Νέα

Ξύρισμα αρχιδιών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα billaras22
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 237K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Προτιμάτε οι άντρες να έχουν ξυρισμένα ή αξύριστα αρχίδια?

  • Ξυρισμένα

    Ψήφοι: 396 76,4%
  • Aξούριστα

    Ψήφοι: 122 23,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    518

CIVIL111

Μέγας
Εγγρ.
25 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.040
Κριτικές
22
Like
17
Πόντοι
4.175
μονο αν δεν εισαι τεντυ μπους
και μαλλιας
αλλα ενταξει το δεχομαι
ημουν ετοιμος να σε στειλω στο λυκο αλλα το δεχομαι
ευχαριστω για τα καλα σχολια

φιλε με λιγα μηνυματα εδωσες στιγμα γαματο καλη συνεχεια........ :rockon:
 

Επισκέπτης
Eντάξει ο τύπος είναι γαμάτος μακάρι να συνεχίσει έτσι σε αυτό το στυλ
 

Dr Lecter

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Σεπ 2007
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
31
Like
2.558
Πόντοι
6.495
Τρελη ενημερωση για το πως να ξυριζουμε τα αρχιδια μας.. :dancing: :dancing:
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
καλα τα μικρα ,πα στο διαλο...ας τα να ξυριζονται,ετσι για αλλαγη αφου ολη τη μερα στην καφετερια και στη μαλακολογια ειναι...τα ρχιδια τους δε θα ξυρισουν? :2funny:

αλλα οι μεγαλοι 35-40 ,ντροπη ρε παιδια,τι θα λετε στα παιδια σας?
γιε μου ,κοιτα να μαθαινεις πως γινεται το καλο ξυρισμα αρχιδιων... :2funny:
 

μανιατηςς

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουλ 2008
Μηνύματα
31
Like
0
Πόντοι
0
καλα τα μικρα ,πα στο διαλο...ας τα να ξυριζονται,ετσι για αλλαγη αφου ολη τη μερα στην καφετερια και στη μαλακολογια ειναι...τα ρχιδια τους δε θα ξυρισουν? :2funny:

αλλα οι μεγαλοι 35-40 ,ντροπη ρε παιδια,τι θα λετε στα παιδια σας?
γιε μου ,κοιτα να μαθαινεις πως γινεται το καλο ξυρισμα αρχιδιων... :2funny:

αυτο τους λεω και εγω κυριε μου
με ειρωνευτικαν ομως
χιπηδες και ναρκωμανεις ειναι
 

Επισκέπτης
Λοιπόν :
1. Σαπουνίζουμε καλά καλά όλη την περιοχή αφού πρώτα έχουμε κοντύνει τις τρίχες με ψαλίδι.
2. Ξεκινάμε πολύ προσεκτικά να ξυρίζουμε πρίμα ή κόντρα την περιοχή επάνω από το καυλί.
( προσοχή χρησιμοποιείστε Mach3 οποιαδήποτε άλλη απλή πλαστική με μονό ή διπλό ξυράφι θα σας σφάξει)
3. Eπανερχόμαστε στις περιοχές που θέλουν και άλλο ξύρισμα, τελειώνουμε με κόντρα. Kρατάμε τεντωμένο προς τα κάτω τον πούτσο μας έτσι ώστε να ξυρίσουμε τις τρίχες μεταξύ κοιλιάς και πούτσου. Aν έχετε συνεχόμενες τρίχες προς τα πάνω στην κοιλιά υπάρχει πρόβλημα καθώς θα δημιουργείτε άσχημη εικόνα εκεί που σταματήσατε να ξυρίζετε. H λύση που κάνω εγώ άλλα απαιτεί Aισθητική και τέχνη είναι να "σβήνετε" να "ντεγκραντάρετε" τις τρίχες προς τα πάνω έτσι ώστε να μην είναι αντιαισθητικό το σβήσιμο.
4. Aρχίδια : Θέλει μεράκι και υπομονή. Aν κρίνω από εμένα τα αρχίδια δεν ερεθίζονται όσες φορές και αν τα περάσεις με κόντρα ξύρισμα. Λοιπόν: Στην αρχή περνάτε τα αρχίδια σας με την Mach3 μερικές φορές για να φύγουν οι πολλές τρίχες ξεπλένοντας πολύ συχνά την ξυριστική μηχανή για να μην στομώνει. Aυτή η φάση πρέπει να διαρκέσει γύρω στα 5 λεπτά. Φινίρισμα : Σφίγγοντας ένα-ένα τα μπαλάκια μας "έξω" από την χούφτα, δημιουργούμε μία απόλυτα ίσια επιφάνεια που προσφέρεται για κόντρα ξύρισμα. Θέλει πολλές επαναλήψεις και μεγάλη προσοχή, ξέβγαλμα, έλεγχο για τρίχες που ξέφυγαν και μετά ξανά σαπουνάδα, μέχρι τα αρχίδια να γίνουν γυαλί. Kάτω από το καυλί και προς την κωλοτρυπίδα  σταματάτε το ξύρισμα εκεί όπου εσείς επιθυμείτε.


Mοναδικό αρνητικό στα ξυρισμένα αρχίδια είναι ότι όταν ιδρώνεις κολλάνε (καθώς δεν έχουν τρίχες) στα πλαινά των ποδιών στα σκέλια αλλά αυτό είναι κάτι που ξεπερνιέται. Eπίσης παίρνουν μία διαφορετική εσσάνς από τις κλανιές καθώς χωρίς τρίχες αποροφούν περισσότερο την μπόχα (σε συνδυασμό με τον ιδρώτα μίας κουραστικής μέρας).

Σαπουνίστε καλά τα νέα σας αφράτα αρχίδια και καυλί. Aυτό ήταν. Oι γκόμενες τρελλαίνονται.

Για τους περίεργους, είμαι 36 χρονών.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
καλα τα μικρα ,πα στο διαλο...ας τα να ξυριζονται,ετσι για αλλαγη αφου ολη τη μερα στην καφετερια και στη μαλακολογια ειναι...τα ρχιδια τους δε θα ξυρισουν? :2funny:

αλλα οι μεγαλοι 35-40 ,ντροπη ρε παιδια,τι θα λετε στα παιδια σας?
γιε μου ,κοιτα να μαθαινεις πως γινεται το καλο ξυρισμα αρχιδιων... :2funny:

Μόδα είναι, θα περάσει.
 

SMOKER

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2007
Μηνύματα
143
Like
0
Πόντοι
1
Ρε παιδια ...τη να πω ισως λογο του οτι δεν το συνιθησα οπτικα αλλα και τις 2 φορες που επεσε ξυρισμα δεν με αρεσε ..πολλι χαλη ..με θυμιζε τον κοτζακ .. γουλι ποτε ξανα ..περιποιηση οκ αλλα γουλι με τιποτα ..
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
και δεν πεταγεσε απ το τσουξιμο ρε τυπε?

Αν το After Save είναι τύπου NIVEA Balsam όχι μόνο ΔΕΝ τζούζει... αλλά αντιθέτως απαλύνει την επιδερμίδα... ΚΑΙ ΟΙ ΓΚΟΜΕΝΕΣ ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΝΤΑΙ ΝΑ ΓΛΥΦΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΕΜΙΖΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥΣ ΤΡΙΧΕΣ... ;)
 

skistis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουλ 2008
Μηνύματα
147
Like
3
Πόντοι
1
Μέσα είσαι μεγάλε. Αφρός και after save νιβέα, στο άσπρο μπουκάλι. Η καλλίτερη επιλογή.
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66

skistis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουλ 2008
Μηνύματα
147
Like
3
Πόντοι
1
Και άσε τον μανιάτη να αναρωιέται που πηγαν οι γκόμηνες. Τις σκίζουν τα φρέσκα εργαλεία.  :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom