Νέα

Το "Όχι" των Ελλήνων που άλλαξε την ιστορία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα petroskonstantinou17
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 616
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.594
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Να τη χαίρεστε την Εθνική Γιορτη της 28ης Οκτωβρίου αλλά αν η Ελλάδα δεν μπορεί να αντιμετωπίσει μερικες χιλιάδες πεινασμένους αοπλους λαθραίους δεν έχει κανένα μέλλον ως χώρα .... ζητά απο τη Frontex ... να τη προστατεύσει ...

Οι έλληνες του ΟΧΙ δεν υπάρχουν πλεον ... τα παιδιά τους πάσχουν απο πλήρη ανικανότητα ...

φάνηκε αυτό και στην παρέλαση των μαθητων σήμερα ...  πιο ατσούμπαλα και άρυθμα βουτυρόπεδα δεν ειχα δει ποτε ... ένα μάτσο χάλια ...
Nαι ενώ οι στρατιώτες και οι αξιωματικοί παρέλασαν καλύτερα... τους λυπήθηκε η ψυχή μου έτσι που αγκομαχούσαν καθώς παρέλαζαν... κυριολεκτικά. χάλι μαύρο.
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.435
Like
18
Πόντοι
166
πιο ατσούμπαλα και άρυθμα βουτυρόπεδα δεν ειχα δει ποτε ... ένα μάτσο χάλια ...

εφηβεία λέγεται αυτό  :birdman:
η ατσουμπαλιά και τα σπυριά είναι η εκδίκηση της φύσης για το ξύπνημα της καύλας (κλεμμένο από έναν θεό)  :rockon:
 

trustworth

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
3.848
Like
0
Πόντοι
16
Nαι ενώ οι στρατιώτες και οι αξιωματικοί παρέλασαν καλύτερα... τους λυπήθηκε η ψυχή μου έτσι που αγκομαχούσαν καθώς παρέλαζαν... κυριολεκτικά. χάλι μαύρο.

αυτη είναι η ελλάδα ...

αντε με τέτοιο έμψυχο υλικό να τα βγάλεις πέρα με τους πανίσχυρους και άτέλειωτους τούρκους ..

και μην πει κανέις οτι οι σύγχρονοι πολεμοι βασίζονται στην τεχνολογία γιατι οι τουρκοι σηκώνουν δικό τους αμυντικό - κατασκοπευτικό δορυφόρο, κατασκευάζουν τμήματα του F16 που μας πουλάνε για ανταλλακτικά συντήρησης των δικών μας, έχουν μια τεράστια αμυντική βιομηχανία, πανισχυρη χαλυβουργία και έχουν περάσει την Ιταλία στην κατασκευή οχημάτων ... όγκο παραγωγής ...
 

Επισκέπτης
Nαι ενώ οι στρατιώτες και οι αξιωματικοί παρέλασαν καλύτερα... τους λυπήθηκε η ψυχή μου έτσι που αγκομαχούσαν καθώς παρέλαζαν... κυριολεκτικά. χάλι μαύρο.
δε σας φαίνεται λογικό? εαν παρήλαυναν εκφωνόντας κάποιο "πατριωτικό" εμβατήριο, θα έβρισκαν τον μπελά τους από τους πολιτικούς τους προϊστάμενους! Αμφισβητείτε το γεγονός ότι πιθανό να είχε εκδοθεί και ειδική διαταγή φέτος ώστε να παρουσιαστεί ο στρατός έτσι για να μην τρομάξουν οι φουκαριάρηδες οι γειτόνοι μας? Εμενα δε θα μου έκανε καθόλου εντύπωση...
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.594
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
δε σας φαίνεται λογικό? εαν παρήλαυναν εκφωνόντας κάποιο "πατριωτικό" εμβατήριο, θα έβρισκαν τον μπελά τους από τους πολιτικούς τους προϊστάμενους! Αμφισβητείτε το γεγονός ότι πιθανό να είχε εκδοθεί και ειδική διαταγή φέτος ώστε να παρουσιαστεί ο στρατός έτσι για να μην τρομάξουν οι φουκαριάρηδες οι γειτόνοι μας? Εμενα δε θα μου έκανε καθόλου εντύπωση...

Όχι δεν εννοώ αυτό. Απλό πλευράς φυσικής κατάστασης και μόνο. Αγκομαχούσαν, βαριανάσαιναν. Έβλεπες κάτι αλαβάστρινες φάτσες, κάτι βουτυρόπαιδια ( στις παραγωγικές σχολές) που υπέφεραν που βγήκαν μες στο κρύο τα καημένα... Ή κάτι χοντρομπαλάδες εποπ που δε μπορούσαν να πάρουν τα πόδια τους. Το κακό είναι πως αυτούς τους πληρώνουμε.
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.435
Like
18
Πόντοι
166
Αμφισβητείτε το γεγονός ότι πιθανό να είχε εκδοθεί και ειδική διαταγή φέτος ώστε να παρουσιαστεί ο στρατός έτσι για να μην τρομάξουν οι φουκαριάρηδες οι γειτόνοι μας? Εμενα δε θα μου έκανε καθόλου εντύπωση...

αντε με τέτοιο έμψυχο υλικό να τα βγάλεις πέρα με τους πανίσχυρους και άτέλειωτους τούρκους ..

φοβάται ο γιάννης το θεριό και το θεριό το γιάννη  :2funny: :rockon:
 

trustworth

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
3.848
Like
0
Πόντοι
16
Όχι δεν εννοώ αυτό. Απλό πλευράς φυσικής κατάστασης και μόνο. Αγκομαχούσαν, βαριανάσαιναν. Έβλεπες κάτι αλαβάστρινες φάτσες, κάτι βουτυρόπαιδια ( στις παραγωγικές σχολές) που υπέφεραν που βγήκαν μες στο κρύο τα καημένα... Ή κάτι χοντρομπαλάδες εποπ που δε μπορούσαν να πάρουν τα πόδια τους. Το κακό είναι πως αυτούς τους πληρώνουμε.

Ακριβώς ....

σε 20 - 30 χρόνια που θα ζουμε - οσοι θα ζουμε - σε μια μουσουλμανική ευρώπη ( ουτε λογος φυσικά για ανεξιθρησκεία και παρόμοιες μαλακίες) ελάτε να τα ξαναπούμε ....

μην ξεχνάτε οτι οι μουσουλμα΄νοι γεννάνε με ρυθμό 10 φορές μεγαλύτερο απο τους Χριστιανούς Ευρωπαιους ... 

Το πρωτο όνομα στην Μ.Βρετανία που επέλεξαν οι γονείς για το 2009 ειναι Μοχαμεντ ...
 

Επισκέπτης
Ακριβώς ....

σε 20 - 30 χρόνια που θα ζουμε - οσοι θα ζουμε - σε μια μουσουλμανική ευρώπη ( ουτε λογος φυσικά για ανεξιθρησκεία και παρόμοιες μαλακίες) ελάτε να τα ξαναπούμε ....

μην ξεχνάτε οτι οι μουσουλμα΄νοι γεννάνε με ρυθμό 10 φορές μεγαλύτερο απο τους Χριστιανούς Ευρωπαιους ...  

Το πρωτο όνομα στην Μ.Βρετανία που επέλεξαν οι γονείς για το 2009 ειναι Μοχαμεντ ...
Θα περάσουμε ωραία με Μωαμεθανικό άφθονο πάντως  :fuck1: !!! :rockon:
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.892
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Το γεγονός το οποίο εορτάζουμε λοιπόν,συ είπας!!! :grin:

Δεν θα το περιέγραφα καλύτερα!!! :2funny:
το συμβολισμο του γεγονοτος γιορταζουμε κατα κυριο λογο!
το οτι μια μικρη χωρα επιχειρησε να σηκωσει αναστημα και
να πολεμησει για την ελευθερια της κοντρα σε πανισχυρους αντιπαλους,δινοντας μια μαχη που ηταν εκ των προτερων χαμενη...
τα αποτελεσματα της συγκρουσης θα μπορουσαν να χαρακτηριστουν ακρως ικανοποιητικα(τηρουμενων των αναλογιων στρατιωτικων μεσων/πληθισμου στρατευματος των δυο πλευρων)....το να λοιδορεις αυτην την προσπαθεια με χαχανουλητα,παπαριες και απαξιωτικα σχολια δειχνει το αυτονοητο...
οτι η μαλακια σου δεν εχει ορια!
 

trustworth

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
3.848
Like
0
Πόντοι
16
το συμβολισμο του γεγονοτος γιορταζουμε κατα κυριο λογο!
το οτι μια μικρη χωρα επιχειρησε να σηκωσει αναστημα και
να πολεμησει για την ελευθερια της κοντρα σε πανισχυρους αντιπαλους,δινοντας μια μαχη που ηταν εκ των προτερων χαμενη...
τα αποτελεσματα της συγκρουσης θα μπορουσαν να χαρακτηριστουν ακρως ικανοποιητικα(τηρουμενων των αναλογιων στρατιωτικων μεσων/πληθισμου στρατευματος των δυο πλευρων)....το να λοιδορεις αυτην την προσπαθεια με χαχανουλητα,παπαριες και απαξιωτικα σχολια δειχνει το αυτονοητο...
οτι η μαλακια σου δεν εχει ορια!

αρκεί η δόξα του παρελθόντος ?

έχει σχέση το ήθος  η θέληση και το σθένος των σημερινών ελλήνων με τα των προγόνων μας ?

Με τιποτα .....
 

Επισκέπτης
Θα περάσουμε ωραία με Μωαμεθανικό άφθονο πάντως  :fuck1: !!! :rockon:
με τη διαφορα οτι εσεις θα ειστε ο ληπτης του οθωμανικου! κοινως θα σας ξεσκισουνε απο πισω!

τωρα μπορει και να σας αρεσει αυτο, περι ορεξεως "κωλο"-κυθοπιτα....
 

trustworth

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
3.848
Like
0
Πόντοι
16
με τη διαφορα οτι εσεις θα ειστε ο ληπτης του οθωμανικου! κοινως θα σας ξεσκισουνε απο πισω!

τωρα μπορει και να σας αρεσει αυτο, περι ορεξεως "κωλο"-κυθοπιτα....

τι μαλακίες θεέ μου !!

άλλο τιποτα δεν βρήκες να πεις ?
 

Επισκέπτης
αρκεί η δόξα του παρελθόντος ?

έχει σχέση το ήθος  η θέληση και το σθένος των σημερινών ελλήνων με τα των προγόνων μας ?

Με τιποτα .....
Το έχεις πιάσει το νόημα!!! ;)
εξαρταται που αναφερεστε...

στους πολιτικους ή στον λαό?
Γιατί τους διαχωρίζεις;;;

Οι πολιτικοί είναι αποτέλεσμα ενός λαού σε παρακμή...
 

trustworth

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
3.848
Like
0
Πόντοι
16
εξαρταται που αναφερεστε...

στους πολιτικους ή στον λαό?

οι πολιτικοί έχουν προκύψει απο παρθενογέννηση ?δεν προέρχονται απο τον λαό ?

ίδια χάλια ΄'ολοι .... δημοκρατικότατα ...
 

trustworth

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
3.848
Like
0
Πόντοι
16
εχετε δικιο!

δε θα ξαναδιαφωνησω ποτε μαζι σας διοτι κινδυνευω να χαρακτηριστω μαλακας!

για όλα υπάρχει το σωστό timing ...

μπορείς να δαιφωνείς για οτι σου καβλώσει ... και εγω να σε κρίνω ...
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.892
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
αρκεί η δόξα του παρελθόντος ?

έχει σχέση το ήθος  η θέληση και το σθένος των σημερινών ελλήνων με τα των προγόνων μας ?

Με τιποτα .....
φυσικα και δεν αρκει!!!
το γεγονος οτι αυτο το προτεκτορατο των βρυξελλων και σκουπιδοτοπος της ευρωπης ονομαζεται <<΅Ελλάς>>
αποτελει υβρη προς το ενδοξο παρελθον και το συμβολισμο του ονοματος!!!
 

Επισκέπτης
Το έχεις πιάσει το νόημα!!! ;)Γιατί τους διαχωρίζεις;;;

Οι πολιτικοί είναι αποτέλεσμα ενός λαού σε παρακμή...
Α ναι?

για πειτε μου λοιπον, οι βουλευτες επικρατειας οι οποιοι αυτη τη στιγμη εχουν καταλαβει τις θεσεις κλειδια στην κυβερνηση.... ποσους σταυρους πηραν? Ποσοι πολιτες τους επελεξαν προσωπικα?
 

Επισκέπτης
για όλα υπάρχει το σωστό timing ...

μπορείς να δαιφωνείς για οτι σου καβλώσει ... και εγω να σε κρίνω ...
εισθε κριτης? καλα κανω και ομιλω στον πληθυντικο τελικα.... αποδεικνυεται οτι εδω μεσα παραμονευουν σημαντικοτατες μορφες!Ας εχω καλου κακου καλυμμενα τα νωτα μου...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom