Νέα

Βουλευτικές εκλογές 4/10/2009 - Με δεδομένα πια τα αποτελέσματα...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 158K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Ψηφίστε εδώ ...!!!!!

  • Ν.Δ.

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΠΑ.ΣΟ.Κ.

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Κ.Κ.Ε.

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΛΑ.Ο.Σ.

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ - ΛΕΒΕΝΤΗΣ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ - ΠΡΑΣΙΝΟΙ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΑΛΛΟ ΚΟΜΜΑ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΑΚΥΡΟ - ΛΕΥΚΟ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    0

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
Οσο λειτουργείς με αυτά τα πρότυπα το 34 θα πάει σύντομα στο 25........

στ'αρχίδια μου ..εγώ έχω καταλάβει ότι κανένας κρετίνος γιωργάκης , κανένας μπουχέσας κωστάκης , κανένα λαμόγιο καρατζαφύρ, κανένας τσογλανάκος τσίπρας ή καμμιά μπαμπούσκα παπαρχίδια δεν θα μου δώσουν να φάω.. ότι κάνω το κάνω μόνος μου και τους έχω γραμμένους..

αμα γουστάρω μέσα στην επόμενη ώρα μπορώ να έχω τρείς νεοδημοκράτες βουλευτές και 5 πασόκους μπροστά μου να τους βάλω να χορεύουν τσιφτετέλι με όποιο τραγούδι ΓΟΥΣΤΑΡΩ εγώ... από την Διεθνή μέχρι του Αητού ο γιός... και θα χορεύουνε και θα λένε και ευχαριστώ αφέντη...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
στ'αρχίδια μου ..εγώ έχω καταλάβει ότι κανένας κρετίνος γιωργάκης , κανένας μπουχέσας κωστάκης , κανένα λαμόγιο καρατζαφύρ, κανένας τσογλανάκος τσίπρας ή καμμιά μπαμπούσκα παπαρχίδια δεν θα μου δώσουν να φάω.. ότι κάνω το κάνω μόνος μου και τους έχω γραμμένους..

αμα γουστάρω μέσα στην επόμενη ώρα μπορώ να έχω τρείς νεοδημοκράτες βουλευτές και 5 πασόκους μπροστά μου να τους βάλω να χορεύουν τσιφτετέλι με όποιο τραγούδι ΓΟΥΣΤΑΡΩ εγώ... από την Διεθνή μέχρι του Αητού ο γιός... και θα χορεύουνε και θα λένε και ευχαριστώ αφέντη...

δώσε μας και σε μας κάνα ψίχουλο ρε τιτανοτεράστιε.....

χαραμίζεσαι στο μπουρδέλα με τέτοια δύναμη.....
στράφι πας.......

Υ.Γ.

αυτοί που μας διαβάζουν πρέπει να έχουν ριξει τρελλό γέλιο μ αυτά που γράφεις........
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
στ'αρχίδια μου ..εγώ έχω καταλάβει ότι κανένας κρετίνος γιωργάκης , κανένας μπουχέσας κωστάκης , κανένα λαμόγιο καρατζαφύρ, κανένας τσογλανάκος τσίπρας ή καμμιά μπαμπούσκα παπαρχίδια δεν θα μου δώσουν να φάω.. ότι κάνω το κάνω μόνος μου και τους έχω γραμμένους..

αμα γουστάρω μέσα στην επόμενη ώρα μπορώ να έχω τρείς νεοδημοκράτες βουλευτές και 5 πασόκους μπροστά μου να τους βάλω να χορεύουν τσιφτετέλι με όποιο τραγούδι ΓΟΥΣΤΑΡΩ εγώ... από την Διεθνή μέχρι του Αητού ο γιός... και θα χορεύουνε και θα λένε και ευχαριστώ αφέντη...


Πφφφ σιγά το πράμα, εγώ έχω πιει καφέ με τον 50cent  :coffee: :rockon: :rockon:

:2funny: :2funny: :2funny:
 

nikospireas

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.541
Κριτικές
49
Like
81
Πόντοι
3.945
καθηγητες στο πα.πει δε θεωρουσαν το σημιτη συναδελφο τους οικονομολογο. σε ερωτησεις οπως "μα πως λεει και κανει πραγματα που ειναι αντιθετα με βασικες θεωριες?" η απαντησεις ηταν καπως ετσι..."μα δεν ειναι οικονομολογος ο ανθρωπος,το οτι εχει παρει 2-3 μαθηματα οικονομικων δεν τον κανουν οικονομολογο".
παρολα αυτα πετυχε το οικονομικο θαυμα να μπουμε στην ε.ε. , εστω και με μαγειρεματα δεικτων που διδαχθηκαμε απο τους πρωτομαστορες γερμανους,οταν οι πιθανοτητες που εδιναν οι κορυφαιοι ευρωπαιοι οικονομολογοι το 92-93 ηταν 0%,λογιζεται ως τεραστια επιτυχια!!!
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
αυτό το θέμα με τους παλαιούς δεξιούς με έχει κάνει να σας μισώ θανατηφόρα.......

ΔΕΝ ΠΑΡΑΔΕΧΕΣΤΕ ΜΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΑΝΑΓΙΑ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΣΑΣ........

δες το ποστ του ίσιου να καταλάβεις τι θα πει σύγχρονος δεξιός....
Οσο λειτουργείς με αυτά τα πρότυπα το 34 θα πάει σύντομα στο 25........

Ρε παλιοΖΟΜΠΙ τι λετε... σοβαρα;;;

Ο καραμανλης τουλαχιστον παραδεχτηκε οτι εκανε λαθη..

Εσεις σκουληκια, και αγροδιαιτοι, απο το 1981 βλεπετε σεντονακια αμα σας τα
μπλαστρωσουν στην μουρή.

Περιμενω τις 100 μερες σας αλλιως θα σας γεμισουμε ΦΛΟΚΙΑ και ΦΛΟΚΑΤΕΣ :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:

δες παρακατω τι θα γινει..

 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Πφφφ σιγά το πράμα, εγώ έχω πιει καφέ με τον 50cent  :coffee: :rockon: :rockon:

:2funny: :2funny: :2funny:

από το "ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΡΕ;"
στην πούτσα της νυχτοκυριακής.....

Αυτός είναι ο Ελληνας, γι αυτό έχει και τέτοιο κατάντημα η χώρα....
και δυστυχώς όσο πιο βόρεια πηγαίνεις τόσο πιο πολύ έχει καλλιεργηθεί αυτή η νοοτροπία......

Δεν είναι τυχαίο που ο Ψωμιάδης, έπαιρνε 60% εκεί πέρα...
το πρότυπο...... Εγώ γαμάω και δέρνω και άμα λάχει σε στέλνω και εξορία άμα διαφωνείς......
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Ο καραμανλης τουλαχιστον παραδεχτηκε οτι εκανε λαθη..

παραδέχομαι ότι έκανα λάθη αλλά για όλα φταίει το ΠΑΣΟΚ....
Ουστ ρε νούμερα...
Αλλάξτε μυαλά....
το 25% είναι πλέον πολύ κοντά.........
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
ΥΓ. Μοντεράτορας είμαι...έχεις χάσει τα λόγια σου απο προχθές το βράδυ
Μιλάμε για σπαραγμό εδω μέσα, οχι απλό κλάμα!
mad-050.gif
Φοβεροί δεν είναι οι τύποι? Έχω πάθει πλάκα - ούτε εμείς οι βάζελοι δεν κάνουμε έτσι.

Σαν τις μαύρες χήρες στο μεσοπόλεμο. Αν φάνε 8ετία στο κεφάλι, βλέπω το Αιγινήτιο να φισκάρει από Νεοδημοκράτες με νευρολογικά προβλήματα.

BTW, είδε κανείς τον Τόλη? :2funny: :2funny:
 

Analyst

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
320
Like
1
Πόντοι
1
Persona είναι αλήθεια ότι ο Γιώργαρος, ο Γεώργιος ο Μέγας, υποσχέθηκε να βγάλει την Ελλάδα από την κρίση μέχρι τα Χριστούγεννα;  :think:
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
Η εφημεριδα που γκρεμισε τον καραμανλισμο στηριζοντας τον  :uglystupid:

%CE%B1%CF%85%CF%81%CE%B9%CE%B1%CE%BD%CE%AE+%CF%85%CF%80%CE%B5%CF%81.jpg



ΥΓ παντως το 2007 οι ΝΔ ηταν πολυ πιο σεμνοι απο οτι οι ΠΑΣΟΚ σημερα !!! Εγω χανω οποιος και να κερδισει!!!
Τεσπα Ζητω ο Διορισμος

Ασχετο ενας Χαραλαμποπουλος που καπου μπηκε ειναι του Γιαννη????
  Το ΠΑΣΟΚ  δεν κληρονομειται
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
Persona είναι αλήθεια ότι ο Γιώργαρος, ο Γεώργιος ο Μέγας, υποσχέθηκε να βγάλει την Ελλάδα από την κρίση μέχρι τα Χριστούγεννα;  :think:

  Ναι ηδη κατεθεσε σχεδιο νομο που λεει οτι ΦΕΤΟΣ και του ΧΡΟΝΟΥ δεν θα εχουμε Χριστουγεννα!!! Θα γιορταστουν παλι απο το 2012!!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Persona είναι αλήθεια ότι ο Γιώργαρος, ο Γεώργιος ο Μέγας, υποσχέθηκε να βγάλει την Ελλάδα από την κρίση μέχρι τα Χριστούγεννα;  :think:

πάρτον τηλέφωνο να τον ρωτήσεις....
αφου σκουπίσεις τα δάκρυα.....
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Ωραίο το home video. Τίποτα που να σε γαμάει σκύλος έχεις;

Σε ενα καταπρασινο τοπιο, θα σε παω και θα σε γεμισω


[size=16pt]ΦΛΟΚΙΑ [/size]

Μακάκα

και θα εχεις αυτο το υφακι !!!
 

Συνημμένα

  • MALAKAS.jpg
    MALAKAS.jpg
    47 KB · Εμφανίσεις: 15

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Για τον Αρναουτάκη.
Το παλουκάρι ήταν δήμαρχος στις Αρχάνες.
Οι Αρχάνες, Πάνω και Κάτω Αρχάνες, λοιπόν ήταν κάποτε μια μικρή κωμόπολη/χωριό καθαρά αγροτικού χαρακτήρα. Ωραίο ως μέρος μεν αλλά απο πιπικίνια γιόκ. Είχαν αρχίσει να παίρνουν χαμπάρι οτι οι επιδοτήσεις για τα αγροτικά προϊόντα δεν έφταναν και κάποτε θα τελείωναν.
Επι δημαρχίας του ως άνω κυρίου ξεκίνησαν να παίρνουν τις άλλες επιδοτήσεις, αυτές που αφορούσαν τον καλλωπισμό πόλεων, την δημιουργία δικτύων κλπ κλπ. Πρέπει να ήταν απο τις πρώτες πόλεις στην Ελλάδα όπου ΔΕΗ, ΟΤΕ κλπ κλπ έφτιαξαν υπόγεια δίκτυα. Έστρεψε και τους κατοίκους της περιοχής στο να ανοίξουν εστιατόρια/μπάρ/καφετέριες/εκθέσεις και τελικά η περιοχή απέκτησε εισοδήματα τελείως απομονωμένα απο τα αγροτικά.
Περιττό να γράφω οτι θεωρείται απο τους πιο πετυχήμενους δημάρχους της Κρήτης.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Καλά εσύ είσαι ανεπανάληπτος παπάρας. :jerking:

Εγώ χαίρομαι όντως που μπήκε η Φώφη στο υπουργικό συμβούλιο. Όχι όμως γιατί είναι κολλητή μου ή θα μου κάνει ρουσφέτι, αλλά γιατί αυτό σημαίνει ότι ξεπέρασε, έστω προσωρινά, το πρόβλημα της υγείας της.

Ήθελα να'ξερα πως θα αντιδρούσες αν οι ΠΑΣΟΚοι έκαναν αστεία για τη Γιαννάκου κύριε "ανεξάρτητε".

Μίλησα καθόλου για την υγεία της Φώφης;
Έκανα έστω έναν γαμημένο υπαινιγμό;

Πάλι καρφώνεσαι...

Όσο για τη Γιαννάκου, είχα κράξει άσχημα κάποιους που αναφέρθηκαν στο πρόβλημα υγείας της, όχι όμως όσους είχαν κράξει τη στάση της σε ορισμένα ζητήματα...

Εννοείται ότι εύχομαι ό,τι καλύτερο σε ανθρώπινο επίπεδο στη Φώφη και τη Μαριέττα και όποιον άλλον ή άλλη...

Από εκεί και πέρα, η κριτική στις ίδιες ως πολιτικούς και η καζούρα στα πιστά τους υποζύγια, είναι sine qua non...
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
Για τον Αρναουτάκη.
Το παλουκάρι ήταν δήμαρχος στις Αρχάνες.
Οι Αρχάνες, Πάνω και Κάτω Αρχάνες, λοιπόν ήταν κάποτε μια μικρή κωμόπολη/χωριό καθαρά αγροτικού χαρακτήρα. Ωραίο ως μέρος μεν αλλά απο πιπικίνια γιόκ. Είχαν αρχίσει να παίρνουν χαμπάρι οτι οι επιδοτήσεις για τα αγροτικά προϊόντα δεν έφταναν και κάποτε θα τελείωναν.
Επι δημαρχίας του ως άνω κυρίου ξεκίνησαν να παίρνουν τις άλλες επιδοτήσεις, αυτές που αφορούσαν τον καλλωπισμό πόλεων, την δημιουργία δικτύων κλπ κλπ. Πρέπει να ήταν απο τις πρώτες πόλεις στην Ελλάδα όπου ΔΕΗ, ΟΤΕ κλπ κλπ έφτιαξαν υπόγεια δίκτυα. Έστρεψε και τους κατοίκους της περιοχής στο να ανοίξουν εστιατόρια/μπάρ/καφετέριες/εκθέσεις και τελικά η περιοχή απέκτησε εισοδήματα τελείως απομονωμένα απο τα αγροτικά.
Περιττό να γράφω οτι θεωρείται απο τους πιο πετυχήμενους δημάρχους της Κρήτης.

  με ξενα κολλυβα το ξερω και εγω !!!
Τωρα τα "εστιατόρια/μπάρ/καφετέριες/εκθέσεις" θα αποδειχθει οτι δεν ειναι σοβαρες επενδυσεις σε μια οικονμια σε κριση αλλα τεσπα !!!

  Το ζητημα ειναι να γινουν οι αγροτες ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ αγροτες και λιγοτεροι !! Αν οι καφετεριες δεν μπορουν στηριχθουν απο την ντοπια κοινωνια βραστα και αστα !! Τα εστιατορια δεν ειναι παραγωγικη δυναμη αλλα ενα μεσο βελτιωσης του βιοτικου επιπεδου των κατοικων της περιοχης !!!
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
αμα γουστάρω μέσα στην επόμενη ώρα μπορώ να έχω τρείς νεοδημοκράτες βουλευτές και 5 πασόκους μπροστά μου να τους βάλω να χορεύουν τσιφτετέλι με όποιο τραγούδι ΓΟΥΣΤΑΡΩ εγώ... από την Διεθνή μέχρι του Αητού ο γιός... και θα χορεύουνε και θα λένε και ευχαριστώ αφέντη...
Πως θα το κάνεις αυτό ρε καλλιτέχνη? Με ενδιαφέρει να δω με ποια κομπίνα θα μπορούσα να πείσω την Καΐλή για ένα όρθιο. :happy: :headbang2:
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Αληθεια η Φωφη, γιατι θεωρειται καλη επιλογη? <Επειδη οταν ηταν 10 χρονων επαιζε με τις κουκλες της στο γραφειο του υπουργου μπαμπα της ο οποιος τυγχανει να ειναι και υπευθυνος για τη μεγαλυτερη κατασπαταληση δημοσιου χρηματος που εγινε ποτε? Η θεωρειτε μεγαλη επιτυχια το ΕΣΥ? Αυτα τα "προσωπικα στοιχηματα" των υπουργων του ΠΑΣΟΚ μας εχουνε καταστρεψει!!!

Αληθεια, ο χοντρο-θοδωρος, γιατι θεωρειται σοφη επιλογη να ειναι εποπτης των υπολοιπων υπουργων? Επειδη το ονομα του ειναι μπλεγμενο στις μεγαλυτερες ηττες (για να μην πω τιποτε αλλο) της Ελληνικης εξωτερικης πολιτικης? Μηπως γιατι ειχε το πολιτικο αναστημα να βρισει τους Γερμανους και μετα να τους εκλιπαρει να τον συγχωρησουν ξεφτιλιζοντας τον εαυτο του αλλα και τη χωρα του?

Αληθεια, ενας συνταγματολογος γιατι ειναι καταλληλος για υπουργος αμυνας? Παιζει καλο σκακι? η μηπως ειναι πραξη εξιλεωσης καθως ως γνωστο το υπ. αμυνας διαχειριζεται τα μεγαλυτερα κονδυλια ανεξελεγκτα?

Τα δικαιωματα των Ελληνων πολιτων παραβιαζονται τοσο πολυ που χρειαζεται να φιαχτει ειδικο υπουργειο?

Αυτη ειναι η ανανεωση? Αυτη ειναι η αλλαγη? Ετσι θα παμε μπροστα? με copy paste, των αμερικανικων image making πρακτικων δεν θα παει η χωρα μπροστα! Αυτες οι αμερικανοφερτες παπαριες περι 100 ημερων, πρασινης οικονομιας και αναπτυξης, τις καμερες να με τραβανε οταν κανω ποδηλατο κλπ εχουνε αποτυχει παταγωδως στην Ελλαδα!

Ασχετο, μηπως παρει και κανα σκυλακι ο γιωργος στο μαξιμου?
 

Analyst

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
320
Like
1
Πόντοι
1
  Το ζητημα ειναι να γινουν οι αγροτες ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ αγροτες και λιγοτεροι !!

Και γιατί να γίνουν οι αγρότες λιγότεροι;;;;;

Η Ολλανδία με τα τεράστια λιβάδια της και τις αγελάδες που παράγουν γάλα και τροφοδοτούν με κρέας όλη την Ευρώπη, είναι μικρότερη από την Πελοπόννησο. Πού σκατά τις στοιβάζουν τις αγελάδες οι Ολλανδοί τελικά;

Τι λείπει στην Ελλάδα δηλαδή και δεν χωράνε οι αγρότες;

Κάποιοι εκτός χώρας αποφάσισαν ο αγροτικός πληθυσμός της χώρας να μειωθεί στο 5% και εμείς λέμε YES SIR.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom