια μου, σχεδιαζουν αυτες τις δολοφονιες ετσι ωστε να γινει μπουρδελο(=σκληροτεροι αστυνομικοι δεδομενου οτι μαλλον δεν μπορουν να ξεχωρισουν τον κουκουλοφορο με το αυτοματο απο τον κουκουλοφορο με το νερατζι, περισσοτερη βια) και να καθομαστε πιο πολυ σαν κοτες στα σπιτακια μας και να μην αντιδρουμε  σε τιποτα :grin:
Ή αλλος ενας λογος για ολα αυτα ειναι να κοιταμε τους "λαθρομεταναστες και αριστερους τρομοκρατες που δολοφονουν την κοινωνια" και να μην βλεπουμε τους βουλευτες, τους δικαστες και τους εαυτους μας που τη δολοφονουν!!
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
Αυτο ειναι το χειροτερο badi..  φρικαρισμενα χωρις αιτια.

Αυτο με προβληματιζει φιλε καρλος..  η δολοφονικη μανια που λες.

 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Αυτα τα έχουν οι άλλοι που φυλάνες τους επιχειρηματίες, τους βουλευτές, τους εκδότες κτλ.....
Και οι βλακες της ΚΥΠ ή ΕΥΠ που παρακολουθουν το τηλεφωνο μου και διναν (ή δινουν) αναφορα στους αμερικανους, ενω δε μπορουν να ελεγξουν τους μαλακες που κυκλοφορουν με χειροβομβιδες και αυτοματα στο κεντρο :grin:
 

fffanatic

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
4.130
Like
12
Πόντοι
16
Ολα ελεγχομενα ειναι!

Και οποιος ειναι δυσπιστος να μου πει τη δουλεια εχει/ειχε ο Καραμανλης και ο Παπανδρεου στη Λεσχη Μπιντελμπεργκ οπως και πολλοι αλλοι βεβαια.
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
Δε θα κανε και πολλα το αλεξισφαιρο εκει LION.. 24 σφαιρες απο 1-1,2 μετρο αποσταση, δυσκολα.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
Ολα ελεγχομενα ειναι!

Και οποιος ειναι δυσπιστος να μου πει τη δουλεια εχει/ειχε ο Καραμανλης και ο Παπανδρεου στη Λεσχη Μπιντελμπεργκ οπως και πολλοι αλλοι βεβαια.

Έλα μωρέ. Συζητάγανε. Και πήγαν για ένα ποτάκι και κάνα μπανάκι στον Αστέρα της Βουλιαγμένης.:cheesy:
 

Stratocaster

Μέγας
Εγγρ.
21 Νοε 2007
Μηνύματα
1.105
Κριτικές
12
Like
1.678
Πόντοι
4.655
Να το παμε ενα βημα παραπερα?
Ζω τοσα χρονια σε μια και καλα κακοφημη περιοχη των Αθηνων..
Δεν εχω παθει ποτε τιποτα απο Ναρκομανεις, Αναρχικους κλπ...
Ποτε δεν τους ενοχλησα και ποτε δεν το κανανε ουτε αυτοι..Τωρα τελευταια λεγεται συνεχεια οτι ειναι γκετο και αλλες τετοιες πιπες. (Βεβαια οταν τελειωνει η Ναυαρινου και αρχιζει η Σκουφα...Ααα....Ολα αλλαζουν σε 150 μετρα)
Μας δουλευουν συναγωνιστες!!!Θελουν  να μας φοβισουν!!!Οξω πουστηδες απο την παραγκα!!
 

bixlas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουν 2007
Μηνύματα
463
Like
4
Πόντοι
1
αν εισαι "δικος τους" φυσικα και δεν σε πειραζουν
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
Απο www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=1024317&lngDtrID=244]in.gr[/url] 14:45 17/06/09

Tη «Σέχτα Επαναστατών» δείχνουν οι έρευνες για τη δολοφονία του αστυνομικού


"Η «Σέχτα Επαναστατών» φαίνεται ότι κρύβεται πίσω από τη δολοφονία του αστυνομικού στα Πατήσια, σύμφωνα με τα πρώτα ευρήματα των ερευνών.

Όπως εξήγησε ο εκπρόσωπος της ΕΛ.ΑΣ., Παναγιώτης Στάθης, από τη βαλλιστική έρευνα προκύπτει ότι τουλάχιστον ένα από τα όπλα είχε χρησιμοποιηθεί στο παρελθόν από την οργάνωση.

Ο ίδιος απηύθυνε έκκληση σε όσους πολίτες αντιλήφθηκαν κάτι σε σχέση με το περιστατικό, να επικοινωνήσουν με τα τηλ. 170, 1014 και 1964.

Όπως δήλωσε ο εκπρόσωπος της ΕΛ.ΑΣ., η επίθεση σημειώθηκε στις 06:20 το πρωί, στη συμβολή των οδών Πορφύρα και Δημητρακοπούλου, λίγη ώρα αφότου ο αστυνομικός είχε αναλάβει υπηρεσία.

Ο κ. Στάθης έκανε λόγο για «δύσκολη υπόθεση», σημειώνοντας ότι δεν υπήρξε προειδοποίηση για το χτύπημα, αλλά -όπως όλα τα στοιχεία δείχνουν- ο αστυνομικός είχε στοχοποιηθεί. Υπογράμμισε, επίσης, ότι ο 41χρονος ήταν ο τρίτος αστυνομικός που δέχθηκε επίθεση σε διάστημα λίγων μηνών."




Σεχτα Επαναστατων; τι επανασταση ειναι αυτη ρε κοπριτες..;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom