Νέα

22/08/2009 Φωτιές στην αττική

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 875
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.482
Like
11
Πόντοι
166
Μα τι λέτε ρε παίδια; Ειδικός δεν είμαι και κανένας από εδώ. Κάηκε ή δεν κάηκε η μισή Πελλοπόησος; Πριν πάλι είχαμε φωτιές στη Πεντέλη. Δηλ. πόσο θέλει να κοιτάξουν περισσότερο;
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.860
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
Και αντε οτι πιασανε το εμπρηστη (αν υπηρχε).. και εφαγε 10-20 χρονια.. και? η ζημια ητανε να μη γινει.. αμα εγινε.. 
 

Επισκέπτης
Δηλαδή εσένα το μέτρο σύγκρισής σου είναι ο χειρότερος από σένα και όχι ο καλύτερος;
Τι να πω...
Κι επειδή έγινε ρεζίλι η Ισπανία που είναι μεγαλύτερη, τι σημαίνει, ότι εμείς δεν είμαστε ρεζίλια;
Δεν καταλαβαίνω πώς σκέφτονται(; ) μερικοί

και κάτι ακόμα...η Ισπανία δεν έγινε ρεζίλι απλά εσύ... και όχι μόνο είναι αλήθεια...νομίζεις ότι ρεζιλεύτηκε η χώρα σου και βγαίνεις και να το φωνάξεις! :uglystupid:
 

OXIA

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.289
Like
8
Πόντοι
16
Μα τι λέτε ρε παίδια; Ειδικός δεν είμαι και κανένας από εδώ. Κάηκε ή δεν κάηκε η μισή Πελλοπόησος; Πριν πάλι είχαμε φωτιές στη Πεντέλη. Δηλ. πόσο θέλει να κοιτάξουν περισσότερο;
Ακριβώς αυτό
 

OXIA

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.289
Like
8
Πόντοι
16
και κάτι ακόμα...η Ισπανία δεν έγινε ρεζίλι απλά εσύ... και όχι μόνο είναι αλήθεια...νομίζεις ότι ρεζιλεύτηκε η χώρα σου και βγαίνεις και να το φωνάξεις! :uglystupid:

Θες να το σχολιάσω αυτό;
Προτιμώ να μη χαλάσω το θρεντ,
αλλά τι ακριβώς με ρωτάς;

Η χώρα μου είναι ρεζίλι για 1000 λόγους, κ μη θες να στους απαριθμήσω τώρα.
Δε ρεζιλεύτηκε από τη φωτιά αυτή τώρα. Γίνεται ρεζίλι κάθε μέρα από τη λαμογιά, την κλεψιά, την πουστιά, τη ρεμούλα, και πόσα άλλα.
Τι να βγω να φωνάξω και τι όχι.

Δηλαδή τι θες να σου πω. Κάηκε ή δεν κάηκε η Πελοπόννησος, η Πάρνηθα ο Υμηττός και τόσα άλλα πράσινα μέρη της Ελλάδας τα τελευταία χρόνια; Πού είναι ο σχεδιασμός και η επάνδρωση της ΠΥ?
Με κοροϊδεύεις ή απλά δεν καταλαβαίνεις τι σου γίνεται;
 

Επισκέπτης
Θες να το σχολιάσω αυτό;
Προτιμώ να μη χαλάσω το θρεντ,
αλλά τι ακριβώς με ρωτάς;

Η χώρα μου είναι ρεζίλι για 1000 λόγους, κ μη θες να στους απαριθμήσω τώρα.
Δε ρεζιλεύτηκε από τη φωτιά αυτή τώρα. Γίνεται ρεζίλι κάθε μέρα από τη λαμογιά, την κλεψιά, την πουστιά, τη ρεμούλα, και πόσα άλλα.
Τι να βγω να φωνάξω και τι όχι.

Δηλαδή τι θες να σου πω. Κάηκε ή δεν κάηκε η Πελοπόννησος, η Πάρνηθα ο Υμηττός και τόσα άλλα πράσινα μέρη της Ελλάδας τα τελευταία χρόνια; Πού είναι ο σχεδιασμός και η επάνδρωση της ΠΥ?
Με κοροϊδεύεις ή απλά δεν καταλαβαίνεις τι σου γίνεται;

εγώ αναφέρομαι στις πυρκαγιές και όχι γενικά και αόριστα σε όλες τις παθογένεις της χώρας μου! γιατί το τελευταίο πράγματι είναι θέμα άλλου θρεντ! :uglystupid:
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
Ρόμπα και οι Γάλλοι...
Δεν είναι όλα τα θέματα για πολιτική εκμετάλλευση μάγκες!Εσάς (τους περισσότερους τουλάχιστον) δεν σας νοιάζουν ούτε οι άνθρωποι,ούτε τα δεντράκια,ούτε οι περιουσίες του κόσμου...σας ενδιαφέρει πως θα τα χώσετε στη ΝΔ ή στο ΠΑΣΟΚ!
 

lalak

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.736
Κριτικές
52
Like
656
Πόντοι
4.995

Συνημμένα

  • banplz.gif
    banplz.gif
    4,5 KB · Εμφανίσεις: 19

Επισκέπτης
Ρόμπα και οι Γάλλοι...
Δεν είναι όλα τα θέματα για πολιτική εκμετάλλευση μάγκες!Εσάς (τους περισσότερους τουλάχιστον) δεν σας νοιάζουν ούτε οι άνθρωποι,ούτε τα δεντράκια,ούτε οι περιουσίες του κόσμου...σας ενδιαφέρει πως θα τα χώσετε στη ΝΔ ή στο ΠΑΣΟΚ!

πέστα ρε Χρυσόστομε!!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
εγώ αναφέρομαι στις πυρκαγιές και όχι γενικά και αόριστα σε όλες τις παθογένεις της χώρας μου!

θα σου απαντήσω εγώ

Η διαφορα που έχει μια πυρκαγιά στην ελλάδα από μια πυρκαγιά την ισπανία είναι ότι ΚΑΤA ΚΑΝΌΝΑ στην ισπανία το δασος θα γίνει δασος. Στην ελλάδα των αληταράδων όπου ήταν δασος θα χτιστεί το όνειρο του κάθε γύφτου: μαιζονέττα

Θες να συνεχίσω η σε κάλυψα?
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Εσάς (τους περισσότερους τουλάχιστον) δεν σας νοιάζουν ούτε οι άνθρωποι,ούτε τα δεντράκια,ούτε οι περιουσίες του κόσμου...σας ενδιαφέρει πως θα τα χώσετε στη ΝΔ ή στο ΠΑΣΟΚ!

Φιλαράκο σε ποίους αναφέρεσαι?
 

Επισκέπτης
θα σου απαντήσω εγώ

Η διαφορα που έχει μια πυρκαγιά στην ελλάδα από μια πυρκαγιά την ισπανία είναι ότι ΚΑΤA ΚΑΝΌΝΑ στην ισπανία το δασος θα γίνει δασος. Στην ελλάδα των αληταράδων όπου ήταν δασος θα χτιστεί το όνειρο του κάθε γύφτου: μαιζονέττα

Θες να συνεχίσω η σε κάλυψα?

Δεν έχεις άδικο αλλά προφανώς οι προηγούμενοι αναφέρθηκαν στο ρεζίλι εννοώντας τον τρόπο καταπολέμησης της πυρκαγιάς και όχι στο τι γίνεται μετά! :sunglasses:
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Ρόμπα και οι Γάλλοι...
Δεν είναι όλα τα θέματα για πολιτική εκμετάλλευση μάγκες!Εσάς (τους περισσότερους τουλάχιστον) δεν σας νοιάζουν ούτε οι άνθρωποι,ούτε τα δεντράκια,ούτε οι περιουσίες του κόσμου...σας ενδιαφέρει πως θα τα χώσετε στη ΝΔ ή στο ΠΑΣΟΚ!

Γάλλοι, Πορτογάλοι, Ιταλοί, Καλιφορνέζοι...
Όπου επικρατούν τέτοιες κλιματολογικές συνθήκες, υπάρχουν μεγάλες φωτιές...
Το ζητούμενο για εμένα (και εκεί μπορεί να γίνει κουβέντα για πολιτική ευθύνη) είναι η επόμενη ημέρα...
Δηλαδή τα καμμένα να μη γίνουν χτισμένα...

Από εκεί και πέρα, αν η φωτιά ξεφύγει - και ρωτήστε όποιον θέλετε, είναι απίστευτα εύκολο να ξεφύγει- και τον τσώρτσιλ να έχεις πρωθυπουργό, θα τον πιείς...

 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.860
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
Ρόμπα και οι Γάλλοι...
Δεν είναι όλα τα θέματα για πολιτική εκμετάλλευση μάγκες!Εσάς (τους περισσότερους τουλάχιστον) δεν σας νοιάζουν ούτε οι άνθρωποι,ούτε τα δεντράκια,ούτε οι περιουσίες του κόσμου...σας ενδιαφέρει πως θα τα χώσετε στη ΝΔ ή στο ΠΑΣΟΚ!


Και ακομη χειροτερα, επιασε απο λαθος στρατιωτικων:


"Σε ανθρώπινο λάθος κατά τη διάρκεια στρατιωτικής άσκησης οφείλεται η πυρκαγιά, η οποία μετέτρεψε σε στάχτη εκατοντάδες σπίτια και χιλιάδες εκτάρια γης, στη συνοικία Trois Ponts κοντά στη Μασσαλία, ενώ προκάλεσε τον τραυματισμό εφτά πυροσβεστών."
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom