Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Φίλος αν είσαι expert και παιρνεις κατω απο 8Κ το μηνα πρέπει να το ξαναδεις

σε λίρες παίρνω γύρω στις 7400 (ευρώ γύρω στα 9700)... αλλά καθαρά γάμησε τα... έχει και δω εφορία και βαρβάρη κιόλας ...

ευτυχώς το κοντράτο είναι paye και κάπως τα πράγματα βελτιώνονται... έχω και το αβάντσο ότι δουλεύω on project and project task basis οπότε μπορώ να ρεγουλάρω τον χρόνο και να κάνω και άλλες δουλειές...

τις αρπαχτές στην Ελλάδα θα τις καταργήσω σιγά σιγά γιατί δεν συμφέρει αφενός λόγω της μαλακισμένης γραφειοκρατίας (βιβλία, ΦΠΑ, δηλώσεις κλπ κλπ κλπ) αλλά και μετά από κάτι φέσια που έφαγα ζητώ το 75% μπροστάντζα...

 

Walter White

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.516
Like
0
Πόντοι
16
και που ξερεις αν αυτος που παιρνει 400€ δεν ειναι μορφωμενος η δεν εχει πτυχιο

Εδω δεν κανουμε αξιολόγηση δημοσίων υπαλλήλων. Στην πραγματική ζωή το πτυχίο δε σημαινει και παρα πολλά, εκτος αν ειναι απο κορυφαίο μαγαζί. Αυτό που μετραει ειναι τικανεις με το χαρτί, πόσο έξυπνος εισαι, ποσο δυναμικος, πόσο αποφασισμένος, ποσο σκληρός.

οσο αφορα τους αγωνες ναι οταν με αδικουν και μου κλεβουν τον ιδρωτα και τα ψωμι θα απεργω και θα διεκδικω εναντια στο κεφαλαιο γιατι
ΤΕΡΜΑ ΠΙΑ ΣΤΙΣ ΑΥΤΑΠΑΤΕΣ Η ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ Η ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΡΓΑΤΕΣ

Αγόρι μου εισαι καμμενο χαρτί. 400 ευρώ καλά εισαι
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
και που ξερεις αν αυτος που παιρνει 400€ δεν ειναι μορφωμενος η δεν εχει πτυχιο
επισης πως κρινεις τη σκληρη δουλεια α και η σοβαροτητα τι σχεση εχει
οσο αφορα τους αγωνες ναι οταν με αδικουν και μου κλεβουν τον ιδρωτα και τα ψωμι θα απεργω και θα διεκδικω εναντια στο κεφαλαιο γιατι
[size=20pt]ΤΕΡΜΑ ΠΙΑ ΣΤΙΣ ΑΥΤΑΠΑΤΕΣ Η ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ Η ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΡΓΑΤΕΣ[/size]

τι να το κάνω το πτυχίο σου ρε παίκτη όταν δεν σου δίνει τις ικανότητες να κάνεις την δουλειά την οποία θέλω ??

δηλαδή νόμισες ότι επειδή πήρες πτυχίο σώνει και καλά μπορείς να κάνεις όλες τις δουλειές ??

και που είσαι ... ένας πχ γιατρός εύκολα γίνεται εργάτης αν χρειαστεί... ενας εργάτης γιατρός με τίποτε...
 

Walter White

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.516
Like
0
Πόντοι
16
σε λίρες παίρνω γύρω στις 7400 (ευρώ γύρω στα 9700)... αλλά καθαρά γάμησε τα... έχει και δω εφορία και βαρβάρη κιόλας ...

ευτυχώς το κοντράτο είναι paye και κάπως τα πράγματα βελτιώνονται... έχω και το αβάντσο ότι δουλεύω on project and project task basis οπότε μπορώ να ρεγουλάρω τον χρόνο και να κάνω και άλλες δουλειές...

τις αρπαχτές στην Ελλάδα θα τις καταργήσω σιγά σιγά γιατί δεν συμφέρει αφενός λόγω της μαλακισμένης γραφειοκρατίας (βιβλία, ΦΠΑ, δηλώσεις κλπ κλπ κλπ) αλλά και μετά από κάτι φέσια που έφαγα ζητώ το 75% μπροστάντζα...

οκ. Ειναι καλό rate. Εαν ομως στα τρωει η εφορία, ειναι θέμα. Βοηθησα ενα φίλο να αποφύγει κάποια θέματα τέτοια στην Αγγλία. Αν πληρώνεσαι με το deliverable, είναι καλή φαση

Ελλάδα δεν υπαρχει κανενας απολύτως λόγος να κανεις ο,τιδήποτε. Μακρια και αλαργα. Τελειωμενη η επιχειρηματικότητα στην Ελλάδα. μονο κινδυνους εχεις.
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
Εδω δεν κανουμε ακιολόγηση δημοσίων υπαλλήλων. Στην πραγματική ζωή το πτυχίο δε σημαινει και παρα πολλά, εκτος αν ειναι απο κορυφαίο μαγαζί. Αυτό που μετραει ειναι τικανεις με το χαρτί, πόσο έξυπνος εισαι, ποσο δυναμικος, πόσο αποφασισμένος, ποσο σκληρός.

Αγόρι μου εισαι καμμενο χαρτί. 400 ευρώ καλά εισαι


ποσο φοροδιαφευγεις θες να πεις Ηλιθιε...........πες του την αληθεια ρε βλακα........και πες μας και εμας τι πινεις ηλιθιε......απαντησε μας τι δουελεια κανεις εσυ πρωτα  ...και τις συμβουλες για την κωλαρα σου !!!!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Σκάσε ρε βλακόμουτρο νυχτιάτικα. Άντε να γλείψεις τις πατούσες του Φάηλου μπας και λιγδώσει το άντερο σου.
Επισης, εχω να ρωτησω τον συντονιστη του θρεντ (αν υπαρχει και δεν ξυνει καπου τ' αρχιδια του), εάν θα γινω warned εφόσον αρχισω να βριζω τον συγκεκριμενο με τον τροπο που με βριζει. Δεκτη και απαντηση με πμ. Η απαντηση "είναι κολλητος μας και θα βριζει εκεινος ενώ εσυ θα καθεσαι ησυχα" δεν γινεται δεκτη.
Περιμενω.
 

Walter White

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.516
Like
0
Πόντοι
16
ποσο φοροδιαφευγεις θες να πεις Ηλιθιε...........πες του την αληθεια ρε βλακα........και πες μας και εμας τι πινεις ηλιθιε......απαντησε μας τι δουελεια κανεις εσυ πρωτα  ...και τις συμβουλες για την κωλαρα σου !!!!

Ποιος σου δινει σημασια ρε τελειωμένε. Βριζε όσο θες, στ'αρχίδια μου σε γράφω. Το πρωι που θα ξυπνησεις να πας δουλεια (αν εχεις) θα αντιμετωπισεις την πραγματικότητα, λουστρε
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Ένας φιλελεύθερος γίνεται φασίστας. Ένας φασίστας σαν εσένα όμως τραβατρόμπα, δε γίνεται φιλελεύθερος.

τωρα ειναι με το τζημερο αλλα εγω στη καλπη σαμαρα βλεπω να το ριχνει οποτε μπορεις να πεις οτι ειναι και τραβεστι φιλελευθερος η φιλελευθερος με ακροδεξιες ιδεολογιες
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.777
Κριτικές
90
Like
36.697
Πόντοι
25.467
τι να το κάνω το πτυχίο σου ρε παίκτη όταν δεν σου δίνει τις ικανότητες να κάνεις την δουλειά την οποία θέλω ??

δηλαδή νόμισες ότι επειδή πήρες πτυχίο σώνει και καλά μπορείς να κάνεις όλες τις δουλειές ??

και που είσαι ... ένας πχ γιατρός εύκολα γίνεται εργάτης αν χρειαστεί... ενας εργάτης γιατρός με τίποτε...


Να το πάρουμε αλλιώς.

Γνωστή πολυεθνική ζητά technical manager. Απαραίτητα προσόντα: πτυχίο, μεταπτυχιακό (στο αντικείμενο της), τρείς ξένες γλώσσες και τουλάχιστον 8ετή προϋπηρεσία.

Κατα την άποψή σας, τι μισθό πρέπει να δώσει σε αυτόν που πληρεί τα πάραπάνω προσόντα;
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
Ποιος σου δινει σημασια ρε τελειωμένε. Βριζε όσο θες, στ'αρχίδια μου σε γράφω. Το πρωι που θα ξυπνησεις να πας δουλεια (αν εχεις) θα αντιμετωπισεις την πραγματικότητα, λουστρε

αντε βρε μαλακα που δινεις συμβουλες εσυ και τραμουντανα και ο αλεξ......ολο μαλακιες γραφεται συνεχεια......πες ρε μαλακα οτι το μονο που χρειαζεται ειναι η φοροδιαφυγη για να οικονομησεις φραγκα και αφηστε τις παπατζες .............εσυ μαθε να απαντας πρωτα στο τι δουλεια προσφερεις στην κοινωνια ηλιθιε .......σε εχω κανει ρεντικολο εσενα και τους αλλους δυο και γραφεται παπατζες οτι ειστε κατι...ΦΟΡΟΦΥΓΑΔΕΣ ΕΙΣΤΕ και ετσι κανατε λεφτα μαλακες !!!!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
αντε βρε μαλακα που δινεις συμβουλες εσυ και τραμουντανα και ο αλεξ......ολο μαλακιες γραφεται συνεχεια......πες ρε μαλακα οτι το μονο που χρειαζεται ειναι η φοροδιαφυγη για να οικονομησεις φραγκα και αφηστε τις παπατζες .............εσυ μαθε να απαντας πρωτα στο τι δουλεια προσφερεις στην κοινωνια ηλιθιε .......σε εχω κανει ρεντικολο εσενα και τους αλλους δυο και γραφεται παπατζες οτι ειστε κατι...ΦΟΡΟΦΥΓΑΔΕΣ ΕΙΣΤΕ και ετσι κανατε λεφτα μαλακες !!!!
Με ποια αποδειξη με συκοφαντεις και με λες φοροφυγά?
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
Με ποια αποδειξη με συκοφαντεις και με λες φοροφυγά?

με την αποδειξη του ιδρωτα σου καθε μεσα στις αιθουσες δικαστηριων που σας βλεπει ο κοσμος πως τσεπωνετε μαυρο χρημα οι δικηγοροι !!!! πλακα μας κανεις ???
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
με την αποδειξη του ιδρωτα σου καθε μεσα στις αιθουσες δικαστηριων που σας βλεπει ο κοσμος πως τσεπωνετε μαυρο χρημα οι δικηγοροι !!!! πλακα μας κανεις ???
Δηλαδη αν αυριο σε ένα δικαστηριο σε ρωτησουν "με βαση ποια αποδειξη τον αποκαλεσες φοροφυγά" αυτό θα πεις?
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.777
Κριτικές
90
Like
36.697
Πόντοι
25.467
Κι όμως, απαντησα ευθυτατα. Υπαρχουν πολύ περισσοτερες από οσους τις αξιζουν.

Λαμπρά. Δεν έχω καμία αντίρρηση.

Μπορείτε όμως να μου υποδείξετε ενδεικτικά δυό-τρείς που παραμένουν κενές και περιμένουν τον κατάλληλο;
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
αντε βρε μαλακα που δινεις συμβουλες εσυ και τραμουντανα και ο αλεξ......ολο μαλακιες γραφεται συνεχεια......πες ρε μαλακα οτι το μονο που χρειαζεται ειναι η φοροδιαφυγη για να οικονομησεις φραγκα και αφηστε τις παπατζες .............εσυ μαθε να απαντας πρωτα στο τι δουλεια προσφερεις στην κοινωνια ηλιθιε .......σε εχω κανει ρεντικολο εσενα και τους αλλους δυο και γραφεται παπατζες οτι ειστε κατι...ΦΟΡΟΦΥΓΑΔΕΣ ΕΙΣΤΕ και ετσι κανατε λεφτα μαλακες !!!!

ετσι ειναι κρινει τους ανεργους εδω τις προαλες μας ελεγε οτι ειναι φυσιολγικο που η πολυεθνικη σταρμπακς δεν πληρωνει ουτε 1€ φορο στην ελλαδα και το βρησκει και ηθικο μαλιστα αλλα τον ενφια πρεπει να τον πληρωσουν ολοι και να βγουν στο κλαρι μαλιστα για να τον πληρωσουν τη στιγμη που ο ιδιος παραδεχετε οτι οι ελευθεροι επαγγελματιες σαν και αυτον αμα υπαρχει ο φορος υπαρχει και η λυση του μαυρου χρηματος δηλαδη της φοροδιαφυγης
 

Walter White

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.516
Like
0
Πόντοι
16
αντε βρε μαλακα που δινεις συμβουλες εσυ και τραμουντανα και ο αλεξ......ολο μαλακιες γραφεται συνεχεια......πες ρε μαλακα οτι το μονο που χρειαζεται ειναι η φοροδιαφυγη για να οικονομησεις φραγκα και αφηστε τις παπατζες .............εσυ μαθε να απαντας πρωτα στο τι δουλεια προσφερεις στην κοινωνια ηλιθιε .......σε εχω κανει ρεντικολο εσενα και τους αλλους δυο και γραφεται παπατζες οτι ειστε κατι...ΦΟΡΟΦΥΓΑΔΕΣ ΕΙΣΤΕ και ετσι κανατε λεφτα μαλακες !!!!

Απο τον τρόπο που γραφεις, ειναι εμφανες οτι εισαι ένα αμορφωτο πηθικι. Που ποτέ δεν ειχε δουλειά για την οποια η εξυπναδα ή η μορφωση να ειναι προαπαιτουμενο. Δε σε λυπαμαι, εισαι άξιος της μοιρας σου. Και το οτι βριζεις ειναι απλα η οργή που εχεις μεσα σου για αυτό που καταντησες, η εξωτερίκευση της καταπιεσης που τρως καθε μερα - απο τις σφαλιαρες που τρως απο εδω και απο εκει. Για οσα σου εχουν συμβει και θα σου συμβουν φταινε οι άλλοι. Στ'αρχίδια μου σε γραφω, σαν εσενα μαλακες χιλιαδες.

Και τωρα τέλος στη δωρεαν ψυχανάλυση. Απλα να ξερεις οτι πραγματικά δεν ασχολουμαι με την παρτη σου, πραγματικά σε γραφω στ'αρχίδια μου, δεν ειναι σχημα λόγου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom