Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

Judge Dred89

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2014
Μηνύματα
4.910
Like
5
Πόντοι
16
20 οχι 200 ρεεεεεεεεεεεεε,,,,,,,,,,,,,,,, :birdman:
για ευρωβουλη επρεπε να ψηφιστει ο καζακης,,εχει λογο κ θεσεις που μπορουν να πιεσουν με την ρητορικη τους τις μπουρδεΣ των γραφειοκρατων της ΕΕ ,,
αλλα εσεις στειλατε το ζαγορακη  :helpplea: την καυλη  :pipa1: κ κατι καμενους γΕνικως ,,, :jerking:  :grin: :grin:
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
και που να δεις το βραδυ των εκλογων με πρωτο κομμα των συριζα και το πασοκ στο 6% εκει να δεις τους εφιαλτες σου

καλα και με 22% πρωτο κομμα θα ειναι

το θεμα να μπορει να κυβερνησει

αλλα οπως εχω αναλυσει ουτε θελει αλλα το κυριοτερο ουτε μπορει

και αυτο το λενε στελεχη του συριζα
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
λοιπον να σε παω απο την αρχη το πεδυ αργυρουπολης γλυφαδας δεν εχει μεσα στις μοναδες υγειας παθολογους (διοτι παλια ειπαμε καλυπτονταν απο οικογενειακους ιαρους) παρα μονο στα πεδυ αλιμου εχει 1 γενικης ιατρικης και 1 παθολογο οπου γινετε χαμος επισης μετα ατ προγραμματισμενα τους ραντεβου εχουν το δικαιωμα αφου δεν εχεις ραντεβου η δεν εχουν χρονο να μην σε δεχτουν

να πας και την επόμενη μέρα.. .και σε κάθε ΠΕΔΥ υπάρχει ιατρός υποδοχής που κάνει ακριβώς αυτήν την δουλειά .. κρίνει το περιστατικό που πάει χωρίς ραντεβού και αποφασίζει αν θα πρέπει να σε δεχτούν εκτός λίστας...


και στα εξωτερικα ιατρεια των νοσοκομειων να πας δεν θα σε δεχτουν διοτι κρινουν οτι η εμπειρετη γριπη δεν ειναι επειγον και θα σε παραπεμψουν μιας και εχω ασφαλεια στο πεδυ

οσο αφορα την επιλογη των συμβεβλημενων μου ελεγαν διαφορες δικαιολογιες του κωλου οτι τα ραντεβου τα εχουμε μονο για συνταγογραφηση η δεν εχω κενο σημερα η ενα καρο μαλακιες η τα εχω προγραμματισει γι αυτο το μηνα κλπ κλπ οταν πηρα στον πεδυ για καταγγελια μου ειπαν στειλε φαξ με στοιχεια πραγμα που εκανα και θα δουμε ε ακομα το βλεπουνε η αλλιως και δεν εχουν πεταξει γιατι κατι επισημο μετα απο 10 μηνες δεν εχω δει

βλέπεις το σάιτ το οποίο σου λέει πόσα ραντεβού έχει ακόμη για τον μήνα... και φυσικά μην περιμένεις να πάρεις τηλέφωνο και να σε δεχτεί την ίδια μέρα.. εδώ ιδιώτης που του πληρώνεις κανονικά την επίσκεψη και δεν σου δίνει ραντεβού την ίδια μέρα...και το σάιτ ενημερώνεται καθημερινά και μάλιστα σε πραγματικό χρόνο από τις αποδείξεις επίσκεψης που κόβει ο γιατρός ο οποίος μέχρι τις 5 του μήνα πρέπει να καταγράψει τα προγραμματισμένα ραντεβού του μήνα

επισης αυτο με το πλαφον το τονιζω δεν υπαρχει σωστος ελενχος και δεν τους εχει βαλει κανενας σε ταξη

μια χαρά τους τρέχουνε θα μπορούσαν να τους τρέχουν ακόμη παραπάνω... αλλά θα μπορούσαν να χρεώνουν και κανένα πενηντάρι πρόστιμο τον κάθε παπάρα ασφαλισμένο που κλεινει ραντεβού και δεν εμφανίζεται ...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
κατά τα άλλα η ξεκωλιάρα η ΔΟύρου έστησε ανένδοτο για να προφυλάξει τα λαμόγια

98DAA1DB9465F8ECE5DE72F4CFFA22BA.jpg



και τα παραπάνω χωρίς ιδιαίτερη έρευνα... σκέψου τι έχει να γίνει αν πραγματικά ψαχτεί η όλη υπόθεση..
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
σαν άνεργος δεν είσαι ασφαλισμένος οπότε δεν σε καλύπτουν οι ασφαλιστικοί φορείς (ΙΚΑ, ΟΑΕΕ κλπ) αλλά το κράτος από τους πόρους του... και επειδή είναι λίγοι οι πόροι του κράτους θα χρεωθείς το τηλέφωνο αν θες ραντεβού .. αν πάλι δεν θέλεις να πληρώσεις τράβα στα εξωτερικά ιατρεία να περιμένεις την σειρά σου και όταν έρθει θα εξυπηρετηθείς..

κανεις λαθος βαση νομου για τους μακροχρονια ανεργους το κρατος μεχρι τα 27 σε καλυπτει ασφαλιστικα ακομα και να μην εχεις δουλεψει ποτε στην ζωη σου αν εισαι γραμμενος στα μητρωα του οαεδ παντα μετα τα 27 υπολογιζει τα ενσημα των προηγουμενων ετων π.χ για να σε καλυπτει μεχρι τα 28 πρεπει να εχεις στο συνολο 300 ενσημα για να σε καλυψει μεχρι τα 29 χρειαζεσε 400 ενσημα για να σε καλυψει μεχρι τα 30 χρειαζεσε 500 ενσημα για να σε καλυψει μεχρι τα 31 χρειαζεσε 600 ενσημα ειναι νομος του κρατους για τους μακροχρονια ανεργους μαλλον εσυ θες να καταργηθει και αυτος ο νομος ωραια

παπαριές μάντολες... δεν τα ξέρεις καθόλου καλά ή τα λες όπως θέλεις για να δημιουργήσεις εντυπώσεις... οι άνεργοι είναι καλυμένοι μέχρι 29 ετών και από 55 και πάνω... από κει και πάνω για να έχεις έναν χρόνο περίθαλψη θα πρέπει τον προηγούμενο χρόνο να έχεις κολλήσει τουλάχιστον 100 ένσημα (πχ για να έχεις περίθαλψη το 2014 θα πρέπει να έχεις κολλήσει μέσα στο 2013 εκατό ένσημα)... αλλιώς πάπαλα και πάς στις διατάξεις περί ανασφαλίστων

οι συνταγές είναι μηνιαίες αλλά ο γιατρός έχει δικαίωμα σε περίπτωση χρονίων παθήσεων να συνταγογραφεί τρίμηνες συνταγές δηλαδή μια για κάθε μήνα για το επόμενο τρίμηνο... και φυσικά ο ασφαλισμένος πρέπει να πάει τρείς φορές στο φαρμακείο μια για κάθε μήνα (γιατί στο ενδιάμεσο μπορεί να του συμβεί κάτι και η συνταγή να μην πρέπει να εκτελεστεί γιατί να πληρώσει το δημόσιο φάρμακα τριών μηνών ενώ θα χρησιμοποιηθούν μόνο για δεκαπέντε μέρες)... και πολύ λογικά ο κάθε γιατρός πρέπει να γράφει μόνο φάρμακα της ειδικότητας του και όχι ασχέτων ειδικοτήτων πχ να γράφει ο γυναικολόγος κολύρια για τα μάτια και ο παθολόγος φάρμακα για τα σπασμένα κόκκαλα ή ο αιματολόγος φάρμακα για τον προστάτη ... τι το παράξενο βλέπεις σε αυτό ?? και στους τρείς γιατρούς θα πάει μια φορά κάθε τρίμηνο οπότε θα τελειώνουν οι τρίμηνες συνταγές του ή θα προγραμματίζει τις επισκέψεις του έτσι ώστε να έχει να πάει σε έναν γιατρό τον μήνα...

καλα κανουν και η καθε ειδικοτητα γραφει τα φαρμακα της δεν αντιλεγω οι τριμηνες τις καταργησε ο γεωργιαδης πλεον οι συνταγες ειναι μηνιαιες δηλαδη σου γραφει φαρμακα θεραπειας ενος μηνος σκεψου να εισαι ηλικιωμενος (που εισαι) και να πηγαινεις καθε μηνα στο γιατρο να σου γραφει φαρμακα ξερεις τι ταλαιωρια ειναι και σκεψου πως εξαντλουντε ετσι τα ραντεβου μια χαρα ηταν οι τρημηνες συνταγες ρωτα με ππως ταλαιπωρουμε εγω που μαι νεος για τα φαρμακα της γιαγιας μου που παω καθε μηνα σε 3 γιατρους πρωτα να στηθω να κλεισω ραντεβου και μετα να παω να στηθω για να μου τα γραψουν και ξαναγραψουν και ξαναγραψουν και σκεψου οτι το κανει η γραμματεας


οι τρίμηνες συνεχίζουν να υφίστανται κανονικότατα με την προυπόθεση ότι ο ασφαλισμένος πάει κάθε μήνα στο φαρμακείο και εκτελεί το μέρος εκείνο που αφορά τον μήνα που έρχεται..
και τι να κάνουμε δηλαδή ?? να συνεχίσουμε να δίνουμε φάρμακα σε πεθαμένους όπως τόσα χρόνια...?? και κανονικά ο γιατρός δεν πρέπει να γράφει φάρμακα για την γιαγιά σου χωρίς αυτή να εμφανίζεται στο ιατρείο η ίδια... και που ξέρει ότι δεν έχει πεθάνει και εσύ πάς και γράφεις τα φάρμακα και τα πουλάς...??


αυτό που το είδες πάλι γραμμένο? η ασφάλεια υγείας σε καλύπτει για την χρονιά που πλήρωσες δηλαδή πλήρωσες έναν χρόνο έχεις περίθαλψη την επόμενη χρονιά... πάει και τελείωσε... μόνο αν συνταξιοδοτηθείς συνεχίζει να σε καλύπτει ή πάθεις κάτι και κριθείς ανάπηρος (οπότε συνταξιοδοτείσαι λόγω αναπηρίας).. η ανεργία δεν είναι αναπηρία ή πάθηση για να σε καθιστά ανίκανο προς εργασία .. δηλαδή με την λογική σου αν πουλήσεις το αυτοκίνητο σου χωρίς ποτέ να έχεις κάνει ατύχημα η ασφαλιστική εταιρεία οφείλει να σου επιστρέψει τα ασφάλιστρα.. ωραίος είσαι εσύ ρε

σου απαντησα ποιο πανω υπαρχει νομος του κρατους για τους μακροχρονια ανεργους βαση της λογικης οτι εχουν πληρωσει τα προηγουμενα χρονια με κριτηριο το συνολο των ενσημων οσο και αν δεν σου αρεσει και θα χαρεια οταν η κυβερνηση σε συνεργασια με την τροικα μας πεταξει εξω απο την ασφαλιστικη ικανοτητα

σου απάντησα παραπάνω ότι λές χαζαμάρες και για να έχεις περίθαλψη μια χρονιά πρέπει να έχεις κολλήσει εκατό ένσημα τον προηγούμενο χρόνο


και σε καλύπτει ενώ σύμφωνα με τα όσα ισχύανε μέχρι πριν από ένα εξάμηνο δεν σε κάλυπτε.. από κεί και πέρα το τι είναι φάρμακο και το τι φάρμακο θα σου δώσει άστο να το κρίνει ο γιατρός και όχι εσύ... και από που και ως που οφείλει το κράτος (δηλαδή όλοι οι άλλοι) να σε καλύπτουνε δεν μπορώ να το καταλάβω...

και δεν με καλυπτει διοτι οταν παω στον παθολογο μου λεει πρεπει να παρεις οταν ειμαι γριπωμενος σιροπι για τον βηχα γιατι χρειαζετε και θα το πληρωσεις απο την τσεπη σου και πρεπει να παρεις προβιοτικα που θα τα πληρωσεις απο την τσεπη σου και πρεπει να παρεις εχσαλεν που το πληρωνεις παλι απο την τσεπη σου γιατι δεν μου το καλυπτει το κρατος???? δεν εχω δικαιωματα σαν ανεργος εγω
το κρατος οφειλει να καληπτει την ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη των πολιτων της αυτο ειναι το κρατος προνοιας πρεπει να φροντιζεις για το μεγιστο αγαθο την υγεια των πολιτων της


το βηχαλάκι θα σου περάσει και χωρίς σιροπάκια με ένα δυό ζεστά.. αν εσύ θέλεις σιροπάκι να το πληρώσεις από την τσέπη σου... και προβιοτικά δεν δικαιολογούνται γιατί το θέμα λύνεται με διατροφή .. αν εσένα δεν σου αρέσει το γιαουρτάκι (που παράγεται και στην ελλάδα από έλληνες παραγωγούς) να πληρώσεις τα χαπάκια από την τσέπη σου.. και φυσικά έχεις δικαιώματα και σαν άνεργος ποιός σου είπε ότι τα σκευάσματα αυτά συνταγογραφούνται στους κανονικά ασφαλισμένους?? μια χαρά φροντίζει το κράτος την υγεία των πολιτών του απόδειξη ότι έχουμε μια από τις μεγαλύτερες κατά κεφαλήν φαρμακευτικές δαπάνες στον κόσμο.. .αν εσύ θέλεις παραπάνω να πληρώσεις παραπάνω φόρους και όχι να ζητάς από άλλους να πληρώσουν...

και εγώ θέλω και απαιτώ να μου κάτσει η κάθε γκόμενα που γουστάρω αλλά δεν μου κάθεται... και τα θέλω και τα απαιτώ κοστίζουν... και μάλιστα κοστίζουν στους άλλους και όχι σε σένα.. και αυτούς θα πρέπει να τους ρωτήσεις πόσα θέλουν να δίνουν για τον σκοπό αυτόν

συγκρινεια ανομια πραγματα δεν μλαμε για γκομενες αλλα για το μεγιστο αγαθο την υγεια και το κρατος οφειλει να κανει τα μεγιστα για την υγεια των πολιτων του

το κράτος πραγματικά οφείλει να κάνει ότι καλύτερο μπορεί για την υγεία .όμως πρεπει να ελεγχει το κόστος και την χρήση των πόρων έτσι ώστε οι δαπάνες που κάνει να αποδίδουν τα μέγιστα.. και αυτό κάνει.. και όχι καλά γιατί αν το έκανε καλά δεν θα μπορούσες να πας στον γιατρό με το βιβλιάριο της γιαγιάς σου να της γράψεις φάρμακα αλλά θα έπρεπε να πάει η ίδια, θα καλούσε σε συνέντευξη και θα περνούσε από επανεξέταση ορισμένους από αυτούς που εμφανίζουν μεγάλο αριθμό επισκέψεων να τους ρωτήσει αν κάνανε τις επισκέψεις και πότε και φυσικά να αποδείξουν ότι πραγματικά έχουν τις ασθένειες που γράφουνε και δεν δίνουν το βιβλιάριο στην γειτόνισα για να γράψει φάρμακα ή στον φαρμακοποιό για να κόβει αβέρτα συνταγές και να τα κονομάει.. πρέπει όμως να βάζει και ορισμένες προτεραιότητες ??? για παράδειγμα εγώ δεν δέχομαι την πλήρη ισότητα στις παροχές με κάποιον ο οποίος δεν πληρώνει και απαιτώ να έχω παραπάνω γιατί εγώ πληρώνω και για αυτόν που δεν πληρώνει.. θέλω λοιπόν προτεραιότητα στα ραντεβού (και καλά θα κάνει να το βάλει), προτεραιότητα στις εισαγωγές καιρά στις λίστες των νοσοκομείων κλπ κλπ κλπ... πρέπει επιτέλους να δεχτείς ότι there is no free lunch σε αυτόν τον κόσμο...
 

Walter White

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.516
Like
0
Πόντοι
16
φανταστειτε με αυτα τα χρηματα ποσοι ανεργοι θα εχαν σταθερες δουλειες και τι κοινωνικο κρατος θα ειχαμε με αυτα τα ποσα

Πότε επιτέλους θα καταλάβεις οτι δεν υπαρχει "σταθερή" δουλεια;
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16

ρε τραμυ και η γιαγια μου ερχετε μαζι στο γιατρο ρε φιλε απλα δεν μπορει με τα μεσα μαζικης μεταφορας και την συνοδευω και γω για βοηθεια

εγω εχω κλεισει τα 29 και εχω κανονικα ασφαλιστικη ικανοτητα και με τον ισχυοντα νομο δικαιουμε ασφαλεια μεχρι τα 39 παω καθε 6 μηνες και την ανανεωνω με τα προυπαρχων ενσημα απο προηγουμενες χρονιες ετσι λεει ο νομος
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
φανταστειτε με αυτα τα χρηματα ποσοι ανεργοι θα εχαν σταθερες δουλειες και τι κοινωνικο κρατος θα ειχαμε με αυτα τα ποσα

 

Συνημμένα

  • trapezes.jpg
    trapezes.jpg
    159,5 KB · Εμφανίσεις: 12

Walter White

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.516
Like
0
Πόντοι
16
στην Ελλαδα υπαρχει τυπε  :grin:

Προς το παρον υπάρχει σε θεσεις γυφτοάπλυτων και απελπισμένων.Και αυτό θα αλλάξει ομως. Ο αλλος κλαψουρίζει οτι ειναι ανεργος και τελικα γλύφει το τσιπριζα ελπιζοντας να τον κανει τεμπελη δυ. Αυτο ειναι ξεφτίλα σε προσωπικό και επαγγελματικό επίπεδο
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
5
Πόντοι
26
φανταστειτε με αυτα τα χρηματα ποσοι ανεργοι θα εχαν σταθερες δουλειες και τι κοινωνικο κρατος θα ειχαμε με αυτα τα ποσα
δεν ειναι το ιδιο. αλλο δινω 5 σε ανεργους-πολυτεκνους-αναξιοπαθουντες και δεν τα παιρνω πισω σαν κρατος ποτέ
και αλλο δινω 5 στις τραπεζες και αγοραζω μεριδιο τους ή θα μου το επιστρεψουν με μικρο ή καθολου τοκο μετα απο χρονια.
τωρα ειδικα για τον τροπο της βοηθειας ή το υψος της υπαρχει και η ισλανδια που τις αφησε να κλεισουν και δεν χρεωθηκε τιποτα και τα παει και καλα, αλλη κουβεντα.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ρε τραμυ και η γιαγια μου ερχετε μαζι στο γιατρο ρε φιλε απλα δεν μπορει με τα μεσα μαζικης μεταφορας και την συνοδευω και γω για βοηθεια

πολύ καλά κάνεις...

εγω εχω κλεισει τα 29 και εχω κανονικα ασφαλιστικη ικανοτητα και με τον ισχυοντα νομο δικαιουμε ασφαλεια μεχρι τα 39 παω καθε 6 μηνες και την ανανεωνω με τα προυπαρχων ενσημα απο προηγουμενες χρονιες ετσι λεει ο νομος

ο νόμος λέει άλλα... μέχρι δύο χρόνια ακόμη

 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
φανταστειτε με αυτα τα χρηματα ποσοι ανεργοι θα εχαν σταθερες δουλειες και τι κοινωνικο κρατος θα ειχαμε με αυτα τα ποσα

θα μας πείς και πόσα από αυτά είναι σε χρήμα και πόσα σε εγγυήσεις ??

θα μας πείς και πόσοι εργαζόμενοι θα χάναν τις οικονομίες τους αν δεν δινόντουσαν τα χρήματα αυτά ??
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
δεν ειναι το ιδιο. αλλο δινω 5 σε ανεργους-πολυτεκνους-αναξιοπαθουντες και δεν τα παιρνω πισω σαν κρατος ποτέ
και αλλο δινω 5 στις τραπεζες και αγοραζω μεριδιο τους ή θα μου το επιστρεψουν με μικρο ή καθολου τοκο μετα απο χρονια.
τωρα ειδικα για τον τροπο της βοηθειας ή το υψος της υπαρχει και η ισλανδια που τις αφησε να κλεισουν και δεν χρεωθηκε τιποτα και τα παει και καλα, αλλη κουβεντα.

αν η κοινωνικη πολιτικη δεν σου λεει τιποτε και ο ανθρωπισμος σου ειναι αγνωστη λεξη
αλλα ας το παραβλεψω εσυ θα εδινες λεφτα  για να αγορασεις μια χρεοκωπημενη επιχειρηση???
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
1.390
Προς το παρον υπάρχει σε θεσεις γυφτοάπλυτων και απελπισμένων.Και αυτό θα αλλάξει ομως. Ο αλλος κλαψουρίζει οτι ειναι ανεργος και τελικα γλύφει το τσιπριζα ελπιζοντας να τον κανει τεμπελη δυ. Αυτο ειναι ξεφτίλα σε προσωπικό και επαγγελματικό επίπεδο

εσυ τι δουλεια κανεις και εισαι τοσο σπουδαιος?τι παραγεις δηλαδη?  :grin:
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
1.390
θα μας πείς και πόσα από αυτά είναι σε χρήμα και πόσα σε εγγυήσεις ??

θα μας πείς και πόσοι εργαζόμενοι θα χάναν τις οικονομίες τους αν δεν δινόντουσαν τα χρήματα αυτά ??

κανενας ρε τυπε.ποιος εχει λεφτα σε ελληνικη τραπεζα  :grin:
 

Walter White

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.516
Like
0
Πόντοι
16
επειδη μιλας με μια περιφρονηση προς τους δ.υ. , αγροτες και προς τους ανεργους γι αυτο το λεω.

Επέτρεψέ μου να σε βοηθησω

οι Δυ είναι παράσιτα, δεν εχω την παραμικρή εκτιμηση για αυτους. Κανα 5ευρω τους δινω να μου κανουν τις δουλειες και μετά καμμία επαφή μαζί τους. Προκειται για βόθρο που όλο ζηταει λεφτά και η μόνη λέξη που ξέρει είναι "δικαίωμα"

Οι αγρότες - η πλειοψηφία ειναι κακομαθημένοι τεμπέληδες. Συνδικαλόγυφτες αγροτες αξίζουν τον εμετό μου. Στηρίζω και γουσταρω τη μειοψηφία που πραγματικά δουλεύει

Ανεργοι - τρέφω μεγάλη συμπαθεια προς τους ανεργους, εκτός απο αυτους που ειναι τεμπέληδες και ειναι άνεργοι επειδή βαριουνται ή επειδή περιμενουν να τους παρει τηλέφωνο η Microsoft να τους προσφέρει θέση CEO.

Δεν ειναι σπουδαίος όποιος εχει αυτές τις πεποιθήσεις.
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
1.390

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
δεν ειναι το ιδιο. αλλο δινω 5 σε ανεργους-πολυτεκνους-αναξιοπαθουντες και δεν τα παιρνω πισω σαν κρατος ποτέ
και αλλο δινω 5 στις τραπεζες και αγοραζω μεριδιο τους ή θα μου το επιστρεψουν με μικρο ή καθολου τοκο μετα απο χρονια.
τωρα ειδικα για τον τροπο της βοηθειας ή το υψος της υπαρχει και η ισλανδια που τις αφησε να κλεισουν και δεν χρεωθηκε τιποτα και τα παει και καλα, αλλη κουβεντα.
 
ωωωω ναι δεν σου λέω τίποτε.. υπέροχα πάει... ισοτιμια Ισλανδικής κορώνας πρός λίρα Αγγλίας 0.0051 ..
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom