Νέα

Τρύπα για χύσιμο στα Εξάρχεια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Χύσε μέσα
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 193
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (1 μέλη και 3 επισκέπτες)

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.637
Κριτικές
8
Like
33.212
Πόντοι
6.536
Παιδιά μεταξύ μας και χωρίς παρεξηγήσεις....
Αν σε έλκει κάτι με μάρκαλο, πούστης είσαι,δεν είσαι κάτι άλλο....
Δεν είναι κακό,συμβαίνουν αυτά....

:coffee:
 

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
583
Like
672
Πόντοι
86
"Η σεξουαλική έλξη ή η σεξουαλική συμπεριφορά μεταξύ ατόμων του αντίθετου φύλου. Ως σεξουαλικός προσανατολισμός, η ετεροφυλοφιλία είναι "ένα διαρκές πρότυπο συναισθηματικής, ερωτικής ή/και σεξουαλικής έλξης" από άτομα του αντίθετου φύλου"

Πηγή: WikiPedia.
Αλλο παλι και τουτο! Δηλαδη χωρις συναισθημα δεν μπορω να πηδηξω?
 

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
583
Like
672
Πόντοι
86
Αλλη ακυρη δικαιολογια, οι αβραμικες θρησκειες φταινε που κοροιδευουμε τα αγορακια που γουσταρουν πουτσα.
Στην αρχαια Αθηνα υπηρχαν αυτες οι κυρωσεις για τους πισωγλεντηδες, οποτε δεν τους θεωρουσαν και πολυ φυσιολογικους. Μπορεις να φανταστεις τι τυχη ειχαν σε αλλες πολεις

Οι κυρώσεις που προβλέπει η αθηναϊκή νομοθεσία για όσους συνάπτουν ομοφυλοφιλικές σχέσεις είναι οι ακόλουθες:

  1. Δεν του επιτρέπεται να γίνει μέλος των 9 αρχόντων.
  2. Δεν του επιτρέπεται να εκλεγεί ιερέας.
  3. Δεν του επιτρέπεται να είναι συνήγορος του λαού.
  4. Δεν επιτρέπεται να ασκεί εξουσία εντός ή εκτός της Αθήνας.
  5. Δεν επιτρέπεται να σταλεί ως κήρυκας πολέμου.
  6. Δεν επιτρέπεται να εκθέσει γνώμη (ως άμουσος – ανισόρροπος).
  7. Δεν επιτρέπεται να μπει σε (δημόσιους) Ναούς.
  8. Δεν επιτρέπεται να στεφανωθεί στις στεφανοφορίες.
  9. Δεν επιτρέπεται να μπαίνει στον ιερό χώρο της αγοράς. Όποιος λοιπόν έχει καταδικαστεί ως ομοφυλόφιλος αλλά ενεργήσει αντίθετα των διατάξεων του νόμου θα τιμωρείται με Θάνατο!
Για το 1 μπαααα δεν το πολυπιστευω. Οι 9 αρχοντες μονο απο τους πεντακοσιομεδιμνους, εκλεγονταν, δλδ τους φραγγατους. Τωρα αν τον επερναν η τον εδιναν, δεν μπορω να το πω μετα βεβαιοτητος. Για εκεινο που ειμαι σηγουρος, δεν εξελεγει ποτε κανενας φτωχομπινες. Ειπαμε δημοκρατια, η μεγαλυτερη πουτανα εβερ
 

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
583
Like
672
Πόντοι
86
Όχι μπορεί...
Στην αρχαία Αθήνα έπρεπε να το λες/δηλώσεις εξαρχής για να ζεις με του κανονισμούς που ανέφερες. Αν το κρατούσες κρυφο και σε πιάνανε την ιδια μερα θάνατος.
Στην αρχαία Σπάρτη την ιδια μερα θάνατος ή σου δίνανε την επιλογή να φύγεις από τη χωρα και να μην ξαναγυρίσεις.
Τα ιδια ίσχυαν και για παιδόφιλους και πιο αυστηρά μετρα.
Και ο ιερος λοχος που βασιζονταν, σε ζευγαρια, ερωτευμενων μεταξυ τους, αντρων? Σαν να μην μου τα λετε καλα, ρε παιδια και με μπερδεψατε τον γεροπουρειντζερ
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.637
Κριτικές
8
Like
33.212
Πόντοι
6.536
Και ο ιερος λοχος που βασιζονταν, σε ζευγαρια, ερωτευμενων μεταξυ τους, αντρων? Σαν να μην μου τα λετε καλα, ρε παιδια και με μπερδεψατε τον γεροπουρειντζερ
Μεγάλη κουβέντα....
Οι Θηβαίοι ήταν τρομερά πιο ανεκτικοί και ανοικτοί σαν κοινωνία.
Αμα δεις παραπάνω που λέει για τους κίναιδους Αθηναίους,δεν αναφέρει για το θέμα οπλίτης,οπότε κανονικά συμμετείχαν στον πόλεμο.
Από ότι έχω καταλάβει,αν και απέχουμε από το να γνωρίζουμε όλη την αλήθεια,αυτοί που ήταν κατακριτέοι ήταν οι "παθητικοί"...
Σαφώς και ήταν διαδεδομένη η ομοφυλοφιλία στους Αρχαίους Έλληνες,πλήν Σπάρτης φυσικά που ήταν θανάσιμο αμάρτημα ο κιναιδισμός.
Οι Ρωμαίοι ακολούθησαν σε πολύ μικρότερο βαθμό και μόνο στην τάξη των πατρικίων.
Οι Ρωμαίοι(Ανδριανός,Μάρκος Αυρήλιος,που ήταν και φιλέλληνες)έλεγαν ότι ένας από τους λόγους της καθίζησης του Ελληνισμού ήταν και η ομοφυλοφιλία,πέρα από την διχόνοια που ήταν και ο μεγαλύτερος εχθρός....
 

unhuman

Μέλος
Εγγρ.
26 Σεπ 2024
Μηνύματα
210
Like
349
Πόντοι
21
Και ο ιερος λοχος που βασιζονταν, σε ζευγαρια, ερωτευμενων μεταξυ τους, αντρων? Σαν να μην μου τα λετε καλα, ρε παιδια και με μπερδεψατε τον γεροπουρειντζερ
απο wikipedia
Από τα παραπάνω είναι φανερό ότι δεν υπάρχει βεβαιότητα για την ακριβή φύση των σχέσεων μεταξύ των μελών του Ιερού Λόχου, κατά τη διάρκεια της συμμετοχής τους σ' αυτόν. Από τα 11 αρχαία κείμενα (από 9 διαφορετικούς συγγραφείς) που αναφέρονται στον Λόχο, τα έξι μιλούν για σεξουαλική σχέση αλλά, κατά την άποψη του ιστορικού David Leitão, αυτές οι πηγές είναι αρκετά μεταγενέστερες και αμφισβητήσιμης αξιοπιστίας
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.637
Κριτικές
8
Like
33.212
Πόντοι
6.536
Για φορολογικούς σκοπούς...
Μεχρι τοτε λεει μονο με γυναικες πήγαινε...
Είχανε δοκιμάσει και για παιδί,οπότε έστω και για λίγο ήταν ρσενικός.....
Τώρα που άρπαξε την αρρώστια,άγνωστο....

:confused:
 

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
583
Like
672
Πόντοι
86
Μεγάλη κουβέντα....
Οι Θηβαίοι ήταν τρομερά πιο ανεκτικοί και ανοικτοί σαν κοινωνία.
Αμα δεις παραπάνω που λέει για τους κίναιδους Αθηναίους,δεν αναφέρει για το θέμα οπλίτης,οπότε κανονικά συμμετείχαν στον πόλεμο.
Από ότι έχω καταλάβει,αν και απέχουμε από το να γνωρίζουμε όλη την αλήθεια,αυτοί που ήταν κατακριτέοι ήταν οι "παθητικοί"...
Σαφώς και ήταν διαδεδομένη η ομοφυλοφιλία στους Αρχαίους Έλληνες,πλήν Σπάρτης φυσικά που ήταν θανάσιμο αμάρτημα ο κιναιδισμός.
Οι Ρωμαίοι ακολούθησαν σε πολύ μικρότερο βαθμό και μόνο στην τάξη των πατρικίων.
Οι Ρωμαίοι(Ανδριανός,Μάρκος Αυρήλιος,που ήταν και φιλέλληνες)έλεγαν ότι ένας από τους λόγους της καθίζησης του Ελληνισμού ήταν και η ομοφυλοφιλία,πέρα από την διχόνοια που ήταν και ο μεγαλύτερος εχθρός....
Ρε πως μπλεξαμε παλι και δεν μπορουμε να βγαλουμε ακρη. Οταν ειμασταν μικροι και τρεχαμε στις εκκλησιες να σηκωσουμε τα εξαπτερυγα, ο αρχιμανδρητης της ενοριας μας και ταλαντουχος γνωστης του λιβανισματος, ελεγε πως
" ο κωλος ειναι κολαση και μουνι πηγαδι κι οποιος τον κωλο δεν γαμει, στραβος παει στον αδη" Πως να τον αμφισβυτησεις αγιον ανθρωπο?
Επισης κι ο Σωκρατης ο σοφος, κωλο γαμαγε κι αυτος.
Εκεινομπου μπορω να πω με βεβαιοτητα ειναι πως οι Βραζιλιανες, εχουν τα ποιο ομορφα κωλαρακια, all over the world. Oταν περνουσα απο εκεινη την ατελιωτη παραλια της κοπα κα;μπανα με τα εκατομυρια τουρλωμενα κωλαρακια, ουτε που εκανε καρδια να γυρισω στο καραβι. Κι εκεινες, ρε παιδι μου, λες και τοκαναν επιτηδες, ουτε μια ξαπλωμενη ανασκελα, ολες μπρουμητα, μα ολες! Τα τιμησα βεβαια οσο μπορουσα, αλλα για να πω την αμαρτια μου, δεν τα χορτασα.
 

captain 69

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.517
Like
11.586
Πόντοι
3.506
Άλλο ο πούστης και άλλο ο ξεφτιλόπουστας.

Βρείτε σε ποια κατηγορία ανήκει ο νηματοθέτης.
 
Εγγρ.
10 Μαΐ 2021
Μηνύματα
345
Like
612
Πόντοι
81
Ρε πως μπλεξαμε παλι και δεν μπορουμε να βγαλουμε ακρη. Οταν ειμασταν μικροι και τρεχαμε στις εκκλησιες να σηκωσουμε τα εξαπτερυγα, ο αρχιμανδρητης της ενοριας μας και ταλαντουχος γνωστης του λιβανισματος, ελεγε πως
" ο κωλος ειναι κολαση και μουνι πηγαδι κι οποιος τον κωλο δεν γαμει, στραβος παει στον αδη" Πως να τον αμφισβυτησεις αγιον ανθρωπο?
Επισης κι ο Σωκρατης ο σοφος, κωλο γαμαγε κι αυτος.
Εκεινομπου μπορω να πω με βεβαιοτητα ειναι πως οι Βραζιλιανες, εχουν τα ποιο ομορφα κωλαρακια, all over the world. Oταν περνουσα απο εκεινη την ατελιωτη παραλια της κοπα κα;μπανα με τα εκατομυρια τουρλωμενα κωλαρακια, ουτε που εκανε καρδια να γυρισω στο καραβι. Κι εκεινες, ρε παιδι μου, λες και τοκαναν επιτηδες, ουτε μια ξαπλωμενη ανασκελα, ολες μπρουμητα, μα ολες! Τα τιμησα βεβαια οσο μπορουσα, αλλα για να πω την αμαρτια μου, δεν τα χορτασα.
Ναυτικός;
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom