Νέα

Ξεπούλημα οικοσκευής

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 145
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

matzafasoula

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
1.247
Like
875
Πόντοι
96
Μιλάμε για έπιπλα, όχι για μηχανάκια.
Πότε ήταν η τελευταία φορά που δέθηκες με καναπέ ? :buck2:

Με bultaco άλλο πραμμα.
 

sergyma

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2006
Μηνύματα
278
Κριτικές
21
Like
397
Πόντοι
6.060
Μιλάμε για έπιπλα, όχι για μηχανάκια.
Πότε ήταν η τελευταία φορά που δέθηκες με καναπέ ? :buck2:

Με bultaco άλλο πραμμα.
μιλάμε για ζωντανό πράμα ξύλο σε σύγκριση με νεκρό πράμα MDF.πως είναι το σεξ με την γκόμενα σου σε σύγκριση με την μαλακία σε μουνί στο μετάξι με ένα 10αρικο ένα πράμα
άμα πηδήξεις πάνω σε Κρεβατοκάμαρα η καναπέ ΒΑΡΑΓΚΗΣ η τραπεζάκι σαλονιού με ξύλο ρίζα καρυδιάς πες μου
 
Τελευταία τροποποίηση:
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.352
Κριτικές
3
Like
6.967
Πόντοι
1.486
Νεο μηνυμα για το Σαλόνι:Η συνταξη αυτούσια!
"endiferoumai gia ayto.Menw Kastoria.Mporeis na to stelei?"
Του απαντάω: "Για Καστοριά κοστίζει 5.000€"!!Nα τσεκαρω ποοοσο μαλακας ειναι...
Απαντάει: "To thelw poly entaxi.Stelnvv twra mesw DPD EXPRESS COURIER .Pata kwdiko na pareis ta 5.000"
Μου στελνει λινκ ,το ανοίγω σε safe mode και λεει "εχετε παρει 5,000€,καταθέστε 250€ για ασφάλεια αποστολής και θα πιστωθούν τα χρήματα σας"!!:buck2::buck2:
Tον πήρε ο διάολος και αυτόν...
Προσοχή αδέρφια στα λαμόγια...
 

PA_2007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.194
Κριτικές
6
Like
2.643
Πόντοι
456
Για τα έπιπλα μην περιμένεις κάτι το ιδιαίτερο......κάποιος που εμπορεύεται παλιά έπιπλα και να σου δώσει ένα συμβολικό ποσό (σκέψου μόνο πόσο θα του κοστίσει το φόρτωμα και μεταφορά στο δικό του κατάστημα-αποθήκη).Αν έχεις και ηλεκτρικές συσκεύες για πούλημα,ίσως πιάσεις κάτι (αρκεί να μην έχουν θέματα).Ειδικά ψυγεία και κουζίνες,αυτή την περίοδο φεύγουν εύκολα (πολλοί νοικιάζουν επιπλωμένα για καλοκαίρι και τα ζητάνε). Για μένα όμως κάνεις λάθος,με το να πάρεις τους γονείς σου από το σπίτι τους.Οσο βολικό και αν είναι για σένα,είναι άδικο να τους πάρεις μακριά από την ζωή τους και τους λίγους που ζουν ακόμα φίλους και γνωστούς. Να ήταν 60-65 έχει μια λογική,αλλά στα 85 είναι σα να τους σκοτώνεις. Αφησέ τους εκεί που είναι ,για όση ζωή τους έχει μείνει ακόμα.
 
Εγγρ.
21 Σεπ 2020
Μηνύματα
1.046
Κριτικές
22
Like
9.448
Πόντοι
6.246
Για τα έπιπλα μην περιμένεις κάτι το ιδιαίτερο......κάποιος που εμπορεύεται παλιά έπιπλα και να σου δώσει ένα συμβολικό ποσό (σκέψου μόνο πόσο θα του κοστίσει το φόρτωμα και μεταφορά στο δικό του κατάστημα-αποθήκη).Αν έχεις και ηλεκτρικές συσκεύες για πούλημα,ίσως πιάσεις κάτι (αρκεί να μην έχουν θέματα).Ειδικά ψυγεία και κουζίνες,αυτή την περίοδο φεύγουν εύκολα (πολλοί νοικιάζουν επιπλωμένα για καλοκαίρι και τα ζητάνε). Για μένα όμως κάνεις λάθος,με το να πάρεις τους γονείς σου από το σπίτι τους.Οσο βολικό και αν είναι για σένα,είναι άδικο να τους πάρεις μακριά από την ζωή τους και τους λίγους που ζουν ακόμα φίλους και γνωστούς. Να ήταν 60-65 έχει μια λογική,αλλά στα 85 είναι σα να τους σκοτώνεις. Αφησέ τους εκεί που είναι ,για όση ζωή τους έχει μείνει ακόμα.
Φίλε καλημέρα. Για τα έπιπλα ρώτησε ο άνθρωπος , όχι για τους ανθρώπους. Με το συμπάθιο.
 

PA_2007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.194
Κριτικές
6
Like
2.643
Πόντοι
456
Φίλε καλημέρα. Για τα έπιπλα ρώτησε ο άνθρωπος , όχι για τους ανθρώπους. Με το συμπάθιο.
Ο μόνος που έχει δικαίωμα να εκφράσει δυσαρέσκεια στην άποψη μου, είναι ο ίδιος, εσένα δεν σε άφορα, όποτε κακώς χώνεσαι.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.260
Κριτικές
1
Like
35.266
Πόντοι
6.256
Με μεγαλη μου λυπη διαβασα μερικα ποστ και ολα αναφερονται στα επιπλα και οχι στους ηλικιωμενους γονεις.
Βασικα για γονεις θεωρω οτι δεν πρεπει να 'ξεσπιτωθουν '.
εκει ειναι το σπιτι τους ,εκει πρεπει να μεινουν,
Θα ειναι μεγαλο σοκ γι αυτους τετοια αλλαγη,


Σχετικα με επιπλα, διαλεγεις και κρατας τα καλα,
Παρασημα και κειμηλεια φυσικα τα κρατας.
Παλιατζηδες κλπ αστο, καλυτερα να τα καψεις..
Αν ειναι ιδιοκτητο υπαρχει και η λυση για aibnb

Σαλονι Εγγλεζακης, φανταζομαι ..
Ειμαι λατρης των αντικων και εχω αρκετες,
Οταν βρεθεις αθηνα βγαλε φωτος .
Υποθετω Ναυαρχος ο μπαμπας ε;
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.673
Πόντοι
2.606
Νεο μηνυμα για το Σαλόνι:Η συνταξη αυτούσια!
"endiferoumai gia ayto.Menw Kastoria.Mporeis na to stelei?"
Του απαντάω: "Για Καστοριά κοστίζει 5.000€"!!Nα τσεκαρω ποοοσο μαλακας ειναι...
Απαντάει: "To thelw poly entaxi.Stelnvv twra mesw DPD EXPRESS COURIER .Pata kwdiko na pareis ta 5.000"
Μου στελνει λινκ ,το ανοίγω σε safe mode και λεει "εχετε παρει 5,000€,καταθέστε 250€ για ασφάλεια αποστολής και θα πιστωθούν τα χρήματα σας"!!:buck2::buck2:
Tον πήρε ο διάολος και αυτόν...
Προσοχή αδέρφια στα λαμόγια...
:crazy::crazy::crazy::crazy:Υπαρχει κοσμος τυπε που δεν τους παιρνει χαμπαρι αμεσως, δεν μπορω να καταλαβω :confused: :confused: :confused:

ο αλλος απο zibabue ηθελε να παρει την πολυθρονα που πουλουσα εγω Ελλαδα :zombie: :zombie: :zombie: :zombie: :zombie: :zombie:


1.jpg

θα ερθει το courier με τα λεφτα σε φακελο :2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:
 
Τελευταία τροποποίηση:

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.879
Κριτικές
16
Like
14.681
Πόντοι
6.515
Ειχα και το πρωτο λαμογιο πριν από λιγο.
Μολις ειδε το σαλονι στο car.gr αμεσως τηλεφωνο,να του δωσω καρτα και να μου βαλει τα χρηματα ΤΩΡΑ και αυριο να στειλει μεταφορικη....Τον εστειλα στο διάολο...
δηλαδη ζητουσε και pin?
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.227
Like
3.478
Πόντοι
1.706
Φίλε Captain,
πρίν χρόνια που πέθανε ο παππούς αδειάσαμε το διαμέρισμα τους και τα κατέβασα σε μια αποθήκη που έχω.
Εγω θα τα πετούσα άμεσα αλλά ας όψονται οι 3 κανακάρηδες του.....
16 χρόνια μετά και τα πράγματα είναι ακόμα στην αποθήκη.
Φυσικά τα ετοιμάζω και φωνάζω την υπηρεσία του Δήμου Ηρακλείου να τα πάρει. Οσονούπω........

Όταν ακούς για συναισθηματική αξία από τους διάφορους συγγενείς/φίλους/κλπ.....ΠΑΡΤΑ ΤΑ ΓΑΜΙΔΙΑ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ!!!!!!!!
Γιατί μετά περνούν τα χρόνια και αυτά παραμένουν στην αποθήκη.

Αξία σε χρήμα??
Μόνο αν είσαι πολύ τυχερός και είναι τίποτα συλεκτικό/καλοφτιαγμένο/επώνυμο.
Ή να βρείς κανένα μαλάκα.....
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.352
Κριτικές
3
Like
6.967
Πόντοι
1.486
Για τα έπιπλα μην περιμένεις κάτι το ιδιαίτερο......κάποιος που εμπορεύεται παλιά έπιπλα και να σου δώσει ένα συμβολικό ποσό (σκέψου μόνο πόσο θα του κοστίσει το φόρτωμα και μεταφορά στο δικό του κατάστημα-αποθήκη).Αν έχεις και ηλεκτρικές συσκεύες για πούλημα,ίσως πιάσεις κάτι (αρκεί να μην έχουν θέματα).Ειδικά ψυγεία και κουζίνες,αυτή την περίοδο φεύγουν εύκολα (πολλοί νοικιάζουν επιπλωμένα για καλοκαίρι και τα ζητάνε). Για μένα όμως κάνεις λάθος,με το να πάρεις τους γονείς σου από το σπίτι τους.Οσο βολικό και αν είναι για σένα,είναι άδικο να τους πάρεις μακριά από την ζωή τους και τους λίγους που ζουν ακόμα φίλους και γνωστούς. Να ήταν 60-65 έχει μια λογική,αλλά στα 85 είναι σα να τους σκοτώνεις. Αφησέ τους εκεί που είναι ,για όση ζωή τους έχει μείνει ακόμα.

Με μεγαλη μου λυπη διαβασα μερικα ποστ και ολα αναφερονται στα επιπλα και οχι στους ηλικιωμενους γονεις.
Βασικα για γονεις θεωρω οτι δεν πρεπει να 'ξεσπιτωθουν '.
εκει ειναι το σπιτι τους ,εκει πρεπει να μεινουν,
Θα ειναι μεγαλο σοκ γι αυτους τετοια αλλαγη,


....
Ειμαι λατρης των αντικων και εχω αρκετες,
Οταν βρεθεις αθηνα βγαλε φωτος .
Υποθετω Ναυαρχος ο μπαμπας ε;
Να απαντησω στους φίλους για το θεμα των γονέων..
Ο πατερας στα 95, ζωτικες λειτουργίες 150% να μην τον ματιάσω,καλυτερος από πολλούς 60αρηδες.
Η μητερα στα 85, ζωτικές λειτουργίες 85% αρχίζει και ξεχναει πραγματα κι εχει και προβλημα στα ματια της-ωχρα κηλίδα-.
Φίλοι δεν υπαρχουν πια,αδερφια δεν εχω, τα ξαδερφια μου μενουν μακριά,υπαρχουν δυο γείτονες κι ενας συναδελφος να τους καλέσω αν γινει κατι.
Αλλα ρε παιδια,ειναι και το θεμα της επικοινωνίας.Καθε μερα ,μιλαω με τον πατερα 1 1/2 ωρα το πρωί και τον αφηνω να μου μιλά για να περναει και η ωρα του κι εγω χαιρομαι που περναω εστω κι ετσι χρόνο μαζί του.Η απόσταση όμως ειναι καθοριστική.΅Έχουν δύο εγγόνια-τις κόρες μου-και τη μεγαλη την εχουν δει δυο φορές από 1 ωρα, απο τα Χριστούγεννα του 2019-προ καραντινας-ενώ τη μικρη κόρη καθόλου!
Υστερα ειναι και το θεμα της εξυπηρετησης.Δυο γερόντια,πιασμενα χερι χερι να πηγαίνουν για ψωνια,για λαική,στις τράπεζες για πληρωμές κλπ-ουτε συζητηση φυσικά για καρτες-και να κάνουν δύο και τρεις ωρες.Μεσα στο κρυο-θυμαστε το φετεινο Χειμώνα-,ενας να πεσει,περεσυρε και τον άλλον.
Αλλα το πιο σημαντικό ειναι το θέμα της ασφαλειας.Τεσσερις φορές εχει βαλει η μανα μου μεσα στο σπίτι αγνωστους από αφέλεια-με διαφορες δικαιολογίες-ενα ποτηρι νερό,"ειμαστε από τον ΟΤΕ/ΔΕΗ" κλπ-και τις τεσσερις φορε΄ς τους πεταξε ο πατερας εξω με χριστοπαναγίες-είπαμε κραταει ακόμη-.Αλλα μεχρι πότε?Φοβαμαι ότι τους εχουν στοχοποιήσει και κόβουν κίνηση.Ναι ειναι μεγαλη αλλαγη στα γεραματα να φευγεις από τις συνηθειές σου,ναι ,ειναι ασχημο να ξεριζωνεσαι,όμως θα ειναι διπλα μου,στα εγγονια τους και θα περασουν τον υπόλοιπο βίο τους με ασυγκριτα καλυτερη ποιότητα ζωής.
Ετσι το βλέπω και πιστευω ότι καθε παιδι της γενιάς μας θα σκεφτόταν το ίδιο.
Kontolagne: Ναι,maxi Ναυαρχος ο πατερας,σου στελνω φωτό από τα επιπλα..
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.352
Κριτικές
3
Like
6.967
Πόντοι
1.486
δηλαδη ζητουσε και pin?
Οχι pin,αριθμος καρτας ζητούσε,να κανει καταθεση.Μετα θα με επαιρνε αφού θα ειχε στειλει fake πιστοποιητικό καταθεσης με παραπάνω χρηματα και καλα από λαθος και θα μου ελεγε να του επιστρεψω πίσω τη διαφορα.Ζηταω πχ 500€ και αυτος θα μου εστελνε και καλα ότι εβαλε 1500€ να του επιστρεψω πίσω το χιλιάρικο!!
Και το περίεργο ειναι οτι τσιμπανε ρε φίλε!!!
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.352
Κριτικές
3
Like
6.967
Πόντοι
1.486
Φίλε Captain,
πρίν χρόνια που πέθανε ο παππούς αδειάσαμε το διαμέρισμα τους και τα κατέβασα σε μια αποθήκη που έχω.
Εγω θα τα πετούσα άμεσα αλλά ας όψονται οι 3 κανακάρηδες του.....
16 χρόνια μετά και τα πράγματα είναι ακόμα στην αποθήκη.
Φυσικά τα ετοιμάζω και φωνάζω την υπηρεσία του Δήμου Ηρακλείου να τα πάρει. Οσονούπω........

Όταν ακούς για συναισθηματική αξία από τους διάφορους συγγενείς/φίλους/κλπ.....ΠΑΡΤΑ ΤΑ ΓΑΜΙΔΙΑ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ!!!!!!!!
Γιατί μετά περνούν τα χρόνια και αυτά παραμένουν στην αποθήκη.

Αξία σε χρήμα??
Μόνο αν είσαι πολύ τυχερός και είναι τίποτα συλεκτικό/καλοφτιαγμένο/επώνυμο.
Ή να βρείς κανένα μαλάκα.....
ΕΧεις μηνυμα για να καταλάβεις για τι πραγματα μιλαω...
 

Geiler12

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2021
Μηνύματα
171
Κριτικές
5
Like
508
Πόντοι
301
Τύπε μην χάνεις το χρόνο σου,την ξέρω τη φάση,δεν τα θέλει κανένας!Δύο ρεαλιστικές προτάσεις από μένα:Περνά απέναντι από τον περιφερειακό που είσαι δηλαδή Ζωγράφου και βρες τις 2 εκκλησίες που υπάρχουν εκεί και μίλα με τους εφημέριους,αν μπορούν να τα δώσουν σε καμμία οικογένεια που τα έχει ανάγκη,και πρόσφερε τα.Η δεύτερη είναι βγαλτα στον ΑΟΟΑ για πέταμα δεν θα σου πει κανένας τίποτα.Γενικά είναι η εποχή μας που τα παλιατσίδικα είναι τίγκα στο πραμα...και δεν τους ενδιαφέρει η προσφορά..καλή συνέχεια.
 
  • Αγάπη
Αντιδράσεις: Y13

Y13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2007
Μηνύματα
2.363
Like
4.705
Πόντοι
456
.... χαρά η νύφη με τα πεθερικά κοντά ! (Μεταξύ σοβαρού και αστείου)
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.352
Κριτικές
3
Like
6.967
Πόντοι
1.486
Τύπε μην χάνεις το χρόνο σου,την ξέρω τη φάση,δεν τα θέλει κανένας!Δύο ρεαλιστικές προτάσεις από μένα:Περνά απέναντι από τον περιφερειακό που είσαι δηλαδή Ζωγράφου και βρες τις 2 εκκλησίες που υπάρχουν εκεί και μίλα με τους εφημέριους,αν μπορούν να τα δώσουν σε καμμία οικογένεια που τα έχει ανάγκη,και πρόσφερε τα.Η δεύτερη είναι βγαλτα στον ΑΟΟΑ για πέταμα δεν θα σου πει κανένας τίποτα.Γενικά είναι η εποχή μας που τα παλιατσίδικα είναι τίγκα στο πραμα...και δεν τους ενδιαφέρει η προσφορά..καλή συνέχεια.
Με ισοπέδωσες φίλε....Κατι σαν τον φίλο πιο πανω που εβαλε το αποσπασμα με τον Κουρκουλο να καίει τα επιπλα του στο δρόμο....:cry:
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.155
Like
349
Πόντοι
36
Με ισοπέδωσες φίλε....Κατι σαν τον φίλο πιο πανω που εβαλε το αποσπασμα με τον Κουρκουλο να καίει τα επιπλα του στο δρόμο....:cry:
Γιατί δεν το κάνεις airbnb με το άρωμα μουσείου με εκθέματα απο μετάλια κλπ.
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.352
Κριτικές
3
Like
6.967
Πόντοι
1.486
Γιατί δεν το κάνεις airbnb με το άρωμα μουσείου με εκθέματα απο μετάλια κλπ.
Οχι ρε φιλε...Σιγα μην κανω το σπίτι θεματικό Μουσείο στον κάθε λούστρο....
Να κόψω και κανενα εισητηριάκι τότε,όπως στο Σπιτι του Ελ. Βενιζίου εδω στα Χανια!:2funny:
 

leon4861

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.352
Κριτικές
7
Like
1.272
Πόντοι
216
Γιατί δεν το κάνεις airbnb με το άρωμα μουσείου με εκθέματα απο μετάλια κλπ.

ναύαρχε μάλλον έχει δίκιο ο Μαρβελ!

Επισης μια λυση ειναι να ρωτησεις αν ο κατασκευαστής τους ή άλλος, που εφτιαχνε και εξακολουθει να φτιαχνει ξύλινα, τα θελει.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Geiler12

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2021
Μηνύματα
171
Κριτικές
5
Like
508
Πόντοι
301
Με ισοπέδωσες φίλε....Κατι σαν τον φίλο πιο πανω που εβαλε το αποσπασμα με τον Κουρκουλο να καίει τα επιπλα του στο δρόμο....:cry:
Φίλε δεν ήθελα να σε ισοπεδώσω,αλλά έτσι είναι η εποχές που διανύουμε και μελλόντικα.Την έχω περάσει και εγώ αυτή τη φάση...!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom