Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 190K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 868 29,3%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,8%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,2%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 322 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 575 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 91 3,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.958

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
και μεχρι να βγει το διαζυγιο μπορει αυτη να μενει σπιτι σου και συ να φυγεις? αν θες δε φευγεις φυσικα να φανταστω...και ποσο καιρο κανει για να βγει ενα διαζυγιο? (πλεον)
Και στα δυο ερωτηματα, η απαντηση ειναι "εξαρταται".
Για να μεινει σπιτι σου, θα πρεπει να υπαρχει δικαστικη αποφαση που της παραχωρει προσωρινα τη χρηση εως να βγει το διαζυγιο.
Ενα διαζυγιο συναινετικο βγαινει αμεσως.
Ενα διαζυγιο με αντιδικια μπορει να κανει και δυο χρονια να βγει.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
Απ'τους μπακούρηδες πιο ευτυχισμένοι είναι πάντως
Εχεις τον τροπο σκεψης που ειχαμε στα 16 μας χρονια.
Που πιστευαμε οτι αν βρουμε γυναικα, ως δια μαγειας η ζωη μας θα ειναι ενας παραδεισος.
Αυτο ειναι το προβλημα σου, αρνεισαι να ενηλικιωθεις συναισθηματικα.
Ειπαμε εκατο φορες, η ευτυχια πηγαζει απο μεσα μας και οχι απο εξωγενεις παραγοντες.
Αν δεν ξερεις να ζεις, θα εισαι δυστυχισμενος, ειτε μπακουρι ειτε παντρεμενος.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.766
Κριτικές
18
Like
5.571
Πόντοι
1.796
Εχεις τον τροπο σκεψης που ειχαμε στα 16 μας χρονια.
Που πιστευαμε οτι αν βρουμε γυναικα, ως δια μαγειας η ζωη μας θα ειναι ενας παραδεισος.
Αυτο ειναι το προβλημα σου, αρνεισαι να ενηλικιωθεις συναισθηματικα.
Ειπαμε εκατο φορες, η ευτυχια πηγαζει απο μεσα μας και οχι απο εξωγενεις παραγοντες.
Αν δεν ξερεις να ζεις, θα εισαι δυστυχισμενος, ειτε μπακουρι ειτε παντρεμενος.
αν ξερει να ζει και ειναι μπακουρι δλδ?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Οχι, προφανως θα ζητηθει η μετοικηση σου. Αυτα τα ζητηματα προκυπτουν μονο στην διασταση. Αν μενετε ακομη μαζι, για ποια παραχωρηση μιλαμε?
και αν της νοικιασω σπιτι αλλου και μενει αυτη εκει και γω στο δικο μ? μεχρι να βγει το διαζυγιο
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
αν ξερει να ζει και ειναι μπακουρι δλδ?
Το ζητουμενο ειναι να ζεις τις επιλογες σου. Ενσυνειδητα. Καποιοι μπορει να μην θελουν καμια δεσμευση και να εχουν αλλες προτεραιοτητες στη ζωη τους, με τις οποιες νιωθουν πολυ καλα. Ποιοι ειμαστε εμεις που θα τους επιβαλλουμε οτι για να περνας καλα πρεπει να εχεις σχεση, γκομενα ή συζυγο?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

και αν της νοικιασω σπιτι αλλου και μενει αυτη εκει και γω στο δικο μ? μεχρι να βγει το διαζυγιο
Παιζει κι αυτο σαν επιλογη. Αλλά θα σου ζητησει να παρει προσωρινα καποιες συσκευες και επιπλα για να μπορει να εξυπηρετειται. Και αν υπαρχει παιδι, να παρει και τα πραγματα του παιδιου. Δεν ξερω αν συμφερει.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
σονυ και ντε πρεπει να μεινει στο δικο μ δηλ δε καταλαβαινω
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

α οκ...
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
ωραια και πως γλιτωνεις ολα αυτα αν θες να κανεις απλα παιδι με μια?
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.172
Like
50.938
Πόντοι
12.756
ωραια και πως γλιτωνεις ολα αυτα αν θες να κανεις απλα παιδι με μια?
βρισκεις μια που να εχει σπιτι,δεν παντρευεσαι,συζειτε,κανεις παιδι και αν χωρισεις το πολυ πολυ να εχεις μονο μια διατροφη
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
ωραια και πως γλιτωνεις ολα αυτα αν θες να κανεις απλα παιδι με μια?
Μα ουσιαστικα το προβλημα δεν ειναι ο γαμος ή το διαζυγιο. Το παιδι ειναι αυτο που δημιουργει τις περισσοτερες υποχρεωσεις. Αν χωρισεις, η πρωην συζυγος σπανιοτατα δικαιουται προσωπικης διατροφης. Ολα για το παιδι γινονται. Και η διατροφη αλλά και η παραχωρηση της οικίας. Ουσιαστικα τα δικαστηρια αφηνουν το σπιτι στη μανα, προκειμενου να μην χασει το παιδι το γνωστο του περιβαλλον (αφου θα εχει η μανα την επιμελεια). Θελεις να γινεις πιο συγκεκριμενος απο το τι "θελεις να γλυτωσεις" κανοντας απλως παιδι εκτος γαμου? Πολυ λιγοτερα απο οσα θεωρεις γλυτωνεις.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
βρισκεις μια που να εχει σπιτι,δεν παντρευεσαι,συζειτε,κανεις παιδι και αν χωρισεις το πολυ πολυ να εχεις μονο μια διατροφη
θα πρεπει δηλ να εχει σπιτι δικο της και να δεχτει να μη με παντρευτει...ποιες οι πιθανοτητες να βρει καποιος μια τετοια? (και μαλλον ελλεηνιδα)
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.172
Like
50.938
Πόντοι
12.756
θα πρεπει δηλ να εχει σπιτι δικο της και να δεχτει να μη με παντρευτει...ποιες οι πιθανοτητες να βρει καποιος μια τετοια? (και μαλλον ελλεηνιδα)
αρκετες στην σημερινη εποχη που δε θελουν σωνει και καλα γαμο...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
θα πρεπει δηλ να εχει σπιτι δικο της και να δεχτει να μη με παντρευτει...ποιες οι πιθανοτητες να βρει καποιος μια τετοια? (και μαλλον ελλεηνιδα)
Και επισης κατα προτιμηση να εχει και οικονομικη ανεση ωστε να μην σου ζηταει διατροφες για το παιδι

Νομιζω εχω ξαναγραψει οτι εμενα μου ετυχε ακριβως αυτο και θα βασανιζομαι εως το τελος της ζωης μου να σκεφτομαι αν εκανα καλα που ειπα οχι
 
  • Like
Αντιδράσεις: Stef68

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.611
Κριτικές
31
Like
13.186
Πόντοι
5.097
βρισκεις μια που να εχει σπιτι-εξοχικο-αυτοκινητο-μισθο,δεν παντρευεσαι,συζειτε,κανεις παιδι και αν χωρισεις το πολυ πολυ να εχεις μονο μια διατροφη
εσυ πρεπει να διδασκεις σε πανεπιστημια ειναι μεγαλο πτυχιο αυτα που διδασκεις και δεν στα λενε οποιοι οποιοι μονο ελαχιστοι που εχουν συγκρουστει με τη ζωη. :confused: :confused: :confused:
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.172
Like
50.938
Πόντοι
12.756
Και επισης κατα προτιμηση να εχει και οικονομικη ανεση ωστε να μην σου ζηταει διατροφες για το παιδι

Νομιζω εχω ξαναγραψει οτι εμενα μου ετυχε ακριβως αυτο και θα βασανιζομαι εως το τελος της ζωης μου να σκεφτομαι αν εκανα καλα που ειπα οχι
Αλεξουκο θα μου συνταξεις ενα ιδιωτικο συμφωνητικο μην με πιασει κοροιδο η γυναικα και μου φαει το σαξο αν χωρισουμε; :confused:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Και επισης κατα προτιμηση να εχει και οικονομικη ανεση ωστε να μην σου ζηταει διατροφες για το παιδι
καλα κρασα
Νομιζω εχω ξαναγραψει οτι εμενα μου ετυχε ακριβως αυτο και θα βασανιζομαι εως το τελος της ζωης μου να σκεφτομαι αν εκανα καλα που ειπα οχι
που ειπες οχι για τι πραγμα?
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.172
Like
50.938
Πόντοι
12.756
εσυ πρεπει να διδασκεις σε πανεπηστημια ειναι μεγαλο πτυχιο αυτα που διδασκεις και δεν στα λενε οποιοι οποιοι μονο ελαχιστοι που εχουν συγκρουστει με τη ζωη. :confused: :confused: :confused:
μπαρουλη δεν σε πιανουν εσενα αυτα τα μαθηματα γιατι μια βρηκες,σε κανει οτι θελει και θα στα φαει και ολα εισαι ανεπιδεκτος μαθησεως παροτι Ζοφριωτης:(
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.611
Κριτικές
31
Like
13.186
Πόντοι
5.097
θα πρεπει δηλ να εχει σπιτι δικο της και να δεχτει να μη με παντρευτει...ποιες οι πιθανοτητες να βρει καποιος μια τετοια? (και μαλλον ελλεηνιδα)
θα στην βρει ο αθηναιος εχει τον κυκλο του. :confused::confused::confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom