Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 867 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,9%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,3%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 321 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 574 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 90 3,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.954

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
παλιο κολπο αυτο και ξεπερασμενο..

οι αντρες λοιπον τελικα ΞΕΡΟΥΝ να μιλησουν για αλλους αντρες και να τους κρινουν χωρις ιδιαιτερο δισταγμο. πολλα τα παραδειγματα και θρεντ επ αυτου. ''τα ρεζιλια που χαλανε την πιατσα'' κλπ..

βγαλτε το δαχτυλο λοιπον μπροστα απο το προσωπο σας, διοτι οσο χοντρο κι αν ειναι ΦΑΙΝΟΣΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠ ΑΥΤΟ !  :tooth:

για το καλο σας τα λεμε αυτα βρε κουτά. τοσα ρωσίδια υπαρχουν διπλα σας..  :)

φιλε μου ειλικρινά εχω πει πολλες φορες τι πιστευω και νομιζω εσυ ξέρεις οποτε δεν καταλαβαινω γιατι μου το λες αυτο.
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
δλδ ολες οι γυναικες ειναι ηλιθιες κ αποτυχημενες? :huh:

όχι απλά δεν μας ενδιαφέρει καθολου να είναι έξυπνες και πετυχημένες.
Ειπαμε τέτοια στερεότυπα στο cosmopolitan μόνο.
 

lilly

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
926
Like
0
Πόντοι
6
Τα διεγραμμένα είναι μύθοι. Το όμορφη παντελώς υποκειμενικό οπότε καταλαβαίνεις, που περίπου βρισκόμαστε.  :grin:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Στερεότυπο μετέφερα λογικό είναι να υπάρχουν μύθοι... αλλά και οι ελεηνίδες στερεότυπο δεν είναι?
Μήπως, λέω εγώ τώρα είναι κι αυτό ένας μικρός μύθος?

Το ωραίο είναι ότι τους μύθους τους δημιουργούσε η αδυναμία κατανόησης... Μήπως όλο το ζητηματάκι το ξεκίνησε κάποιος γιατί δεν μπορούσε να εξηγήσει την συμπεριφορά των Ελληνίδων και το πήρατε καραμέλα οι υπόλοιποι;... Υποθέσεις κάνω πάντα!  ;)
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Ναι το έκανα...  ;)
Εκτός αν με ρώτησες κάτι άλλο και δεν το πρόσεξα, να ζητήσω και συγγνώμη.
δηλαδη τα ψυχολογικα αιτια, σε κανουν να πιστευεις οτι για την ανοργασμικοτητα καποιων τεμαχιων φταινε οι ελλέηνες..  :headbang:

οκ, ενδιαφερον..

μια καλη αντιμετωπιση για την τοιούτη συμπτωματολογια λοιπον, ειναι να αρχισουν τα τεμαχια να κανουν παρεα με τα ρωσιδια ΜΠΑΣ και μαθουν (τα τεμαχια) τιποτε σωστο.
ΔΕΝ θα ειναι ευκολο, θα πρεπει να ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥΣ ΠΕΤΡΑ (τα τεμαχια), τουλαχιστον ομως αν το κανουν σωστα, θ αρχισουν να κατεβαζουν τιποτα κουβαδες..

ξαναλεω οτι αυτα τα λεω απο ενδιαφερον και συμπονοια για τα τεμαχια. τοσα ρωσιδια υπαρχουν γυρω τους..
 

Επισκέπτης
δε γνωριζω ουτε την ηλικια σου ουτε φυσικα τι εχεις κανει στην ζωη σου...κ δεν ειναι δουλεια μου!!απλα απο τον τροπο σου διακρινω μια ''κουραση''αλλα ταυτοχρονα την ωριμοτητα του χρονου αποδειξης χαρακτηρα του αλλου... ;)

Ακριβώς μέσα είσαι  ;)
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
όχι απλά δεν μας ενδιαφέρει καθολου να είναι έξυπνες και πετυχημένες.
Ειπαμε τέτοια στερεότυπα στο cosmopolitan μόνο.
κατσε για να καταλαβω!δε σε νοιαζει η γυναικα που εχεις διπλα σου να ειναι εξυπνη;να ανοιγει το στομα της κ να πεταει βατραχια;να μη ξερει να κανει τπτ στην ζωη της;γιατι ενας νοημων ανδρας να θελει διπλα του μια γλαστρα?? και το κοσμοπολιταν που κολλαει??δε με θεωρω τοσο ηλιθια ωστε να επιρρεαζομαι απο ενα φοουμ/περιοδικο κ να ενστερνιζομαι αποψεις μονοκ μονο επειδη της εγραψε μια δημοσιογραφος/ειπε ενας διασημος κ.ο.κ
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Στερεότυπο μετέφερα λογικό είναι να υπάρχουν μύθοι... αλλά και οι ελεηνίδες στερεότυπο δεν είναι?

75% χωρίς σχέση στις ηλικίες 25-34 δεν είναι στερεότυπο είναι γενοκτονία.
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
και το κοσμοπολιταν που κολλαει??δε με θεωρω τοσο ηλιθια ωστε να επιρρεαζομαι απο ενα φοουμ/περιοδικο κ να ενστερνιζομαι αποψεις μονοκ μονο επειδη της εγραψε μια δημοσιογραφος/ειπε ενας διασημος κ.ο.κ

Κανένας συναγωνιστής δεν πίεσε στην δημιουργία της γυναίκας καριερίστα, αυτό το έκαναν οι καταπιεσμένες μανάδες, οι "φεμινίστριες"- μανάδες κι άλλοι φορείς κοινωνικοποίησης. Εσείς απλά το λούζεστε (συγγνώμη κιόλας).

Σου απάντησε η Λίλλυ  :grin:
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Σου απάντησε- περίπου- (άθελα της) η Λίλυ, Έρι δες ένα κλικ πιο πάνω.

Αγαπητε ..
εγω αυτα με τις καριεριστες τα ακουω και γελαω. Εχω γνωρισει αντρες που ξέρουν πως να χειριστουν μια γυναικα και δεν κολλησαν σε καριερες λεφτα και χαζα. Εχω δει και αλλους γεματους ανασφαλειες να κλαινε μπροστα μου γιατι δεν μπορουν να γαμησουν, γιατι δεν μπορουν να προσσεγγίσουν γκομενες η αλλους που με την κοπελα - γυναικα τους κανουν τα απλα γιατι την αγαπανε και ντρεπονται να κανουν αυτα που θελουν... μην αρχισω τον καταλογο..
Και απο οσο γνωριζω και οι αντρες και οι γυναικες απο τους ιδιους γονεις με τα ιδια κολληματα μεγαλωσαν.

Απο εκει και περα αντρες που ενδιαφερονται να γαμησουν ευκολα, να βρισουν αλλους, να το παιξουν καπως και να τα ισοπεδωσουν ολα οπως και αντιστοιχες γυναικες ...δεν ειναι στο περιβαλλον μου απο επιλογη μου. Για εμενα απλα ειναι γτπ..
 

ViDiViCi

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
2.178
Like
2
Πόντοι
16
Μόλις άκουσα καριερίστα θυμήθηκα την Μανωλίδου. :2funny:
 

lilly

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
926
Like
0
Πόντοι
6
Οι ανατολικές γενικά δεν κοιτάνε τόσο τη καριέρα όσο οι δυτικές είναι περισσότερο προσανατολισμένες στην οικογένεια βλέπουν τον άντρα ως συμπλήρωμά τους και οχι ανταγωνιστικά και γενικά προσπαθούν να κάνουν ευτυχισμένο το σύντροφό τους και βγάζουν μια θετική ενέργεια...Γενικά είναι απλές και ανοιχτές κοπέλες και σε κάνουν να νοιώθεις άνετα και να ανοίγεσαι και εσυ πιο εύκολα.. Εκτιμούν κάποια πράγματα που τους δίνεις και δεν είναι τόσο καλομαθημένες να τα περιμένουν όλα έτοιμα.. Και το σεξ το αντιμετοωπίζουν ως κάτι εντελώς φυσιολογικό χωρίς τα κόμπλεξ που συναντάμε εδώ.. Οι μικρές σε ηλικία βέβαια που μεγάλωσαν σε άλλη κοινωνία έχουν αρχίσει να χάνουν αυτά τα καλά στοιχεία..

Αν σου πω την άποψη μου για τις μικρές (γιατί είχα την τύχη να συναναστραφώ με μερικές) θα χάσεις πάσα ιδέα και για τις μεγάλες... Αλλά δεν είναι το θέμα μου.

Τα bold τα έχω συναντήσει σε Ελληνίδες, ίσως να εμπνέω τις εξαιρέσεις για παρέα! Ποιος ξέρει?  :) Σ' ευχαριστώ για την απάντηση σου, με κάλυψες!

δηλαδη τα ψυχολογικα αιτια, σε κανουν να πιστευεις οτι για την ανοργασμικοτητα καποιων τεμαχιων φταινε οι ελλέηνες..  :headbang:

οκ, ενδιαφερον..

μια καλη αντιμετωπιση για την τοιούτη συμπτωματολογια λοιπον, ειναι να αρχισουν τα τεμαχια να κανουν παρεα με τα ρωσιδια ΜΠΑΣ και μαθουν (τα τεμαχια) τιποτε σωστο.
ΔΕΝ θα ειναι ευκολο, θα πρεπει να ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥΣ ΠΕΤΡΑ (τα τεμαχια), τουλαχιστον ομως αν το κανουν σωστα, θ αρχισουν να κατεβαζουν τιποτα κουβαδες..

ξαναλεω οτι αυτα τα λεω απο ενδιαφερον και συμπονοια για τα τεμαχια. τοσα ρωσιδια υπαρχουν γυρω τους..
:cheesy: Θα το έχω στα υπόψιν αν ποτέ συναντήσω κάποιο πρόβλημα!
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Έρι την καριέρα την εισήγαγα στην κουβέντα ως αίτιο της έλλειψης διάθεσης για σεξ και συνεπακόλουθα ώς λανθασμένη επιλογή προτύπων συμπεριφοράς.
Τα άλλα που γράφεις δεν βλέπω που κολλάνε. Με όλον τον σεβασμό παντα.
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
όχι απλά δεν μας ενδιαφέρει καθολου να είναι έξυπνες και πετυχημένες.
Ειπαμε τέτοια στερεότυπα στο cosmopolitan μόνο.

τομιτο κακως. Να σε νοιαζει να ειναι η γυναικα που γουσταρεις ενας ανθρωπος με δυνατοτητες. Αν δεν σε νοιαζει και την βλεπεις απλα ως μουνι τοτε φιλε μου είσαι σε αλλη οχθη και δεν εχουμε βαση προς συζητηση..
 

Επισκέπτης
ια καλη αντιμετωπιση για την τοιούτη συμπτωματολογια λοιπον, ειναι να αρχισουν τα τεμαχια να κανουν παρεα με τα ρωσιδια ΜΠΑΣ και μαθουν (τα τεμαχια) τιποτε σωστο.
ΔΕΝ θα ειναι ευκολο, θα πρεπει να ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥΣ ΠΕΤΡΑ (τα τεμαχια), τουλαχιστον ομως αν το κανουν σωστα, θ αρχισουν να κατεβαζουν τιποτα κουβαδες..

ξαναλεω οτι αυτα τα λεω απο ενδιαφερον και συμπονοια για τα τεμαχια. τοσα ρωσιδια υπαρχουν γυρω τους..


Πως να κάνουν παρέα με τα Ρωσίδια όταν η πλειοψηφία των ελληνίδων τις θεωρεί τάνες..και τις ζηλεύουν θανάσιμα ρε Παπατζώρζ;  :tooth:
 

ViDiViCi

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
2.178
Like
2
Πόντοι
16
τομιτο κακως. Να σε νοιαζει να ειναι η γυναικα που γουσταρεις ενας ανθρωπος με δυνατοτητες. Αν δεν σε νοιαζει και την βλεπεις απλα ως μουνι τοτε φιλε μου είσαι σε αλλη οχθη και δεν εχουμε βαση προς συζητηση..
Άλλα αντί άλλων.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom