Νέα

Βία ανηλίκων

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nzg
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 169
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 8 άτομα (1 μέλη και 7 επισκέπτες)

Magi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2023
Μηνύματα
2.227
Κριτικές
3
Like
1.928
Πόντοι
496
και ποσο νομιζεις οτι θα κρατησει αυτο ?
δεν εχω χρονο να νομιζω αλλα να παλευω για το καλυτερο..οτι καλο δίνουμε στα παιδια δεν παει χαμενο..πολλες φορες αργουν να ενεργοποιηθούν τα λογια μας και οι συμβουλες μας αλλα χαμενα δεν πανε..
 

Xaramofais

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2024
Μηνύματα
190
Like
1.147
Πόντοι
201
Η κοινωνία,η εποχή που ζούμε όλα είναι ΣΑΠΙΑ...όταν όμως μιλάμε για 5 χρονών παιδιά κάτι είδανε η κάτι τους κάνανε από το σπίτι τους...
Από μόνα τους δεν...
 

Magi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2023
Μηνύματα
2.227
Κριτικές
3
Like
1.928
Πόντοι
496
σεβομαι τη γνωμη σου αλλά ακριβως , κατα τη γνωμη μου , εδω ειναι το προβλημα. παντα οι αλλοι ειναι υπευθυνοι . τσιμπας την 14 χρονη και την βαζεις μεσα μεχρι να ενηλικιωθει. μεσα ομως , οχι ψυχολογους και κοινωνικους λειτουργους να προσπαθουν να δικαιολογησουν τα αδικαιολογητα. δειχνεις στην κοινωνια οτι την προστατευεις απομονωνοντας αμεσα τον εγκληματια. το επικοινωνεις . και 1 ανηλικο να αποτρεψεις , κερδος ειναι. πρεπει , επιτελους , να υπαρχουν συνεπειες διοτι οποιαδηποτε αλλη μεθοδος εχει αποτυχει παταγωδως.
ειπαμε ο γονεας μεσα και το παιδι κατα την διαρκεια της ποινής του να εχει θεραπευτικη γραμμη..
 

kostad1nos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2019
Μηνύματα
1.193
Κριτικές
2
Like
3.785
Πόντοι
456
ολοι παλευουν για το καλυτερο . κι οι γονεις που αφησαν το γιο τους να παει σινεμα κι ο καθηγητης που μπαινει στην αιθουσα με 30 αγριμια και η μανα που πηρε καινουριο μπουφαν στην κορη της κι ο πατερας που αγορασε κινητο τηλεφωνο στο παιδι για να μπορει να επικονωνει μαζι του.
ο τροπος που σκεφτεσαι ειναι θαυμαστος αλλά οπως βλεπεις τα πραγματα χειροτερευουν . διοτι υπαρχει Α ΤΙ ΜΩ ΡΙ ΣΙΑ .
 

Magi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2023
Μηνύματα
2.227
Κριτικές
3
Like
1.928
Πόντοι
496
Οσο για τα σχολεια οι περισοτεροι καθηγητες ειναι εκει για την τρίμηνη αδεια..Τα σχολεια εχουν κανονες που οι καθηγητές δυσκολα ακολουθούν διοτι νομιζουν οτι ειναι εκει για να ειναι φιλαρακια με τους μαθητες αλλα οταν χασουν τον ελεγχο ξαφνικα τα παιδια ειναι τα κτήνη..
 

j_thess

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2023
Μηνύματα
406
Like
726
Πόντοι
81
Ενας επιτέλους που καταλαβαίνει την ψυχολογία της αγέλης και πως πρέπει να διαχειριστείς όλα αυτά τα κωλοπαιδα.
Θα μου τη στησει λεει το ανηλικο οταν βγει απο το νοσοκομειο.
Γελανε τα στυλο απο τα γραφεια των παλιων ασφαλιτων
 

kostad1nos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2019
Μηνύματα
1.193
Κριτικές
2
Like
3.785
Πόντοι
456
καλη μου magi , ολοι υπηρξαμε μαθητες κι ολοι μας ,αν δεν εχουμε κανει, εχουμε υπαρξει μαρτυρες σε διαφορες χοντραδες . οχι , ομως, σε κακουργηματα. δεν μιλαω για ολα τα παιδια. μιλαω για τους εκκολαπτομενους εγκληματιες που ενθαρρυνονται απο την ουσιαστικη ανυπαρξια της αποδοσης ευθυνων.
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.296
Like
3.556
Πόντοι
1.706
δυνατο παράδειγμα..που μας λεει ξεκαθαρα οτι εμεις οι μεγαλοι και μονο εχουμε την ευθηνη για τα μελλούμενα
Ιδεα δεν εχω αν ειναι δυνατο ή αδυνατο.
4 χρονια ομως το βλεπω να δουλευει.
Ας λαβουμε υπ οψιν πως το συγκροτημα αυτο ειναι δημσιο και βρισκεται στο κεντρο του Ηρακλειου, αρα εχει τα παντα ολα μεσα.
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.160
Κριτικές
16
Like
1.787
Πόντοι
4.655

Τα ηχητικά εδώ, τουλάχιστον, όταν τα ακούω εγώ, θεωρώ ότι τα συγκεκριμένα 14χρονα, δεν έχουν κατανοήσει τι σημαίνει, υπευθυνότητα και συνέπεια.

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να λύνονται τα πράγματα με λεκτική ή σωματική βία, ειδικα στα 14!

Προφανώς και έτσι έχουν μάθει από τους γονείς-κηδεμόνες τους.

Π
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
8.040
Κριτικές
20
Like
27.143
Πόντοι
8.346

Τα ηχητικά εδώ, τουλάχιστον, όταν τα ακούω εγώ, θεωρώ ότι τα συγκεκριμένα 14χρονα, δεν έχουν κατανοήσει τι σημαίνει, υπευθυνότητα και συνέπεια.

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να λύνονται τα πράγματα με λεκτική ή σωματική βία, ειδικα στα 14!

Προφανώς και έτσι έχουν μάθει από τους γονείς-κηδεμόνες τους.

Π
Οσο δν υπάρχει τιμωρία αυτα κ χειρότερα θα συμβαίνουν.
Καθίστε να τα χαϊδεύετε και να λέτε παιδιά ειναι μωρέ, να παίξουν θέλουν. Και εμείς στην ηλικία τους αγρίμια ειμασταν.
Εδώ μιλάμε καθημερινά για κακουργήματα, από ανήλικα
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.590
Κριτικές
62
Like
45.301
Πόντοι
9.297
τα ανήλικα όλα αυτα; Και τη σκια σας φοβαστε ρε ολοκληροι αντρες.
Θα μου κλασει τα αρχιδια το ανηλικο και ο οποιοσδηποτε. Οταν βγει απο το νοσοκομειο θα τρεξει στο σπιτι της μανας του να κρυφτει γιατι εγω ειμαι αυτος που θα του τη φυλαει. Αν γιατρευτουν οι ωμοι και τα γονατα του απο αυτα που θα του εχω κανει.
Αν εξευτελισεις το ανηλικο μπροστα σε κοσμο του σπας τον τσαπουκα και δεν ειναι αλλο κωλοπαιδο. Αν συνεχισει να ειναι σημαινει δεν το ξεφτελισες αρκετα
Εξακολουθεί να είναι κωλοπαιδο αλλά όχι σε εσένα.
Δεν σε ξεχνάνε μετά...
Έχω στρώσει αρκετά τέτοια τσογλανακια σε λεωφορεία και μετρο .
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.677
Like
14.050
Πόντοι
3.656
τα ανήλικα όλα αυτα; Και τη σκια σας φοβαστε ρε ολοκληροι αντρες.
Θα μου κλασει τα αρχιδια το ανηλικο και ο οποιοσδηποτε. Οταν βγει απο το νοσοκομειο θα τρεξει στο σπιτι της μανας του να κρυφτει γιατι εγω ειμαι αυτος που θα του τη φυλαει. Αν γιατρευτουν οι ωμοι και τα γονατα του απο αυτα που θα του εχω κανει.
Αν εξευτελισεις το ανηλικο μπροστα σε κοσμο του σπας τον τσαπουκα και δεν ειναι αλλο κωλοπαιδο. Αν συνεχισει να ειναι σημαινει δεν το ξεφτελισες αρκετα
Τύπε εσύ πρέπει να είσαι μεγάλο αλάνι φαντάσου πόσο που μπορείς να δείρεις και ανήλικα :confused:

Μήπως και σένα σου είχαν σπάσει τον τσαμπουκά ως ανήλικο και τώρα εξαντλείς την μαγκιά σου στα κωλόπαιδα?

Τι άλλη μπαρούφα θα διαβάσουμε εδώ μέσα :jerking:
 
  • Like
Αντιδράσεις: Magi

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.590
Κριτικές
62
Like
45.301
Πόντοι
9.297

Τα ηχητικά εδώ, τουλάχιστον, όταν τα ακούω εγώ, θεωρώ ότι τα συγκεκριμένα 14χρονα, δεν έχουν κατανοήσει τι σημαίνει, υπευθυνότητα και συνέπεια.

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να λύνονται τα πράγματα με λεκτική ή σωματική βία, ειδικα στα 14!

Προφανώς και έτσι έχουν μάθει από τους γονείς-κηδεμόνες τους.

Π
Το πολύ το χα'ι'δεμα βλάπτει...
Αν σε αυτό προσθέσεις κινητό από τα πέντε...γαμα τα με κεφαλαία γράμματα...αυτά πληρώνουνε τώρα.
Απαγόρευση κινητών ιδίως με σύνδεση στο ίντερνετ σε ανήλικα.Μονο έτσι θα σωθούμε.
 
Εγγρ.
25 Αυγ 2023
Μηνύματα
396
Like
773
Πόντοι
81
αφου ειναι για τον πουτσον οι ιδιοι οι γονεις,περιμενετε απο τα βλασταρια τους να ειναι κλασης ανωτερα?
τα ιδια ΣΚΑΤΑ θα ειναι κ χειροτερα
για τον πουτσο κοινωνια=για τον πουτσο συμπεριφορες.
 

j_thess

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2023
Μηνύματα
406
Like
726
Πόντοι
81
Τύπε εσύ πρέπει να είσαι μεγάλο αλάνι φαντάσου πόσο που μπορείς να δείρεις και ανήλικα :confused:

Μήπως και σένα σου είχαν σπάσει τον τσαμπουκά ως ανήλικο και τώρα εξαντλείς την μαγκιά σου στα κωλόπαιδα?

Τι άλλη μπαρούφα θα διαβάσουμε εδώ μέσα :jerking:
εσυ το ξεκινησες οτι τα ανηλικα θα βγουν απο το νοσοκομειο και θα μας την εχουν στημενη.
 

j_thess

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2023
Μηνύματα
406
Like
726
Πόντοι
81
Εξακολουθεί να είναι κωλοπαιδο αλλά όχι σε εσένα.
Δεν σε ξεχνάνε μετά...
Έχω στρώσει αρκετά τέτοια τσογλανακια σε λεωφορεία και μετρο .
Γιατι νομιζεις τους ταπεινωνουν ολους ξανα και ξανα στον στρατο και μετα ησυχαζουν;
Εμφαση στο ξανα και ξανα. Με μια φορα δουλεια δεν γινεται.

προσεχε με τα τσογλανακια ομως γιατι ο σαουλ λεει θα στην εχουν στημενη. Εγω προσωπικα φοβηθηκα και προσελαβα σωματοφυλακες
 

kostad1nos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2019
Μηνύματα
1.193
Κριτικές
2
Like
3.785
Πόντοι
456
δεν χρειαζονται αυτοδικιες ουτε εξευτελισμοι . να αυστηροποιηθουν οι νόμοι , να ισχυσουν και να ειναι απολυτοι χωρις παραθυρακια. το ιδιο ισχυει και για τους ενηλικες . η απαγορευση των κινητων και του ιντερνετ δεν ειναι εφικτη . εαν , ομως , τιμωρουνταν ο θυτης κι αυτος που βιντεοσκοπουσε το περιστατικο με αναλογες σοβαρες ποινες , τοτε θα βλεπαμε εαν θα τολμουσε καποιο "παιδι" να το ξανακανει ή να μιμηθει αυτα που βλεπει.
 

968

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Φεβ 2018
Μηνύματα
1.648
Like
7.598
Πόντοι
1.056

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.590
Κριτικές
62
Like
45.301
Πόντοι
9.297
Γιατι νομιζεις τους ταπεινωνουν ολους ξανα και ξανα στον στρατο και μετα ησυχαζουν;
Εμφαση στο ξανα και ξανα. Με μια φορα δουλεια δεν γινεται.

προσεχε με τα τσογλανακια ομως γιατι ο σαουλ λεει θα στην εχουν στημενη. Εγω προσωπικα φοβηθηκα και προσελαβα σωματοφυλακες
Είμαι οι σωματοφύλακες του εαυτού μου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom