Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Όπως καποτε γκρινιαξανε ολοι για τον νομο που υποχρεωνε κάθε πολυκατοικια να βαλει καινουργιο ασανσέρ που δεν μπλοκαρει...

και σκέψου ότι αυτό είναι για την ασφάλεια των ενοίκων κατά κύριο λόγο.. σκέψου τι έχει να γίνει αν υποχρεώσουνε να κάνουνε ράμπες για αναπηρικά καροτσάκια... "γαμώτο κεράτο μου θα πληρώνουμε για τους σακάτηδες" θα λένε ....
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Αρα τι? Αν καποια υπουργεια εχουν παρανομησει, νομιμοποιούνται οσοι δεν το εχουν κανει στις πολυκατοικίες? Τι λογικη είναι αυτή? Αν ας πουμε κλεψει ενας υπουργος, μπορω εγω να απαιτησω να μεινω ατιμώρητος αν κλεψω?
Το πολιτικο συστημα πρεπει να δειχνει το καλο παραδειγμα. Πως ζητας απο τον πολιτη να ειναι σωστος οταν εσυ σαν κρατος εισαι λαθος????? Να επαναλαβω το ερωτημα που δεν εχεις απαντησει?
 

Walter White

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.516
Like
0
Πόντοι
16
Αρα τι? Αν καποια υπουργεια εχουν παρανομησει, νομιμοποιούνται οσοι δεν το εχουν κανει στις πολυκατοικίες? Τι λογικη είναι αυτή? Αν ας πουμε κλεψει ενας υπουργος, μπορω εγω να απαιτησω να μεινω ατιμώρητος αν κλεψω?

ελα μωρέ τώρα, αυτά ειναι γνωστά κόλπα βρωμοσυνδικαλιστών. Ετσι δεν ειπε και για την προστασία που παρείχε η υπάλληλος δουρου στους πλαστογράφους;
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
και σκέψου ότι αυτό είναι για την ασφάλεια των ενοίκων κατά κύριο λόγο.. σκέψου τι έχει να γίνει αν υποχρεώσουνε να κάνουνε ράμπες για αναπηρικά καροτσάκια... "γαμώτο κεράτο μου θα πληρώνουμε για τους σακάτηδες" θα λένε ....
Δλδ ολες οι οικοδομες να φτιαξουν ραμπες κ εας μην εχουν προβλημα καποιος που μενει? Τι ειναι ρε αυτα που λες? ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΕΙΣΑΙ ΞΑΝΑΡΩΤΑΩ
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
ελα μωρέ τώρα, αυτά ειναι γνωστά κόλπα βρωμοσυνδικαλιστών. Ετσι δεν ειπε και για την προστασία που παρείχε η υπάλληλος δουρου στους πλαστογράφους;
Κατι αλλο εχεις να πεις?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Δλδ ολες οι οικοδομες να φτιαξουν ραμπες κ εας μην εχουν προβλημα καποιος που μενει? Τι ειναι ρε αυτα που λες? ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΕΙΣΑΙ ΞΑΝΑΡΩΤΑΩ
Ολες πρεπει να φτιαξουν, γιατι ποτέ δεν ξερεις αν στο μελλον θα μεινει καποιος ΑΜΕΑ εκει. Εξαλλου υπαρχουν και επισκεπτες, ετσι δεν είναι?
 

Walter White

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.516
Like
0
Πόντοι
16
Eαν δεν ξερεις τον μπαλτακο τυπε τοτε ζεις αλλου

Δεν πειραζει που δεν ξερω το μπαλτάκο, σημασία έχει οτι ξέρω το λουλη απο την επιτυχημενη του πορεια ως επικοινωνιολόγος του κωστακι καραμανλι. Και μονο αυτο φτάνει να χαρίσει γέλιο, ασε λοιπον το μπαλτακο ή μάλλον κρατα τον για παρτη σου. Εγω γελαω με τις επιλογες σας
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Ολες πρεπει να φτιαξουν, γιατι ποτέ δεν ξερεις αν στο μελλον θα μεινει καποιος ΑΜΕΑ εκει. Εξαλλου υπαρχουν και επισκεπτες, ετσι δεν είναι?
ΟΤΑΝ κ ΕΑΝ ερθει επισκεπτεις ας τον ανεβασουν η ας φτιαξουν τοτε. Αλλωστε οι προδιαγραφες των ανσασερ χωραει ενα καροτσακι. ΑΣ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΑ ΠΕΖΟΔΡΟΜΕΙΑ Κ ΥΠΟΔΟΜΕΣ ΣΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΓΙΑ ΑΜΕΑ κ μετα ας το βαλουν στους πολιτες
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Δεν πειραζει που δεν ξερω το μπαλτάκο, σημασία έχει οτι ξέρω το λουλη απο την επιτυχημενη του πορεια ως επικοινωνιολόγος του κωστακι καραμανλι. Και μονο αυτο φτάνει να χαρίσει γέλιο, ασε λοιπον το μπαλτακο ή μάλλον κρατα τον για παρτη σου. Εγω γελαω με τις επιλογες σας
Ε αφου απο τις θεωριες ενως δημοσιογραφου εβγαλες συμπερασμα οκ....!Καληνυχτα
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Δλδ ολες οι οικοδομες να φτιαξουν ραμπες κ εας μην εχουν προβλημα καποιος που μενει? Τι ειναι ρε αυτα που λες? ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΕΙΣΑΙ ΞΑΝΑΡΩΤΑΩ

φυσικά και ναι.. διότι αύριο μπορεί να το αγοράσει, κληρονομήσει, επισκευθεί ένας ανάπηρος σε καροτσάκι... τι θα του πεί αυτός που τον κάλεσε? έλα αλλά δεν μπορείς να έρθεις γιατί δεν έχουμε πρόσβαση σε ΑΜΕΑ ??

ΟΛΟΙ και άμεσα... αλλιώς πάπαλα οι άδειες, πάπαλα τα πιστοποιητικά συμμόρφωσης και όποιος γουστάρει...

και αν δεν βγαίνει ο χώρος η συνιδιοκτησία να αγοράσει ένα μέρος  από το ισόγειο και να το φτιάξει.. και αν δεν το φτιάξει δεν επιτρέπεται ούτε ενοικίαση ούτε μεταβίβαση...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
ΟΤΑΝ κ ΕΑΝ ερθει επισκεπτεις ας τον ανεβασουν η ας φτιαξουν τοτε. Αλλωστε οι προδιαγραφες των ανσασερ χωραει ενα καροτσακι. ΑΣ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΑ ΠΕΖΟΔΡΟΜΕΙΑ Κ ΥΠΟΔΟΜΕΣ ΣΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΓΙΑ ΑΜΕΑ κ μετα ας το βαλουν στους πολιτες
Κλασικη ελληναραδικη αποψη. Κάντε το πρωτα ολοι οι αλλοι, και μετα το κανω κι εγω.
Όταν θα ερθει δηλαδή ενας επισκεπτης, θα ριξουμε πριν μια ωρα μπετό για να κανουμε ραμπες.
500 χρονια πισω ειμαστε στη νοοτροπια.
 

Walter White

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.516
Like
0
Πόντοι
16
Ε αφου απο τις θεωριες ενως δημοσιογραφου εβγαλες συμπερασμα οκ....!Καληνυχτα

Ελα τώρα, αφου και εσύ πιστεύεις οτι θα γινει η παντρειά - εξ ου και η αντίδρασή σου περι μπαλτακος. Ελα βρε, με το καλό. Με λουλι, δουρου και φωτόπουλο, εχετε μαζεψει όλη την ποιοτητα
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Κλασικη ελληναραδικη αποψη. Κάντε το πρωτα ολοι οι αλλοι, και μετα το κανω κι εγω.
Όταν θα ερθει δηλαδή ενας επισκεπτης, θα ριξουμε πριν μια ωρα μπετό για να κανουμε ραμπες.
500 χρονια πισω ειμαστε στη νοοτροπια.
Για το οτι οι δημοσιες υπηρεσιες κ τα πεζοδρομεια δεν εχουν μπαρες για ΑΜΕΑ θα μας πεις τπτ?
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Ελα τώρα, αφου και εσύ πιστεύεις οτι θα γινει η παντρειά - εξ ου και η αντίδρασή σου περι μπαλτακος. Ελα βρε, με το καλό. Με λουλι, δουρου και φωτόπουλο, εχετε μαζεψει όλη την ποιοτητα
οτι πεις
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Για το οτι οι δημοσιες υπηρεσιες κ τα πεζοδρομεια δεν εχουν μπαρες για ΑΜΕΑ θα μας πεις τπτ?
Όχι. Θα πω ότι βαρεθηκα να ακουω πολιτες να λενε ότι δεν θα είναι συνεπεις σε μια υποχρεωση, εάν δεν κανουν πρωτα το ιδιο καποιοι αλλοι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom