Νέα

Βενζίνα ρε!!!!!!!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 74K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

fantaros25

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.589
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
φιλε μου η νομαρχια ηταν ενα παραδειγμα που εθεσα που επαθε ενας φιλος πριν καποια χρονια και το θυμηθηκα αν μπορουμε να το βσαλουμε στην ιδια ζυγαρια

με λεπτομεριες μπορει να μη ξερω την ολη φαση με τους φορτιγατζιδες αλλα φανταζομαι οτι κανενα κρατος δε μου ειπε εμενα του φορτιγατζη οτι η αδεια εχει τοσα λεφτα και οτι μια ζωη θα ειμαι εξασφαλισμενος
ετσι δεν ειναι?

οποτε ειναι δικο μου το ρισκο οπως γινετε και στον εξω κοσμο με τις επιχειρησεις
οταν θα ερθει η ωρα να επενδυσω τα λεφτα μου βαζω ολους τους παραγοντες

σου ειπα.. και ναι και οχι...δεν εχεις αδικο, αυτο ειναι σιγουρο, αλλα δεν ειναι το ιδιο...
 

Επισκέπτης
αμα φιαξω "φρουταγορα" θαρθεις για "τηρητης της ταξης"?


θαλεγα στον νατσουλη αλλα ειναι πολυ κουνιστος γαμω την τρελα μου...
δεν με χρειαζεσαι..
ρουφιανος εισαι,ολο & καποιο φιλαρακι χοιρινο θα εχεις οπως ο τρωκτικος..
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Θα σε λυπησω αλλα ο σκα2 μιλαει ΓΕΝΙΚΑ για το κληρονομικο δικαιο.

Δεν είναι ειδικός στην ερμηνεία του σκα τετράγωνο αλλά τουλάχιστον στις άδειες έχει δίκιο...
Και στις θέσεις λιμενεργάτη του ΟΛΠ για να μην ξεχνιόμαστε, τη μοναδική κληρονομική θέση ΔΥ στον κόσμο...

Πάντως είμαι της άποψης ότι οι κληρονομιές πρέπει να φορολογούνται βαρύτατα...
Αρκετά με τους στόκους που κληρονμησαν 2-3 μαγαζά και νομίζουν ότι μπορούν να πηδήξουν τους πάντες- ευτυχώς εσχάτως τους μένουν ξενοίκιαστα και ήδη πανικοβάλλονται στο ενδεχόμενο ότι μπορεί να χρειαστεί να δουλέψουν!
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
σου ειπα.. και ναι και οχι...δεν εχεις αδικο, αυτο ειναι σιγουρο, αλλα δεν ειναι το ιδιο...
καλα ρε φιλαρακι τιποτα δεν ειναι επι της ουσιας ιδιο
αλλα ειναι διαφοερτικο να βριζω το πασοκ η το καθε πασοκ επειδη εκοψε του κακομοιρη του παππου μου τη συνατξη και περνει 400 ευρω που δουλευε μια ζωη και τον αδικουν

απο το να βριζω το πασοκ και το καθε πασοκ που κανει κατι το οποιο (δε ξερουμε ακομα)αλλα σε ολο το κοσμο εκανε καλο η απελευθερωση .
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
δεν με χρειαζεσαι..
ρουφιανος εισαι,ολο & καποιο φιλαρακι χοιρινο θα εχεις οπως ο τρωκτικος..
αχαχαχαχαχαχαχαχαχα δε σεχω αναγκη ρε, εχω κοννε τον Σαυρουκο λεμεεεε

αχαχαχαχαχα

 

fantaros25

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.589
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
καλα ρε φιλαρακι τιποτα δεν ειναι επι της ουσιας ιδιο
αλλα ειναι διαφοερτικο να βριζω το πασοκ η το καθε πασοκ επειδη εκοψε του κακομοιρη του παππου μου τη συνατξη και περνει 400 ευρω που δουλευε μια ζωη και τον αδικουν

απο το να βριζω το πασοκ και το καθε πασοκ που κανει κατι το οποιο (δε ξερουμε ακομα)αλλα σε ολο το κοσμο εκανε καλο η απελευθερωση .
τα ανοιχτα επαγγελματα γενικως ειναι καλο πραγμα.. δυσκολα θα διαφωνησει καποιος επι της ουσιας σ αυτο.
το θεμα συγκρουσης ειναι η απαξιωση των αδειων....
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
τελικα θα χουμε βενζινη απο αυριο η παπαρια?
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
τα ανοιχτα επαγγελματα γενικως ειναι καλο πραγμα.. δυσκολα θα διαφωνησει καποιος επι της ουσιας σ αυτο.
το θεμα συγκρουσης ειναι η απαξιωση των αδειων....
η συγκρουση οπως και να χει θα γινοταν
γιατι τι νομιζεις οι φορτιγατζιδες δε ξερουν οτι θα παρουν τα αρχιδια τους?
σαφως και ξερουν
απλα πονταρουν μηηηηηπως ειναι τυχεροι και παρουν κανα ψιχουλο παραπανω
και να δουμε και τη σκατοφατσα του προεδρου στη τιβι
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Φύλλα πορείας στους απεργούς

Σε κατάσταση πολιτικής επιστράτευσης κηρύσσονται οι ιδιοκτήτες και οι οδηγοί φορτηγών Δημοσίας Χρήσης και των βυτιοφόρων μεταφοράς υγρών καυσίμων, με απόφαση του πρωθυπουργού. Σύμφωνα με πληροφορίες,  θα δεχθούν την επίταξη των οχημάτων τους αλλά όχι την πολιτική επιστράτευση.

skai

Δηλαδή δίνουν τα φορτηγά (τα ΔΧ ντε) αλλά δεν επιστρατεύονται. Και ποιοι θα τα οδηγήσουν;
Λέτε να δούμε τον Κώνστα να οδηγεί βυτιοφόρο και την Μακρή φορτηγό με αγγούρια;

(Για τον λακέ καψή, το πολύ βοθρατζήδικο...)
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
γιατι???
για να χρειαζονται οι χασοδικες επειδη θα βρισκουν τα αναλογα παραθυρακια του νομου???
σαλτα & γαμησου ρε..
γιατι μονο αυτο σε ενδιαφερει ?
ενα σπιτι που θα αφησεις στο παιδι σου και θα πρεπει εκεινο να το πουλησει για να πληρωσει το φορο δε σε νοιαζει?για μενα δε πρεπει να φορολογητε καθολου
 

Επισκέπτης
γιατι???
για να χρειαζονται οι χασοδικες επειδη θα βρισκουν τα αναλογα παραθυρακια του νομου???
σαλτα & γαμησου ρε..

Τελικά τπτ δεν είναι τυχαίο.
Ιδιαίτερα το επάγγελμα κάποιου..
Πείτε με μαλάκα,πείτε με ρατσιστή,ότι σκατά θέλετε.

 

fantaros25

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.589
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
η συγκρουση οπως και να χει θα γινοταν
γιατι τι νομιζεις οι φορτιγατζιδες δε ξερουν οτι θα παρουν τα αρχιδια τους?
σαφως και ξερουν
απλα πονταρουν μηηηηηπως ειναι τυχεροι και παρουν κανα ψιχουλο παραπανω
και να δουμε και τη σκατοφατσα του προεδρου στη τιβι
δε πανε για λεφτα στην πραγματικοτητα ... ξερουν οτι δε θα παρουν. πανε για να βαλει ορους το κρατος ετσι ωστε να μη μπορει να μπει οποιος θελει στο
επαγγελμα , μπας και μεινουν οι ιδιοι...
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
γιατι???
για να χρειαζονται οι χασοδικες επειδη θα βρισκουν τα αναλογα παραθυρακια του νομου???
σαλτα & γαμησου ρε..

Α, καλά...Δεν σου έχω πει να μην παίρνεις από αυτά που πουλάς;
Τι σχέση έχουν οι χασοδίκες με τη φορολογία κληρονομιάς ρε;
Και ποια παραθυράκια;
Αυτά υπάρχουν σε κάτι ποινικά που πας για εμπορία πρέζας και σου βγάζουν ότι τα 200 κιλά μπάφου ήταν για προσωπική χρήση!

Πείτε με μαλάκα,πείτε με ρατσιστή,ότι σκατά θέλετε.

Ό,τι σε φτιάχνει αγορίνα μου...
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
φιλε μου η νομαρχια ηταν ενα παραδειγμα που εθεσα που επαθε ενας φιλος πριν καποια χρονια και το θυμηθηκα αν μπορουμε να το βσαλουμε στην ιδια ζυγαρια

με λεπτομεριες μπορει να μη ξερω την ολη φαση με τους φορτιγατζιδες αλλα φανταζομαι οτι κανενα κρατος δε μου ειπε εμενα του φορτιγατζη οτι η αδεια εχει τοσα λεφτα και οτι μια ζωη θα ειμαι εξασφαλισμενος
ετσι δεν ειναι?

οποτε ειναι δικο μου το ρισκο οπως γινετε και στον εξω κοσμο με τις επιχειρησεις
οταν θα ερθει η ωρα να επενδυσω τα λεφτα μου βαζω ολους τους παραγοντες
Ετσι ειναι οι τιμες των αδειων διαμορφωνονται με τον νομο προσφορας-ζητησης, πιστευω οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των ιδιοκτητων εχουν κανει αποσβεση, αλλα φυσικα τσουζει που θα χαθει το παχυλο μεροκαματο. Αυτοι που αγορασαν τα τελευταια 7-8 χρονια πηραν μεγαλο ρισκο και το ηξεραν γιατι η βρωμα της απελευθερωσης κυκλοφορουσε εντονα απο τοτε, αλλα σαν κλασσικοι Ελληνες ειπαν "ελα μωρε τωρα που θα αφησουν τοσα ατομα στον δρομο". Φυσικα ειναι πιο βολικο να οραματιζεσαι το μελλον με 4 χιλιαρικα το μηνα παρα με χιλια.
Θελω να πω και κατι ακομα, ας χαρακτηριστω κομπλεξικος. Μου την σπαει που ο καθε βρωμιαρης αγραμματος αγροικος βγαζει λεφτα ετσι ωστε να ζει αξιοπρεπεστατα επειδη ο μπαμπας του ειχε φορτηγο ή ταξι, και παιδια με 2 πτυχια και 3 ξενες γλωσσες να δουλευουν για χιλια ευρω
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom