Νέα

Tραβέλια με προσόντα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tzogarw
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 24K
  • Εμφανίσεις 4M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Παιδιά εγώ εδώ είμαι... για όσους αναρωτιούνται, θα ξαναπώ.
Εγώ λοιπόν ανέβασα μια φωτο μιας τρανς εν ονόματι Μελάνια. Είναι φωτογραφία που την εχει ως προφίλ στον λογαριασμό της στο Badoo και είναι ΔΗΜΟΣΙΑ. Επειτα ανεβασα κ μια γυμνή της (χωρίς να φαίνεται πρόσωπο γιατί κατέχω από νομικά). Αυτες οι φωτο δεν κατέβηκαν από εμένα. Φαντάζομαι θα έγινε από κάποια αναφορά. Μην τα πολυλογώ λοιπόν κ για απάντηση προς κάποιους που με ρώτησαν, δεν υπάρχει (ή δεν έχω εντοπίσει εγώ τουλάχιστον) αγγελία! Δεν είναι βιζιτα (σύμφωνα με λεγόμενα της). Δουλεύει σε πόστο μακιαγιαζ ή σε κάτι παραπλήσιο. Και την έψαχνα. Τα αρχικά μου ποστ λοιπόν έχουν να κάνουν  με την αναζήτησή της κτλ κτλ
ΥΓ δεν επικοινωνώ μαζί της επειδή στο Badoo (όταν έμαθε πως είναι από επαρχία/είναι απόλυτη σε αυτό) διέγραψε την «φιλία» κ πλέον δεν έχω τρόπο επικοινωνίας.

Πλέον είμαι αθηνα μόνιμα κ γι αυτό ενδιαφέρομαι
ασχετο με τρανς αλλα σχετικο με τα νομικα.

δηλαδή μπορω και εγω να ποσταρω φωτογραφιες ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΠΧ ΑΠΟ FACEBOOK εδώ μεσα

κι υστερα καποιες προσωπικες που εχω ημίγυμνες ή γυμνες χωρις να φαινεται προσωπο?

είναι νομιμο ολο αυτό ή το καθενα ξεχωριστα? ρωταω για να μαθω. εγω δεν εχω προθεση να δημοσιευσω ουτε να αναδημοσιευσω κατι , δεν εχω τετοιο βιτσιο.
 

LePa7

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2020
Μηνύματα
53
Like
68
Πόντοι
0
Υπάρχουν παραθυράκια στα οποία μπορείς να κατηγορηθείς αλλά κ άλλα παραθυράκια στα οποία δικαιώνεσαι. Από κει κ πέρα και επειδή ανέφερες το Facebook πχ, στους όρους πολιτικής αναφέρεται ξεκάθαρα τι μπορείς να κανεις με τις εκάστοτε φωτογραφίες. ΑΛΛΑ, εάν μια φωτογραφία ΔΕΝ είναι εκτεθημενη κάπου δημόσια τότε προφανως κ είναι παράνομο να την δημοσιοποιήσεις. Υπάγεται στον νόμο περί προσωπικών δεδομένων όπου για να στο θέσω πιο απλά, απαγορεύονται να δημοσιεύονται πρόσωπα, πινακίδες αυτοκινήτων κτλ κτλ
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Υπάρχουν παραθυράκια στα οποία μπορείς να κατηγορηθείς αλλά κ άλλα παραθυράκια στα οποία δικαιώνεσαι. Από κει κ πέρα και επειδή ανέφερες το Facebook πχ, στους όρους πολιτικής αναφέρεται ξεκάθαρα τι μπορείς να κανεις με τις εκάστοτε φωτογραφίες. ΑΛΛΑ, εάν μια φωτογραφία ΔΕΝ είναι εκτεθημενη κάπου δημόσια τότε προφανως κ είναι παράνομο να την δημοσιοποιήσεις. Υπάγεται στον νόμο περί προσωπικών δεδομένων όπου για να στο θέσω πιο απλά, απαγορεύονται πρόσωπα, πινακίδες αυτοκινήτων κτλ κτλ
ε όταν λοιπον βαζεις φωτο από badoo εισαι οκ με οσα μας λες γιατι είναι ηδη δημοσια,

την γυμνη όμως με αναφορα ότι ανηκει στην προηγουμενη δεν εκτίθεσαι νομικα?

αν ελεγες σκετο να μια γυμνη και δεν φαινοταν φατσα οκ, αλλα εχεις πει μονος σου σε ποια φατσα-προσωπο-ατομο ανηκει.
 

LePa7

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2020
Μηνύματα
53
Like
68
Πόντοι
0
Φιλε σαν να κανεις πως δεν καταλαβαίνεις.
Ας υποθέσουμε ότι θες να με κυνηγήσεις νομικά.
Θα με κατηγορήσεις ότι ανέβασα ένα σωμα από κάποια Μελάνια (αν λέγεται κ έτσι) όπου μένει κοντά στο κέντρο της Αθήνας;;
Και το παραθυράκι; Θα ισχυριστώ ότι έπεσα σε fake προφίλ (όπου στην τελική μπορεί και να ειναι)
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Φιλε σαν να κανεις πως δεν καταλαβαίνεις.
Ας υποθέσουμε ότι θες να με κυνηγήσεις νομικά.
Θα με κατηγορήσεις ότι ανέβασα ένα σωμα από κάποια Μελάνια (αν λέγεται κ έτσι) όπου μένει κοντά στο κέντρο της Αθήνας;;
Και το παραθυράκι; Θα ισχυριστώ ότι έπεσα σε fake προφίλ (όπου στην τελική μπορεί και να ειναι)
δεν νομιζω ο δικαστης να δεχθεί το παραθυρακι που λες, εχω δει πολλα σε δικαστικες αιθουσες, που νομιζω το γενικο κλιμα είναι το αντιθετο.
το να σε αθωωσει θεωρώντας ότι δεν ειχες κακη προθεση, επειδή δεν ηθελες να την εκθεσεις αλλα απλα την αναζητούσες από αγαπη πιο πιθανο.
 

LePa7

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2020
Μηνύματα
53
Like
68
Πόντοι
0
Γιατί έδειξα ότι θέλω να εκθέσω από την στιγμή από αφαίρεσα εκούσια το πρόσωπο της; Να σκοτώσω; Ή έστω να βρίσω; Να την συναντήσω θέλω επειδή είναι από τις ωραιότερες τρανς που έχω συναντήσει. Κ επισης ανέβασα γυμνή της γιατί κάνει γυμνισμό κ μπορεί κάπου να βοηθήσει
 

SheFucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2018
Μηνύματα
2.497
Κριτικές
11
Like
2.732
Πόντοι
746
Υπάρχουν παραθυράκια στα οποία μπορείς να κατηγορηθείς αλλά κ άλλα παραθυράκια στα οποία δικαιώνεσαι. Από κει κ πέρα και επειδή ανέφερες το Facebook πχ, στους όρους πολιτικής αναφέρεται ξεκάθαρα τι μπορείς να κανεις με τις εκάστοτε φωτογραφίες. ΑΛΛΑ, εάν μια φωτογραφία ΔΕΝ είναι εκτεθημενη κάπου δημόσια τότε προφανως κ είναι παράνομο να την δημοσιοποιήσεις. Υπάγεται στον νόμο περί προσωπικών δεδομένων όπου για να στο θέσω πιο απλά, απαγορεύονται να δημοσιεύονται πρόσωπα, πινακίδες αυτοκινήτων κτλ κτλ

Το λοιπόν,  δεν ξέρω πόσα κατέχεις από τα νομικά, αλλά καταρχήν υπάρχει Νόμος περί πνευματικής ιδιοκτησίας. Δηλαδή να ξεχωρίζουμε τα βασικά, εάν η κοπέλα παράγγελλε σε σένα κάποιες φωτογραφίες και σε πλήρωσε για αυτό, έχασες εσύ τα πνευματικά δικαιώματα και τα αγόραζε αυτή. Εάν εσύ αυτά να δημοσιεύσεις και σε βάζει στο δικαστήριο το κερδίζει. Εκτός αυτού είναι και ποινικό θέμα. Δεύτερον από αυτή την κλωστή του φόρουμ μπορεί ο καθένας να βάλει ευλογημένο συμπέρασμα, ότι αφοράει το ίδιο πρόσωπο και η δικαιολογία σου δεν στέκετε. Αλλά δεν σου κρύβω, ότι ο Αλέξης Κούγιας με κάνα εκατομμύριο θα σε έκανε αθώο. Να έχεις υπόψη, ότι γράφεις συχνά για το ίδιο πρόσωπο και αυτό μπορεί να θεωρείτε υποστηριχτικό τεκμήριο. Και εάν τη φωτογραφία η όποια όπως λες είναι δημόσια, πρέπει υποχρεωτικά να αναφέρεις την πηγή, από πού την πηρές. Και ιδικά το Facebook νομίζει, ότι κυβερνάει αυτό τον κόσμο, αλλά μα ξέρεις το βασικό. Κάθε ποινική υπόθεση εξαρτάτε από δυο βασικά στοιχεία. Τόπος και ώρα <εισαγωγικά>, δηλαδή η ΙΠ διεύθυνση σου είναι Αθήνα πέφτει υπό το Ελληνικό Νομικό πλαίσιο και όχι τις ΗΠΑ που είναι βάση του Facebook, το όποιο πέφτει υπό την δική τους δικαιοδοσία. Και ημερομηνία και ώρα. Γιατί αυτό, οι ποινικοί νόμοι δεν είναι retroactiv. Συμπέρασμα δικό σου.
 

LePa7

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2020
Μηνύματα
53
Like
68
Πόντοι
0
Το λοιπόν,  δεν ξέρω πόσα κατέχεις από τα νομικά, αλλά καταρχήν υπάρχει Νόμος περί πνευματικής ιδιοκτησίας. Δηλαδή να ξεχωρίζουμε τα βασικά, εάν η κοπέλα παράγγελλε σε σένα κάποιες φωτογραφίες και σε πλήρωσε για αυτό, έχασες εσύ τα πνευματικά δικαιώματα και τα αγόραζε αυτή. Εάν εσύ αυτά να δημοσιεύσεις και σε βάζει στο δικαστήριο το κερδίζει. Εκτός αυτού είναι και ποινικό θέμα. Δεύτερον από αυτή την κλωστή του φόρουμ μπορεί ο καθένας να βάλει ευλογημένο συμπέρασμα, ότι αφοράει το ίδιο πρόσωπο και η δικαιολογία σου δεν στέκετε. Αλλά δεν σου κρύβω, ότι ο Αλέξης Κούγιας με κάνα εκατομμύριο θα σε έκανε αθώο. Να έχεις υπόψη, ότι γράφεις συχνά για το ίδιο πρόσωπο και αυτό μπορεί να θεωρείτε υποστηριχτικό τεκμήριο. Και εάν τη φωτογραφία η όποια όπως λες είναι δημόσια, πρέπει υποχρεωτικά να αναφέρεις την πηγή, από πού την πηρές. Και ιδικά το Facebook νομίζει, ότι κυβερνάει αυτό τον κόσμο, αλλά μα ξέρεις το βασικό. Κάθε ποινική υπόθεση εξαρτάτε από δυο βασικά στοιχεία. Τόπος και ώρα <εισαγωγικά>, δηλαδή η ΙΠ διεύθυνση σου είναι Αθήνα πέφτει υπό το Ελληνικό Νομικό πλαίσιο και όχι τις ΗΠΑ που είναι βάση του Facebook, το όποιο πέφτει υπό την δική τους δικαιοδοσίαx. Και ημερομηνία και ώρα. Γιατί αυτό, οι ποινικοί νόμοι δεν είναι retroactiv. Συμπέρασμα δικό σου.

Πλέον φωτογραφία δεν υπάρχει. Συνεπώς όλα αυτά είναι απλά θεωρίες!!!. Αν θες παραθέτω ένα σκριν σοτ με τη φωτο από το προφίλ του badoo (γιατί μέσω εφαρμογής δεν γίνεται να κάνω κάτι copy paste). Όσο για το Facebook κ χωρίς να θέλω να πάρω το μέρος του, έχει ένα νομικό τμήμα όσο ένα χωριό. Λες να μην ξέρει τι κάνει κ τι γράφει στους όρους πολιτικής του;
 

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
ασχετο με τρανς αλλα σχετικο με τα νομικα.

δηλαδή μπορω και εγω να ποσταρω φωτογραφιες ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΠΧ ΑΠΟ FACEBOOK εδώ μεσα

κι υστερα καποιες προσωπικες που εχω ημίγυμνες ή γυμνες χωρις να φαινεται προσωπο?

είναι νομιμο ολο αυτό ή το καθενα ξεχωριστα? ρωταω για να μαθω. εγω δεν εχω προθεση να δημοσιευσω ουτε να αναδημοσιευσω κατι , δεν εχω τετοιο βιτσιο.
Βάλε φωτογραφία από τη Φιόνα το τρένο να σου σκίζει τον πάτο
 

LePa7

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2020
Μηνύματα
53
Like
68
Πόντοι
0
Και γιατί δεν της ξαναστέλνεις στο badoo? Επειδή έγραψες οτι έχεις χάσει τα στοιχεία της κτλ.

Γιατί στο Badoo εάν διακόψεις την «φιλία» (έλξη νομίζω το ονομάζει η εφαρμογη), παύεις να μπορείς να επικοινωνείς με τον εκάστοτε.
Γενικά στην συγκεκριμένη εφαρμογη σε περιορίζει στην επικοινωνία εάν το επιλέξει ο χρήστης.
Για να σου το κάνω σαφές, εάν εσυ μπεις στην εφαρμογη θα πρέπει εσυ να έχεις αφήσει ξεκλείδωτη την επιλογή του να επικοινωνούν όλοι μαζί σου, ή μόνο αυτοί που θες εσυ.
 

ditis13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2018
Μηνύματα
1.228
Like
3.746
Πόντοι
456
Οπότε με λίγα λόγια σε έχει κάνει μπλοκ και δεν μπορείς να της στείλεις. Μην γίνεσαι stalker προτείνω εγώ και ψάξε για κάτι άλλο, τόσες υπάρχουν.Τα μπλοκ γίνονται για κάποιον λόγο.
 

LePa7

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2020
Μηνύματα
53
Like
68
Πόντοι
0
Οπότε με λίγα λόγια σε έχει κάνει μπλοκ και δεν μπορείς να της στείλεις. Μην γίνεσαι stalker προτείνω εγώ και ψάξε για κάτι άλλο, τόσες υπάρχουν.Τα μπλοκ γίνονται για κάποιον λόγο.

Αυτό που λεω εγώ δεν είναι μπλοκ. Δεν τις εκανα κάτι. Ισα ισα που γούσταρε κιόλας. Είναι κάτι σαν κατάργηση φιλίας ας το πουμε όταν της είχα πει πως είμαι από επαρχία. Οποτε τώρα που μενω Αθήνα θέλω να προσπαθήσω πάλι. That’s all
 

Audir8

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Αυγ 2010
Μηνύματα
661
Κριτικές
11
Like
523
Πόντοι
2.297
Εγγρ.
12 Μαρ 2019
Μηνύματα
75
Κριτικές
15
Like
569
Πόντοι
290
Με την λήξη της καραντίνας σκέφτομαι να επισκεφτω με την κοπέλα μου την Yuli... Οι κριτικές που έχω διαβάσει είναι πολύ καλές και πιστεύω θα αντεπεξέλθει στις προσδοκίες μας, οι οποίες είναι κυρίως να μπορεί να σκίσει την δικιά μου! Για όλα τα άλλα έτσι και αλλιώς νομίζω δεν θα έχει θέμα. Όπως έχω αναφέρει σε άλλη φάση είχαμε πάει και με την Lisa η οποία ήταν μουναρα  μεν αλλα δεν έκανε για ζευγάρια γιατί δεν καβλωνε με την δικιά μου (και δεν την λες και άσχημη.. ίσα ισα). Έχει κάποιος να παράθεσει παρόμοια πιθανή εμπειρία με την Yuli ή να μου προτείνει κάποιο σίγουρακι στην κατηγορία των couples για την συγκεκριμένη φάση?
Thanks
 

TRIARCHYLOSTLOVERS

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2019
Μηνύματα
18
Like
6
Πόντοι
0
Με την λήξη της καραντίνας σκέφτομαι να επισκεφτω με την κοπέλα μου την Yuli... Οι κριτικές που έχω διαβάσει είναι πολύ καλές και πιστεύω θα αντεπεξέλθει στις προσδοκίες μας, οι οποίες είναι κυρίως να μπορεί να σκίσει την δικιά μου! Για όλα τα άλλα έτσι και αλλιώς νομίζω δεν θα έχει θέμα. Όπως έχω αναφέρει σε άλλη φάση είχαμε πάει και με την Lisa η οποία ήταν μουναρα  μεν αλλα δεν έκανε για ζευγάρια γιατί δεν καβλωνε με την δικιά μου (και δεν την λες και άσχημη.. ίσα ισα). Έχει κάποιος να παράθεσει παρόμοια πιθανή εμπειρία με την Yuli ή να μου προτείνει κάποιο σίγουρακι στην κατηγορία των couples για την συγκεκριμένη φάση?
Thanks
Υπαρχει καπoio LINK  ΓΙΑ ΤΗΝ YULI ???
 

Marcus77

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Αυγ 2019
Μηνύματα
526
Κριτικές
27
Like
1.507
Πόντοι
1.076

bi-curious

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2019
Μηνύματα
11
Like
6
Πόντοι
0
preview
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom