Νέα

Warsaw - Βαρσοβία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα TLEVEND
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 16K
  • Εμφανίσεις 855K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
8
Πόντοι
16
δικε μου στο wroslaw πλαναρω να παω παω σε ενα κλαμπ ονοματι senso η senseo ,γνωριζεις τιποτα για αυτα??
 

Kman

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
653
Like
6
Πόντοι
6
δικε μου στο wroslaw πλαναρω να παω παω σε ενα κλαμπ ονοματι senso η senseo ,γνωριζεις τιποτα για αυτα??

Δεν ξέρω.Στο Wroclaw έμενα στο σπίτι μιας γκόμενας.Ένα Σάββατο βράδυ με άφησε να βγω μόνος έξω και γύρισα 5-6 club.Ενα καλό ήταν δίπλα στα KFC.Γενικά περπατώντας στο κέντρο τα βρίσκεις τα club.Στην Πολωνία όλα είναι πολύ κεντρικά,παλιά πόλη και club.Poznan προτείνω Buddha Bar.Wroclaw δε μου άρεσε πολύ η εμφάνιση από τις γκόμενες όπως και Katowice.Αλλά το Wroclaw έχει φοβερή αρχιτεκτονική ενώ το Katowice είναι κάπως σκατά.
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
8
Πόντοι
16
Δεν ξέρω.Στο Wroclaw έμενα στο σπίτι μιας γκόμενας.Ένα Σάββατο βράδυ με άφησε να βγω μόνος έξω και γύρισα 5-6 club.Ενα καλό ήταν δίπλα στα KFC.Γενικά περπατώντας στο κέντρο τα βρίσκεις τα club.Στην Πολωνία όλα είναι πολύ κεντρικά,παλιά πόλη και club.Poznan προτείνω Buddha Bar.Wroclaw δε μου άρεσε πολύ η εμφάνιση από τις γκόμενες όπως και Katowice.Αλλά το Wroclaw έχει φοβερή αρχιτεκτονική ενώ το Katowice είναι κάπως σκατά.
διευκρινηση,
εννοω κανονικο κλαμπ,με μουσικη,ποτα κτλ
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.898
Like
1.417
Πόντοι
216
Για κανονικά club μιλάω.Σήμερα καμάκωσα κάτι πολωνέζες τουρίστριες στην Αθήνα αλλά ήρθε και μου κόλλησε ένας Πολωνός ο οποίος ηρέμησε όταν του μίλησα στα πολωνικά.Γενικά με τους Πολωνούς δεν τα βάζουμε ποτέ είναι σλαύοι και θεωρούνται αδέρφια.Παρατήρησα ότι τα 2 τελευταία χρόνια οι Πολωνοί έχουν ευαισθητοποιηθεί στις προσπάθειες των ξένων να τους φάνε τις γκόμενες και παίρνουν πρωτοβουλία ενώ παλιά ήταν πιο μοιρολάτρες και αδιάφοροι(χαρακτηριστικά θυμάμαι κάτι τουρίστριες στην Κατερίνη που είχαν έρθει με Πολωνούς και τις γαμούσαμε κάτω από τα μάτια τους τους είχαμε κάνει φίλους).Αλλά τώρα αντιδρούν.(φαίνεται οι Πολωνέζες το δίνουν από δω κι από κει και τους έχουν εκνευρίσει,ξεφτιλίζουν και τη χώρα).

Τωρα αν σου πω οτι σε πολωνικο -αγγλοφωνο φορουμ, ρωτουσα για σχεσεις με πολωνεζες(εγω ειπα οτι δεν ειμαι πολωνος) και επεσαν οι πολωνοι να με φανε, θα το πιστεψεις?
Και γιατι θες πολωνεζα, και γιατι δεν βρισκεις μια απο τη χωρα σου και κατι τετοια.
Αντε τωρα να τους εξηγησεις οτι η ελληνιδα είναι τυποις θηλυκο, κι οτι δεν υπαρχει συγκριση με πολωνεζα...
Παντως, μου επιτεθηκαν και μονο που εκανα ερωτηση. Μου εκανε εντυπωση.
 

Kman

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
653
Like
6
Πόντοι
6
Ναι,τους Ελληνες τους κατατάσσουν ως brudasy στην ίδια κατηγορία με Αραβες και λοιπούς μαυριδερούς.Βασικά για να γίνεις δεκτός στην Πολωνία πρέπει να είσαι λευκός,καθολικός και να μιλάς πολωνικά.Αλλιώς δε σε δέχονται.Εγώ τα πάω καλά με τους Πολωνούς λόγω φάτσας(με παίρνουν για Ουκρανό) γνώση σχετική της γλώσσας και σλαυοφιλίας.Πολλές φορές οι Πολωνοί έρχονται και μου λένε έλα φιλάρα Ουκρανέ να πιούμε βότκα και με κερνάνε.Άμα όμως είναι κάποιος μαυριδερός σίγουρα έχει προβλήματα.
 

Kman

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
653
Like
6
Πόντοι
6
kman για το imperium ξερεις κατι ? η κατι παρομοιο βαρσοβια ? σκεφτομαι να παω για 3 βραδια μονο ..εχω παει πια αρκετες φορες βερολινο και αρτεμις, καιρος να δω και μια αλλη πολη ...  ;)

Δεν ξέρω αλλά σίγουρα Πολωνία έχει καλά κομμάτια,νομίζω ψάχνεις στο odloty ή ρωτάς κανένα ταξιτζή.
 

giorgio33

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
125
Κριτικές
3
Like
27
Πόντοι
1
ok ευχαριστω..απλα απο οτι καταλαβα απο το odloty συνηθως οι φωτογραφιες δεν ανταποκρίνονται ..πρεπει να πηγαινεις να περιμενεις εξω απο διαμερισματα και τετοια ενω εγω θελω κατι πιο οργανωμενο !
 

victoriatus

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2010
Μηνύματα
209
Κριτικές
3
Like
714
Πόντοι
81
Αν εννοεις το Imperiumx στη βαρσοβια εχω παει 2 φορες.Πηγα για 2 jacuzzia και περασα τελεια.Κοιτα και το site.
 

giorgio33

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
125
Κριτικές
3
Like
27
Πόντοι
1
το εχω δει το site ...οι κοπελες φαινονται καλες και οι τιμες επισης πολυ καλες ...ειναι οντως ετσι ??? :)
 

victoriatus

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2010
Μηνύματα
209
Κριτικές
3
Like
714
Πόντοι
81
Οταν πας θα ναι περιπου 5-6 κοριτσια.Το μειον ειναι οτι πας και γυρνας με taxi γιατι ειναι μακρια απο το κεντρο της βαρσοβιας,ειναι κοντα στο αεροδρομιο.Επισης το ποτο ηταν οταν ειχα παει 80 zloty.Τελειο το jacuzzi φιλε,εισαι μια ωρα γεματη με την γκομενα και κανετε οτι γουσταρετε!!!
 

giorgio33

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
125
Κριτικές
3
Like
27
Πόντοι
1
απο οτι ειδα δεν ειναι και παρα πολυ μακρια το αεροδρομιο απο το κεντρο ...και αν θες μενεις και κοντα εκει....thanks για τη βοηθεια ..αν μου αρεσει καποια κοπελα μπορει να την παρω και για ενα απογευμα σαν συνοδο....
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.898
Like
1.417
Πόντοι
216
Υπαρχουν απευθειας πτησεις Αθηνα-Βαρσοβια?
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.898
Like
1.417
Πόντοι
216
Έχουν κάτι μωρά οι LOT...

Τι μου θυμησες τωρα...
Καποιες γνωστες μου, ελλεινιδες, ειχαν παει Πραγα πριν λιγους μηνες, και σχολιαζαν οτι οι τσέχες αεροσυνοδοι ηταν διμετρες, εσκυβαν στο αεροπλανο, και ο κολος τους ηταν ψηλοτερα απο το κεφαλι των ελληνιδων που καθονταν! Τα ειχαν δει ολα!
Για να ειμαι ειλικρινεις, παραδεχτηκαν οτι ήταν κουκλαρες, αλλα το ελεγαν με πολυ ζηλια.
Καπως ετσι θα ειναι και με την Lot και τις πολωνεζες φανταζομαι...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom