Νέα

Αγορα προϊόντος που δεν έχει συμβατότητα. Τι κάνετε;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα axaxouxas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 14
  • Εμφανίσεις 1K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Θετω εναν ακομη προβληματισμο στα μελη του σα'ι'τ που ισως εχει προβληματισει αρκετους απο εσας παρομοια κατασταση

Αγορασα λοιπον μετα απο προτροπη φιλου (δεν του ριχνω φταιξιμο που να ξερει) ενα media player (matroska-avi-κτλ με παιξιμο και ελληνικων υποτιτλων srt-sub-sup κτλ) για να δω κι εγω επιτελους αυτο το high definition και να χαρω την μαγεια των τηλεοπτικων σηριαλ και οχι μονο.....

Η εν λογω συσκευη λεγεται POP CORN HOUR A-110 μοντελο

Την φερνει μια εταιρια η οποια εδρευει στην Αγ. παρασκευη
τα ατομα αφου τα πηρα τηλεφωνο ηταν ολο (γλυκα - μελι κτλ) τα παιζει ΟΛΑ μου ειπαν και ειναι πολυ ευκολος ο χειρισμος (ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΕΙΣ ΜΕΣΩ ΚΑΛΩΔΙΟΥ HDMI ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΣΟΥ ΑΡΚΕΙ ΑΥΤΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ PLASMA-LCD MEXRI 1080p foul high definition και εισαι ετοιμος
ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΠΟΡΕΙς ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ και εναν σκληρο μεσα στην συσκευη και να δουλευει σαν εξωτερικος σκληρος ....)
του λεω κι εγω ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΕΧΕΙ?(αγγλικα δεν ξερω)
Δεν χρειαζεται μου απαντα ειναι πολυ απλη η λειτουργια της αν δεις δυσκολειες μπορεις να απευθυνθεις σε εμας .....

Του ειχα κανει κι ερωτηση τι μεγεθος σκληρο παιρνει και μου απαντησε μεχρι 1 τερα

Ενταξει λεω βαλε μου εναν σκληρο 1 τερα να το παρω
δεν εχω αυτη την στιγμη 1 τερα μου λεει αλλα μπορεις να πας στην ΣΤΟΥΡΝΑΡΗ σε εναν ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ συνεργατη μας που το εχει και να το παρεις απο εκει κομπλε (μηχανημα και δισκο)


Καλα λεω και πραγματι παω απο εκει συστημενος και αγοραζω το μηχανημα 270 ευρω και ο σκληρος 159 ευρω + δωρο ενα καλωδιο 15 μετρα εθερνετ ...
Μου λεει ολο θα σου περασω εγω τον σκληρο και θα στον ετοιμασω (φορματ) θα περασω και το τελευταιο filmware τις συσκευης και εισαι ετοιμος (απλα θα περνας τα αρχεια απο τον υπολογιστη σου στο σκληρο του μηχανηματος κι εισαι ετοιμος
Παω την αλλη μερα να παραλαβω και παω σπιτι επιτελους να δω την μαγεια .....

Προβληματα 2 αλλα χοντρα.....

1ον. στην τηλεοραση Σονυ 46'' παιζει (αναβει το μενου)
στην LG Scarlet εχει ασυμβατο φορματ (δεν αναβει καθολου)

2ον. στο pc δεν φαινοταν ο σκληρος ουτε και η συσκευη ...

Παω πισω στο μαγαζι και οταν τους τα λεω μου απαντανε ...

1ον. Θα βαλεις ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ HDMI για την συσκευη
(Το δοκιμασα διχως αποτελεσμα)

2ον. θα περασεις tους drivers στο pc για το σκληρο αφου μου εδωσαν ενα cd
το δοκιμαζω τιποτα (Τωρα παντως φαινεται ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ)
εκει (στο μαγαζι) ομως ειχαν περασει κατι τραγουδια και παιζανε....

παω παλι στο μαγαζι αφου εχω κανει τα παραπονα μου στην εταιρια
η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ .....
ΜΗΝ ΤΑ ΘΕΛΕΤΕ ΟΛΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΚΥΡΙΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΕΙΝΑΙ ....

Στο μαγαζι αφου κανω εκ νεου τα παραπονα με την απειλη να παρω τα χρηματα μου πισω μου λενε να στειλουν τεχνικο να δει το προβλημα γιατι εκει δουλευει η συσκευη
Κλεινει το ραντεβου σε συνεννοηση με το μαγαζι και την αντιπροσωπεια και ο τεχνικος πριν ερθει μου λεει υπαρχει χρεωση δικη σας και δεν την αποφευγω ακομη κι αν δεν καταφερει να το φτιαξει !!!!!
Ε ΟΧΙ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΕΧΝΙΚΟ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΟ ΣΑΣ ΜΗΧΑΝΗΜΑ απανταω εγω ΕΙΣΑΣΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΤΕ ΕΝΑ ΠΡΟ'Ι'ΟΝ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΤΕ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΣΑΣ


Παω παλι στο μαγαζι αυτη την φορα εκνευρισμενος και μου λενε οτι ειμαι υποχρεωμενος να ΠΛΗΡΩΣΩ για τον ελεγχο
μου λενε να μπω στο φορουμ να ψαξω την λυση
τους απανταω οτι δεν γνωριζω Αγγλικα ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΧΑΤΕ ΠΕΙ ΠΕΡΙ ΑΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑΣ ΚΤΛ
τι θελεται να κανουμε τωρα ΝΑ ΣΑΣ ΜΑΘΟΥΜΕ ΑΓΓΛΙΚΑ ΜΗΠΩΣ ?
τους απανταω τα λεφτα μου πισω αφου το προ'ι'ον δεν ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΙΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ
δεν δινουμε λεφτα γιατι το προ'ι'ον ειναι ΕΝΤΑΞΕΙ αν η τηλεοραση σας δεν κανει για το μηχανημα η το pc σας εχει προβλημα η δεν ξερετε να το δουλεψετε  δεν εχουμε καμια ευθυνη .....
τους απανταω κι εγω αφου δεν εχετε εκτυπωσει τιποτα οδηγειες στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ ουτε γραφετε πουθενα τυπο τηλεορασης συμβατη με το μηχανημα σας ουτε τυπο κομπιουτερ .........

ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΤΕ ΚΥΡΙΕ ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑΜΕ ΚΙ ΕΧΟΥΜΕ ΔΟΥΛΕΙΕΣ

ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ τωρα εγω για να βρω το δικιο μου γιατι δεν μπορω να το πουλησω αλλου (κορο'ι'δεψω) κανεναν δεν ειναι ο τυπος μου
ουτε μου χαρισαν 425 ευρω που μου πουλησαν το μηχανημα αυτο συνολικα
και δεν μπορω να το λειτουργησω και ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΔΙΚΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΙ 50 ΕΥΡΩ ΤΟΝ ΤΕΧΝΙΚΟ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ Η ΤΕΛΙΚΗ ΕΚΒΑΣΗ ΤΗΣ ΟΛΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ.


ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

meredi

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.485
Κριτικές
3
Like
78
Πόντοι
16
Τελικά τι έγινε; Το πήρες και βγήκε πιττα με απ όλα;

ΦΙΛΕ οποιοδήποτε κατάστημα ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟ εντος 30 ημερων να σου επιστρεψει στο ΑΚΕΡΑΙΟ ολο οτ χρήμα..

Ασχετα αν δε το κάνουν...

Πηγαινε το πισω και αν δε δωσουν φραγκα  στειλε επιστολη με κοινοποιήση την ενωση καταναλωτών ΙΝΚΑ
 
OP
OP
axaxouxas

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
ΠΟ
Τελικά τι έγινε; Το πήρες και βγήκε πιττα με απ όλα;

ΦΙΛΕ οποιοδήποτε κατάστημα ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟ εντος 30 ημερων να σου επιστρεψει στο ΑΚΕΡΑΙΟ ολο οτ χρήμα..

Ασχετα αν δε το κάνουν...

Πηγαινε το πισω και αν δε δωσουν φραγκα  στειλε επιστολη με κοινοποιήση την ενωση καταναλωτών ΙΝΚΑ

Πιτα με απ' ολα .....

που θα βρω το ΙΝΚΑ ?

καμια διευθυνση μηπως?
 

NiLe

Μέλος
Εγγρ.
19 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.626
Like
5
Πόντοι
16
Πηγαινε το πισω και πες τους οτι αν δεν παρουν πισω την ΑΠΑΤΕΟΝΙΑ που σου εδωσαν θα τηλεφονισης στο ΙΝΚΑ και θα τους καταγγηλης και ειμαι σιγουρος οτι θα το παρουν πισω...μου εχει τυχη και εμενα αυτο 2 φορες και μονο τα δαχτυλα τον ποδιον μου δεν μου καθαρισαν οι υπαλληλοι!
 

donhostieros

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
293
Like
9
Πόντοι
1
Από το 1999 υπάρχει νόμος του Υπουργείου εμπορίου, γ.γ.προστασίας καταναλωτή για ΑΝΑΣΤΡΟΦΗ ΠΩΛΗΣΗΣ. Η αναστροφή πώλησης αφορά οποιαδήποτε αγορά υλικών αγαθών, από 1 computerακι μέχρι αυτοκίνητο, το οποίο μπορείς να αποδείξεις πως δεν είναι κατάλληλο για το σκοπό και την χρήση που το προορίζεις. Η προθεσμία που δίνει ο νόμος είναι το διάστημα των 6 μηνών. Η ενημέρωση του ΙΝΚΑ και η γ.γ.προστασίας καταναλωτή είναι κάτι που δεν σε αφήσει η εταιρεία να αποτανθείς, φτάνει να το χειριστείς σωστά 
 
OP
OP
axaxouxas

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Καλημερα σας

Θετω εναν ακομη προβληματισμο στα μελη του σα'ι'τ που ισως εχει προβληματισει
αρκετους απο εσας παρομοια κατασταση ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ……

Αγορασα λοιπον μετα απο προτροπη φιλου (δεν του ριχνω φταιξιμο που να ξερει) ενα media player

(matroska-avi-κτλ με παιξιμο και ελληνικων υποτιτλων srt-sub-sup κτλ) για να δω κι εγω επιτελους

αυτο το high definition και να χαρω την μαγεια των τηλεοπτικων σηριαλ και οχι μονο.....

Η εν λογω συσκευη λεγεται POP CORN HOUR A-110 μοντελο

Την φερνει μια εταιρια η οποια εδρευει στην Αγ. Παρασκευή

Τα ατομα αφου τα πηρα τηλεφωνο ηταν ολο (γλυκα - μελι κτλ)

τα παιζει ΟΛΑ μου ειπαν και ειναι πολυ ευκολος ο χειρισμος

(ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΕΙΣ ΜΕΣΩ ΚΑΛΩΔΙΟΥ HDMI ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΣΟΥ ΑΡΚΕΙ ΑΥΤΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ PLASMA-LCD MEXRI 1080p foul high definition και εισαι ετοιμος …
ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ και εναν σκληρο μεσα στην συσκευη και να δουλευει σαν εξωτερικος σκληρος ΟΛΗ Η ΣΥΣΚΕΥΗ....)


Του λεω κι εγω ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΕΧΕΙ ? (αγγλικα δεν ξερω)
Δεν χρειαζεται μου απαντα ειναι πολυ απλη η λειτουργια της

αν δεις δυσκολειες μπορεις να απευθυνθεις σε εμας .....

Του ειχα κανει κι ερωτηση τι μεγεθος σκληρο παιρνει και μου απαντησε μεχρι 1 τερα προς το παρον

τοσο υπαρχει μου λεει ….

Ενταξει λεω βαλε μου εναν σκληρο 1 τερα να το παρω ….


Δεν εχω αυτη την στιγμη 1 τερα μου λεει αλλα μπορεις να πας στην ΣΤΟΥΡΝΑΡΗ σε εναν ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ συνεργατη μας που το εχει και να το παρεις απο εκει κομπλε (μηχανημα και δισκο)

Καλα λεω και πραγματι παω απο εκει συστημενος και αγοραζω το μηχανημα 270 ευρω και ο σκληρος 159 ευρω + δωρο ενα καλωδιο 15 μετρα εθερνετ ...


Μου λεει ολο ΕΥΓΕΝΕΙΑ θα σου περασω εγω τον σκληρο και θα στον ετοιμασω (φορματ)

θα περασω και το τελευταιο filmware τις συσκευης και εισαι ετοιμος…

(απλα θα περνας τα αρχεια απο τον υπολογιστη σου στο σκληρο του μηχανηματος)


Παω την αλλη μερα να παραλαβω και παω σπιτι επιτελους να δω την μαγεια ..... ΑΜ ΔΕΝ …..

Προβληματα 2 αλλα χοντρα.....

1ον. στην τηλεοραση SONY BRAVIA V2000 46'' παιζει (αναβει το μενου της συσκευης)
στην LG Scarlet 37’’ (δεν αναβει καθολου ενώ μερικες φορες μου βγαζει ασυμβατο φορματ)

2ον. Στο pc δεν φαινοταν ο σκληρος ουτε καν η συσκευη ...

Παω πισω στο μαγαζι και οταν τους τα λεω μου απαντανε ...

1ον. Θα βαλεις ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ HDMI για την συσκευη
(Το δοκιμασα διχως αποτελεσμα ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΛΙ)

2ον. Θα περασεις tους drivers στο pc για το σκληρο αφου μου εδωσαν ενα cd

το δοκιμαζω τιποτα (Τωρα παντως φαινεται ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ)
εκει (στο μαγαζι) ομως ειχαν περασει κατι τραγουδια και παιζανε....

Παω παλι στο μαγαζι αφου εχω κανει τα παραπονα μου στην εταιρια ΜΕ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΣΥΜΑΝΣΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΟΔΗΓΕΙΩΝ….


η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ .....
ΜΗΝ ΤΑ ΘΕΛΕΤΕ ΟΛΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΚΥΡΙΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΕΙΝΑΙ ....

Στο μαγαζι αφου κανω εκ νεου τα παραπονα με την απειλη να παρω τα χρηματα μου πισω
μου λενε να στειλουν τεχνικο να δει το προβλημα γιατι εκει δουλευει η συσκευη
Κλεινει το ραντεβου σε συνεννοηση με το μαγαζι και την αντιπροσωπεια και ο τεχνικος πριν ερθει μου λεει υπαρχει χρεωση δικη σας και δεν την αποφευγω ακομη κι αν δεν καταφερει να το φτιαξει !!!!!


Ε ΟΧΙ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΕΧΝΙΚΟ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΟ ΣΑΣ ΜΗΧΑΝΗΜΑ  

ΕΙΣΑΣΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΤΕ ΕΝΑ ΠΡΟ'Ι'ΟΝ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΤΕ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΣΑΣ


Παω παλι στο μαγαζι αυτη την φορα εκνευρισμενος

και μου λενε οτι ειμαι υποχρεωμενος να ΠΛΗΡΩΣΩ για τον ελεγχο

Μου λενε να μπω στο φορουμ να ψαξω την λυση….ΑΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑΣ ΑΦΟΥ ΕΚΕΙ ΠΑΙΖΕΙ

Τους απανταω οτι δεν γνωριζω Αγγλικα ....

ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΧΑΤΕ ΠΕΙ ΠΕΡΙ ΑΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑΣ ΚΤΛ

Και η απαντηση ....Και τι θελετε να κανουμε τωρα κυριε ?

ΝΑ ΣΑΣ ΜΑΘΟΥΜΕ ΑΓΓΛΙΚΑ ΜΗΠΩΣ ?

Τους απανταω τα λεφτα μου πισω αφου το προ'ι'ον δεν ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΙΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ….


Δεν δινουμε λεφτα γιατι το προ'ι'ον ειναι ΕΝΤΑΞΕΙ ….

Αν η τηλεοραση σας δεν κανει για το μηχανημα η το pc σας εχει προβλημα η δεν ξερετε να το δουλεψετε  δεν εχουμε καμια ευθυνη ΕΜΕΙΣ.....

Τους απανταω κι εγω αφου δεν εχετε εκτυπωσει τιποτα οδηγειες στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ

Ουτε γραφετε πουθενα τυπο τηλεορασης συμβατη με το μηχανημα σας ουτε τυπο κομπιουτερ .........

ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΡΕΙΣΗΜΟΠΟΙΗΣΩ ?

ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΤΕ ΚΥΡΙΕ….

ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ….

ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑΜΕ ΚΙ ΕΧΟΥΜΕ ΔΟΥΛΕΙΕΣ …..

ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ τωρα εγω για να βρω το δικιο μου ?
Γιατι δεν μπορω να το πουλησω αλλου (κορο'ι'δεψω) κανεναν δεν ειναι ο τυπος μου

Ουτε μου χαρισαν 425 ευρω που μου πουλησαν το μηχανημα αυτο συνολικα
και δεν μπορω να το λειτουργησω και ….

ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΔΙΚΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΙ 50 ΕΥΡΩ ΤΟΝ ΤΕΧΝΙΚΟ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΧΩΡΙΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ Η ΤΕΛΙΚΗ ΕΚΒΑΣΗ ΤΗΣ ΟΛΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ.


Να σημειωσω ότι ενας φιλος που το πηρε του δουλευει ενώ και στο μαγαζι (στουρναρη) δουλευει

ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ

Εστειλα μηνυμα ηδη στο ΙΝΚΑ και στην ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ ενω απο Δευτερα θα παω και σε δικηγορο για να δω πως μπορω να διεκδικησω τα χρηματα μου νομικα πλεον (δεν μπορει να εχω αδικο εγω)
ενω θα δοκιμασω σημερα να το παω πισω παλι....
 

Jules_Jordan

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
12
Like
191
Πόντοι
6.055
Φίλε, τις τηλεοράσεις που έχεις πότε περίπου τις αγόρασες?

Υπάρχει πράγματι ασυμβατότητα όσο αφορά τη συνδεσμολογία HDMI. Σε κάποιες πιο παλιές τηλεοράσεις Plasma και Lcd το Hdmi δεν είναι συμβατό σύμφωνα με τα νέα πρωτόκολα του. :(

To media player σου σίγουρα έχει και έξοδο rca. Δοκίμασε κατ αρχήν απο εκεί να συνδέσεις τις τηλεοράσεις σου. Κατόπιν βάλε και το Hdmi. Αν με τα Rca βλέπεις εικόνα είναι ζήτημα ασυμβατότητας της τηλεόρασης.

Επίσης τσέκαρε το καλώδιο, είναι 1.3 version? :think:

Οσο για τον ΙΝΚΑ και την Γραμματεία Καταναλωτή τζάμπα ο κόπος σου. Αυτοί ΔΕΝ μπορούν να σε βοηθήσουν. Αυτό που θα κάνουν είναι να στείλουν μια επιστολή στην εταιρία, και αν υπάρχει λάθος τους, να τους κόψουν διοικητικό πρόστιμο. Αυτές οι υπηρεσίες υπάρχουν για να παίρνει το κράτος κι ΟΧΙ ΕΣΥ. Οπότε λέθος κίνηση.

Αν πας επίσης σε δικηγόρο, θα ξοδέψεις απο 200-500 ευρώ για την υπόθεση, θα πάρεις δικάσιμο σε 4 χρόνια, και ως τότε θα έχουν αλλάξει πολλά! Προσπάθησε απλά να δεις ήρεμα τα παραπάνω που σου λέω και πες μας.
 

Jules_Jordan

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
12
Like
191
Πόντοι
6.055
Απ ότι βλέπω η θύρα Hdmi που έχει είναι η 1.3Α, οπότε το θέμα είναι η συμβατότητα της τηλεόρασης σου με το μηχάνημα και οχι το ανάποδο. Το μηχάνημα είναι φτιαγμένο με το νέο πρωτόκολλο, είναι σαν να λέμε προσπαθείς να δεις Blue Ray σε Dvd player να στο πω σαν χοντρό παράδειγμα. Το μηχάνημα είναι οκ, προφανώς ή το καλώδιο ή η τηλεόραση σου έχουν παλιό Hdmi.

Τον έκαψες τον άνθρωπο με την καταγγελία σου χωρίς λόγο. :( :( :(  Σε τέτοια περίπλοκα πράγματα ΠΑΝΤΑ ΡΩΤΑΜΕ και διαβάζουμε στο ίντερνετ πριν πάρουμε κάτι. Το ίδιο πρόβλημα είχε ένας φίλος με το PS3 και έναν Full HD προβολέα.
 

spanky

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.659
Like
2
Πόντοι
16
Παιδες HELP!Ψαχνω προγραμμα ενσωματωσης υποτιτλων και δε βγαζω ακρη..Υπαρχει κατι γρηγορο και ευκολο στη χρηση ?Ευχαριστω
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.444
Πόντοι
6.305

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom