Νέα

Βία ανηλίκων

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nzg
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 184
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.843
Κριτικές
62
Like
45.678
Πόντοι
9.297
πωπω τι διαβαζω και μετα αναρωτιομαστε γτ σαν κοινωνια παμε απο το κακο στο χειροτερο
μηδεν μορφωση
αγαπη θελουν τα παιδια ,φροντιδα και ποιοτικο χρονο απο τους γονεις

οχι ξυλο η ενα ταμπλετ να τα εχεις απασχολημενα γτ βαριεσαι να ασχοληθεις μαζι τους

καταντια απλα
Oι μαλακες που κάνουν τους γονείς νομίζουν ότι "τάμπλετ=αγάπη".
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

αρα να περιμενουμε στο αμεσο μελλον καριερα θα κανουν οι τραπερς , οι ραπερς και οι πουτανες που κουνανε τον κωλο τους πανω σε μια λαμποργκινι ή σε ενα σκαφος....
το προβλημα ειναι μεγαλο γιατι οι πιτσιρικαδες θα μεγαλωσουν και θα κανουν ακομη χειροτερα . ειδικα εαν επηρεαζονται απο αλλοδαπες κουλτουρες . τα μεγαλα προβληματα εχουν μονο μια λυση . ημιμετρα και σουηδικες μεθοδοι δεν κανουν τιποτα. κοφτε τους τον κωλο ΤΩΡΑ.
Απαγόρευση σοσιαλ μύδια σε όλα τα ανήλικα ΤΩΡΑ.
 

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.767
Κριτικές
1
Like
7.036
Πόντοι
1.056
Ο Μάνεσης εδώ τα λέει όλα...τα κορίτσια που τραμπουκισαν την 14χρονη ειναι και επιφανών ανθρώπων άρα πρέπει να προστατευτούν

 

unhuman

Μέλος
Εγγρ.
26 Σεπ 2024
Μηνύματα
256
Like
452
Πόντοι
21
10+ χρονια πριν ειχα γκομενα ωρομισθια καθηγητρια και ηταν καθε χρονο σε αλλο νησι. Μου ελεγε οτι στα νησια περιπου οι μισοι μαθητες ειναι αλβανοι και με συμπεριφορα εγκληματια (εναν μαθητη της τον ειχαν συλλαβει γιατι διερρηξε χρυσοχοειο στην Σεριφο) Ενας Αλβανος μαθητης γυμνασιου την χουφτωσε κιολας, γυμναστρια ηταν. Μηπως τα ποσοστα αυτα εχουν ερθει και στις πολεις?
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.843
Κριτικές
62
Like
45.678
Πόντοι
9.297
Ο Μάνεσης εδώ τα λέει όλα...τα κορίτσια που τραμπουκισαν την 14χρονη ειναι και επιφανών ανθρώπων άρα πρέπει να προστατευτούν

Σιγά τις προσωπικότητες...μπουζου θέλουν όλοι μαζί για να παραδειγματιστουν και αλλοι "γονείς" και τα μαλακισμένα που από τα δέκα τους ζουν σαν εισοδηματιες κι έχουν κάψει κάθε κύτταρο στα δεκαπέντε τους.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.843
Κριτικές
62
Like
45.678
Πόντοι
9.297
10+ χρονια πριν ειχα γκομενα ωρομισθια καθηγητρια και ηταν καθε χρονο σε αλλο νησι. Μου ελεγε οτι στα νησια περιπου οι μισοι μαθητες ειναι αλβανοι και με συμπεριφορα εγκληματια (εναν μαθητη της τον ειχαν συλλαβει γιατι διερρηξε χρυσοχοειο στην Σεριφο) Ενας Αλβανος μαθητης γυμνασιου την χουφτωσε κιολας, γυμναστρια ηταν. Μηπως τα ποσοστα αυτα εχουν ερθει και στις πολεις?
Τι το ήθελες το ερωτηματικό;
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.179
Κριτικές
3
Like
2.731
Πόντοι
456
10+ χρονια πριν ειχα γκομενα ωρομισθια καθηγητρια και ηταν καθε χρονο σε αλλο νησι. Μου ελεγε οτι στα νησια περιπου οι μισοι μαθητες ειναι αλβανοι και με συμπεριφορα εγκληματια (εναν μαθητη της τον ειχαν συλλαβει γιατι διερρηξε χρυσοχοειο στην Σεριφο) Ενας Αλβανος μαθητης γυμνασιου την χουφτωσε κιολας, γυμναστρια ηταν. Μηπως τα ποσοστα αυτα εχουν ερθει και στις πολεις?
Τι το ήθελες το ερωτηματικό;
Και ποιός τα έφερε τα σούργελα;
Η woke κοινωνία που λέει ότι ο μετανάστης είναι άγγελος.
Τα παιδιά δε θα γίνουν πουστράκια σαν τους woke να τσιμπουκώνουν τους μετανάστες.
Θα τους μιμηθούν αφού βλέπουν ότι αυτό νικάει.
Τώρα που θα σκάσουν ΤΑ εκατομμύρια με το χαμό που κάνει το Ισραήλ να δούμε.
Σε 20 χρόνια δε θα υπάρχει Ευρώπη, θα είμαστε χαλιφάτο. Καλά κάνουν και τους μιμούνται, να επιβιώσουν προσπαθούν σε αυτό που έρχεται.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Magi

j_thess

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2023
Μηνύματα
403
Like
733
Πόντοι
81
Ναι σπάστα στο ξύλο και στείλε τα στο νοσοκομείο για 1 μήνα. Και όταν βγουν θα είναι τα ίδια μαλακιστήρια που ήταν και πριν απλά τώρα θα στη φυλάνε και θα έρθουν να σε στείλουν εσένα μετά για 1 χρόνο.
τα ανήλικα όλα αυτα; Και τη σκια σας φοβαστε ρε ολοκληροι αντρες.
Θα μου κλασει τα αρχιδια το ανηλικο και ο οποιοσδηποτε. Οταν βγει απο το νοσοκομειο θα τρεξει στο σπιτι της μανας του να κρυφτει γιατι εγω ειμαι αυτος που θα του τη φυλαει. Αν γιατρευτουν οι ωμοι και τα γονατα του απο αυτα που θα του εχω κανει.
Αν εξευτελισεις το ανηλικο μπροστα σε κοσμο του σπας τον τσαπουκα και δεν ειναι αλλο κωλοπαιδο. Αν συνεχισει να ειναι σημαινει δεν το ξεφτελισες αρκετα
 

kostad1nos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2019
Μηνύματα
1.271
Κριτικές
2
Like
4.037
Πόντοι
456
και να δημιουργησουμε στα παιδια ψυχολογικο τραυμα ? η γνωστη καραμελα η οποια ενισχυθηκε με νόμους και θεωριες .
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
8.126
Κριτικές
20
Like
27.380
Πόντοι
8.346
τα ανήλικα όλα αυτα; Και τη σκια σας φοβαστε ρε ολοκληροι αντρες.
Θα μου κλασει τα αρχιδια το ανηλικο και ο οποιοσδηποτε. Οταν βγει απο το νοσοκομειο θα τρεξει στο σπιτι της μανας του να κρυφτει γιατι εγω ειμαι αυτος που θα του τη φυλαει. Αν γιατρευτουν οι ωμοι και τα γονατα του απο αυτα που θα του εχω κανει.
Αν εξευτελισεις το ανηλικο μπροστα σε κοσμο του σπας τον τσαπουκα και δεν ειναι αλλο κωλοπαιδο. Αν συνεχισει να ειναι σημαινει δεν το ξεφτελισες αρκετα
Ενας επιτέλους που καταλαβαίνει την ψυχολογία της αγέλης και πως πρέπει να διαχειριστείς όλα αυτά τα κωλοπαιδα.
 

Magi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2023
Μηνύματα
2.269
Κριτικές
3
Like
2.101
Πόντοι
496
Δηλαδη το πως εκφράζεστε καποιοι για τα παιδια ειστε για λύπηση..ζητάτε απο αυτα να τρωνε ξυλο για τις επιλογες σας και την κοινωνια που οι μεγαλοι χτίσανε..

Αλλα το ποιο κορυφαίο ειναι οτι μιλανε ανθρωποι που δεν εχουν παιδια .εσυ λοιπον που δεν εχεις παιδι γιατι ζεις για την κωλαρα σου και μονο και δεν σηκωνω δικαιολογιες οτι δεν βρηκατε την καταληλη γιατι η κωλαρα σας και τα θελω σας πανε πρωτα.. Απο που και ως που εχεις αποψη ..ο πονος σου που εισαι μπακουρι δεν αφορα κανενα παιδι ..Η ανικανοτητα σου για ενα καλυτερο κοσμο δεν αφορα κανενα παιδι..
 

fysarmonika

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2015
Μηνύματα
1.449
Κριτικές
4
Like
3.595
Πόντοι
456
Έχω παιδιά και μεγάλα , ανεξάρτητα πια. Και χαίρομαι πολύ που δεν ζω αυτό που διαδραματίζεται γύρω μας.
Πιστεύω ότι όλα ξεκινάνε από το σπίτι και από το σχολείο.
Από την αδιαφορία γονιών και δασκάλων και την απόσταση που υπάρχει μεταξύ τους.
Δεν έχει προσπαθήσει κανείς να έρθει κοντά τους να δουν τι έχουν ανάγκη να τα αγκαλιάσει και αυτό τα κάνει αγρίμια.
Τους πετάνε ένα νετφλιξ, ένα ταμπλέτ και ένα τηλέφωνο για να εχουν το κεφάλι τους ήσυχο.
Δεν κάθονται ούτε να τα μαλώσουν και να τσακωθούν μαζί τους .
Και έτσι όλη αυτή η βία βγαίνει σαν αντίδραση προς τα πρόσωπα τους .
Όταν χτυπάει το ένα το άλλο ( έχοντας πάρει βέβαια τα κατάλληλα ερεθίσματα από τικ τοκ και λοιπά σοσιαλ) βλέπουν στα πρόσωπα των συμμαθητών τους , γονείς δασκάλους και όποια μορφή εξουσίας .

Είναι απίστευτο αυτό που ζούμε με παιδιά 5 χρονών να βιάζουν συνομήλικα τους … 5 χρονών ????

Και για να μη λέμε ότι εμείς είμασταν άγιοι , την δεκαετία του 80 την εποχή ρόδα,τσάντα και κοπάνα και εμείς κάναμε αλητείες… ήταν διαφορετικά όμως πιο αντρίκια πιο ανθρώπινα και φυσικά πάντα υπήρχε μια αφορμή . Τώρα όλα γίνονται για το τίποτα .
 

kostad1nos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2019
Μηνύματα
1.271
Κριτικές
2
Like
4.037
Πόντοι
456
καλη μου , τα παιδια χαρακτηριζονται απο την αγνη ψυχη τους .
1727682491108.png
1727682518560.png
1727682554064.png
1727682583480.png
1727682616208.png
1727682638566.png
https://www.youtube.com/watch? v=4L8dRVgkD0c

εσυ βλεπεις "παιδια" εδω ??
 

Magi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2023
Μηνύματα
2.269
Κριτικές
3
Like
2.101
Πόντοι
496
καλη μου , τα παιδια χαρακτηριζονται απο την αγνη ψυχη τους .
1727682491108.png
1727682518560.png
1727682554064.png
1727682583480.png
1727682616208.png
1727682638566.png
https://www.youtube.com/watch? v=4L8dRVgkD0c

εσυ βλεπεις "παιδια" εδω ??
εγω βλεπω παιδια εδω λογο ηλικιας..και ανυπάρκτους γονεις..τσιμπας τον γονέα και τον βαζεις μεσα μπουντρουμι ..παντα ο μεγαλος εχει την ευθηνη ποσο μαλλον σε αυτες τις ηλικιες
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.302
Like
3.559
Πόντοι
1.706
Εχω ανηψιο στην Α λυκειου πλεον.
Το λυκειο ειναι στο ιδιο κτηριο με το γυμνασιο.
Οσα χρονια λοιπον πηγαινει το παιδι εκει γνωριζω εναν κανονα που εχουν.
Οποιο παιδακι τσακωσουν με κινητο του το παιρνουν, κλειδωνεται στο γραφειο του διευθυντη και επιστρεφεται με το τελος της σχολικης χρονιας.
Ολα τους Παναγιτσες, τουλαχιστον με τα κινητα.
 

Magi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2023
Μηνύματα
2.269
Κριτικές
3
Like
2.101
Πόντοι
496
Εχω ανηψιο στην Α λυκειου πλεον.
Το λυκειο ειναι στο ιδιο κτηριο με το γυμνασιο.
Οσα χρονια λοιπον πηγαινει το παιδι εκει γνωριζω εναν κανονα που εχουν.
Οποιο παιδακι τσακωσουν με κινητο του το παιρνουν, κλειδωνεται στο γραφειο του διευθυντη και επιστρεφεται με το τελος της σχολικης χρονιας.
Ολα τους Παναγιτσες, τουλαχιστον με τα κινητα.
δυνατο παράδειγμα..που μας λεει ξεκαθαρα οτι εμεις οι μεγαλοι και μονο εχουμε την ευθηνη για τα μελλούμενα
 

kostad1nos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2019
Μηνύματα
1.271
Κριτικές
2
Like
4.037
Πόντοι
456
σεβομαι τη γνωμη σου αλλά ακριβως , κατα τη γνωμη μου , εδω ειναι το προβλημα. παντα οι αλλοι ειναι υπευθυνοι . τσιμπας την 14 χρονη και την βαζεις μεσα μεχρι να ενηλικιωθει. μεσα ομως , οχι ψυχολογους και κοινωνικους λειτουργους να προσπαθουν να δικαιολογησουν τα αδικαιολογητα. δειχνεις στην κοινωνια οτι την προστατευεις απομονωνοντας αμεσα τον εγκληματια. το επικοινωνεις . και 1 ανηλικο να αποτρεψεις , κερδος ειναι. πρεπει , επιτελους , να υπαρχουν συνεπειες διοτι οποιαδηποτε αλλη μεθοδος εχει αποτυχει παταγωδως.
 

pastelios

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιουλ 2021
Μηνύματα
2.644
Κριτικές
15
Like
6.382
Πόντοι
2.046
τεραστιο ρολο παιζουν η παιδια και η εκπαιδευση και των παιδιων και των γονεων...δυστυχως αυτες οι γενιες εχουν χαθει...και αυριο το πρωι να φτιαχξουμε το πιο καλο εκπαιδευτικο συστημα θα θελει τουλαχιστον 20-25 χρονια για να δουμε τα αποτελεσματα....
 

Magi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2023
Μηνύματα
2.269
Κριτικές
3
Like
2.101
Πόντοι
496
και ποσο νομιζεις οτι θα κρατησει αυτο ?
δεν εχω χρονο να νομιζω αλλα να παλευω για το καλυτερο..οτι καλο δίνουμε στα παιδια δεν παει χαμενο..πολλες φορες αργουν να ενεργοποιηθούν τα λογια μας και οι συμβουλες μας αλλα χαμενα δεν πανε..
 

Xaramofais

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2024
Μηνύματα
269
Like
1.592
Πόντοι
201
Η κοινωνία,η εποχή που ζούμε όλα είναι ΣΑΠΙΑ...όταν όμως μιλάμε για 5 χρονών παιδιά κάτι είδανε η κάτι τους κάνανε από το σπίτι τους...
Από μόνα τους δεν...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom