Νέα

Tραβέλια με προσόντα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tzogarw
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 24K
  • Εμφανίσεις 4M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Hulk69

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαΐ 2019
Μηνύματα
35
Κριτικές
4
Like
131
Πόντοι
0
Παίδες αυτήν Yuli πάντως με οσα διαβάζω ειναικορυφη.Ειχε ανέβει Θεσσαλονίκη όταν άρχισε ο ιός και αποφάσισα να μη πάω γιατί δεν ήξερα τι παίζει.Μετα τη καραντίνα όμως τη βλέπω ακόμα στις τοπ κριτικές και τη βλέπω δύσκολα να ξανά ανέβει τώρα που άνοιξαν και οι αγορές
 

imp9

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2020
Μηνύματα
68
Like
5
Πόντοι
0
Νέα ενεργητική με μικρό εργαλείο για πρωτάρη έχουμε κάτι Αθήνα;
 

SheFucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2018
Μηνύματα
2.497
Κριτικές
11
Like
2.732
Πόντοι
746

SheFucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2018
Μηνύματα
2.497
Κριτικές
11
Like
2.732
Πόντοι
746
ασχετο με τρανς αλλα σχετικο με τα νομικα.

δηλαδή μπορω και εγω να ποσταρω φωτογραφιες ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΠΧ ΑΠΟ FACEBOOK εδώ μεσα

κι υστερα καποιες προσωπικες που εχω ημίγυμνες ή γυμνες χωρις να φαινεται προσωπο?

είναι νομιμο ολο αυτό ή το καθενα ξεχωριστα? ρωταω για να μαθω. εγω δεν εχω προθεση να δημοσιευσω ουτε να αναδημοσιευσω κατι , δεν εχω τετοιο βιτσιο.

Συγγνώμη φίλε, αλλά δεν το πρόσεξα, κατά σύμπτωση το βρήκα τώρα.
Οι Νομοθεσία λέει, ότι πρέπει να είναι τρία από τα προσωπικά στοιχεία. Κατά την άποψη μου, βλακεία, αλλά τέλος πάντων. Δηλαδή παραδείγματος χάρη 1. όνομα, 2. ΑΔΤ, 3, φωτογραφία ανεξαρτήτως από πού είναι, εάν έχει πνευματικά δικαιώματα ή όχι. Ή άλλο π.χ. 1. φωτογραφία, 2. αριθμός τηλέφωνου και 3. τόπος διανομής, διεύθυνση δηλαδή. Ή 1. φωτογραφία, 2. εταιρία που εργάζεται και 3. τόπος που έχει εξοχικό. Επιπρόσθετα το GDPR, δηλαδή η οδηγία της ΕΕ, ισχύει μόνο για ζωντανούς, παρά πόλοι το μπερδεύουν. Και όσον αφοράει φωτογραφίες γενικά, υπάρχει ένα precedent που λέει, εάν δεν αναφέρετε τα πνευματικά δικαιώματα, δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν, απλά δεν τα ζητάτε.
 

perseas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2006
Μηνύματα
2.069
Κριτικές
7
Like
3.812
Πόντοι
736
Συγγνώμη φίλε, αλλά δεν το πρόσεξα, κατά σύμπτωση το βρήκα τώρα.
Οι Νομοθεσία λέει, ότι πρέπει να είναι τρία από τα προσωπικά στοιχεία. Κατά την άποψη μου, βλακεία, αλλά τέλος πάντων. Δηλαδή παραδείγματος χάρη 1. όνομα, 2. ΑΔΤ, 3, φωτογραφία ανεξαρτήτως από πού είναι, εάν έχει πνευματικά δικαιώματα ή όχι. Ή άλλο π.χ. 1. φωτογραφία, 2. αριθμός τηλέφωνου και 3. τόπος διανομής, διεύθυνση δηλαδή. Ή 1. φωτογραφία, 2. εταιρία που εργάζεται και 3. τόπος που έχει εξοχικό. Επιπρόσθετα το GDPR, δηλαδή η οδηγία της ΕΕ, ισχύει μόνο για ζωντανούς, παρά πόλοι το μπερδεύουν. Και όσον αφοράει φωτογραφίες γενικά, υπάρχει ένα precedent που λέει, εάν δεν αναφέρετε τα πνευματικά δικαιώματα, δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν, απλά δεν τα ζητάτε.

Δηλαδή να καταλάβω συναγωνιστή τι επιτρέπουν?
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.461
Κριτικές
2
Like
5.731
Πόντοι
2.356
Δηλαδή να καταλάβω συναγωνιστή τι επιτρέπουν?

Τίποτα δεν επιτρέπουν. Το GDPR είναι μια ΜΑΛΑΚΙΑ της Ε.Ε. γι αυτό η γραφειοκρατία μας πάει πίσω. Γενικά είναι εφεύρεση για να συντηρηθεό η Γραφειοκρατία των Βρυξελλών. Μια απίστευτη μαλακία που σμπαραλιάζει την οικονομία είναι. Το είχε είπε και ο ιδιοκτητης της AliBabba. Ψάξτε το.
 

SheFucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2018
Μηνύματα
2.497
Κριτικές
11
Like
2.732
Πόντοι
746
Δηλαδή να καταλάβω συναγωνιστή τι επιτρέπουν?

Φίλε, δεν είναι θέμα τι επιτρέπουν, πρόσεχε! Ανάφερα τα σχετικά που κατά κάποια άποψη μπορούν να γίνουν ποινικό αδίκημα. Αυτό είναι μία πλευρά του νομίσματος. Η άλλη είναι αστική αγωγή από το ίδιο πρόσωπο, που τα δημοσίευσε. Για να σε διευκολύνω, είναι δίκοπο μαχαίρι. Δηλαδή, εάν αναφέρεις το λεγόμενο link, δεν πέφτεις ούτε σε μία κατηγορία των πάνω, μεταφέρεις νομικές εύθηνες στο πρόσωπο που τα δημοσίευσε και είσαι καθαρός. Το θέμα είναι Νομικά λίγο δύσκολο, λόγο που έχει δυο όψεις. Ποινική και αστική. Εάν όμως δημοσιεύεις το λεγόμενο link, ότι και να έχει η φωτογραφία δεν έχεις καμία ευθηνή.
Δηλαδή π.χ. δημοσιεύεις μία φωτογραφία από το Facebook, δεν αναφέρεις τίποτε, δεν μπορεί να γίνει ποινική υπόθεση, αλλά μπορεί να γίνει αστική. Εάν την ίδια φωτογραφία δημοσιεύεις με επιπρόσθετο στοιχείο – αριθμός τηλέφωνου, είναι ποινικό.
Κατά την άποψη μου, είναι βλακεία, για το λόγο, ότι η φωτογραφία ιδία φέρνει τα περισσότερα προσωπικά στοιχεία, χρώμα μαλλιών και ματιών, μέγεθος μύτης και πολλά αλλά που ξεχωρίζουν το ένα πρόσωπο από το άλλο. Εξαίρεση δίδυμοι.
 

SheFucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2018
Μηνύματα
2.497
Κριτικές
11
Like
2.732
Πόντοι
746
Τίποτα δεν επιτρέπουν. Το GDPR είναι μια ΜΑΛΑΚΙΑ της Ε.Ε. γι αυτό η γραφειοκρατία μας πάει πίσω. Γενικά είναι εφεύρεση για να συντηρηθεό η Γραφειοκρατία των Βρυξελλών. Μια απίστευτη μαλακία που σμπαραλιάζει την οικονομία είναι. Το είχε είπε και ο ιδιοκτητης της AliBabba. Ψάξτε το.

Το λεγόμενο GDPR δημιουργήθηκε, για να μας ρίχνουν στάχτη στα μάτια. Ίδιοι εμπορεύου τα στοιχεία μας και τα κάνουν και κατάχρηση και καλύπτουν το με GDPR
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.461
Κριτικές
2
Like
5.731
Πόντοι
2.356
Το λεγόμενο GDPR δημιουργήθηκε, για να μας ρίχνουν στάχτη στα μάτια. Ίδιοι εμπορεύου τα στοιχεία μας και τα κάνουν και κατάχρηση και καλύπτουν το με GDPR

Ακριβώς. Μια αηδία είναι και ένα πρόβλημα για μια ελεύθερη οικονομία. Εγώ αυτό ξέρω. Μια μαλακία ολκής.
 

SheFucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2018
Μηνύματα
2.497
Κριτικές
11
Like
2.732
Πόντοι
746
Ακριβώς. Μια αηδία είναι και ένα πρόβλημα για μια ελεύθερη οικονομία. Εγώ αυτό ξέρω. Μια μαλακία ολκής.

Κοίτα, εάν είναι πρόβλημα για οικονομία δεν μπορώ να κρίνω, δεν είμαι ούτε έμπορος ούτε οικονόμος. Και Νομικά είναι για να μη χρησιμοποιώ άσχημες λέξεις „οργανική λειτουργία“ τεράστιας διαστάσεως. Ο λόγος δημιουργίας είναι έλεγχος του πληθυσμού και οικονομικών συναλλαγών του πληθυσμού, αλλά τη νύφη πληρώνουν έμποροι. Εκτός αυτού η σχετική Νομοθεσία αφοράει μόνο ζωντανούς, αλλά οι περισσότεροι νομίζουν ότι και νεκρούς. Έτσι πως είναι γραμμένο στα αγγλικά σαν βασικός Νόμος, η μεταφράσεις σε διαφορές γλώσσες θα έπαθες πλάκα. Δεν θα πιστεύεις, διάβαζα το στα γερμανικά, τσεχικά, σλοβακικά, πολωνέζικα και ελληνικά και βρίσκεις διάφορες για λόγους μετάφρασης.
 

SheFucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2018
Μηνύματα
2.497
Κριτικές
11
Like
2.732
Πόντοι
746
Εν το μεταξύ, για να μεταφράσεις ένα Νόμο, πρέπει να ξέρεις άπταιστα και τις δυο γλώσσες και μάλιστα να είσαι και πτυχιούχος Νομικός. Στη ΕΕ το μεταφράσουν γραφειοκρατικά απλοί μεταφραστές που ξέρουν τις δυο γλώσσες και τίποτε άλλο. Η Ελλάδα και Κύπρος για να σε δεχτούν για μεταφράσεις, πρέπει να έχεις πτυχίο Πανεπιστήμιου και ακολούθως έχεις το δικαίωμα να μεταφράσεις τον τομέα σου και γενικά θέματα. Εγώ νε Νομική δεν μπορώ να μεταφράσω ιατρικά, απαγορεύεται.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.461
Κριτικές
2
Like
5.731
Πόντοι
2.356
Κοίτα, εάν είναι πρόβλημα για οικονομία δεν μπορώ να κρίνω, δεν είμαι ούτε έμπορος ούτε οικονόμος. Και Νομικά είναι για να μη χρησιμοποιώ άσχημες λέξεις „οργανική λειτουργία“ τεράστιας διαστάσεως. Ο λόγος δημιουργίας είναι έλεγχος του πληθυσμού και οικονομικών συναλλαγών του πληθυσμού, αλλά τη νύφη πληρώνουν έμποροι. Εκτός αυτού η σχετική Νομοθεσία αφοράει μόνο ζωντανούς, αλλά οι περισσότεροι νομίζουν ότι και νεκρούς. Έτσι πως είναι γραμμένο στα αγγλικά σαν βασικός Νόμος, η μεταφράσεις σε διαφορές γλώσσες θα έπαθες πλάκα. Δεν θα πιστεύεις, διάβαζα το στα γερμανικά, τσεχικά, σλοβακικά, πολωνέζικα και ελληνικά και βρίσκεις διάφορες για λόγους μετάφρασης.

Αδερφέ, δεν χρειάζεται να είσαι οικονομολόγος για να καταλάβεις ότι το GDPR στραγγαλίζει την οικονομία και ειδικά τις μικρές επιχειρήσεις. Δεν είναι κατάλληλο θρεντ για να το αναλύσουμε αυτό Αλλά μια καταστροφή είναι. Γι αυτό στην Ελλάδα ΠΟΛΥ ΚΑΝΟΥΝ και επι της ουσίας ΔΕΝ ΤΟ ΕΦΑΡΜΟΖΟΥΝ σχεδόν πουθενα.
 

steliossol79

Μέλος
Εγγρ.
19 Φεβ 2014
Μηνύματα
86
Like
126
Πόντοι
0
Μαγκες καμια φρεσκις κριτικη γις νικολ αντωνιου θεσσαλονικη?
 

pa-poutsis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2014
Μηνύματα
147
Κριτικές
5
Like
227
Πόντοι
281
Καλησπέρα αδέρφια μιας και πολύ κλεισούρα έπεσε από τον γαμημενο τον ιό είπα να γράψω εμπειρία με Katy trans , αγγελία από το κανεσεξ  πείνα κανένα μήνα :walkingpenis:
Πολύ εύκολη συνεννόηση , περιοχή πλατεία Κουμουνδούρου καθαρό διαμέρισμα αν και πολύ παλιό , ανοίγει η πόρτα και αντικρίζω μια θέα το κορίτσι δεν παίζεται πσνεμορφη ψιλή με ένα χαμόγελο τρελό , ξεκινάμε κουβέντα μόλις είχε επιστρέψει μετά από προσθετική στήθους από ότι μου ειπε και κάτι με τη μύτη της , μισά ελληνικά μισά αγγλικά , Ιταλίδα λέει ότι είναι ( μοιάζει ) αν και φίλος λέει Αλβανίδα !  ,πάντως αυτά δεν έχουν καμία σημάσια η τυπισα είναι σκέτη γκαθλα !! :respect: :respect:
Κορμάρα με έκανε Μασαζ και ξεκίνησε την πιπαρα της την απίστευτη , έκατσε πάνω στην πουτσα μου αρκετά στενή κωλαρα και γενικά πολύ δυνατή στο κρεβάτι το καυλί της σηκώνεται με τη μια και από ότι λέει γουστάρει ενεργητικά , βέβαια και στο παθητικό δεν ποια νέτε, ένα θα σας πω πήγα δυο φορές σε ένα ΣΚ ,γουστάρει κωλοσφαλιαρα και τραβήγματα , σκέτη κόλαση , από τα πιο τίμια 50 ευρώ που ξόδεψα !!!!!

Καλησπέρα. Υπάρχει κανένα λινκ;
 

fgfgfgfg

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2020
Μηνύματα
88
Like
21
Πόντοι
0
Καλησπέρα αδέρφια μιας και πολύ κλεισούρα έπεσε από τον γαμημενο τον ιό είπα να γράψω εμπειρία με Katy trans , αγγελία από το κανεσεξ  πείνα κανένα μήνα :walkingpenis:
Πολύ εύκολη συνεννόηση , περιοχή πλατεία Κουμουνδούρου καθαρό διαμέρισμα αν και πολύ παλιό , ανοίγει η πόρτα και αντικρίζω μια θέα το κορίτσι δεν παίζεται πσνεμορφη ψιλή με ένα χαμόγελο τρελό , ξεκινάμε κουβέντα μόλις είχε επιστρέψει μετά από προσθετική στήθους από ότι μου ειπε και κάτι με τη μύτη της , μισά ελληνικά μισά αγγλικά , Ιταλίδα λέει ότι είναι ( μοιάζει ) αν και φίλος λέει Αλβανίδα !  ,πάντως αυτά δεν έχουν καμία σημάσια η τυπισα είναι σκέτη γκαθλα !! :respect: :respect:
Κορμάρα με έκανε Μασαζ και ξεκίνησε την πιπαρα της την απίστευτη , έκατσε πάνω στην πουτσα μου αρκετά στενή κωλαρα και γενικά πολύ δυνατή στο κρεβάτι το καυλί της σηκώνεται με τη μια και από ότι λέει γουστάρει ενεργητικά , βέβαια και στο παθητικό δεν ποια νέτε, ένα θα σας πω πήγα δυο φορές σε ένα ΣΚ ,γουστάρει κωλοσφαλιαρα και τραβήγματα , σκέτη κόλαση , από τα πιο τίμια 50 ευρώ που ξόδεψα !!!!!

τύπε της αρέσει να τη γλύφουν ή δε θέλει;;;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom