Νέα

Βουλευτικές εκλογές 4/10/2009 - Με δεδομένα πια τα αποτελέσματα...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 158K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ψηφίστε εδώ ...!!!!!

  • Ν.Δ.

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΠΑ.ΣΟ.Κ.

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Κ.Κ.Ε.

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΛΑ.Ο.Σ.

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ - ΛΕΒΕΝΤΗΣ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ - ΠΡΑΣΙΝΟΙ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΑΛΛΟ ΚΟΜΜΑ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΑΚΥΡΟ - ΛΕΥΚΟ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    0

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
Ναι. Παραλαμβάνει τα DVD με τους γαμίκουλες του κόμματος!
και τα πετσοκοβει αναλογος
σε αυτό εδώ το ποστ θα απαντήσεις εξυπνάκια Enforcer? :uglystupid:
να σου απαντησω εγω που εχω στο παρελθον ψηφισει ΝΔ(πρωτη και τελευταια φορα 2004)οτι εαν μετα απο 5,5 χρονια διακυβερνησης το επιτευγμα σας ειναι η μειωση εστω και εικονικη της ανεργιας τοτε μην απορεις γιατι ενας χαζουλης θα γινει πρωθυπουργος.
Μεταολυμπιακη Ελλαδα σου λεει κατι;
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Aσε daniel, σε πρόλαβα εγώ με άλλη λίστα

Athens News Agency: News in Greek, 08-01-03

Κ.Καραμανλής: "Συνεχίζουμε με αποφασιστικότητα τις μεταρρυθμίσεις"
Συνεργασία με την υπουργό Εξωτερικών κ.Ντόρα Μπακογιάννη θα έχει ο πρωθυπουργός στις 10.30 το πρωί στο Μέγαρο Μαξίμου. Στη συνέχεια θα συναντηθεί με την υπουργό Απασχόλησης κ.Φ.Πάλλη-Πετραλιά.

Μήνυμα αποφασιστικότητας για τις μεταρρυθμίσεις που έχει ανάγκη ο τόπος, έστειλε ο πρωθυπουργός Κώστας Καραμανλής από την πρωτοχρονιάτικη δεξίωση του Εμπορικού και Βιομηχανικού Επιμελητηρίου για το νέο έτος.

Προσερχόμενος στη δεξίωση του ΕΒΕΑ για το νέο έτος,δήλωσε: «Σε μια δύσκολη και αβέβαιη διεθνή συγκυρία, η ελληνική οικονομία βρίσκεται στο σωστό δρόμο. Αποδεικνύει στην πράξη ότι διαθέτει ισχυρό αναπτυξιακό δυναμικό, που της επιτρέπει να αντιμετωπίσει τις όποιες προκλήσεις. Το 2008 συνεχίζουμε με αποφασιστικότητα τις μεταρρυθμίσεις που έχει ανάγκη ο τόπος. Τις μεταρρυθμίσεις που, αποδεδειγμένα, παράγουν όφελος για την οικονομία και για την κοινωνία. Την πολιτική που εγγυάται, εξασφαλίζει δημοσιονομική σταθερότητα, υψηλούς ρυθμούς ανάπτυξης τόνωση της απασχόλησης, μείωση της ανεργίας. Το 2008, με αυτοπεποίθηση με σταθερά βήματα, προχωράμε μπροστά».

Ο υπουργός Οικονομίας και Οικονομικών κ. Γ. Αλογοσκούφης πρόσθεσε από την πλευρά του ότι η ελληνική οικονομία έχει γερές βάσεις χάρη στο μεταρρυθμιστικό πρόγραμμα το οποίο όμως θα πρέπει να συνεχιστεί προκειμένου να ευνοηθεί η ανταγωνιστικότητα της ελληνικής οικονομίας.

Ο υφυπουργός Οικονομίας και Οικονομικών κ. Ι. Παπαθανασίου εξέφρασε την αισιοδοξία ότι το 2008 θα είναι μεγάλη η ανάπτυξη για την οικονομία της χώρας μας, η οποία θα είναι ωφέλιμη για την αγορά και την κοινωνία χάρη και στη δεύτερη φάση των μεταρρυθμίσεων που ξεκινάει.

Η υπουργός Απασχόλησης και Κοινωνικής Προστασίας κ. Φάνη Πετραλιά δήλωσε ότι το 2008 θα είναι η χρονιά που θα εξασφαλίσουμε το ασφαλιστικό για τις σημερινές και τις αυριανές γενιές.
 

Επισκέπτης
ωραία γκόμενα η Γιούροστατ;
τα στατιστικά τα παίρνει μόνη της;
ποιός της τα δίνει;

η ΕΣΥΕ,αλλά η Eurostat ελέγχει την αξιοπιστία τους...και για τα στατιστικά επί ημερών ΝΔ δεν είχε να πει τίποτα σε αντίθεση με τα στατιστικά επί ΠΑΣΟΚ!
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Δανιήλ, εντελώς φιλικα, κάτσε πίσω αναπαυτικά και απόλαυσε την ήττα...
Και εμένα με τρομοκρατεί ο ερχομός του γιωργάκη, με πιάνουν κράμπες στο στομάχι όταν φαντάζομαι τη μάργκαρετ να πανηγυρίζει, τρέμω για τις εξελίξεις στα εθνικά θέματα και με πιάνει αμοκ όταν σκέφτομαι ότι η ...λούκα κατσέλη θα ασχολείται με τα οικονομικά

ΑΛΛΑ........


Με τόσες μαλακίες που έκανε ο κωστάκης, δεν θα μπορούσε να γίνει διαφορετικά...

Στην τελική, ελ. επαγγελματίας είμαι, 12ωρα δούλευα επί σημίτη, 12ωρα και επί κωστάκη...
Κανείς τους δεν μου χάρισε τίποτα και δεν περιμένω τίποτα από κανέναν...
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Ερασιτέχνες ψεύτες

Πολιτικάντηδες των πανηγυριών

Daniel τι δουλειά σκέφτεσαι να κανεις μετά τις εκλογές?
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
η ΕΣΥΕ,αλλά η Eurostat ελέγχει την αξιοπιστία τους...και για τα στατιστικά επί ημερών ΝΔ δεν είχε να πει τίποτα σε αντίθεση με τα στατιστικά επί ΠΑΣΟΚ!
αληθευει οτι η ΔΑΚΕ στην ΕΣΥΕ βγαζει 80%
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
τι σχέση έχει το ύψος του προυπολογισμού με τους τόκους των δανείων ρε άσχετε? :jerking:

Βρε χαζομπεμπέ, γιατί δεν είσαι για παραπάνω, εσύ δεν είπες ότι ο ύψος του δανεισμού είναι ανατροφοδοτούμενο από τα χρέη; Ο προυπολογισμός δανεισμού για φέτος ήταν 40δις και κατέληξε 60δις, ζούδι. Στα τέσσερα μετράνε τους τόκους που θα πληρώσουνε κάθε χρονιά; Ζωντανά :zfuck:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Δανιήλ, εντελώς φιλικα, κάτσε πίσω αναπαυτικά και απόλαυσε την ήττα...
Και εμένα με τρομοκρατεί ο ερχομός του γιωργάκη, με πιάνουν κράμπες στο στομάχι όταν φαντάζομαι τη μάργκαρετ να πανηγυρίζει, τρέμω για τις εξελίξεις στα εθνικά θέματα και με πιάνει αμοκ όταν σκέφτομαι ότι η ...λούκα κατσέλη θα ασχολείται με τα οικονομικά

ΑΛΛΑ........


Με τόσες μαλακίες που έκανε ο κωστάκης, δεν θα μπορούσε να γίνει διαφορετικά...

Στην τελική, ελ. επαγγελματίας είμαι, 12ωρα δούλευα επί σημίτη, 12ωρα και επί κωστάκη...
Κανείς τους δεν μου χάρισε τίποτα και δεν περιμένω τίποτα από κανέναν...

μ αρέσουν τα νέτα και τα αντρικά λόγια.....
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Μερικές σκέψεις για να μην μηδενίζουμε τα πάντα  :rolleyes: :rolleyes: :P

α) Μέχρι τώρα φαίνεται πως ο Yorgos (οχι ο δικός μας, του ΠΑΣΟΚ  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: ) έχει κάνει το μεγαλύτερο ξεκαθάρισμα.
i) Μισό να δούμε τι θα κάνει και ο Κωστάκης. Ο Έβερτ και ο θειός του δεν θα του κάνουν και τόσο μεγάλη ζημιά.
ii) Προχθές "ξαπέστειλε" τον Σημίτη. Σπουδαίο βήμα μεν, αλλά υπάρχουν ακόμα πολλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλοί εκσυγχρονιστές μέσα στο ΠΑΣΟΚ. Για να δούμε τι θα γίνει μετά τις εκλογές αν δεν πάρουν και κανένα υπουργείο  :grin: :grin:
β) Ο Κώτσος την προηγούμενη εβδομάδα είπε τι χρειάζεται να γίνει απο δω και πέρα. Δεκτόν αλλά.
i) Νωρίς το θυμήθηκες Κωστάκη www.freesmileys.org/smileys.php] [/url]
ii) Εδω που φτάσαμε χρειάζεται και ολίγον όραμα για το μέλλον. Τραγικός ο Yorgos (οχι ο δικός μας, του ΠΑΣΟΚ  :grin: ) αλλά τουλάχιστον έδειξε να έχει ενα μικροσκοπικό ψηγματάκι οράματος. Τώρα τι θα καταφέρει απο τα υποσχόμενα...είδωμεν  :uglystupid: :uglystupid:
γ) Μην ξεχνάτε, όσοι είστε καιρό εδώ μέσα, οτι ο Περσόνας είχε "υποστηρίξει" τον Άλεξ Τσίπρας όταν ανέλαβε. Και πήρε τα αρχίδια μου μετά ο Άλεξ και χαροπαλεύει να μπεί στην βουλή. Λέτε να ξαναβγεί η ΝΔ??  :helpplea: :2funny: :helpplea: :2funny: :helpplea: :2funny: :booty: :booty: :booty: :booty:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom