Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
Δηλαδη αν αυριο σε ένα δικαστηριο σε ρωτησουν "με βαση ποια αποδειξη τον αποκαλεσες φοροφυγά" αυτό θα πεις?

ποιο δικαστηριο μας τσαμπουνας τωρα ??? το γυρισαμε στην νομικη ??? εδω δεν ισχυουν νομοι στην ελλαδα ....εισαι και δικηγορος τρομαρα σου......αμα ειχα τα στοιχεια σου  θα σου ελεγα εγω στο δικαστηριο τι θα απαντουσα στην ερωτηση που εκανες.......αλλα κοκοκο διαρκως......εναν συμβολαιογραφο τα εχουμε ξαναπει ....τον σταυρωσα !!!! αμα θες να σε σταυρωσω....ευχαριστως θα το κανω με χαρα !!!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Άντε ψόφα ρε κλαψομούνικο ρουφιανόσκυλο.
Επισης, εχω να ρωτησω τον συντονιστη του θρεντ (αν υπαρχει και δεν ξυνει καπου τ' αρχιδια του), εάν θα γινω warned εφόσον αρχισω να βριζω τον συγκεκριμενο με τον τροπο που με βριζει. Δεκτη και απαντηση με πμ. Η απαντηση "είναι κολλητος μας και θα βριζει εκεινος ενώ εσυ θα καθεσαι ησυχα" δεν γινεται δεκτη.
Περιμενω.
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
Απο τον τρόπο που γραφεις, ειναι εμφανες οτι εισαι ένα αμορφωτο πηθικι. Που ποτέ δεν ειχε δουλειά για την οποια η εξυπναδα ή η μορφωση να ειναι προαπαιτουμενο. Δε σε λυπαμαι, εισαι άξιος της μοιρας σου. Και το οτι βριζεις ειναι απλα η οργή που εχεις μεσα σου για αυτό που καταντησες, η εξωτερίκευση της καταπιεσης που τρως καθε μερα - απο τις σφαλιαρες που τρως απο εδω και απο εκει. Για οσα σου εχουν συμβει και θα σου συμβουν φταινε οι άλλοι. Στ'αρχίδια μου σε γραφω, σαν εσενα μαλακες χιλιαδες.

Και τωρα τέλος στη δωρεαν ψυχανάλυση. Απλα να ξερεις οτι πραγματικά δεν ασχολουμαι με την παρτη σου, πραγματικά σε γραφω στ'αρχίδια μου, δεν ειναι σχημα λόγου.

εσυ βλακα...μαθε πρωτα να λες τι δουλεια κανεις ....και ασε τις συμβουλες ΚΟΠΡΕ!!!
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Δηλαδη αν αυριο σε ένα δικαστηριο σε ρωτησουν "με βαση ποια αποδειξη τον αποκαλεσες φοροφυγά" αυτό θα πεις?

δηλαδη θες να μας πεις οτι οπο οποια υποθεση εχεις παρει απο την αρχη της καριερας σου μεχρι και σημερα εχεις κοψει για ολες αποδειξη ναι η κανω λαθος
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
δηλαδη θες να μας πεις οτι οπο οποια υποθεση εχεις παρει απο την αρχη της καριερας σου μεχρι και σημερα εχεις κοψει για ολες αποδειξη ναι η κανω λαθος
Εγω θα πω ΝΑΙ. Οποιος επικαλείται το αντιθετο, να το αποδειξει. Αλλιως είναι συκοφάντης. Απλο δεν είναι?
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
Εγω θα πω ΝΑΙ. Οποιος επικαλείται το αντιθετο, να το αποδειξει. Αλλιως είναι συκοφάντης. Απλο δεν είναι?

εφοσον ρε αντρακλα εισαι καθαρος και το παιζεις και εσυ γενναιος....δωσε ΑΦΜ να σε βρω εγω να δουμε μετα ποσο αντρας θα γινεις στην ηλικια σου !!!! Κωλοστρες φαμφαρες εδω μεσα ..........
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ετσι ειναι κρινει τους ανεργους εδω τις προαλες μας ελεγε οτι ειναι φυσιολγικο που η πολυεθνικη σταρμπακς δεν πληρωνει ουτε 1€ φορο στην ελλαδα και το βρησκει και ηθικο μαλιστα αλλα τον ενφια πρεπει να τον πληρωσουν ολοι και να βγουν στο κλαρι μαλιστα για να τον πληρωσουν τη στιγμη που ο ιδιος παραδεχετε οτι οι ελευθεροι επαγγελματιες σαν και αυτον αμα υπαρχει ο φορος υπαρχει και η λυση του μαυρου χρηματος δηλαδη της φοροδιαφυγης

ρε παίκτη πόσες φορές θα το πούμε ότι δεν υπάρχει η πολυεθνική Starbucks στην Ελλάδα ...

ο Μαρινόπουλος έχει πάρει δικαιώματα δικαιοχρησης και στήνει μαγαζιά με το όνομα της .. τα μαγαζιά ανήκουν στον Μαρινόπουλο... πως θα το κάνουμε δηλαδή...
και γιατί δεν βγάζουν κέρδη ?? απλά γιατί τα έσοδα τους είναι λιγώτερα από τα έξοδα τους ...

και γιατί είναι αυτό ?? γιατί προφανώς πληρώνουν μεγάλα royalties στον κάτοχο του τίτλου... ο οποίος τα φορολογείται στην χώρα από την οποία τα τιμολογεί...

τι δεν καταλαβάινες σε αυτό ?? όσους φορολογικούς ελέγχους και να κάνουμε δεν πρόκειται να βρεθεί φοροδιαφυγή .. και αυτό γιατί δεν υπάρχει φοροδιαφυγή που να μπορεί να πιαστεί...

προφανώς η μαμά τον τιμολογεί χοντρά royalties και μετά αυτός τιμολογεί μέσω κάποιας άλλης εταιρείας (που πιθανόν να μην ανήκει στον όμιλο αλλά να είναι προσωπική) και η οποία μπορεί να βρίσκεται σε οποιδήποτε μέρος του πλανήτη τιμολογεί την μαμά με το ποσό που έχουν συμφωνήσει...

τι σκατά δεν καταλαβαίνεις ??
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
εφοσον ρε αντρακλα εισαι καθαρος και το παιζεις και εσυ γενναιος....δωσε ΑΦΜ να σε βρω εγω να δουμε μετα ποσο αντρας θα γινεις στην ηλικια σου !!!! Κωλοστρες φαμφαρες εδω μεσα ..........
Γιατι, τι εισαι εσυ?
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Εγω θα πω ΝΑΙ. Οποιος επικαλείται το αντιθετο, να το αποδειξει. Αλλιως είναι συκοφάντης. Απλο δεν είναι?

και εαν το ΣΔΟΕ σου κανει ελενγχο στα βιβλια και ελενξει και το ποθεν εσχες δεν θα χεις κανενα προβλημα σωστα
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
Γιατι, τι εισαι εσυ?

το τι ειμαι δεν εχει σημασια για εσενα.....σημασια εχει το τι θα κανω εγω για εσενα...αυτο μας ενδιαφερει .........ενα ΑΦΜ θα δωσεις εαν εισαι καθαρος........φοβασαι ??? απο εκει και περα το τι θα κανω εγω ειναι δικο μου θεμα.....εσυ τι εχεις να φοβηθεις  ????
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.777
Κριτικές
90
Like
36.697
Πόντοι
25.467
Δηλαδη ο λογος μου δεν ηταν αληθης?

Αν μου υποδείξετε ενδεικτικά δύο-τρεις (πράγμα που αποφεύγετε μέχρι στιγμής), θα είναι. Αλλιώς... έπεα πτερόεντα, όπως άλλωστε και των υπολοίπων που συμμετέχουν στην συζήτηση χωρίς να τεκμηριώνουν με αποδείξεις.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.777
Κριτικές
90
Like
36.697
Πόντοι
25.467
ρε παίκτη πόσες φορές θα το πούμε ότι δεν υπάρχει η πολυεθνική Starbucks στην Ελλάδα ...

ο Μαρινόπουλος έχει πάρει δικαιώματα δικαιοχρησης και στήνει μαγαζιά με το όνομα της .. τα μαγαζιά ανήκουν στον Μαρινόπουλο... πως θα το κάνουμε δηλαδή...
και γιατί δεν βγάζουν κέρδη ?? απλά γιατί τα έσοδα τους είναι λιγώτερα από τα έξοδα τους ...

και γιατί είναι αυτό ?? γιατί προφανώς πληρώνουν μεγάλα royalties στον κάτοχο του τίτλου... ο οποίος τα φορολογείται στην χώρα από την οποία τα τιμολογεί...

τι δεν καταλαβάινες σε αυτό ?? όσους φορολογικούς ελέγχους και να κάνουμε δεν πρόκειται να βρεθεί φοροδιαφυγή .. και αυτό γιατί δεν υπάρχει φοροδιαφυγή που να μπορεί να πιαστεί...

προφανώς η μαμά τον τιμολογεί χοντρά royalties και μετά αυτός τιμολογεί μέσω κάποιας άλλης εταιρείας (που πιθανόν να μην ανήκει στον όμιλο αλλά να είναι προσωπική) και η οποία μπορεί να βρίσκεται σε οποιδήποτε μέρος του πλανήτη τιμολογεί την μαμά με το ποσό που έχουν συμφωνήσει...

τι σκατά δεν καταλαβαίνεις ??


Να το πάρουμε αλλιώς.

Γνωστή πολυεθνική ζητά technical manager. Απαραίτητα προσόντα: πτυχίο, μεταπτυχιακό (στο αντικείμενο της), τρείς ξένες γλώσσες και τουλάχιστον 8ετή προϋπηρεσία.

Κατα την άποψή σας, τι μισθό πρέπει να δώσει σε αυτόν που πληρεί τα πάραπάνω προσόντα;

:)
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
ρε παίκτη πόσες φορές θα το πούμε ότι δεν υπάρχει η πολυεθνική Starbucks στην Ελλάδα ...

ο Μαρινόπουλος έχει πάρει δικαιώματα δικαιοχρησης και στήνει μαγαζιά με το όνομα της .. τα μαγαζιά ανήκουν στον Μαρινόπουλο... πως θα το κάνουμε δηλαδή...
και γιατί δεν βγάζουν κέρδη ?? απλά γιατί τα έσοδα τους είναι λιγώτερα από τα έξοδα τους ...

και γιατί είναι αυτό ?? γιατί προφανώς πληρώνουν μεγάλα royalties στον κάτοχο του τίτλου... ο οποίος τα φορολογείται στην χώρα από την οποία τα τιμολογεί...

τι δεν καταλαβάινες σε αυτό ?? όσους φορολογικούς ελέγχους και να κάνουμε δεν πρόκειται να βρεθεί φοροδιαφυγή .. και αυτό γιατί δεν υπάρχει φοροδιαφυγή που να μπορεί να πιαστεί...

προφανώς η μαμά τον τιμολογεί χοντρά royalties και μετά αυτός τιμολογεί μέσω κάποιας άλλης εταιρείας (που πιθανόν να μην ανήκει στον όμιλο αλλά να είναι προσωπική) και η οποία μπορεί να βρίσκεται σε οποιδήποτε μέρος του πλανήτη τιμολογεί την μαμά με το ποσό που έχουν συμφωνήσει...

τι σκατά δεν καταλαβαίνεις ??

καλα το θεμα το εχουμε αναλυσει παλαιοτερα
παντως σε φορολογηση που δεν θες τη βρηκες τη λυση μαυρο χρημα δηλαδη φοροδιαφυγη ωραιος εισαι
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Αν μου υποδείξετε ενδεικτικά δύο-τρεις (πράγμα που αποφεύγετε μέχρι στιγμής), θα είναι. Αλλιώς... έπεα πτερόεντα, όπως άλλωστε και των υπολοίπων που συμμετέχουν στην συζήτηση χωρίς να τεκμηριώνουν με αποδείξεις.
Μα τι εννοεις "θεση"?
Γιατι πρεπει να είναι θεση δημοσια ή διευθυντικη?
Εγω ας πουμε δεν μπορει να βγαζω τοσα?
Τι παει να πει "κενες θεσεις"?
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
το σκατο στην καλτσα σου εφτασε ρε αλεξ71 ???δε πειραζει...κατσε στην γωνια εσυ ο τραμου και ο white malakas και μοκο τωρα ......σε ερωτησεις βασικες ειστε ρεντικολα οταν αφορα την παρτυ σας....αποφευγετε και φαινεστε τι σοι μαλακες ειστε......!!! τωρα στην γωνια και μοκο ρεντικολα!!!
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
καλα το θεμα το εχουμε αναλυσει παλαιοτερα
παντως σε φορολογηση που δεν θες τη βρηκες τη λυση μαυρο χρημα δηλαδη φοροδιαφυγη ωραιος εισαι

το μαύρο χρήμα που το είδες δεν μπορώ να καταλάβω στην όλη υπόθεση ????

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom