Νέα

Τί βρίσκουν όμορφοι άντρες σε αδιάφορες γυναίκες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Man29_Athens
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 318
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.464
Πόντοι
3.296
Για να ξεφύγουμε και λίγο από τον απόλυτο προσδιορισμό του νήματος --ωραίος αντρας, μετρια γυναίκα.
Και σε συνέχεια του σχολίου από το μελος @Αγράμματος να προσθέσω:

Το πρότυπο της Barbie doll νομίζω δεν αφορά τους άντρες 35+, προσωπικά μου φαίνεται και λίγο αστείο.
Ας σκεφτούμε πόσες φορές δεν έχουμε βρεί μια γυναίκα του γούστου μας κι ας μην είχε ίχνος μακιγιάζ.
Ακόμη και κάποιες ατέλειες ακόμα μπορεί να είναι άκρως ερεθιστικές, π.χ. η ελιά στο μάγουλο ή στα χείλη -- αγγλιστί beauty mark-- νομίζω μας εξιτάρει όλους.

Η γοητεία που εκπέμπει μια γυναίκα δεν συνεπάγεται τέλεια εμφάνιση και αψεγάδιαστα χαρακτηριστικά.
Τα έντονα χαρακτηριστικά κάνουν μια γυναίκα ιδιαίτερα ποθητή, π.χ. φρύδια, ζυγωματικά.
Ακόμη, η χροιά της φωνής, το περπάτημα και τόσα άλλα... το αδιόρατο χαμόγελο, η σπίθα στα μάτια που λέει ο φίλτατος Αγράμματος, το βλέμμα που σε κάνει να φλέγεσαι είναι αυτά τα στοιχεία που ερεθίζουν τη φαντασία -- δεν μπαίνω καν στον χαρακτήρα.
Και όταν πλέον συνευρεθούμε και σεξουαλικά τότε ανακαλύπτουμε και τα υπόλοιπα, από τα πιο λεπτά μέχρι και τα πιο ζωώδη στοιχεία -- νομίζω κατανοούμε όλοι.

Και μια προσωπική εμπειρία:
Θυμάμαι φοιτητής στο πτυχίο, γνώρισα μια επίσης φοιτήτρια που έτυχε να συνταξιδεύουμε.
Σαν πρώτη εντύπωση δεν με συνεπήρε. Αρχισα να τη διατρέχω με τα μάτια και παρατήρησα τους λεπτούς της αστραγάλους και καρπούς. Ηταν η πρώτη φορά που έβρισκα αυτό το χαρακτηριστικό τόσο ερεθιστικό -- μάλλον είχε αρχίσει η σεξουαλική μου ωρίμανση, έμπαινα στην κατηγορία άντρας από παιδαρέλι.

Ο έρωτας δεν μπαίνει σε καλούπια και πρότυπα.
Μην παρασυρόμαστε λοιπόν σε εύκολες γενικεύσεις και παραδοχές
Κι εμενα καποτε ηταν μια που ειχε φρυδια σα του γερο Καραμανλη μυτη καραγκιοζη και περιφερεια ισημερινου
Καθαρη παντως
Κολλησα γιατι εκανε κατι ΤΣΙΜΠΟΥΚΑΡΕΣ που ομοιες τους δε βρηκα πουθενα...
Μιλαμε απο αλλο πλανητη η πιπα της...:pipa1::pipa2:
 

βόρδελος

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.923
Κριτικές
2
Like
5.265
Πόντοι
1.056
Μιας και συμφωνώ απόλυτα δεν αφήνεις (επ’ ευκαιρίᾳ της επανόδου σου από το banάκι) τα ελλεηνιδονήματα να κάνεις καμμιά καταδρομική στα πηδηχτήρια, μπας και σώσουμε κανά €;
Να πάω ,αλλά δεν με πιστεύουν κάποιοι ,πρώτα πρέπει να φολιαστουν και μετά.
 

zoo@34

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2014
Μηνύματα
459
Κριτικές
10
Like
557
Πόντοι
31
Μάγκες μην σκοτιζετε το μυαλό σας με τις γυναίκες και ειδικότερα με τις ελλεινιδες!! Πάνω κάτω όλοι γνωρίζουμε τι ρόλο παίζουν κ σε όλες τις συζητήσεις που ανεφερθηκαμε παραπάνω όλοι καταλαβαίνουν τα εύκολος εννοούμενα.. περάστε καλά κάντε πράγματα για τον εαυτό σας ταξιδέψτε κάντε δραστηριότητες πράγματα που σας γεμίζουν.. βγείτε με χαρούμενους ανθρώπους που θα σας κάνουν να γελάσετε..διεκδικήστε γυναίκες που θα σας γεμίζουν κ θα νοιώθουν το ίδιο κ για σας ακόμη κ έας μην είναι τόσο όμορφες..να είστε σίγουροι ότι δεν σας προδοσουν με την πρώτη δυσκολία η ζωή είναι μικρή δεν χρειάζεται να μηζεριαζουμε.. θετική σκέψη κ προχωράμε..
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.909
Κριτικές
3
Like
1.595
Πόντοι
216
Μια απλή πιθανή εξήγηση, καθώς κι εγώ έχω απορήσει με αντίστοιχα φαινόμενα:

Όταν ένας άνδρας είναι εμφανισιακά ελκυστικός από την εφηβεία κιόλας, πιθανότατα είχε το προβάδισμα να φάει πολλά καλά κομμάτια προτού βγουν έξω στη ζωή αυτές και πάρουν χαμπαρι την υπεραξία που τους δίνει απλόχερα η ελληνική κοινωνία, λόγω μουνοδουλείας.
Συνεπώς, κατακτά το εξιδανικευμένο (κατά τα πρότυπα). Του λες π.χ. 'Δούκισσα Νομικού' και μπορεί να σου δείξει 3-4 αντίστοιχης ομορφιάς που μπορεί να γάμησε μικρός.
Μεγαλώνοντας, είδε πως οι ίδιες ωραίες γκόμενες που του έκατσαν με ένα μπουκάλι μαυροδάφνη στο παγκάκι, πλέον αποζητούν άλλα πράγματα (ασφάλεια, χρήμα, κοινωνική προβολή και λοιπα) τα οποία λαμβάνουν κιόλας.
Αυτός ο άνδρας λοιπόν, έχοντας την ευκαιρία να αποκομίσει αρκετή εμπειρία στα νεανικά του χρόνια, κάπου μέσα του γελάει ('χα-δες την Ελενίτσα ρε που την γαμούσα στην πυλωτή τότε τι τεμενάδες προστάζει το μουνί της σήμερα'), κάπου μέσα του ξενερώνει κιόλας, καθώς συνειδητοποιεί πως η ομορφιά από μόνη της, δεν αρκεί πάντα να ρίξεις μια καλή γκόμενα. Επίσης, έχοντας απομυθοποιήσει από νωρίς την αντικειμενική ομορφία, ίσως του είναι προτιμότερο να ρίξει συνειδητά τα στανταρτς στα οποία έχει συνηθίσει, χάρην άλλων αρετών, όπως η συντροφικότητα, η καλοσύνη, η προθυμία και η αξιοπιστία.
Αυτός μπορεί να πει 'ωραία, τα γαμήσαμε αυτά τα καλά κομμάτια άκοπα και με την αξία μας, τώρα που γυρευουν κορόιδα εγώ καμμιά δουλειά δεν έχω'. Επίσης άμα τρως κάθε μέρα φιλέ μινιόν, θα ρθει και η στιγμή που θα καυλώσεις με τα κουκιά! και θα σου γίνουν βίτσιο.

Υπάρχουν κι οι άλλοι άνδρες, αυτοί που αγωνίστηκαν να γίνουν όμορφοι, προκειμένου να κατακτήσουν τις επιθυμίες τους. Εκεί υπάρχει το απωθημένο, ενδεχομένως και η απογοήτευση όταν συνειδητοποιήσουν πάλι πως η ομορφιά από μόνη της δεν αρκεί, και εν τέλει ίσως έτσι να εξηγείται γιατί καταλήγουν με μια μέτρια.

Αμφότεροι λογικά δεν έχουν λόγο να κόπτωνται πολύ σχετικά με το γεγονός πως 'πέφτουν πολλοί' στις γυναίκες που συνοδεύουν, καθώς ίσως ξεπέρασαν αυτό το κόμπλεξ έγκαιρα.

Όπως και να χει, είναι και θέμα γενικής αντίληψης και προτεραιοτήτων, επίσης. Κι εμένα μου αρέσουν οι όμορφες γυναίκες, και παρά τα χάλια μου, έτυχε να συνδεθώ ερωτικά με μερικές. Αλλά όπως και να χει, τί να την κάνεις την ομορφιά όταν η άλλη δεν μπορεί να ολοκληρώσει μια πρόταση ή εάν πρέπει να ντρέπομαι που την έχω δίπλα μου λόγω ανάρμοστων τρόπων? (και γι αυτό δεν θα φταίει αυτή μόνο, αλλα όσοι προηγούμενοι ανέχθηκαν αυτά τα χάλια).
Αν γουστάρει να γαμηθούμε απλά κι ωραία, μετά χαράς-δεν θα την κυκλοφορήσω όμως.
Θα εκτιμήσω περισσότερο έναν καλό χαρακτήρα, διαμορφωμένο από μια γνήσια προσωπικότητα, που μπορεί να παίξει μπάλα να με καυλώνει χωρίς να είναι μουνάρα, θα έχει αξία ως παρέα, και θα με κάνει να απολαμβάνω την παρουσία της!

Βέβαια, δεν είμαι ωραίος....
 
Τελευταία τροποποίηση:

ftoxos ergatis

Σεβαστός
Εγγρ.
3 Ιαν 2020
Μηνύματα
1.769
Like
6.915
Πόντοι
1.056
Μάγκες μην σκοτιζετε το μυαλό σας με τις γυναίκες και ειδικότερα με τις ελλεινιδες!! Πάνω κάτω όλοι γνωρίζουμε τι ρόλο παίζουν κ σε όλες τις συζητήσεις που ανεφερθηκαμε παραπάνω όλοι καταλαβαίνουν τα εύκολος εννοούμενα.. περάστε καλά κάντε πράγματα για τον εαυτό σας ταξιδέψτε κάντε δραστηριότητες πράγματα που σας γεμίζουν.. βγείτε με χαρούμενους ανθρώπους που θα σας κάνουν να γελάσετε..διεκδικήστε γυναίκες που θα σας γεμίζουν ⚠️ κ θα νοιώθουν το ίδιο κ για σας ⚠️ ακόμη κ έας μην είναι τόσο όμορφες..να είστε σίγουροι ότι δεν σας προδοσουν με την πρώτη δυσκολία η ζωή είναι μικρή δεν χρειάζεται να μηζεριαζουμε.. θετική σκέψη κ προχωράμε..
αυτο απτα σημαντικοτερα.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.787
Πόντοι
3.656
Μάγκες μην σκοτιζετε το μυαλό σας με τις γυναίκες και ειδικότερα με τις ελλεινιδες!! Πάνω κάτω όλοι γνωρίζουμε τι ρόλο παίζουν κ σε όλες τις συζητήσεις που ανεφερθηκαμε παραπάνω όλοι καταλαβαίνουν τα εύκολος εννοούμενα.. περάστε καλά κάντε πράγματα για τον εαυτό σας ταξιδέψτε κάντε δραστηριότητες πράγματα που σας γεμίζουν.. βγείτε με χαρούμενους ανθρώπους που θα σας κάνουν να γελάσετε..διεκδικήστε γυναίκες που θα σας γεμίζουν κ θα νοιώθουν το ίδιο κ για σας ακόμη κ έας μην είναι τόσο όμορφες..να είστε σίγουροι ότι δεν σας προδοσουν με την πρώτη δυσκολία η ζωή είναι μικρή δεν χρειάζεται να μηζεριαζουμε.. θετική σκέψη κ προχωράμε..

Συμφωνώ,αλλά δεν μπορείς να'σαι και συνέχεια μόνος.Θα κάνεις πράγματα αλλά κάποιες στιγμές σου λείπει και το γκομενικό,η συντροφικότητα,αυτά δεν στα καλύπτουν οι πουτάνες.Και αυτά ψάχνουν πολλοί και κάνουν σχέσεις.

Βασικά αυτό είναι το θέμα πολλών,μπορεί ο άλλος να έχει δουλειά,φίλους,αλλά μέσα του να νιώθει κενός αν δεν έχει γυναίκα
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.852
Like
2.248
Πόντοι
456
Η πλειοψηφία των γνωστών μου από σχολείο, πανεπιστήμιο κλπ παντρεύτηκαν την πρώτη, άντε τη δεύτερή τους σχέση. Την οποία φυσικά κράτησαν με αίμα και με άπειρες υποχωρήσεις.
Οπότε λοιπόν , τα πάντα είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης. Οι γυναίκες έχουν προσφορά να φάνε και οι κότες.

Αφού τα 2 φύλα γεννιούνται σε ποσοστό 50% - 50% πώς γίνεται αυτό;
 

Mike45gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2021
Μηνύματα
844
Like
2.787
Πόντοι
446
Ή λεφτά έχει τό μπάζο ή κάνει καλό κρεβάτι γιατί ως γνωστόν το μπάζο θα τά κάνει όλα προκειμένου να μην χάσει τη πουτσα
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.852
Like
2.248
Πόντοι
456
Όταν μια γυναίκα 5αρι έχει μεγαλύτερη ζήτηση έναν άντρα 9αρι,γίνεται
Στο γάμο και στη σχέση αντιστοιχεί ένας προς μία. Κάτι άλλο συμβαίνει και η αναλογία 1 προς 1 αλλοιώνεται.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.787
Πόντοι
3.656
Ή λεφτά έχει τό μπάζο ή κάνει καλό κρεβάτι γιατί ως γνωστόν το μπάζο θα τά κάνει όλα προκειμένου να μην χάσει τη πουτσα

Κι όμως υπάρχουν μπάζα που δεν έχουν τίποτα και πάλι βρίσκουν άντρες
 

Mike45gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2021
Μηνύματα
844
Like
2.787
Πόντοι
446
Κι όμως υπάρχουν μπάζα που δεν έχουν τίποτα και πάλι βρίσκουν άντρες
Τότε είναι μαλακας σαν χαρακτήρας ο άντρας τον παίρνουν χαμπάρι και φεύγουν χιλιόμετρα μακριά οπότε για να μην μείνει μπακουρι είναι στην φάση.... ότι κινείται τρώγεται
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.787
Πόντοι
3.656
Αν πιστευεις πως το 2022 ειναι ευθυνη της γυναικας να μεγαλωσει τα παιδια σε ξεπερασε ηδη η εποχη

Όμως άλλο αυτό και άλλο κάνω παιδί,το ταιζει/πλένει/ξεσκατώνει η μάνα μου κι εγώ συνεχίζω τη ζωάρα μου σαν 23χρονο.Γιατί αυτό συμβαίνει
 

poutsoskampiliere

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2021
Μηνύματα
15
Like
26
Πόντοι
0
Ναι οκ αλλα οταν εχεις συνηθισει να γαμας μουναρες και οταν αυτες θες πως ηρεμεις διπλα σε μια πολυ κατω αυτου του γουστου κ μαλιστα της κρατας το χερι δημοσια σαν πιτσουνακι ;
Φίλε αμα εχεις κάνει νταλαβερι με μοντέλα και σου έχουν πρήξει το πάπαρο (δείτε τι έπαθε ο γιαννάκης ο ντέπ με την amber heard) με μια μέτρια που θα σου βγάζει γούστα κάνεις τα πάντα και είναι και πιο πολλές οι πιθανότητες να κάνεις "χωριό"

Και για να απαντήσω και σε σένα και παράλληλα στο νηματοθέτη που έχει και την απορία ως γκέι τι βρίσκουν στις μέτριες να σου φέρω ένα παράδειγμα πχ την Alisson Tyler, μπορεί κάποιος γκέι να τη πει χοντρή μπαζόλα όμως πιστεύω για τους περισσότερους άντρες αυτή θα κάνει τρελλό γαμήσι στο κρεβάτι σε σχέση με το όποιο ξινομούνικο μοντελο

 

Mpratan

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.825
Κριτικές
21
Like
10.912
Πόντοι
3.346
Κι όμως υπάρχουν μπάζα που δεν έχουν τίποτα και πάλι βρίσκουν άντρες
Τα μπάζα έχουν αυτοπεποίθηση και πάνε και την πέφτουν και βρίσκουν επίτηδες άνδρες με χαμηλή αυτοπεποίθηση, ώστε να σιγουρευτούν ότι θα τους έχουν του χεριού τους! Και το πετυχαίνουν! Οι άνδρες αυτοί θεωρούν ότι δε θα βρουν άλλη κοπέλα, μιας και από μόνοι τους δεν την πέφτουν, οπότε συμβιβάζονται στην τωρινή, άσχετα αν περνάνε καλά ή όχι.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.691
Πόντοι
2.356
Eγω νιώθω οτι ζουμε σε μια κοινωνια οπου οι γυναίκες αντιμετωπίζουν τους αντρες λες και ειναι δημοπρασία...ολα ειναι θεμα προσφοράς-ζήτησης και ποιος θα δωσει τα περισσότερα.Ειχε παει πρόσφατα ενας φιλος μου σε μια μικρη πολη της ρωσίας και μου ειπε το εξης "μπαινω μεσα στα κλαμπ και βλεπω ολο γυναικες μονες,λιγοι οι αντρες και δεν ασχολουνται με καμια,και να με κοιτάνε ολες λες και ηρθα απο τον αρη..ενιωσα λες και ειμαι ο ρουβας στην ελλαδα" και μιλάμε τωρα για εναν τύπο οπου στην ελλαδα ετρωγε τη μια ηττα μετα την αλλη.
 

alan664

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.209
Like
3.050
Πόντοι
456

Morgan_F

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2010
Μηνύματα
426
Like
687
Πόντοι
81
Εμφανιση εννοεις το πορτοφολι? γιατι ξερω ζευγαρι που χωρισαν και μετα απο ενα διαστημα ειναι και παλι μαζι.
Ηλικια ουτε 25 απο το σχολειο μαζι και σε σχεση αρκετα χρονια..χωρισαν κανα χρονο και τωρα ειναι αγαπημενοι οπως παλια..η ετσι φαινεται τουλαχιστον.
Ο αντρας σχετικα εμφανισημος με καλη δικια του δουλεια και πολλα λεφτα..η κοπελα παρα πολυ ομορφη, αστερι μιλαμε.Απο δουλεια στο μεροκαματο οποτε εβρισκε..και απο σχετικα φτωχη οικογενεια.
Μια συγκροτημένη γυναίκα βλέπει στον κάθε άντρα ένα "πακέτο".
Επάγγελμα, ομορφιά, καλλιέργεια, ντύσιμο, χιούμορ, ευγένεια, φέρεσθαι κλπ
Η εμφάνιση είναι γενικότερο σύνολο από πολλά χαρακτηριστικά.
Δεν μιλάω φυσικά για γύναια, τσόκαρα ή για αρπακτικά.
Για συγκροτημένες γυναίκες με αρχές μιλάω (όλο και πιο δυσεύρετες στην εποχή μας).
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom