Νέα

Ξεπούλημα οικοσκευής

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 145
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.704
Κριτικές
1
Like
4.482
Πόντοι
1.706
Επιπλα 2 ετων τα εδωσα στο ενα τριτο της τιμης, αλλιως δεν φευγαν.
Σκρινιο κατσε καλα πολυ καλης ποιοτητας ,σκαλιστο με βιτρό κτλ ,αντικα ουτε τζαμπα το παιρναν. Το θεωρουσαν παλιατσουρα.

Μην δενεσαι με αντικειμενα συναισθηματικα. Δωστα οσο γρηγοροτερα γινεται να ησυχασεις.
Αλλιως χανεις τον καιρο σου
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.170
Κριτικές
26
Like
11.098
Πόντοι
4.746
Εννοείται ρε συ...Και οταν θα ερθει καποιος θα ειμαι κι εγω πανω,σιγα μην αφησω τον καθε γυφτο να τσεκαρει το σπίτι και να την πεσει στα γερόντια.
Αδερφε ξυπνησε το γυφταριο με το διαδυκτιο και κανουν πουστιεσ .Μπορει να σε παρουν τηλ και να σε παραμυθιαζουν μην ανεβασεισ αριθμοα τηλεφωνου .Το ξερω οτι αυτα τα ξερεισ αλλα εκει την παταμε .Γενικα οι γυφτοι λογω κρισησ κανουν ντου στεγνα με ολα τα μεσα παραδοσιακα ψηφιακα κλπ
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
κάτι τέτοιο?
Κατι τετοιο σαν κι αυτα,το δισκακι σε μας ειναι στη μεση του επιπλου εσωτερικά.
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.546
Πόντοι
8.846
Κατι τετοιο σαν κι αυτα,το δισκακι σε μας ειναι στη μεση του επιπλου εσωτερικά.
αν γνωρίζεις στείλε μοντέλο να σου πω αν αξίζει τον κόπο να μπεις στη διαδικασία.
εφόσον δουλεύει - όπως λες - πιστεύω μπορείς να πάρει από κάτι έως αρκετά...
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.170
Κριτικές
26
Like
11.098
Πόντοι
4.746
Κατι τετοιο σαν κι αυτα,το δισκακι σε μας ειναι στη μεση του επιπλου εσωτερικά.
Υπερβολικες τιμεσ 2.900 ναι περιμενε να το πουλησεις .Δεν ειναι για σενα φυσικα αλλα για τον τυπο που τα πουλαει
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.546
Πόντοι
8.846
Υπερβολικες τιμεσ 2.900 ναι περιμενε να το πουλησεις .Δεν ειναι για σενα φυσικα αλλα για τον τυπο που τα πουλαει
2900 δεν είναι εύκολο, εξαρτάται τι πουλάς βέβαια, αλλά υπάρχουν μοντέλα που συλλέκτες και χομπίστες δίνουν καλά λεφτά...
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
Τι λετε ρε παιδια...2.900€??Ο καθενας γραφει μεσα οτι του καυλ@σει...
Εγω 4 κατοσταρικα θέλω και αμα τα πιασει και αυτα...
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.170
Κριτικές
26
Like
11.098
Πόντοι
4.746
2900 δεν είναι εύκολο, εξαρτάται τι πουλάς βέβαια, αλλά υπάρχουν μοντέλα που συλλέκτες και χομπίστες δίνουν καλά λεφτά...
Μερικοι επειδη εχουν κατι παλιο νομιζουν τι εχει αξια και το πουλανε υπερβολικα .Εδω ξεπουλανε ηχεια του τριχιλιαρου στην ξεφτιλα ενα οχτακοσαρι
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Τι λετε ρε παιδια...2.900€??
Εγω 4 κατοσταρικα θέλω και αμα τα πιασει και αυτα...
Σωστα σκεφτεσαι
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.170
Κριτικές
26
Like
11.098
Πόντοι
4.746
βλεπωσ κατι παλιεσ τηλεορασεισ και τησ πουλανε 200 ευρω και γελανε οι ρεγγεσ
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.546
Πόντοι
8.846
Μερικοι επειδη εχουν κατι παλιο νομιζουν τι εχει αξια και το πουλανε υπερβολικα .Εδω ξεπουλανε ηχεια του τριχιλιαρου στην ξεφτιλα ενα οχτακοσαρι
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Σωστα σκεφτεσαι
μην μπερδεύεις την πραγματική αντίκα που θεωρείται vintage ή κάτι συλλεκτικό, με ένα καλό (ή οποιοδήποτε τέλος πάντων) μεταχειρισμένο ηχείο που απλά πουλιέται στην αγορά...καμία σχέση.
όπως και να έχει δε λέω ότι αυτό που έχει ο ναύαρχος πιάνει χρήμα, λέω να δούμε...
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.170
Κριτικές
26
Like
11.098
Πόντοι
4.746
μην μπερδεύεις την πραγματική αντίκα που θεωρείται vintage ή κάτι συλλεκτικό, με ένα καλό (ή οποιοδήποτε τέλος πάντων) μεταχειρισμένο ηχείο που απλά πουλιέται στην αγορά...καμία σχέση.
όπως και να έχει δε λέω ότι αυτό που έχει ο ναύαρχος πιάνει χρήμα, λέω να δούμε...
Σωστα αυτο γραφω αν δεν ξερεισ δεν πετασ μια τιμη οτι να ναι θελει ψάξιμο το πραγμα
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.059
Κριτικές
9
Like
13.015
Πόντοι
3.836
Παίκτη ξεχώρισε κάποια που αξίζουν περισσότερο όπως το πικ απ που μπορούν να πουληθούν ξεχωριστά. Ομοίως αν έχετε τίποτα σαμοβάρια ,ηλεκτρικές συσκευές ,κάτι πιο σπάνιο.

Το κακό με αυτές τις πωλήσεις είνια ότι φαίνεται πως ο πωλητής έχει ανάγκη για αυτό και σε εκμεταλλεύονται. Δοκίμασες μαγαζιά όπως Παλιοσυνήθειες - Σπίτι της Γιαγιάς - Props Market που νοικιάζουν σε γυρίσματα; Ίσως τα θέλουν.
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.170
Κριτικές
26
Like
11.098
Πόντοι
4.746

Nαυαρχε τοσο το δινουν εξω ενα 500 ντολλαρσ για ψαξτο και αν θελεισ να τα ξεφορτωθεισ ριξε και δυο κατοσταρικα ριχτο στην πιατσα 300 ακατεβατα χωρισ παζαρια και τελοσ
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.170
Κριτικές
26
Like
11.098
Πόντοι
4.746
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
Να σας βαλω μεσαζοντες?Οποιος θελει και βοηθήσει ,ενα 30% από μενα...
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
Ebay φίλοι ebay. Eπαγγελματικη αντιμετώπιση.
 

sedigno

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2021
Μηνύματα
49
Like
26
Πόντοι
0
εχω ενα παλιο mega drive ποσο να το πουλησω λετε?
 

Colibri

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Νοε 2010
Μηνύματα
422
Κριτικές
31
Like
992
Πόντοι
2.225
Αδερφια καλησπερα,θα ηθελα τη βοηθεια και τις γνώμες σας στο παρακάτω ζήτημα.
Το πλήρωμα του Χρόνου φτανει για όλους και για μένα ειναι πιο κοντα όσον αφορά τους υπερηλικες γονείς μου.Αποφάσισαμε λοιπόν να τους κατεβασω κατω στα Χανιά κοντα μου,καθόσον μοναχοπαίδι και η απόσταση από Αθηνα φανταζει ανυπέρβλητη εάν προκύψει κατι ασχημο.
Τα πλεονεκτήματα αυτής της απόφασης ειναι αυτονόητα,κοντα στην οικογένεια και τα εγγόνια και φροντιδα σε ότι χρειαστούν,ευτυχως ακομα κρατανε μια χαρα.
Τα μειονεκτηματα είναι δυο ,μεγάλα,το ένα ειναι το "ξερίζωμα" από το μερος που εμενες 50 χρόνια για να πας σε ενα άλλο αγνωστο τόπο και συνηθειες και φυσικα η διαφορετική ζωή ,πραγμα δυσκολο για ανθρωπους ανω των 85 χρόνων.
Το δευτερο -που πανω σε αυτο θελω τη βοήθεια/γνωμη σας-είναι η τεραστια οικοσκευή που εχει μαζευτεί στο πατρικό μου.Και δεν εννοω τα διαφορα πιατικα,ασημικα ,καδρα κλπ κλπ. αλλα τα ογκωδη έπιπλα διακοσμησης 1960-70,όπως σαλόνι,μπουφες,τραπεζαρία σκρινιο,κρυσταλλιερα,μπαγιου,μπαρ,πικαπ επιπλο,πινακες ,τα οποία εκτος του οτι θα στοιχισει ο κουκος αηδόνι να τα κατεβασω κατω,δεν υπαρχει περίπτωση να χωρέσουν σε ενα δυαρι/τριάρι που θα βρω εδω.
Προσπαθησα να βρω καποιους παλαιοπώλες να ερθουν να τα δουν όταν ανεβηκα πανω πριν λιγες ημέρες,αλλά οι λούστροι που ηρθαν επικεντρωθηκαν στα ασημικα και τα ..παράσημα του Πατερα μου καθώς και τα Γερμανικά παρασημα των Nazi που ειχε "καθαρίσει"ο παππούς μου στη Μαχη της Κρητης!
Τα εχω βαλει και στο marketplace και σε καποια site,αλλα τίποτα..
Θα ηθελα τη γνωμη σας καθώς και καμια ιδέα,πώς μπορω να τα δωσω,εστω και κοψοχρονιά,αλλα΄ όχι και στην ξεφτίλα...
Μην μπεις στη λογική του πόσο αξίζουν. Δεν είσαι παλαιοπωλης. Το σημαντικό για σένα είναι να απαλλαγείς γρήγορα. Βρες κάποιον που να είναι διατεθειμένος να τα πάρει όλα και να αναλάβει το κόστος της απομάκρυνσης και προχώρα. Αν έχεις συγγενείς η φίλους, μπορείς να τους φωνάξεις να διαλέξουν ότι θέλουν.
 

digger

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.731
Κριτικές
34
Like
4.646
Πόντοι
7.195
Αδερφια καλησπερα,θα ηθελα τη βοηθεια και τις γνώμες σας στο παρακάτω ζήτημα.
Το πλήρωμα του Χρόνου φτανει για όλους και για μένα ειναι πιο κοντα όσον αφορά τους υπερηλικες γονείς μου.Αποφάσισαμε λοιπόν να τους κατεβασω κατω στα Χανιά κοντα μου,καθόσον μοναχοπαίδι και η απόσταση από Αθηνα φανταζει ανυπέρβλητη εάν προκύψει κατι ασχημο.
Τα πλεονεκτήματα αυτής της απόφασης ειναι αυτονόητα,κοντα στην οικογένεια και τα εγγόνια και φροντιδα σε ότι χρειαστούν,ευτυχως ακομα κρατανε μια χαρα.
Τα μειονεκτηματα είναι δυο ,μεγάλα,το ένα ειναι το "ξερίζωμα" από το μερος που εμενες 50 χρόνια για να πας σε ενα άλλο αγνωστο τόπο και συνηθειες και φυσικα η διαφορετική ζωή ,πραγμα δυσκολο για ανθρωπους ανω των 85 χρόνων.
στο πρώτο μέρος θα μείνω, κάπταιν καλό κουράγιο, ήταν μεγάλες και απότομες οι αλλαγές και κοινωνικές και στον τρόπο ζωής, θα ήταν μεγάλο δώρο να μπορούσαν να πεθάνουν σπίτι τους, εύχομαι ότι πιό ανώδυνο..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom