Νέα

22/08/2009 Φωτιές στην αττική

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 875
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Htso

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουν 2009
Μηνύματα
237
Like
0
Πόντοι
1
arcane 46 δεν είμαι αυτός που νομίζεις so το σχόλιο είναι περιττό ..
τα ξέρω τι γίνετε στην κωλοχώρα που ζούμε για αυτό και σύντομα σκοπεύω
να εγκατασταθώ στο εξωτερικό μόνιμα...
Μου είπε ένας σοφός γέροντας.. '' Ο τόπος μας είναι γεμάτος από μαλάκες και το κακό
είναι οτι πρέπει να τους ανεχόμαστε''..
 

I love brunettes

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
388
Κριτικές
1
Like
1
Πόντοι
1
arcane 46 δεν είμαι αυτός που νομίζεις so το σχόλιο είναι περιττό ..
τα ξέρω τι γίνετε στην κωλοχώρα που ζούμε για αυτό και σύντομα σκοπεύω
να εγκατασταθώ στο εξωτερικό μόνιμα...
Μου είπε ένας σοφός γέροντας.. '' Ο τόπος μας είναι γεμάτος από μαλάκες και το κακό
είναι οτι πρέπει να τους ανεχόμαστε''..
αυτό για τους μαλάκες είναι μεγάλο ρητό
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
Ξέρεις πολλές φωτιές να ξεκινούν από φυσικά αιτια ΒΡΑΔΥ?

Παπαγαλάκι μάλλον εσύ είσαι που έρχεσαι και μας τη λες επειδή έχουμε άποψη που διαφέρει από τη δικη σου, υπερασπιζόμενος ανίκανους και μαφιόζους

Απο το 1980 ου κατακαιγεται καθε καλοκαιρι η Ελλαδα ειναι ιδιοι οι εμπρηστες ή αλλοι?? Μια ειναι οι οικοπεδοφαγοι , μια Τουρκοι, μια αντιαμερικανοι .................!!!! Εχουμε επικυρηξει επι Αντρεα εμπρηστες και δεν πιασανε κανεναν, εχουμε συλλαβει 5 παλαβους και 3 ανηλικους  , και δεν θυμαμαι ΕΝΑΝ να εχει καταδικαστει .

 Η τελευταια σοφη κουβεντα που ειπε πολιτικος ειναι το "οι κουκουναρες φταινε"


ΥΓ Η Αθηνα εχει 300,000 αδεια σπιτια στα βορεια στα μεσογεια ...παντου αρα τα οικοπεδα αχρηστα θα μεινουν !!!
 

Επισκέπτης
Αυτό να το σκεφτόσουν πριν κανεις τον καραγκιόζη

Πες μου 3 πράγματα που βελτίωσε η νικήτρια του διαγωνισμού των εκλογών (προφανώς η λέξη κυβέρνηση δεν ταιριάζει εδώ)

Θα σου κατεβάσω λίστα με πράγματα που κατέστρεψε και χειροτέρεψε

Κομματόσκυλο

ακόμα περιμένω τις αποδείξεις σου ανόητε! :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
 

pilot2005

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
5.775
arcane 46 δεν είμαι αυτός που νομίζεις so το σχόλιο είναι περιττό ..
τα ξέρω τι γίνετε στην κωλοχώρα που ζούμε για αυτό και σύντομα σκοπεύω
να εγκατασταθώ στο εξωτερικό μόνιμα...
Μου είπε ένας σοφός γέροντας.. '' Ο τόπος μας είναι γεμάτος από μαλάκες και το κακό
είναι οτι πρέπει να τους ανεχόμαστε''..
σκέφτηκες ποτέ ότι το να βγάζει ο καθένας μας την ουρά του απ'έξω και να λέει για τους άλλους ότι είναι μαλάκες ίσως είναι η πηγή του κακού; Άλλωστε για εσένα εγώ είμαι ο άλλος και εσύ ια μένα ο άλλος κλπ.
 

pilot2005

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
5.775
ακόμα περιμένω τις αποδείξεις σου ανόητε! :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
Εδώ που τα λέμε το να βγάλεις σκάρτη μία κυβέρνηση για μία φωτιά είναι λίγο μαλακία. Αλλά όταν η ίδια η κυβέρνηση είχε ένα τουπέ 1000 καρδιναλίων μέχρι χθες που πρακτικά δεν άρπαξε πουθενά καμιά καλή φωτια και να λένε ότι ο κρατικός μηχανισμός λειτουργεί χωρίς να έχει ακόμα δοκιμαστεί πραγματικά όπως σήμερα, ε τότε πρέπει να ανεχτούν την κριτική. Όχι τσάμπα μάγκες  :think:
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
ακόμα περιμένω τις αποδείξεις σου ανόητε!

Όταν πεις 3 πράγματα που βελτίωσε η νικήτρια του διαγωνισμού θα σου ετοιμάσω λίστα με όσα κατέστρεψε

Όλα τα κομματόσκυλα ίδια είστε.
 

Επισκέπτης
Όταν πεις 3 πράγματα που βελτίωσε η νικήτρια του διαγωνισμού θα σου ετοιμάσω λίστα με όσα κατέστρεψε

Όλα τα κομματόσκυλα ίδια είστε.

είπαμε εσύ κατηγόρησες πρώτος , άρα σε εσένα πέφτει το βάρος των στοιχείων και των αποδείξεων! :cool2: μην το κουράζουμε άλλο το θέμα!
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Φοβάμαι ότι η εικόνα το πρωί θα είναι ολικής καταστροφής

Και ότι το όλο θέμα θα αντιμετωπιστεί επικοινωνιακά

Το άτομο που από ορισμένους αποκαλείται πρωθυπουργός θα πάει στον τόπο της καταστροφής με Jacket στρατιωτικό συνοδευόμενος από το ρουσόπουλο..

Ώπα λάθος. Αυτά είναι από το 2007

Αλήθεια τι έγινε με το ταμείο που είχε δημιουργηθεί για τις καμμένες περιοχές?
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.436
Κριτικές
5
Like
66.953
Πόντοι
12.056
Λιγο ασχετο με το θεμα αλλα αξιζει να το αναφερω.100 μετρα πριν τον Αγ Μερκουριο στο Κατσιμιδι χτιζεται 3οροφη σπιταρωνα 10 μετρα απο τον δρομο μεσα στα πευκα.
Αξιζει να παει καποιος να το δει... :dancing: :dancing: :dancing:

Φοβερη αρχιτεκτονικη  :jerking:
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Στο Κέντρο Επιχειρήσεων της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας στο Χαλάνδρι μετέβη στις 16.45 ο πρωθυπουργός όπου και ενημερώθηκε από τον διοικητή κ. Πετρόπουλο για την εξέλιξη των πύρινων μετώπων. Τον κ. Καραμανλή υποδέχθηκαν ο υπουργός Εσωτερικών Προκόπης Παυλόπουλος και ο αναπληρωτής υπουργός Εσωτερικών Χρήστος Μαρκογιαννάκης.


Ηγέτης πραγματικός..
 
OP
OP
CIVIL111

CIVIL111

Μέγας
Εγγρ.
25 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.040
Κριτικές
22
Like
18
Πόντοι
4.175
                      φωτιες 2009


 

PATHFINDER

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
2.435
Κριτικές
4
Like
32
Πόντοι
16
Εκφράζω ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ που ίσως κάνει μερικούς να στεναχωρηθούν:

Έχοντας βρεθεί αρκετές φορές ως εθελοντής σε μέτωπα πυρκαϊάς, συμμετέχοντας στις επίγειες δυνάμεις πυρόσβεσης, έχω καταλήξει στο εξής συμπέρασμα. ΚΑΜΙΑ, μα ΚΑΜΙΑ φωτιά δεν θα έπαιρνε μεγάλες διαστάσεις αν ΟΛΟΙ μας δρούσαμε αποφασιστικά. Τι εννοώ? Σε ΟΛΕΣ τις περιπτώσεις (και έχω συμμετάσχει σε αρκετές), οι πυροσβέστες ΔΕΝ τα έδιναν όλα (και γιατί άλλωστε? για να πάρουν από την Πολιτεία το παράσημο της ανοικτής παλάμης?) και οι πολίτες καθόταν και ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑΝ κλαψομουνιάζοντας.

Είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ βέβαιος ότι, εάν από τα 4 εκατομμύρια κόσμο που έχει η Αθήνα και υποθετικά οι 500.000 από αυτούς είναι άντρες ΙΚΑΝΟΙ για ΜΑΧΗ ηλικίας 18-50, βρισκόταν σήμερα ΟΛΟΙ έτοιμοι και συγκεντρωμένοι, στη διάθεση των αρχών για να τα δώσουν ΟΛΑ, ένα ντου να κάνανε, θα σβήνανε τη φωτιά ΠΡΙΝ πάρει τερατώδεις διαστάσεις. Αντ' αυτού, προτιμάμε να παρακολουθούμε από τον καναπέ του σπιτιού μας, τον συνάνθρωπο να καίγεται, να παραπονιόμαστε "να δεν ήρθαν οι πυροσβέστες", ή "να αργήσανε τα ελικόπτερα" κλπ κλπ κλπ. Ίδια ιστορία... Πάντα ίδια κλάψα, ίδια μεμψιμοιρία, πάντα το σύνδρομο του καημένου & του αδικημένου! Και δεν μιλώ μόνο για την πυρκαϊά που συμβαίνει τώρα στην Αττική, αλλά για ΚΑΘΕ πυρκαϊά παντού στην Ελλάδα. Κάθονται ΟΛΟΙ και παρακολουθούν σαν χάνοι! Ε, ναι ρε μάγκες... κι εγώ να ήμουν ένας εκ των ΕΛΑΧΙΣΤΩΝ πυροσβεστών, δεν θα έμπαινα στη φωτιά και στα αρχίδια μου όλα. Αν δεν ΠΟΛΕΜΗΣΟΥΝ ΟΛΟΙ, δουλειά δεν γίνεται από τον καναπέ!

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ κι αν κάποιος παρεξηγηθεί, ας το σκεφτεί καλά πριν μου απαντήσει άσχημα, όχι βέβαια διότι θα απαντήσω κι εγώ, αλλά εάν έχω δίκιο ή όχι σε αυτό που μόλις είπα.

ΥΓ. Κατά την άποψή μου, όποιος έχει την φυσική κατάσταση να γαμάει, ΜΠΟΡΕΙ και ΠΡΕΠΕΙ να βρεθεί εκεί σαν εθελοντής να ΠΟΛΕΜΗΣΕΙ τη φωτιά! Είναι ΧΡΕΟΣ προς τον συνάνθρωπο του και την Πατρίδα μας.
 

Htso

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουν 2009
Μηνύματα
237
Like
0
Πόντοι
1
Φίλε μου arcane ένα φεγγάρι είχα βάλει την ουρά μου μέσα και ασχολήθηκα...δεν αξίζει τον κόπο με κανένα κόμμα...
τα έφαγα στη μάπα...μου είπαν ΄΄ καλά ρε που ζεις? εσύ θα αλλάξεις τον κόσμο'' και επίσης να σου πω το εξής:
να ασχοληθώ ναι θέλω, ο μαλάκας ο γείτονας μου τον ενοχλεί που παρκράρω στραβά το αμάξι μου έξω από το σπίτι
μου και με βρίζει...η τάδε γκόμενα μόλις είδε οτι έχω 5 δραχμές αποφάσισε οτι είμαι το όνειρο της ζωής της
για να μου φάει τα λεφτά...,ο ''φίλος'' μου ζει και βασιλεύει πουλόντας ναρκωτικά... η εφορία μπαίνει στο
μαγαζί μου και θέλει να μου τα πάρει με ζόρι..., αν αρρωστήσω και πάω σε κρατικό νοσοκομείο θα παιθάνω πριν
την ώρα μου...ο γιατρός θέλει φακελάκι για να με εξετάσει...
είμαι νόμιμος απέναντι στο κράτος παντού δεν ενοχλώ και δεν προκαλώ τους γύρω μου είμαι φιλήσυχος τι άλλο
μπορώ να κάνω?
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom