Νέα

Συμβουλή για παντρεμένο με παιδί

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Carlos78
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 420
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Carlos78

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
457
Like
0
Πόντοι
1
Ένας φίλος παντρεύτηκε πρόσφατα και έκανε παιδί. Από τότε η γυναικα του μετατράπηκε σε μεγαιρα του έχει κάνει τη ζωή κόλαση τον βρίζει τον μειώνει και χρησιμοποιεί συνεχεια το παιδί σαν απειλή ότι δηλαδή δε θα το ξαναδεί. Τι να τον συμβουλέψω ρε παιδιά? Τον λυπάμαι
 

Επισκέπτης
Ο φιλος σου την πατησε. Παρασυρθηκε και επεσε στα δικτυα της μεγαιρας που μεχρι το γαμο και το παιδι του εκανε και λιγο τα γλυκα ματια φανταζομαι και φαινοταν και πιο διαλακτικη.Το εργο το εχουμε δει πολλες φορες ο καθενας μας στον κυκλο μας. Στην Ελλαδα δυστυχως ο νομος στηριζει αβερτα κουβερτα την γυναικα οποτε κατα την γνωμη μου το προλαμβανειν ειναι ο καλυτερος τροπος αντιμετωπισης! Το να εισαι εργενης ειναι μεγαλο πλεονεκτημα ειτε εισαι σε δεινη οικονομικη κατασταση (οποτε τι να μπλεκεις με γαμους κουτσουβελα να τρεχεις 100 φορες σαν τον Βεγγο) ειτε να εχεις μια οικονομικη ανεση οπου εκει ακομα καλυτερα κανεις και τα ταξιδια σου εξω γαμας ξελαμπικαρεις και γενικα εχεις πολλες παραστασεις συνεχεια στην ζωη σου και ομορφες εμπειριες και πανω απο ολα ηρεμια.
Τωρα συγκεκριμενα για τον φιλο σου. Τι να πω. Αν δεν ειναι σε ασχημη οικονομικη κατασταση και μπορει να αντεξει ενα διαζυγιο ας κανει την πετρα του καρδια να σουταρει την καργιολα και το παιδι υποχρεουται να το βλεπει εστω αραια και που. Καλυτερα να φτιαξει την ζωη του για να ειναι εκει για το παιδι αυριο μεθαυριο παρα να υποκυψει σε εναν γαμο που θα τον κανει μιζερο, δυστυχισμενο και ερμαιο μιας μεγαιρας. Ουτε για το παιδι δεν θα ηταν ομορφο αυτο!
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.444
Πόντοι
6.305
Η συμβουλή μου είναι να μην ακούσεις συμβουλή από εδώ μέσα (αν βέβαια είναι υπαρκτό το θέμα)..Πολλές γυναίκες μετά την εγκυμοσύνη έχουν νεύρα/κατάθλιψη γιατί αυτόματα το ενδιαφέρον όλων πέφτει στο νεογνό..Αν η κατάσταση συνεχιστεί θα πρέπει να επισκεφτούν ειδικό.
 

Επισκέπτης
Η συμβουλή μου είναι να μην ακούσεις συμβουλή από εδώ μέσα (αν βέβαια είναι υπαρκτό το θέμα)..Πολλές γυναίκες μετά την εγκυμοσύνη έχουν νεύρα/κατάθλιψη γιατί αυτόματα το ενδιαφέρον όλων πέφτει στο νεογνό..Αν η κατάσταση συνεχιστεί θα πρέπει να επισκεφτούν ειδικό.

Τι ειδικο και κουραφεξαλα του λες του ανθρωπου! Ειδικο μου φαινεται πρεπει να επισκεφτουν ολοι οι μαλακες ειλωτες (για χαρη μιας μεγαιρας) μουνοδουλοι Ελληνες.
Τα πραγματα ειναι πολυ απλα. Με το που εκανε το κουτσουβελο η τυπισα πηρε οριστικα πλεον το πανω χερι ωστε ακομα και αν ξυπνουσε ο αλλος ο φουκαρας και εβλεπε τι καργιολα ηταν να μην μπορει να την σουταρει χωρις αβαστακτο κοστος.
Προσεχουμε για να εχουμε λοιπον!
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
Ένας φίλος παντρεύτηκε πρόσφατα και έκανε παιδί. Από τότε η γυναικα του μετατράπηκε σε μεγαιρα του έχει κάνει τη ζωή κόλαση τον βρίζει τον μειώνει και χρησιμοποιεί συνεχεια το παιδί σαν απειλή ότι δηλαδή δε θα το ξαναδεί. Τι να τον συμβουλέψω ρε παιδιά? Τον λυπάμαι
πες του μαλακα να της πει οτι θα τη χωρισει κι ας το παρει το παιδι...να τα πληρωσει ολα αυτη και σιγα μη της δωσει λεφτα για διατροφη...ετσι να της πει...κι αμα του πει για το παιδι οτι δεν το θελει να της πει οχι δεν το θελω παρτο εσυ...να δει τι θα πει...

τα ξερω γιατι τα χω πολυ προσφατα απο γνωστο...ηθελε η πουτανα να παρει το παιδι και να την πληρωνει 400 ευρω το μηνα σα διατροφη για να τρωει αυτη αλλα αυτος ειχε μαγκα δικηγορο και πηρε και το παιδι και τη χωρισε την καριολα...

σε τετοιες περιπτωσεις συνηθως τα παιδια τα τραβανε ολα...το σημαντικο ειναι να μη ταλαιπωρηθει ...




 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.444
Πόντοι
6.305
Τι ειδικο και κουραφεξαλα του λες του ανθρωπου! Ειδικο μου φαινεται πρεπει να επισκεφτουν ολοι οι μαλακες ειλωτες (για χαρη μιας μεγαιρας) μουνοδουλοι Ελληνες.
Τα πραγματα ειναι πολυ απλα. Με το που εκανε το κουτσουβελο η τυπισα πηρε οριστικα πλεον το πανω χερι ωστε ακομα και αν ξυπνουσε ο αλλος ο φουκαρας και εβλεπε τι καργιολα ηταν να μην μπορει να την σουταρει χωρις αβαστακτο κοστος.
Προσεχουμε για να εχουμε λοιπον!
Είσαι μέσα στο ζευγάρι και ξέρεις τί συμβαίνει?Ξέρεις πώς συμπεριφέρεται ο άντρας? Ακούτε μια ιστορία και αυτομάτως την θεωρείτε αληθινή..Πού το ξέρεις ότι είναι φουκαράς?Ξέρεις πόσοι κλαίγονται ,ενώ στην πραγματικότητα είναι άθλιοι?
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
ολα αυτα εννοειται σε περιπτωση που ειναι αληθινο το περιστατικο κι οχι κανας κοπανος που περναει την ωρα του στο νετ...
 

Επισκέπτης
Είσαι μέσα στο ζευγάρι και ξέρεις τί συμβαίνει?Ξέρεις πώς συμπεριφέρεται ο άντρας? Ακούτε μια ιστορία και αυτομάτως την θεωρείτε αληθινή..Πού το ξέρεις ότι είναι φουκαράς?Ξέρεις πόσοι κλαίγονται ,ενώ στην πραγματικότητα είναι άθλιοι?

Ε ρε φιλε ενταξει με οτι διαβαζουμε μπορουμε να κρινουμε εδω μεσα.
Μπορει καλιστα ο φιλος να τρολλαρει αλλα σαν υποθεση οτι υπαρχει οντως προβλημα με τον φιλο του τι να πουμε?
Εσυ γιατι τοση πρεμουρα αμεσως να κρατησεις τα μποσικα σε μια καργιολα (υπαρκτη η μη) χωρις να ξερεις ουτε εσυ τι εχει γινει?
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Ένας φίλος παντρεύτηκε πρόσφατα και έκανε παιδί. Από τότε η γυναικα του μετατράπηκε σε μεγαιρα του έχει κάνει τη ζωή κόλαση τον βρίζει τον μειώνει και χρησιμοποιεί συνεχεια το παιδί σαν απειλή ότι δηλαδή δε θα το ξαναδεί. Τι να τον συμβουλέψω ρε παιδιά? Τον λυπάμαι
να χωρισει τυπε
και να του λες ποσο μαλακας ηταν που παντρευτηκε
 

merde

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2009
Μηνύματα
249
Like
0
Πόντοι
1
Μπορει να απαλλαγει απο τη μεγαιρα αλλα να προσεξει ωστε να φανει ως ... ατυχημα!  :dancing:
 

kostas8000

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.222
Like
181
Πόντοι
16
η αληθεια ειναι πως ορισμενες γυναικες εξ΄αρχης εχουν στο μυαλο τους να βρουνε εναν αντρα να κανουν ενα παιδι και μετα να βρουνε αφοερμες ετσι ωστε να τον χωρισουν και να τους πληρωνει....και φυσικα γραφω για ορισμενες και οχι ολες!!!!γι΄αυτο προσοχη σε αυτες που εχουμε διπλα μας.....κα λο θα ηταν δε να κοιταμε στα στανταρτς που θελουμε να διαθετουν τα κοριτσια που βγαινουμε να εχουν και κα΄να σπιτακι στο ονομα τους ξεχρεωμενο απο τον μπαμπα(σε περιπτωση που ειναι για παντρεια το πραγμα ετσι!!!)

το δικου μοτο ειναι απ΄το να κανεις εναν αποτυχημενο γαμο καλυτερα να τον αποφυγεις..... πολυ πολυ προσφατο παραδειγμα με τον βαφτισιμιο του πατερα μου και φιλο μου που μολις ειναι 1 χρονο παντρεμενος (με παιδι) εχουν αρχισει ειδη τα προβληματα....

νομιζω πως ο μονος δρομος ειναι το διαζυγιο οσο πιο ανοδυνα μπορει να γινει αυτο..... :)
 
OP
OP
C

Carlos78

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
457
Like
0
Πόντοι
1
Οχι ρε παιδια δεν ειναι αθλιος. Τα εχει δωσει ολα για την οικογενεια του αλλα αυτη του συμπεριφερεται ασχημα απ οσα βλεπω και εγω. Φυσικα δεν ειμαι μες στο ζευγαρι. Και εγω του λεω να κανει υπομονη γιατι μπορει να εχει παθει καταιλιψη αυτη και οτι προεχει το παιδι κτλ. Αλλα με ρωταει μεχρι ποτε.η κατασταση επειδεινωνεται αντι να βελτιωνεται
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.444
Πόντοι
6.305
Ε ρε φιλε ενταξει με οτι διαβαζουμε μπορουμε να κρινουμε εδω μεσα.
Μπορει καλιστα ο φιλος να τρολλαρει αλλα σαν υποθεση οτι υπαρχει οντως προβλημα με τον φιλο του τι να πουμε?
Εσυ γιατι τοση πρεμουρα αμεσως να κρατησεις τα μποσικα σε μια καργιολα (υπαρκτη η μη) χωρις να ξερεις ουτε εσυ τι εχει γινει?
είδες να πάρω θέση? όσο καργιόλα μπορεί να είναι αυτή, αλλο τόσο καργιόλης μπορεί να είναι και ο τύπος..αυτά τα θέματα ξεκινάνε απο βαρεμάρα..δεν υπάρχει σοβαρός άνθρωπος που να περιμένει απάντηση από σάιτ..και μετά κατηγορείται τις γκόμενες ότι ακούνε τις συμβουλές του κάθε Κοσμοπόλιταν..
 
OP
OP
C

Carlos78

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
457
Like
0
Πόντοι
1
Μα ρε κωστα800 εαν εχουν δικο τους σπιτι τοτε ειναι που δεν υπολογιζουν κανενα μολις κανουν παιδι
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.444
Πόντοι
6.305
Οχι ρε παιδια δεν ειναι αθλιος. Τα εχει δωσει ολα για την οικογενεια του αλλα αυτη του συμπεριφερεται ασχημα απ οσα βλεπω και εγω. Φυσικα δεν ειμαι μες στο ζευγαρι. Και εγω του λεω να κανει υπομονη γιατι μπορει να εχει παθει καταιλιψη αυτη και οτι προεχει το παιδι κτλ. Αλλα με ρωταει μεχρι ποτε.η κατασταση επειδεινωνεται αντι να βελτιωνεται
Θα σου πώ κάτι και ισχύει γενικά..για το μόνο άτομο που μπορείς να είσαι σίγουρος μέχρι ένα βαθμό είναι ο εαυτός σου!Έχεις δει κάποιον να λέει συμπεριφέρομαι άσχημα στην οικογένειά μου,στη γυναίκα μου?
 
OP
OP
C

Carlos78

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
457
Like
0
Πόντοι
1
Υπαρχουν χωρισμενοι με παιδι στο σαιτ να μου πουν καμια συμβουλη?πως ηταν η ζωη τους μετα?παγιδες που πρεπει να προσεξουν? Οικονομικα τι γινεται? Ο νομος τα δινει ολα στη γυναικα?
 
OP
OP
C

Carlos78

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
457
Like
0
Πόντοι
1
Μα ρε φιλε taurus η κοπελα δεν παλευεται.εχει τυχει να ειμαι μπροστα και να βριζει τη μανα της καριολα και να ψοφησει επειδη δεν εκανε σωστα τις δουλειες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom