Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Ποιός μίλησε για ποστ μωρή ξεκουτιασμένη σουρλουλού; Μεταξύ μας τα έλεγε και γέλαγε με την ξεφτίλα σου.

ααα μεταξύ σας ???? κατάλαβα δεν το έχεις... γιατί εγώ ήμουνα μπροστά στο φυλής όταν σε κατούρησε η πουτάνα και μετά σε πέταξε έξω με τις κλωτσιές...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Eλα σκημενος στα 4 και με την οπισθεν να σου πω

λέγε μωρή ρόμπα.... πότε και με ποιόν νόμο απελευθερώθηκαν οι άδειες των ταξί ?? λέγε που να σου μαραθεί η κωλοτρυπίδα και να μην μπορείς να γαμιέσαι ...
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
λέγε μωρή ρόμπα.... πότε και με ποιόν νόμο απελευθερώθηκαν οι άδειες των ταξί ?? λέγε που να σου μαραθεί η κωλοτρυπίδα και να μην μπορείς να γαμιέσαι ...
Μπορει η κωλοτρυπιδα μου να μαραθει αλλα το καυλι μου μια χαρα θα ειναι για το κωλαρακι σου πουστρακιο
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
599
Πόντοι
246
αυτο που θα γινει θα ειναι το εξης και θυμηθειτε το οτι σας το ειπε ενας μαλακας το πουλι στο μπου:
1) θα γινουν οι 3 ψηφοφοριες για τον προεδρο και δε θα βγει
2) θα προκηρυχθουν εκλογες για αρχες φεβρουαριου
3) θα βγει ο συριζα χωρις αυτοδυναμια
4) ο παπουλιας θα δωσει 3 διερευνητικες εντολες για σχηματισμο κυβερνησης και δε θα συμμαχει κανεις με κανεναν
5) υπο την πιεση του χρονου οτι απο 1-3-2015 ειμαστε χωρις χρηματοδοτηση θα γινει κυβερνηση εθνικης σωτηριας (συριζα στον οποιο θα εχει ενταχθει και η δημαρ ως συνιστωσα - πασοκ - ποταμι) η οποια θα εκλεξει νεο προεδρο
6) θα πανε να διαπραγματευτουν στην ευρωπη με χρονικο περιθωριο 15 ημερων
7) ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ
8) θα επιστρεψουν πισω στην ελλαδα γαμημενοι στο ξυλο και θα προκηρυξουν δημοψηφισμα
9) εκεινη την εποχη θα υπαρχει αντιευρωπαικο κλιμα απο τα ΜΜΕ και θα κυριαρχησουν φωνες ψευτοεθνικιστικες και στη δεξια και στην αριστερα που θα ειναι υπερ του ΟΧΙ και υπερ της αποδεσμευσης απο την ευρωπη
10) στο δημοψηφισμα που θα γινει θα βγει το ΟΧΙ και μετα αντιο ζωη
 

Walter White

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.516
Like
0
Πόντοι
16
Πουλί, το σενάριό σου δεν προβλέπει να γίνει κυβέρνηση ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-Ποτάμι, μιας και τριριζακ και ποτάμι δεν τα πανε καλα;

 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
599
Πόντοι
246
δηλαδή για να καταλάβω θα έχουν 150+ ΣΥΡΙΖΑ-ΔΗΜΑΡ και δεν θα έχουν 150+ ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΠΟΤΑΜΙ ???
οχι ρε. η δημαρ θα ενωθει με το συριζα πριν τις εκλογες. δε θα κατεβει αυτονομα. 1ον γιατι στις δημοσκοπησεις εχει 0,7 και 2ον γιατι για να παρουν το μπονους των 50 πρεπει να ειναι ενιαιο κομμα. θα εχει ομως κατω απο 150 βουλευτες. πιθανως γυρω στους 130-135. θα χρειαζεται και αλλα κομματα για να κανει κυβερνηση με 150 + 1. Η γυαλινη σφαιρα μου λεει οτι υπο την πιεση των γεγονοτων θα γινει κυβερνηση Συριζα - ΠΑΣΟΚ - Ποταμι. δινω ελαχιστες πιθανοτητες να ειναι και η νδ στο κυβερνητικο σχημα. τα υπολοιπα οπως τα περιεγραψα.
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.066
Κριτικές
7
Like
9.835
Πόντοι
1.686
πιεση των γεγονοτων θα γινει κυβερνηση Συριζα - ΠΑΣΟΚ - Ποταμι. δινω ελαχιστες πιθανοτητες να ειναι και η νδ στο κυβερνητικο σχημα. τα υπολοιπα οπως τα περιεγραψα.

Μάλλον αυτό θα γίνει .Και θα πάθει συγκοπή η οννεδίτισσα ο Αλεξ !  :2funny: :2funny: :2funny:
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
οχι ρε. η δημαρ θα ενωθει με το συριζα πριν τις εκλογες. δε θα κατεβει αυτονομα. 1ον γιατι στις δημοσκοπησεις εχει 0,7 και 2ον γιατι για να παρουν το μπονους των 50 πρεπει να ειναι ενιαιο κομμα. θα εχει ομως κατω απο 150 βουλευτες. πιθανως γυρω στους 130-135. θα χρειαζεται και αλλα κομματα για να κανει κυβερνηση με 150 + 1. Η γυαλινη σφαιρα μου λεει οτι υπο την πιεση των γεγονοτων θα γινει κυβερνηση Συριζα - ΠΑΣΟΚ - Ποταμι. δινω ελαχιστες πιθανοτητες να ειναι και η νδ στο κυβερνητικο σχημα. τα υπολοιπα οπως τα περιεγραψα.
Η σιγουρια σου οτι το πασοκ-ποταμι θα μπει στην βουλη με τον απαιτουμενο αριθμο να σχηματισουν κυβερνσηση με την ΝΔ ξανα μου κανει εντυπωση. Γιατι ο Συριζα δεν εχει τασεις αυτοκτονιας
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
599
Πόντοι
246
Η σιγουρια σου οτι το πασοκ θα μπει στην βουλη μου κανει εντυπωση.
στην επομενη βουλη θα ειναι συριζα, νδ, πασοκ, ποταμι, κκε, χρυσαυγη. επισης δινω καποιες πιθανοτητες αντι να μπει το ποταμι μονο του να μπει ως μια συμμαχια ποταμιου - κινησης λυκουδη - δυσαρεστημενων δημαρ - τατσοπουλαιων - ανεξαρτητων βουλευτων που θα λεγεται δημοκρατικη παραταξη η καποια αλλη τετοια πιπα.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
στην επομενη βουλη θα ειναι συριζα, νδ, πασοκ, ποταμι, κκε, χρυσαυγη. επισης δινω καποιες πιθανοτητες αντι να μπει το ποταμι μονο του να μπει ως μια συμμαχια ποταμιου - κινησης λυκουδη - δυσαρεστημενων δημαρ - τατσοπουλαιων - ανεξαρτητων βουλευτων που θα λεγεται δημοκρατικη παραταξη η καποια αλλη τετοια πιπα.
Ο ΓΑΠ εαν κανει κομα λες να μπει?
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
599
Πόντοι
246
Η σιγουρια σου οτι το πασοκ-ποταμι θα μπει στην βουλη με τον απαιτουμενο αριθμο να σχηματισουν κυβερνσηση με την ΝΔ ξανα μου κανει εντυπωση. Γιατι ο Συριζα δεν εχει τασεις αυτοκτονιας
ρε δεν καταλαβαινεις τι γραφω; κυβερνηση συριζα - πασοκ - ποταμι λεω θα γινει. και υπαρχει μια μικρη πιθανοτητα να γινει και μεγαλος σχηματισμος συριζα - νδ - πασοκ - ποταμι. δηλαδη να αφησουν εξω μονο κκε και χα. χωρις συριζα που θα εχει τουλαχιστον 130 βολευτες κυβερνηση δε γινεται. δε βγαινουν τα νουμερα.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
ρε δεν καταλαβαινεις τι γραφω; κυβερνηση συριζα - πασοκ - ποταμι λεω θα γινει. και υπαρχει μια μικρη πιθανοτητα να γινει και μεγαλος σχηματισμος συριζα - νδ - πασοκ - ποταμι. δηλαδη να αφησουν εξω μονο κκε και χα. χωρις συριζα που θα εχει τουλαχιστον 130 βολευτες κυβερνηση δε γινεται. δε βγαινουν τα νουμερα.
Και σου λεω θεωρω οτι ο Συριζα δεν εχει τασεις αυτοκτονιας να κανει κυβερνηση με σαμαροβενιζελο. Επισης σε ρωταω ξανα εαν κανει κομμα ο ΓΑΠ πιστευεις οτι το ΠΑΣΟΚ θα μπει στην βουλη? Εαν ναι με τι ποσοστο?
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
599
Πόντοι
246
Και σου λεω θεωρω οτι ο Συριζα δεν εχει τασεις αυτοκτονιας να κανει κυβερνηση με σαμαροβενιζελο. Επισης σε ρωταω ξανα εαν κανει κομμα ο ΓΑΠ πιστευεις οτι το ΠΑΣΟΚ θα μπει στην βουλη? Εαν ναι με τι ποσοστο?
το τουπε του συριζα και οι αγριαδες του κουρουμπλη ειναι ακομα για κανενα διμηνο. μετα που θα μπει το παλουκι στον κωλο και θα βλεπεις τις μερες να φευγουν μια μια μεχρι τις 28-2-2015 που τελειωνουν τα λεφτα, οπως στη διαφημιση του jumbo ως τα χριστουγεννα, και υπο την πιεση ευρωπαιων - μμε - κοσμου θα κανει τουμπα ο συριζα και θα μπει σε κυβερνηση εθνικης ενοτητας. χρονος για επαναληπτικες εκλογες δε θα υπαρχει οπως το 2012 γιατι θελει ενα μηνα για να ξαναγινουν εκλογες. εδω σου λεω η οποια επομενη κυβερνηση θα εχει 15 μερες να διαπραγματευτει πριν τελειωσουν τα λεφτα και της σκασει η σταση πληρωμων. ο γαπ μπορει να κανει κομμα, δεν ξερω αλλα αν κανει θα ειναι κατω απο 3%.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
το τουπε του συριζα και οι αγριαδες του κουρουμπλη ειναι ακομα για κανενα διμηνο. μετα που θα μπει το παλουκι στον κωλο και θα βλεπεις τις μερες να φευγουν μια μια μεχρι τις 28-2-2015 που τελειωνουν τα λεφτα, οπως στη διαφημιση του jumbo ως τα χριστουγεννα, και υπο την πιεση ευρωπαιων - μμε - κοσμου θα κανει τουμπα ο συριζα και θα μπει σε κυβερνηση εθνικης ενοτητας. χρονος για επαναληπτικες εκλογες δε θα υπαρχει οπως το 2012 γιατι θελει ενα μηνα για να ξαναγινουν εκλογες. εδω σου λεω η οποια επομενη κυβερνηση θα εχει 15 μερες να διαπραγματευτει πριν τελειωσουν τα λεφτα και της σκασει η σταση πληρωμων. ο γαπ μπορει να κανει κομμα, δεν ξερω αλλα αν κανει θα ειναι κατω απο 3%.
Aς πουμε οτι θα παρει 2.5% ο ΓΑΠ. Θα το παρει απο τον Συριζα η απο το ΠΑΣΟΚ? Ας υποθεσουμε απο το ΠΑΣΟΚ. Αρα το Πασοκ δεν μπαινει στην βουλη γιατι δημοσκοπικα τελευταια παιρνει 5%-2.5 του ΓΑΠ... Αποτελεσμα εκτος βουλης. Εαν κανει κομμα ο ΓΑΠ πιστευω μεγαλυτερη ζημια θα κανει στο πασοκ παρα θα φαει ψηφους απο τον Συριζα. Μην ξεχναμε ο Γαπ ειναι αυτος που μας εβαλε στο μνημονιο και ο Σαμαρας αυτος που συνεχισε την πορεια μας μεσα σε αυτο οταν ελεγε οτι θα τα σκισει. Επισης τοσο κοσμο που εστειλε σπιτι του ΕΡΤ δημοτικοι αστυνομια και οσοι περνανε αξιολογηση πιστευει οτι θα τον ξανα ψηφισουν????????? Θα ελεγα προς Χ.Α θα στραφουν η Συριζα. Το ΚΚΕ ξεχνα το ζει σε αλλο πλανητη και εχει βολευτει στα ποσοστα του. Το εχω ξαναπει τα λεφτα φτανουν μια χαρα να ζησει το κρατος. ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΑ ΔΑΝΕΙΚΑ
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
Προσωπικα ΟΧΙ δεν με ενοχλει ισα ισα που θα εχω και δουλεια να βγαζω τα τσιγαρα μου...! Toυς Ταριφες δεν τους βλεπω ομως πολυ ζεστους...!Δεν το ποσταρα τυχαια στον συγκεκριμενο. ;)
Για να σου φυγει ο καημος σου απανταω:
1ον εγω ειμαι οδηγος και οχι ιδιοκτητης.
2ον Αν η συγκεκριμενη εταιρεια με αποδεχτει θα μπω.
3ον ειμαι ηδη σε εταιρεια και παιρνω μπολικες κλησεις.
4ον ειμαι σοβαρος και καθαρος οπως λεει ο τραμου και γιαυτο βγαζω μεροκαματο.
σου φτανουν αυτα
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Για να σου φυγει ο καημος σου απανταω:
1ον εγω ειμαι οδηγος και οχι ιδιοκτητης.
2ον Αν η συγκεκριμενη εταιρεια με αποδεχτει θα μπω.
3ον ειμαι ηδη σε εταιρεια και παιρνω μπολικες κλησεις.
4ον ειμαι σοβαρος και καθαρος οπως λεει ο τραμου και γιαυτο βγαζω μεροκαματο.
σου φτανουν αυτα
Μακαρι να εχεις παντα δουλεια. Το οτι εισι οδηγος ακομα χειροτερα. Οσο για το εαν σε δεχτει η εταιρεια μαθε πρωτα τι υπηρεσιες παρεχει.
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
Μακαρι να εχεις παντα δουλεια. Το οτι εισι οδηγος ακομα χειροτερα. Οσο για το εαν σε δεχτει η εταιρεια μαθε πρωτα τι υπηρεσιες παρεχει.
Κατσε να ερθει πρωτα και βλεπουμε.
Ετσι λεγαν και για τις εταιρειες που υπαρχουν σημερα και μας βοηθησαν πολυ στην δουλεια μας. Αλλα οταν λεω δουλεια λεω δουλεια. π.χ δεν ξεχωριζω κλησεις μικρες ή μεγαλες. 3,20 ειναι η κληση την παιρνω αν την προλαβω. ;)
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
599
Πόντοι
246
Aς πουμε οτι θα παρει 2.5% ο ΓΑΠ. Θα το παρει απο τον Συριζα η απο το ΠΑΣΟΚ? Ας υποθεσουμε απο το ΠΑΣΟΚ. Αρα το Πασοκ δεν μπαινει στην βουλη γιατι δημοσκοπικα τελευταια παιρνει 5%-2.5 του ΓΑΠ... Αποτελεσμα εκτος βουλης. Εαν κανει κομμα ο ΓΑΠ πιστευω μεγαλυτερη ζημια θα κανει στο πασοκ παρα θα φαει ψηφους απο τον Συριζα. Μην ξεχναμε ο Γαπ ειναι αυτος που μας εβαλε στο μνημονιο και ο Σαμαρας αυτος που συνεχισε την πορεια μας μεσα σε αυτο οταν ελεγε οτι θα τα σκισει. Επισης τοσο κοσμο που εστειλε σπιτι του ΕΡΤ δημοτικοι αστυνομια και οσοι περνανε αξιολογηση πιστευει οτι θα τον ξανα ψηφισουν????????? Θα ελεγα προς Χ.Α θα στραφουν η Συριζα. Το ΚΚΕ ξεχνα το ζει σε αλλο πλανητη και εχει βολευτει στα ποσοστα του. Το εχω ξαναπει τα λεφτα φτανουν μια χαρα να ζησει το κρατος. ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΑ ΔΑΝΕΙΚΑ
τα λεφτα φτανουν να ζησει το κρατος τωρα που κοπηκαν μισθοι συνταξεις και κοινωνικες δαπανες. αν τα επαναφερει οπως λεει ο σκατομυαλος δε θα φτανουν γιατι θα υπαρχει παλι πρωτογενες ελλειμμα. δευτερον τα λεφτα δε φτανουν για τις τραπεζες. οι τραπεζες εχουν πολλα δις κοκκινα δανεια και στα ειρηνοδικεια υπαρχουν 100.000 εκκρεμεις υποθεσεις υπερχρεωμενων νοικοκυριων που κουρευουν χρεη. αλλη ανακεφαλαιοποιηση μμε λεφτα της εε δε θα γινει με τσιπρα προθυπουργο, οποτε πανε οι καταθεσεις.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom