Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
ΟΥΣΤ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΟ

ο δημοσιος κοπροσκυλος λεει εμενα κομματοσκυλο που δεν πηγα ποτε στο δημοσιο αν και ειχα την ευκαιρια 3 φορες να  παω

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

θα μας πεις τι προνομια σου κοψανε η που νομιζες οτι θα ειχες στο δημοσιο;  ΚΗΦΗΝΑ

 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
ειπαμε οι γεροι εχουν την ιδια νοοτροπια παντα. εχουν αφθονο χρονο να κανουν τις δουλειες τους αλλα μαζοχιζονται στις ουρες, εσυ και εγω μπορει να πηγαινουμε για λογαριασμους και πληρωμες μεσα του μηνα αυτοι πανε και στηνονται οταν εχει ουρα και αγανακτουν κιολας με την χαζομαρα τους που προκαλει προβλημα. ισως ειναι και στις αλλες ηλικιες το ιδιο προβλημα εγω γελαω με αυτους που μποτιλιαρονται να πανε εκδρομη σαββατοκυριακα, ενω δεν δουλευουν και ξυπνανε απο τις 8 ή 9 οπως οταν πανε στην δουλεια ξεκινανε ολοι μετα τις 12 για να φανε το μποτιλοιαρισμα λες και ειναι ολοι ξενυχτιδες και ξυπνανε 12
Δεν μου απαντας ομως...!Οι συνταξεις πληρωνονται προς τα τελη του μηνα. Οι λογαριασμοι ληγουν τελος του μηνα. Πως λοιπον να παει στις 4 του μηνα να πληρωσει? Ο ΕΝΦΙΑ ΛΗΓΕΙ 30/09 η συνταξη στους περισσοτερους μπηκε 30/9. Αρα πως να πληρωσει αλλη μερα αφου περιμενει τα λεφτα της συνταξης??????
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
5
Πόντοι
26
ο δημοσιος κοπροσκυλος λεει εμενα κομματοσκυλο που δεν πηγα ποτε στο δημοσιο αν και ειχα την ευκαιρια 3 φορες να  παω

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

θα μας πεις τι προνομια σου κοψανε η που νομιζες οτι θα ειχες στο δημοσιο;  ΚΗΦΗΝΑ
εμενα ως δημοσιο υπαλληλο μου κλασσανε τα αρχιδια, μου μειωσαν τυπικα τον μισθο αλλα με μετεθεσαν στην πολη μου οποτε η μειωση εξοδων ηταν μεγαλυτερη.
οταν ημουν ιδιωτης ομως ενοιωσα ολη την ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ που εκανε το κομμα σου εναντια στον μικρομεσαιο ελληνα αυτοσυντηρουμενο (βλεπε ΦΠΑ ανδρεα δουλου ΕΟΚ και αντικειμενικα κριτηρια σιμητη δουλου νομισματικης ενωσης)
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
εμενα ως δημοσιο υπαλληλο μου κλασσανε τα αρχιδια, μου μειωσαν τυπικα τον μισθο αλλα με μετεθεσαν στην πολη μου οποτε η μειωση εξοδων ηταν μεγαλυτερη.
οταν ημουν ιδιωτης ομως ενοιωσα ολη την ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ που εκανε το κομμα σου εναντια στον μικρομεσαιο ελληνα αυτοσυντηρουμενο (βλεπε ΦΠΑ ανδρεα δουλου ΕΟΚ και αντικειμενικα κριτηρια σιμητη δουλου νομισματικης ενωσης)
Τυπε τι επαγγελμα εκανες ως ιδιωτης κ τι τωρα?
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
5
Πόντοι
26
Δεν μου απαντας ομως...!Οι συνταξεις πληρωνονται προς τα τελη του μηνα. Οι λογαριασμοι ληγουν τελος του μηνα. Πως λοιπον να παει στις 4 του μηνα να πληρωσει? Ο ΕΝΦΙΑ ΛΗΓΕΙ 30/09 η συνταξη στους περισσοτερους μπηκε 30/9. Αρα πως να πληρωσει αλλη μερα αφου περιμενει τα λεφτα της συνταξης??????
δηλαδη ο μεσος συνταξιουχος στην ελλαδα που παιρνει 800 ευρω και εχει δικο του σπιτι, τα τρωει ολα μεχρι δεκαρας και δεν εχει στην ακρη μερικα χιλιαρικα μετα απο δεκαετιες δουλειας να πλήρωσει υποχρεωσεις και περιμενει τελος του μηνα να παρει το 800αρι και να το σκασει κατευθειαν στο κρατος??????
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
θα διοριζομουν και χωρις ΠΑΣΟΚ.

παντως επι πασοκ διοριστηκες και με νομο του πασοκ

αν πιστευες και πστευεις αυτα που λες σημερα δεν θα δεχοσουν τον διορισμο

οποτε νομιμοποιεις το πασοκ για αυτα που στον υπνο σου  κατηγορεις το πασοκ

οποτε εισαι κλασσικος ΚΗΦΗΝΑΣ
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
5
Πόντοι
26
Τυπε τι επαγγελμα εκανες ως ιδιωτης κ τι τωρα?
μαγαζι μπουγατσα (εκανα και αλλα, αλλα αυτο θα ειχα συνεχισει απο την οικογενεια μου αν δεν μας ληστευε το ΠΑΣΟΚ),
εκπαιδευτικος καθηγητης δευτεροβαθμιας τωρα
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
5
Πόντοι
26
παντως επι πασοκ διοριστηκες και με νομο του πασοκ

αν πιστευες και πστευεις αυτα που λες σημερα δεν θα δεχοσουν τον διορισμο

οποτε νομιμοποιεις το πασοκ για αυτα που στον υπνο σου  κατηγορεις το πασοκ

οποτε εισαι κλασσικος ΚΗΦΗΝΑΣ
παπαρια μαντολες αν δεν εκανε ΚΑΚΟΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ το ΠΑΣΟΚ θα διοριζονταν περισσοτεροι
και αν κρατουσε τον λογο του για διορισμους ΜΟΝΟ απο ΑΣΕΠ θα ειχα διοριστει 5 χρονια νωριτερα
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
δηλαδη ο μεσος συνταξιουχος στην ελλαδα που παιρνει 800 ευρω και εχει δικο του σπιτι, τα τρωει ολα μεχρι δεκαρας και δεν εχει στην ακρη μερικα χιλιαρικα μετα απο δεκαετιες δουλειας να πλήρωσει υποχρεωσεις και περιμενει τελος του μηνα να παρει το 800αρι και να το σκασει κατευθειαν στο κρατος??????
Εσυ πιστευεις οτι εχει? Τα φαρμακα κανα χαρτζιλικη στα εγγονια και τα καθημερινα εξοδα οχι τυπε δεν νομιζω οτι του φτανουν. Αλλα κ ετσι να ειναι δεν νομιζω να τα εχει στο σπιτι του τα φραγκα.Στην τραπεζα τα εχει αρα παλι πρεπει να πας να τα πληρωσεις εκει.Προσωπικα ο συγχορεμενος ο παππους μου ειχε καρτα κ πηγαιναμε το βραδυ κ του σηκωνα τα λεφτα να μην περιμενει στην ουρα. Αλλα ποσοι το κανουν αυτο? Ακομα κ ο πατερας μου 67 χρονων παει κ στηνεται στην τραπεζα γιατι φοβατε λεει μην του κλεψουν την καρτα.Κακη νοοτροπια αλλα τεσπα
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
μαγαζι μπουγατσα (εκανα και αλλα, αλλα αυτο θα ειχα συνεχισει απο την οικογενεια μου αν δεν μας ληστευε το ΠΑΣΟΚ),
εκπαιδευτικος καθηγητης δευτεροβαθμιας τωρα
Σε καταλαβαινω τυπε.Οταν ο ΓΑΠ καταργησε της συλογικες συμβασεις κ αρχισαν οι απελευθερωσεις στον Ιδιωτικο Τομέα με τις γνωστες περικοπες και αυτες που συνεχιζει ο σαμαρας..ολος ο ιδιωτικος τομεας εγινε ΜΠΑΧΑΛΟ. Δεκαδες καθε μηνα εδιωχνε η εταιρια κ μετα απο 1 μηνα τους ξανα προσλαμβανε με βασικο μισθο. Συναδελφοι μου επερναν 1100 κ τους εριξαν στα 670. Ετσι αναγκαστηκα να γινω Ελ.Επαγγ τοτε ηταν καλα οταν ομως μας καρφωσε το 650 κεφαλικο φορο κ φορολογια 26%απο το 1ο ευρω ολα πανε κατα διαολου. Αλυσιδα ειναι. Μειωσεις μισθων μειωση καταναλωσης.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
παντως επι πασοκ διοριστηκες και με νομο του πασοκ

αν πιστευες και πστευεις αυτα που λες σημερα δεν θα δεχοσουν τον διορισμο

οποτε νομιμοποιεις το πασοκ για αυτα που στον υπνο σου  κατηγορεις το πασοκ

οποτε εισαι κλασσικος ΚΗΦΗΝΑΣ
Γιατι ρε μαλακα το πασοκ του χαρισε την θεση???Δεν ειχε τα πτυχεια κ τα προσοντα να την παρει? Πρεπει επειδη διοριστικε να του χρωσταει χαρη κ να το ψηφιζει οτι κ να κανει? Δεν ειναι ολοι σαν εσενα στο εχω ξαναπει αλλα δεν θες να το καταλαβεις
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
5
Πόντοι
26
Εσυ πιστευεις οτι εχει? Τα φαρμακα κανα χαρτζιλικη στα εγγονια και τα καθημερινα εξοδα οχι τυπε δεν νομιζω οτι του φτανουν. Αλλα κ ετσι να ειναι δεν νομιζω να τα εχει στο σπιτι του τα φραγκα.Στην τραπεζα τα εχει αρα παλι πρεπει να πας να τα πληρωσεις εκει.Προσωπικα ο συγχορεμενος ο παππους μου ειχε καρτα κ πηγαιναμε το βραδυ κ του σηκωνα τα λεφτα να μην περιμενει στην ουρα. Αλλα ποσοι το κανουν αυτο? Ακομα κ ο πατερας μου 67 χρονων παει κ στηνεται στην τραπεζα γιατι φοβατε λεει μην του κλεψουν την καρτα.Κακη νοοτροπια αλλα τεσπα
στο ιδιο καταληγουμε μπορει να παει και 15 του μηνος και να κανει τις συναλλαγες του. αλλα ενω εχει 5, 10 ή 15 χιλιαρικα στην ακρη για μια αναγκη περιμενει να παει τραπεζα οταν πηγαινουν και οι αλλοι απο μαζοχισμο την τελευταια στιγμη οταν ειναι να πληρωσει ή απο την πρωτη στιγμη αν ειναι να πληρωθει  :headbang:
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Γιατι ρε μαλακα το πασοκ του χαρισε την θεση???Δεν ειχε τα πτυχεια κ τα προσοντα να την παρει? Πρεπει επειδη διοριστικε να του χρωσταει χαρη κ να το ψηφιζει οτι κ να κανει? Δεν ειναι ολοι σαν εσενα στο εχω ξαναπει αλλα δεν θες να το καταλαβεις

αυτο λεω δεν την χαρισε το πασοκ

με αξιοκρατικο τροπο μεσω ασεπ πηγε

νομο του πασοκ

 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
5
Πόντοι
26
αυτο λεω δεν την χαρισε το πασοκ

με αξιοκρατικο τροπο μεσω ασεπ πηγε

νομο του πασοκ
που αν ηταν σωστο κομμα επρεπε να τον βγαλει αυτον τον νομο απο το 1981 οχι να διορισει πρωτα ολους τους δικους του και να θυμηθεί μετα απο 20 χρονια τι θα πει αξιοκρατια, οταν ηδη ειχε καταχρεωσει την χωρα με ρουσφετια, μιζες, σκανδαλα και υπερφορτωμενο δημοσιο.
εκανε λοιπον το ΠΑΣΟΚ 10 καλα και 100 ασχημα στον τοπο για αυτο τον μπουλο
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
5
Πόντοι
26
ή μαλλον κρεμαλες οπως ειπε και ο μανος ελευθεριου που εγραψε τον υμνο του ΠΑΣΟΚ
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
στο ιδιο καταληγουμε μπορει να παει και 15 του μηνος και να κανει τις συναλλαγες του. αλλα ενω εχει 5, 10 ή 15 χιλιαρικα στην ακρη για μια αναγκη περιμενει να παει τραπεζα οταν πηγαινουν και οι αλλοι απο μαζοχισμο την τελευταια στιγμη οταν ειναι να πληρωσει ή απο την πρωτη στιγμη αν ειναι να πληρωθει  :headbang:
Τεσπα δεν ξερω πως σκεφτεται κ τις αναγκες του αλλου για να κρινω. Εγω ολους τους λογαριασμους τους πληρωνω on-line οποτε δεν εχω θεμα με τραπεζες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom