Νέα

22/08/2009 Φωτιές στην αττική

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 875
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Htso

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουν 2009
Μηνύματα
237
Like
0
Πόντοι
1
Εντάξει πως κάνετε έτσι.. τσάμπα χώρο πιάνουν τα δένδρα για αυτό τα καίνε  :'(  :'(
Θα πάρουμε μπροστά και θα αντιδράσουμε μόλις καταστραφεί τελείως ο τόπος μας ....
 
OP
OP
CIVIL111

CIVIL111

Μέγας
Εγγρ.
25 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.040
Κριτικές
22
Like
18
Πόντοι
4.175
ειναι κανενας απο εδω μεσα κοντα στις περιοχες να μας δωσει ανταποκριση..... :huh: :huh: :huh:
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
μα δε το κρύβουν πλέον και στελέχη και των δύο μιλάνε για ενδεχόμενη συγκυβέρνηση....

Δε μένω Ελλάδα και δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα

Ένα τέτοιο σενάριο θα είναι καταστροφικό.

Λυπάμαι που η αττική δεν είναι πια ένα μέρος για να ζήσει κανεις με κάποια ποιότητα ζωής, και λυπάμαι που η χωρα ξεφτιλίζεται εδώ και χρονια.

Κυβέρνηση πασοκ - νουδού απλά θα χώσει την ελλάδα πιο βαθιά στον τρίτο κόσμο.
 

Επισκέπτης
Αν έχεις να πεις κάτι πες το

Αλλιώς συνέχισε να κανεις τον καραγκιόζη

άλλο επιχείρημα πέρα από το να υβρίζεις τους συνομιλήτές σου έχεις? γιατί η πρόταση ότι δεν είσαι κομματικός αλλά είναι η χειρότερη κυβέρνηση των τελευταίων 30 ετών μάλλον ισχυρισμός καραγκιόζη μου ακούγεται! :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
 

arcans46

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2009
Μηνύματα
59
Like
0
Πόντοι
0
Δε μένω Ελλάδα και δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα

Ένα τέτοιο σενάριο θα είναι καταστροφικό.

Λυπάμαι που η αττική δεν είναι πια ένα μέρος για να ζήσει κανεις με κάποια ποιότητα ζωής, και λυπάμαι που η χωρα ξεφτιλίζεται εδώ και χρονια.

Κυβέρνηση πασοκ - νουδού απλά θα χώσει την ελλάδα πιο βαθιά στον τρίτο κόσμο.
ετσι ειναι φιλε οπως τα λες.απο την στιγμη που εγραψαν στα αρχιδια τους την αποκεντρωση.η αθηνα χρειαζετε οικοπεδα,και επειδη γεμισε και το κεντρο με ξενους χρειαζοντε και αλλα οικοπεδα,για να φυγουν οι ελληνες απο εκει.καλα κανουν και βαζουν φωτιες οι εμπρηστες,βοηθανε ωστε να γινει αποκεντρωση εντος αθηνων.σε καμια 15 χρονια θα αρχισουν να μπαζωνουν και την θαλασσα για να γινουν νεα οικοπεδα,θα γινη ντουμπαι η αθηνα :2funny: :2funny:
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
άλλο επιχείρημα πέρα από το να υβρίζεις τους συνομιλήτές σου έχεις?

Αρκετά αστείο να λέγεται αυτό από εσένα, τη στιγμή που έκανες παράθεση ένα σχόλιο μου βάζοντας καραγκιοζάκια χωρίς κανένα απολύτως σχόλιο η εξήγηση. Aσε λοιπόν τη διδασκαλία για εκεί που σε παίρνει

γιατί η πρόταση ότι δεν είσαι κομματικός αλλά είναι η χειρότερη κυβέρνηση των τελευταίων 30 ετών μάλλον ισχυρισμός καραγκιόζη μου ακούγεται!

Διαφωνείς ότι είναι η χειρότερη κυβέρνηση των τελευταίων 30 ετών?
Απόδειξε ότι κάνω λάθος

Διαφωνείς ότι Σουφλιάς, πρώην δήμαρχος αθηναίων και παυλόπουλος είναι επικίνδυνοι?
Δικαιολόγησε το

Σου φαίνεται παράξενο να έχει κάποιος άποψη χωρίς να είναι κομματόσκυλο όπως εσύ? Τη λάσπη να τη ρίχνεις εκεί που πιάνει, το κόλπο είναι πολύ παλιό και το έχουν προσπαθήσει άλλοι καλύτεροι από εσένα
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
άλλο επιχείρημα πέρα από το να υβρίζεις τους συνομιλήτές σου έχεις? γιατί η πρόταση ότι δεν είσαι κομματικός αλλά είναι η χειρότερη κυβέρνηση των τελευταίων 30 ετών μάλλον ισχυρισμός καραγκιόζη μου ακούγεται! :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:

Αστον φιλε ειναι ασθενικο παιδι..

Ψιλοστοκος ειναι..
 

Htso

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουν 2009
Μηνύματα
237
Like
0
Πόντοι
1
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είμαστε απο τις ελάχιστες να μην πω η μόνη χώρα στην Ευρώπη που δεν σέβεται το πράσινο..
 

psixiatros

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2009
Μηνύματα
133
Like
8
Πόντοι
1
Βγήκαν τα γνωστά παπαγαλάκια να επενδύσουν κομματικά στις καταστροφικές φωτιές.

Δεν είδαν τί έγινε σε Καλιφόρνια(κάθε χρόνο),Ισπανία,Γαλλία.

Η φωτιά είναι ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ που δεν μπορείς να ελέγχξεις,να προβλέψεις,να αντιμετωπίσεις.
 

pilot2005

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
5.775
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είμαστε απο τις ελάχιστες να μην πω η μόνη χώρα στην Ευρώπη που δεν σέβεται το πράσινο..
Από το πρωί που ξυπνάει ο Έλληνας δε σέβεται τίποτα...μόνο το πράσινο δεν είναι.
 

Επισκέπτης
Αρκετά αστείο να λέγεται αυτό από εσένα, τη στιγμή που έκανες παράθεση ένα σχόλιο μου βάζοντας καραγκιοζάκια χωρίς κανένα απολύτως σχόλιο η εξήγηση. Aσε λοιπόν τη διδασκαλία για εκεί που σε παίρνει

Διαφωνείς ότι είναι η χειρότερη κυβέρνηση των τελευταίων 30 ετών?
Απόδειξε ότι κάνω λάθος

Διαφωνείς ότι Σουφλιάς, πρώην δήμαρχος αθηναίων και παυλόπουλος είναι επικίνδυνοι?
Δικαιολόγησε το

Σου φαίνεται παράξενο να έχει κάποιος άποψη χωρίς να είναι κομματόσκυλο όπως εσύ? Τη λάσπη να τη ρίχνεις εκεί που πιάνει, το κόλπο είναι πολύ παλιό και το έχουν προσπαθήσει άλλοι καλύτεροι από εσένα

Εσύ είπες ότι είναι η χειρότερη κυβέρνηση των τελευταίων 30 ετών και όχι εγώ, άρα σε εσένα πέφτει το βάρος της απόδειξης! :cool2:
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
 
Βγήκαν τα γνωστά παπαγαλάκια να επενδύσουν κομματικά στις καταστροφικές φωτιές.

 Το οτι ειναι ΑΧΡΗΣΤΟ το κρατος δεν ειναι κομματικο , οταν θα φτασει στο Κεφαλαρι η φωτια θα σου πω για την καλιφορνια την ισπανια και την Γαλλια . Στην Ελλαδα δεν καιγονται παρθενα δαση αλλα κατοικημενες περιοχες !!!!

  Θυμηθηκα τωρα μια χρονια που πλυμμηρισε το Μοσαχατο και λεγανε , εεε και στην Δρεσδη και στην Πραγα δεν ειχανε πλημμυρες????

  Αλλο βεβαια ειναι να ξεχειλιζει ο Δουναβης και αλλο ο Κηφισος !!!!
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
θα σου απαντήσω εγώ

Η διαφορα που έχει μια πυρκαγιά στην ελλάδα από μια πυρκαγιά την ισπανία είναι ότι ΚΑΤA ΚΑΝΌΝΑ στην ισπανία το δασος θα γίνει δασος. Στην ελλάδα των αληταράδων όπου ήταν δασος θα χτιστεί το όνειρο του κάθε γύφτου: μαιζονέττα

Θες να συνεχίσω η σε κάλυψα?

Το ότι το δάσος θα γίνει δάσος (κατά κανόνα) σε άλλες χώρες είναι μια αίσθηση που έχεις ή το ξέρεις? Δεν πιστεύω πως σε άλλες χώρες δεν γίνονται παρανομίες και ειδικά σε χώρες με όμορφα τοπία (Ισπανία, Ιταλία...)
Νομίζω ότι σαν Έλληνες υπερβάλλουμε στα θέματα παρανομιών ότι μόνο σε εμάς συμβαίνουν αυτές οι καταστάσεις. Ίσως σε ορισμένες περιπτώσεις να ισχύει αλλά η προσωπική μου αίσθηση είναι πως τόποτε δεν συμβαίνει μόνο στην Ελλάδα.
Όσο για τις φωτιές, κρίμα και πάλι κρίμα.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Βγήκαν τα γνωστά παπαγαλάκια να επενδύσουν κομματικά στις καταστροφικές φωτιές.

Η φωτιά είναι ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ που δεν μπορείς να ελέγχξεις,να προβλέψεις,να αντιμετωπίσεις.

Ξέρεις πολλές φωτιές να ξεκινούν από φυσικά αιτια ΒΡΑΔΥ?

Παπαγαλάκι μάλλον εσύ είσαι που έρχεσαι και μας τη λες επειδή έχουμε άποψη που διαφέρει από τη δικη σου, υπερασπιζόμενος ανίκανους και μαφιόζους

 

arcans46

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2009
Μηνύματα
59
Like
0
Πόντοι
0
ετσι ειναι φιλε οπως τα λες.απο την στιγμη που εγραψαν στα αρχιδια τους την αποκεντρωση.η αθηνα χρειαζετε οικοπεδα,και επειδη γεμισε και το κεντρο με ξενους χρειαζοντε και αλλα οικοπεδα,για να φυγουν οι ελληνες απο εκει.καλα κανουν και βαζουν φωτιες οι εμπρηστες,βοηθανε ωστε να γινει αποκεντρωση εντος αθηνων.σε καμια 15 χρονια θα αρχισουν να μπαζωνουν και την θαλασσα για να γινουν νεα οικοπεδα,θα γινη ντουμπαι η αθηνα 
 

pilot2005

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
5.775
ετσι ειναι φιλε οπως τα λες.απο την στιγμη που εγραψαν στα αρχιδια τους την αποκεντρωση.η αθηνα χρειαζετε οικοπεδα,και επειδη γεμισε και το κεντρο με ξενους χρειαζοντε και αλλα οικοπεδα,για να φυγουν οι ελληνες απο εκει.καλα κανουν και βαζουν φωτιες οι εμπρηστες,βοηθανε ωστε να γινει αποκεντρωση εντος αθηνων.σε καμια 15 χρονια θα αρχισουν να μπαζωνουν και την θαλασσα για να γινουν νεα οικοπεδα,θα γινη ντουμπαι η αθηνα 
Από μαύρους σίγουρα θα γίνει Ντουμπάι, γιατί από υποδομές μπαί μπάι.....
 

Επισκέπτης
ετσι ειναι φιλε οπως τα λες.απο την στιγμη που εγραψαν στα αρχιδια τους την αποκεντρωση.η αθηνα χρειαζετε οικοπεδα,και επειδη γεμισε και το κεντρο με ξενους χρειαζοντε και αλλα οικοπεδα,για να φυγουν οι ελληνες απο εκει.καλα κανουν και βαζουν φωτιες οι εμπρηστες,βοηθανε ωστε να γινει αποκεντρωση εντος αθηνων.σε καμια 15 χρονια θα αρχισουν να μπαζωνουν και την θαλασσα για να γινουν νεα οικοπεδα,θα γινη ντουμπαι η αθηνα 
ρε arcans σωστό σε βρίσκω! :thumbsup:
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Εσύ είπες ότι είναι η χειρότερη κυβέρνηση των τελευταίων 30 ετών και όχι εγώ, άρα σε εσένα πέφτει το βάρος της απόδειξης! :cool2:

Αυτό να το σκεφτόσουν πριν κανεις τον καραγκιόζη

Πες μου 3 πράγματα που βελτίωσε η νικήτρια του διαγωνισμού των εκλογών (προφανώς η λέξη κυβέρνηση δεν ταιριάζει εδώ)

Θα σου κατεβάσω λίστα με πράγματα που κατέστρεψε και χειροτέρεψε

Κομματόσκυλο

 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.644
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
εγω ειμαι κεντρο Αθηνας , και δεν μπορω να αναπνευσω και πολυ καλα απ'την καπνα ,σιγουρα η ατμοσφαιρα ειναι λιγο "μουντη" ...και το θεμα ειναι οτι αυριο θα εχει περισσοτερο αερα  :idiot:
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom