Νέα

Το καλάθι του μερακλή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα DickWinters
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 93
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.257
Κριτικές
62
Like
44.900
Πόντοι
9.297
τυπε εχω καλο και ποιοτικο σαλεπι και ξηροκαρπιο :wanker::wanker::wanker:
καλλιεργημενα και τα δυο στην ευφορη γη του τσερνομπιλ της ηρωϊκης ουκρανιας :confused::confused::confused:
Θα βγάλουμε τρεις πουτσες....φαντασίωση πολλώ μελών του λατρεμένου μας σαη υποθέτω!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.257
Κριτικές
62
Like
44.900
Πόντοι
9.297
@enduro,
Αξιε συναγωνιστή,βγαίνει το μεροκάματο;
Κυρίως ποιες ηλικίες σε προτιμούν;
Πιτσιρικάδες ασχολούνται με το εμπόρευμα σου η μόνο σαχλαμάρες πίνουν;
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.817
Like
15.557
Πόντοι
3.656
Θα βγάλουμε τρεις πουτσες....φαντασίωση πολλώ μελών του λατρεμένου μας σαη υποθέτω!

τυπε επιβεβαιωνω :thumbsup::confused::confused::confused:
σε ενα μουνετο που το κερασα το σαλεπακι,εβγαλε 3 βυζονια :wanker::wanker::wanker:



images
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.257
Κριτικές
62
Like
44.900
Πόντοι
9.297
τυπε επιβεβαιωνω :thumbsup::confused::confused::confused:
σε ενα μουνετο που το κερασα το σαλεπακι,εβγαλε 3 βυζονια :wanker::wanker::wanker:



images
Την δοκίμασες πριν τον Σβαρτζενέγκερ και τον Τσακ Νόρις....τυχερέ!!!!!
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αν και λάτρης των κωλων δεν θα ήθελα να δω μια με δύο κώλους .Με τρία βυζιά είναι μια χαρά!
 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.329
Like
1.931
Πόντοι
216
Προτείνω το μικρό γυάλινο βαζάκι με τις εκπυρηνωμένες ελιές μέσα σε άλμη που πουλάει το Λιντλ.Κόστος ενάμιση ευρώ.Πριν την μεγάλη άνοδο των τιμών το βαζάκι κόστιζε ένα ευρώπουλο!
Εγώ,τις στραγγίζω και τις βάζω μέσα σε ένα μπωλ με ελαιόλαδο,ξύδι,ρίγανη και πιπέρι και τις χρησιμοποιώ για μεζέ ή στην σαλάτα.
Επίσης,στο Σύνταγμα στην οδό Καραγιώργη Σερβίας υπάρχει ένα μικρό μαγαζί που πουλάει πίτες (κοτόπιτες,μανιταρόπιτες κτλ κτλ) Δύο με τρεις φορές την εβδομάδα έχει και τσουκνιδόπιτα (ναι,πίτα με χόρτα και τσουκνίδες) αλλά τελειώνει γρήγορα επειδή υπάρχουνε μόνον οχτώ με δέκα κομμάτια.
Όλες οι πίτες έρχονται από την επαρχία φτιαγμένες από τοπικούς συλλόγους γυναικών.
Το μαγαζί λέγεται Fillo,Καραγιώργη Σερβίας 12-14.
 
OP
OP
DickWinters

DickWinters

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2022
Μηνύματα
389
Like
968
Πόντοι
81
Προτείνω το μικρό γυάλινο βαζάκι με τις εκπυρηνωμένες ελιές μέσα σε άλμη που πουλάει το Λιντλ.Κόστος ενάμιση ευρώ.Πριν την μεγάλη άνοδο των τιμών το βαζάκι κόστιζε ένα ευρώπουλο!
Εγώ,τις στραγγίζω και τις βάζω μέσα σε ένα μπωλ με ελαιόλαδο,ξύδι,ρίγανη και πιπέρι και τις χρησιμοποιώ για μεζέ ή στην σαλάτα.
Επίσης,στο Σύνταγμα στην οδό Καραγιώργη Σερβίας υπάρχει ένα μικρό μαγαζί που πουλάει πίτες (κοτόπιτες,μανιταρόπιτες κτλ κτλ) Δύο με τρεις φορές την εβδομάδα έχει και τσουκνιδόπιτα (ναι,πίτα με χόρτα και τσουκνίδες) αλλά τελειώνει γρήγορα επειδή υπάρχουνε μόνον οχτώ με δέκα κομμάτια.
Όλες οι πίτες έρχονται από την επαρχία φτιαγμένες από τοπικούς συλλόγους γυναικών.
Το μαγαζί λέγεται Fillo,Καραγιώργη Σερβίας 12-14.
Είναι πράγματι πολύ καλές οι ελιές του Λιντλ. Είναι το μοναδικό πράγμα που αγοράζω από τα Λιντλ (γιατί δεν έχω στη γειτονιά). Και αυτές που είναι κομμένες σε ροδέλες (του Λιντλ πάντα) είναι φανταστικές. Όταν βαριέμαι να κάνω σωστή κατάσταση με ελιές, λαδολέμονο, ρίγανη, παίρνω τις ροδέλες και τις πετάω πάνω από φακές / φασολάδα / σπανακόρυζο κλπ

Επόμενη πρόταση. Αν θέλετε καλά πασχαλινά κουλουράκια βανίλιας, τη γιαγιαδίστικη συνταγή, όλο το χρόνο από super market, δοκιμάστε τη μάρκα Μικρές Φάρμες του Βουνού (μόνο στα Market in).
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.257
Κριτικές
62
Like
44.900
Πόντοι
9.297
Προτείνω το μικρό γυάλινο βαζάκι με τις εκπυρηνωμένες ελιές μέσα σε άλμη που πουλάει το Λιντλ.Κόστος ενάμιση ευρώ.Πριν την μεγάλη άνοδο των τιμών το βαζάκι κόστιζε ένα ευρώπουλο!
Εγώ,τις στραγγίζω και τις βάζω μέσα σε ένα μπωλ με ελαιόλαδο,ξύδι,ρίγανη και πιπέρι και τις χρησιμοποιώ για μεζέ ή στην σαλάτα.
Επίσης,στο Σύνταγμα στην οδό Καραγιώργη Σερβίας υπάρχει ένα μικρό μαγαζί που πουλάει πίτες (κοτόπιτες,μανιταρόπιτες κτλ κτλ) Δύο με τρεις φορές την εβδομάδα έχει και τσουκνιδόπιτα (ναι,πίτα με χόρτα και τσουκνίδες) αλλά τελειώνει γρήγορα επειδή υπάρχουνε μόνον οχτώ με δέκα κομμάτια.
Όλες οι πίτες έρχονται από την επαρχία φτιαγμένες από τοπικούς συλλόγους γυναικών.
Το μαγαζί λέγεται Fillo,Καραγιώργη Σερβίας 12-14.
Σιγά μην κάνω μάγκες τους Ούννους...
Καλές ελιές γεμιστές με αμύγδαλο η πιπεριές έχει και αλλού...
Ακόμα καλύτερα στο παζάρι της περιοχής σας...εκεί θα εκτιμήσουν και το μισό η ένα ευρουλακι που θα αφήσετε.
 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.329
Like
1.931
Πόντοι
216
Σιγά μην κάνω μάγκες τους Ούννους...
Καλές ελιές γεμιστές με αμύγδαλο η πιπεριές έχει και αλλού...
Ακόμα καλύτερα στο παζάρι της περιοχής σας...εκεί θα εκτιμήσουν και το μισό η ένα ευρουλακι που θα αφήσετε.
Έχω δοκιμάσει τις εκπυρηνωμένες μόνο αλλά η πρώτη πρόταση είναι δίκοπο μαχαίρι που λένε...
Γεννάται το εξής δίλλημα "Να στηρίζω τους εργαζόμενους στο Λιντλ που είναι μέρος της κοινωνίας μας και βρίσκουνε μια κανονική δουλειά να δουλέψουνε ή να μην στηρίζω καταστήματα ξένης ιδιοκτησίας όπως το Λιντλ που στέλνει (σχεδόν όλα?) τα χρήματα που βγάζει στην Γερμανία ή σε καποια χώρα του εξωτερικού?"
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.257
Κριτικές
62
Like
44.900
Πόντοι
9.297
Έχω δοκιμάσει τις εκπυρηνωμένες μόνο αλλά η πρώτη πρόταση είναι δίκοπο μαχαίρι που λένε...
Γεννάται το εξής δίλλημα "Να στηρίζω τους εργαζόμενους στο Λιντλ που είναι μέρος της κοινωνίας μας και βρίσκουνε μια κανονική δουλειά να δουλέψουνε ή να μην στηρίζω καταστήματα ξένης ιδιοκτησίας όπως το Λιντλ που στέλνει (σχεδόν όλα?) τα χρήματα που βγάζει στην Γερμανία ή σε καποια χώρα του εξωτερικού?"
Τα Λιντλ παραδοσιακά έχουν μεγάλο πάρκινγκ...
Όμως οι Ούννοι δεν πρέπει να στηρίζονται από εμάς...εγώ ψυχοπλακωθηκα όταν πρώτομπηκα εκεί πριν χρονθα.Ηταν σαν εκκλησία ανατολικού μπλοκ μετά την πτώση του επαρατου κομμουνισμού...φτωχά ενδεδυμένη!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.257
Κριτικές
62
Like
44.900
Πόντοι
9.297
Έχω δοκιμάσει τις εκπυρηνωμένες μόνο αλλά η πρώτη πρόταση είναι δίκοπο μαχαίρι που λένε...
Γεννάται το εξής δίλλημα "Να στηρίζω τους εργαζόμενους στο Λιντλ που είναι μέρος της κοινωνίας μας και βρίσκουνε μια κανονική δουλειά να δουλέψουνε ή να μην στηρίζω καταστήματα ξένης ιδιοκτησίας όπως το Λιντλ που στέλνει (σχεδόν όλα?) τα χρήματα που βγάζει στην Γερμανία ή σε καποια χώρα του εξωτερικού?"
Άσε που εκείνη την μέρα έβλεπα κάτι παππούδες σακατεμενους και κάτι ναυάγια εκεί μέσα ..τόση μιζέρια μαζεμένη δεν είχα δει ποτέ σε κανένα άλλο σούπερ -μαρκετ.
 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.329
Like
1.931
Πόντοι
216
Άσε που εκείνη την μέρα έβλεπα κάτι παππούδες σακατεμενους και κάτι ναυάγια εκεί μέσα ..τόση μιζέρια μαζεμένη δεν είχα δει ποτέ σε κανένα άλλο σούπερ -μαρκετ.
Το άμεσο αποτέλεσμα της χαμηλής ποιότητας και φθηνής τιμής...Συνήθως, ότι πληρώνεις παίρνεις...
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.257
Κριτικές
62
Like
44.900
Πόντοι
9.297
Το άμεσο αποτέλεσμα της χαμηλής ποιότητας και φθηνής τιμής...Συνήθως, ότι πληρώνεις παίρνεις...
Τέτοιο χάλι δεν το είδα ποτέ άλλοτε...Θυμήθηκα τους αναξιοπαθεις που πάνε στα παζάρια όταν κλείνουν για να πάρουν ότι είναι σχεδόν(;) για πέταμα.
 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.329
Like
1.931
Πόντοι
216
Τέτοιο χάλι δεν το είδα ποτέ άλλοτε...Θυμήθηκα τους αναξιοπαθεις που πάνε στα παζάρια όταν κλείνουν για να πάρουν ότι είναι σχεδόν(;) για πέταμα.
Απ' όλα έχει η κοινωνία μας!
 

dimigoall

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
24 Ιουν 2022
Μηνύματα
3.919
Κριτικές
60
Like
24.242
Πόντοι
20.486
Είναι πράγματι πολύ καλές οι ελιές του Λιντλ. Είναι το μοναδικό πράγμα που αγοράζω από τα Λιντλ (γιατί δεν έχω στη γειτονιά). Και αυτές που είναι κομμένες σε ροδέλες (του Λιντλ πάντα) είναι φανταστικές. Όταν βαριέμαι να κάνω σωστή κατάσταση με ελιές, λαδολέμονο, ρίγανη, παίρνω τις ροδέλες και τις πετάω πάνω από φακές / φασολάδα / σπανακόρυζο κλπ

Επόμενη πρόταση. Αν θέλετε καλά πασχαλινά κουλουράκια βανίλιας, τη γιαγιαδίστικη συνταγή, όλο το χρόνο από super market, δοκιμάστε τη μάρκα Μικρές Φάρμες του Βουνού (μόνο στα Market in).
Τύπε μου δεν ξέρω για τις ελιές από τα Lidl , πάντως με πέντε λίτρα γάλα που πήρα από την συγκεκριμένη αλυσίδα έβαψα όλο το σαλόνι και έμεινε και λίγο για το χωλ .
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom