Νέα

Βιζιτες στο μικρο - μπαρακι στην γλυφαδα!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα hammerb
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 44
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
  Από το 1979. Πρόλαβα κι ήπια καφέ στον ΑΛΙΜΟ, πρώην καφετέρια Λαμπράκη και Μεταξά, εκεί που είναι σήμερα το εμπορικό κέντρο ΔΟΡΥΣΑ. Όσοι παλιοί Γλυφαδιώτες θα τον θυμούνται.

Τι λες ρε μεγάλε ...
Εγώ το 1979 πήγαινα 1η δημοτικού με ποδιά ....
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
Τι λες ρε μεγάλε ...
Εγώ το 1979 πήγαινα 1η δημοτικού με ποδιά ....


  Εγω πρωτη γυμνασίου. Κι όταν κάναμε κοπάνα, όλοι στον ΑΛΙΜΟ για καφέ. Η Γλυφάδα τελείωνε τότε δίπλα στον ΑΛΙΜΟ, που ήταν το ΚΟΝΓΚΟ το σινεμά. Απο κει και μετά είχε μόνο σπίτια.
Η Γλυφάδα τότε σαν περατζάδα και μαγαζιά αρχιζε στην πλατεία εκεί που μπαίνει σήμερα το τραμ και τελείωνε στην Λαμπράκη. Μια σταλιά...
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.557
Κριτικές
4
Like
2.323
Πόντοι
506
  Εγω πρωτη γυμνασίου. Κι όταν κάναμε κοπάνα, όλοι στον ΑΛΙΜΟ για καφέ. Η Γλυφάδα τελείωνε τότε δίπλα στον ΑΛΙΜΟ, που ήταν το ΚΟΝΓΚΟ το σινεμά. Απο κει και μετά είχε μόνο σπίτια.
Η Γλυφάδα τότε σαν περατζάδα και μαγαζιά αρχιζε στην πλατεία εκεί που μπαίνει σήμερα το τραμ και τελείωνε στην Λαμπράκη. Μια σταλιά...
εγώ μένω σε γειτονικό (περιπου) Δήμο, από αρχές 90, όταν βγαίνω στις 10 οι 8 Γλυφάδα, για καφε φαγητό ψώνια σεξ (στα Ξενοδοχεία) εκείνο που γκρεμίστηκε πρόσφατα πωε το έλεγαν, επι της λαμπράκη που ειναι το παρκινκ; μόνιμος θαμώνας του... την Ζησιμοπούλου; ΟΛΑ τα μαγαζιά τα ``έχω ανοίξει``  Γενικά Γλυφάδα λατρεύω, αν και τελευταία παρακμάζει, πολλά κλειστά μαγαζιά, έπιασε και το άλλο φωτιά μια μουτζούρα έγινε...
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
Η γλυφάδα δεν θα παρακμάσει ποτέ όσο έχει το "τειχίο" που λέγεται Βούλα - Βουλιαγμένη.

Η Βούλα είναι περιοχή αμιγούς κατοικίας και δεν επιτρέπει να ανοίγουν μαγαζιά.
Αντιθέτως η Γλυφάδα είναι περιοχή Γενικής κατοικίας και επιτρέπει.


  Οπότε γίνεται το προφανές. Όσοι μένουν Βάρκιζα - Βάρη - Βουλιαγμένη - Βούλα και Γλυφάδα ψωνίζουν και διασκεδάζουν στην Γλυφάδα. Λόγω πολλών μαγαζιών και εμπορικών κέντρων έρχονται κι από ΑΛιμο Καλαμάκι, Αγ. Δημήτριο και ψωνίζουν.

  Κι είναι πολύς κόσμος.... Στο εμπορικό κομμάτι η Γλυφάδα είναι UNPECTABLE και θα είναι για πολλά χρονια.


 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Η γλυφάδα δεν θα παρακμάσει ποτέ όσο έχει το "τειχίο" που λέγεται Βούλα - Βουλιαγμένη.

Η Βούλα είναι περιοχή αμιγούς κατοικίας και δεν επιτρέπει να ανοίγουν μαγαζιά.
Αντιθέτως η Γλυφάδα είναι περιοχή Γενικής κατοικίας και επιτρέπει.


  Οπότε γίνεται το προφανές. Όσοι μένουν Βάρκιζα - Βάρη - Βουλιαγμένη - Βούλα και Γλυφάδα ψωνίζουν και διασκεδάζουν στην Γλυφάδα. Λόγω πολλών μαγαζιών και εμπορικών κέντρων έρχονται κι από ΑΛιμο Καλαμάκι, Αγ. Δημήτριο και ψωνίζουν.

  Κι είναι πολύς κόσμος.... Στο εμπορικό κομμάτι η Γλυφάδα είναι [size=30pt]UNPECTABLE[/size] και θα είναι για πολλά χρονια.

UNPECTABLE...??? Τι σημαινει αυτο φιλε ποδολαγνε οτι δεν παιζεται.. :huh: :think: :S;;??
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom