Νέα

Βενζίνα ρε!!!!!!!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 74K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
δε πανε για λεφτα στην πραγματικοτητα ... ξερουν οτι δε θα παρουν. πανε για να βαλει ορους το κρατος ετσι ωστε να μη μπορει να μπει οποιος θελει στο
επαγγελμα , μπας και μεινουν οι ιδιοι...
ναι ρε συ δεν εννοω λεφτα με τα ψιχουλα
εννοω οτι το κρατος δινει 3 χρονια προσαρμογη αυτοι θελουν 5
και κατι αλλες μαλακιες
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
Αυτά υπάρχουν σε κάτι ποινικά που πας για εμπορία πρέζας και σου βγάζουν ότι τα 200 κιλά μπάφου ήταν για προσωπική χρήση!
ε οχι και παραθυρακι αυτο!

για ποσους απο εδω μεσα ισχυει σταληθεια?
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
Ετσι ειναι οι τιμες των αδειων διαμορφωνονται με τον νομο προσφορας-ζητησης, πιστευω οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των ιδιοκτητων εχουν κανει αποσβεση, αλλα φυσικα τσουζει που θα χαθει το παχυλο μεροκαματο. Αυτοι που αγορασαν τα τελευταια 7-8 χρονια πηραν μεγαλο ρισκο και το ηξεραν γιατι η βρωμα της απελευθερωσης κυκλοφορουσε εντονα απο τοτε, αλλα σαν κλασσικοι Ελληνες ειπαν "ελα μωρε τωρα που θα αφησουν τοσα ατομα στον δρομο". Φυσικα ειναι πιο βολικο να οραματιζεσαι το μελλον με 4 χιλιαρικα το μηνα παρα με χιλια.
Θελω να πω και κατι ακομα, ας χαρακτηριστω κομπλεξικος. Μου την σπαει που ο καθε βρωμιαρης αγραμματος αγροικος βγαζει λεφτα ετσι ωστε να ζει αξιοπρεπεστατα επειδη ο μπαμπας του ειχε φορτηγο ή ταξι, και παιδια με 2 πτυχια και 3 ξενες γλωσσες να δουλευουν για χιλια ευρω
ενταξει το τελευταιο ρε φιλε ειναι θεμα αλλης συζητησης
αλλα το πρωτο σκελος ετσι ειναι
πολλοι θα χασουν λεφτα που ηταν επιλογη τους να τα επενδυσουν
 

fantaros25

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.589
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Ετσι ειναι οι τιμες των αδειων διαμορφωνονται με τον νομο προσφορας-ζητησης, πιστευω οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των ιδιοκτητων εχουν κανει αποσβεση, αλλα φυσικα τσουζει που θα χαθει το παχυλο μεροκαματο. Αυτοι που αγορασαν τα τελευταια 7-8 χρονια πηραν μεγαλο ρισκο και το ηξεραν γιατι η βρωμα της απελευθερωσης κυκλοφορουσε εντονα απο τοτε, αλλα σαν κλασσικοι Ελληνες ειπαν "ελα μωρε τωρα που θα αφησουν τοσα ατομα στον δρομο". Φυσικα ειναι πιο βολικο να οραματιζεσαι το μελλον με 4 χιλιαρικα το μηνα παρα με χιλια.
Θελω να πω και κατι ακομα, ας χαρακτηριστω κομπλεξικος. Μου την σπαει που ο καθε βρωμιαρης αγραμματος αγροικος βγαζει λεφτα ετσι ωστε να ζει αξιοπρεπεστατα επειδη ο μπαμπας του ειχε φορτηγο ή ταξι, και παιδια με 2 πτυχια και 3 ξενες γλωσσες να δουλευουν για χιλια ευρω
εμενα δε μου τι σπαει αυτο...
εμενα μου τη σπαει που ο πατερας μου αντι να με πληρωνει να παρω 2 πτυχια και να μαθω 4 ξενες γλωσσες , δε με εστειλε να γινω υδραυλικος...τωρα δουλευω για 1000 ευρω.

δεν παει ετσι ομως...γιατι τελικα εγω ειμουν ο κλασσικος ελληνας που με εφαγαν τα πτυχια και το να φοραω κουστουμι και να με λενε κυριο..

ο καθενας φταιει για τις επιλογες του και μονο...
 

skaska

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2009
Μηνύματα
6.476
Like
11
Πόντοι
66
+1...
Η κληρονομιά σε κρατικές άδειες θυμίζει απελπιστικά φεουδαρχία...


-10.000
Τέτοιο μίσος για την ιδιοκτησία δύσκολα εξηγείται...

Αυτός ο μπάρμπα Πέτρος μας κατέστρεψε...
 

Συνημμένα

  • Portr_Proudhon.jpg
    Portr_Proudhon.jpg
    8,5 KB · Εμφανίσεις: 12

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
εμενα δε μου τι σπαει αυτο...
εμενα μου τη σπαει που ο πατερας μου αντι να με πληρωνει να παρω 2 πτυχια και να μαθω 4 ξενες γλωσσες , δε με εστειλε να γινω υδραυλικος...τωρα δουλευω για 1000 ευρω.

δεν παει ετσι ομως...γιατι τελικα εγω ειμουν ο κλασσικος ελληνας που με εφαγαν τα πτυχια και το να φοραω κουστουμι και να με λενε κυριο..

ο καθενας φταιει για τις επιλογες του και μονο...
μαγκες αλλη συζητησ η επαγγελματικη επιλογη του καθενος
αλλα ειναι οπως το λες. δε σε αναγκασε κανεις να γινεις γραβατακιας :grin: και οχι οπως λες υδραυλικος
αν και για το υδραυλικος η γενια μου τουλαχιστον(1981)εχει βρωμισει απο μαστορες επειδη τοτε ολοι πηγαιναν για μαστορια
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Έξω η τρόικα λέμε!

Θα τα κάψουμε όλα μαζί με τους συντρόφους τους μεταφορείς!

truckmolotov.png



:rockon: :rockon: :rockon:
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
εμενα δε μου τι σπαει αυτο...
εμενα μου τη σπαει που ο πατερας μου αντι να με πληρωνει να παρω 2 πτυχια και να μαθω 4 ξενες γλωσσες , δε με εστειλε να γινω υδραυλικος...τωρα δουλευω για 1000 ευρω.

δεν παει ετσι ομως...γιατι τελικα εγω ειμουν ο κλασσικος ελληνας που με εφαγαν τα πτυχια και το να φοραω κουστουμι και να με λενε κυριο..

ο καθενας φταιει για τις επιλογες του και μονο...
υπάρχουν και χειρότερα.
καθηγητής μου στο πανεπιστήμιο παίρνει λιγότερα από 1100 ευρώ το μήνα.

ΚΑΤΑΝΤΙΑ
 

fantaros25

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.589
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
υπάρχουν και χειρότερα.
καθηγητής μου στο πανεπιστήμιο παίρνει λιγότερα από 1100 ευρώ το μήνα.

ΚΑΤΑΝΤΙΑ

σαφως...
και υπαρχουν και ανεργοι με πτυχια κλπ... υπαρχουν πολλα χειροτερα...

 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Ορος του Μνημονίου η πώληση μονάδων της ΔΕΗ
Η Ε.Ε. υποστηρίζει ότι προβλέπεται στη συμφωνία δανεισμού – Αμηχανία στην κυβέρνηση

Ετοιμοι για κινητοποιήσεις δηλώνουν οι συνδικαλιστές της ΓΕΝΟΠ-ΔΕΗ, εάν επιχειρηθεί πώληση μονάδων της επιχείρησης. «Θα γίνει πόλεμος», δήλωσε χαρακτηριστικά στο πρακτορείο Reuters ο πρόεδρος του συνδικάτου Nίκος Φωτόπουλος και συμπλήρωσε: «Θα πάμε σε απεργία διαρκείας και θα σβήσουν τα φώτα σε όλη τη χώρα». Την ίδια στιγμή εντείνονται οι πιέσεις των Βρυξελλών για τον περιορισμό της ΔΕΗ στην αγορά ηλεκτρικής ενέργειας. «H Kομισιόν έχει ήδη ζητήσει από την ελληνική κυβέρνηση να πωλήσει το 40% της δυναμικότητας της ΔEH σε λιγνιτικές και υδροηλεκτρικές μονάδες μέσω διαγωνισμού», δήλωσε χθες αξιωματούχος της Ευρωπαϊκής Επιτροπής στο πρακτορείο Reuters. Διευκρίνισε δε ότι αυτό συναρτάται άμεσα με το πακέτο βοήθειας του ΔNT και της Kομισιόν.

H κυβέρνηση δεν έχει οριστικοποιήσει τη στάση που θα κρατήσει στις διαπραγματεύσεις με τα στελέχη της τρόικας, αλλά εξετάζει εναλλακτικές προτάσεις που θα παρουσιάσει προκειμένου να αποτρέψει την πώληση των μονάδων.


Ε ρε γλέντια...
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
Και σκέψου τί κώλο έχει δώσει για τη θέση...  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
ετσι ειναι φιλε . αυτα να τα κρινουμε και να πουμε οτι καπου μπορει να φταιει το κρατος

ασχετο αλλα το σκασκα ξερεις οτι σημαινει παραμυθι στα ρωσσικα?
παραμυθας στα ρωσσακια εισαι?
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
εμενα δε μου τι σπαει αυτο...
εμενα μου τη σπαει που ο πατερας μου αντι να με πληρωνει να παρω 2 πτυχια και να μαθω 4 ξενες γλωσσες , δε με εστειλε να γινω υδραυλικος...τωρα δουλευω για 1000 ευρω.

δεν παει ετσι ομως...γιατι τελικα εγω ειμουν ο κλασσικος ελληνας που με εφαγαν τα πτυχια και το να φοραω κουστουμι και να με λενε κυριο..

ο καθενας φταιει για τις επιλογες του και μονο...
Ειναι οφ τοπικ αλλα πιστευω οτι το τελευταιο πραγμα που πρεπει να σκεφτει καποιος που θελει να παει στο πανεπιστημιο ειναι το ποσα λεφτα θα βγαζει. Γιαυτο εχουμε αρχιδια επιστημονες. Αν θελεις φραγκα και το εχεις ασχολησου με το εμποριο
Ειναι τωρα κινητρο αυτο για να σπουδασεις? Τα κουστουμια και τα κυριλικια?
 

skaska

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2009
Μηνύματα
6.476
Like
11
Πόντοι
66
ετσι ειναι φιλε . αυτα να τα κρινουμε και να πουμε οτι καπου μπορει να φταιει το κρατος

ασχετο αλλα το σκασκα ξερεις οτι σημαινει παραμυθι στα ρωσσικα?
παραμυθας στα ρωσσακια εισαι?

Tσου... Tzamaikan ska

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom