Νέα

Τί γίνεται με Κίεβο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα scientist
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

DR_LOVE

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.519
Like
1.890
Πόντοι
216
μην το λες γιατι σημερα κιεβο συνελαβαν 2 ανεργους που βιασαν και ληστεψαν μια γνωστη γκομενα μπλοκερ που αντι για εκδρομη που ηθελε να την βοηθησουν την πηγαν σε ενα δασος.
ναι οι τουρκοι πριν ενα μηνα συνεληφθηκαν για φονο αλλου τουρκου στην οδυσσο που εκαναν και μαυρες μαγειες.μεχρι και μαροκινο συνελαβαν για εγληματα οδυσσο ενω αζερους καθε μερα για απαγωγες και τετεια.οι αζεροι δεν ειναι ξενοι?αν υξερες ρωσικα θα σου εδινα ενα σαιτ που αποκαλει ξενους τους αζερους που συνελαβαν.γραφουν γρουπ απο ξενους ,ετσι τους ονομαζουν.
θυμαστε πριν 2 χρονια με την γκομενα 18 που ηθελε τον κοδικο μου στην εισοδο ενω δεν μου εκατσε.
αυτη που με πηρε  βολτα βραδι και επεζε με το φαναρακι και εμφανιστηκαν 2 μικροι ο ενας ουκρανος,ενας ουζπεκος.της ειπα εχω πιστολια θα σας φαω και ετρεξε σε αυτους.
μετα την επομενη φορα που πηγα οδυσσο μου ειπανε αυτη με τους φιλους της κτυπησαν ενα αζερο τουριστα
και του πηραν 700 δολαρια απο το σπιτι.οτι δεν σου σθνεβηκε εσενα δεν σημαινει δεν σθμβαινει συνεχεια σε αλλους

Σε μια φτωχή χώρα των 40.000.000 ανθρώπων ψάχνεις στα αστυνομικά δελτία να βρείς τα 4-5 σκηνικά που γινόνται στην χώρα. Και πάλι τίποτα δεν είναι αυτα.ΜΗΔΕΝ. Έχεις επαφη με Αθήνα και το τι γίνεται? Δεν υπάρχει άνθρωπος στο κέντρο που δεν έχει πέσει θύμα ληστείας. Και δεν μιλάμε απλά για Τουρίστες που τους έχουν αποτελείωσει τελείως γύρω απο την Ακρόπολη (δεκάδες κλοπές την μέρα και αστυνομία του Τσίπρα δεν κάνει τίποτα) αλλά για τον περίγυρο μας.

Σχεδόν όλοι οι φιλοι μου και άτομα της οικογενενέιας μου την τελευταια πενταετια έχουν πέσει θύμα ληστείας.Απο κλέψιμο τσαντας και κινητού, σπασιμο αμαξιού μέχρι άνοιγμα σπιτιού. Προσπαθω απλά να σκεφτώ έναν που δεν εχει πεσει εστω σε μικροκλοπή επι της ευκαιρίας και ειλικρινα δεν ξερω. Ψαξτε και εσεις γύρω σας κάντε το σταστιστικο και θα συγκλονιστείτε..Και μενα μου κλέψαν κινητο προηγούμενη εβδομαδα στο κεντρο το είχα ο μαλάκας πάνω στο τραπεζακι σε μαγαζι.
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
τα σκηνικα που γραφω δυστυχως ειναι μονο αυτα που γινονται στο κεντρο σε περιοχες που κινουμε με
τα ποδια μερα και βραδι.πριν δεν διαβαζα γιατι ημουν σιγουρος υσυχα ειναι οπως παντα.
πριν γινει η 2 μαιου οδυσσο ημουν εκει και εβλεπα περιεργους τυπους κατι ασυνηθηστο για οδυσσο.
μια παραξενη ηρεμια και πολλους περιεργους ενω παντα αδειο ειναι το κεντρο.
μερα δεν βλεπεις αντρα ολοι δουλευουν και απλα περαστικος ο κοσμος απο ντιριπασοσκαγια.
θεσαλονικη παλι 2 φιλες πλατεια αριστοτελους βραδι τους αρπαξαν τις τζαντες.
γσμησε τα αθηνα μονο τρανζιτ θα ερθω καμια φορα.
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
μου αρεσε αυτο για να καταλαβουν οτι οι φιλοι μας οι ρωσοι που ειναι οι καλυτεροι
ετεροι με τουρκους και γερμανους βλεπουν τα συμφερωντα τους.το ειπε και ο προθυπουργος της εισβολης.
οτι οι τουρκοι δεν ειχαν ουτε καυσιμα για πολεμο στην κυπρο και τους τα προμηθευσε με βοηθεια
η μητερα ρωσια.
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
γενικα στην κυπρο οι πιο φιλορωσοι και οπαδοι των ρωσιδων ειναι αυτοι που
δεν ειδαν ποτε ρωσιδα μπροστα τους και δεν εχουν ιδεα απο αυτην την χωρα.
αν δειτε τωρα ππου ειναι η παρεα μου ρωσια μουντιαλ τι γραφει καθε αγαμητος σαρανταρης και
καθε κοπλεξικη κυπρια.οι φιλοι βαζουν φωτο με κοπελες παραδοσιακα ντυμενες απο το μουντιαλ
και να δειτε τι μαλακιες σχολια γραφουν ολοι σαν η ρωσια ειναι μια χωρα που πας και σε τρεχουν οι γκομενες.κατι κομπλεξικα μυνηματα απο γυναικεσ και χωριατιο απο αντρες.
 

DR_LOVE

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.519
Like
1.890
Πόντοι
216
μου αρεσε αυτο για να καταλαβουν οτι οι φιλοι μας οι ρωσοι που ειναι οι καλυτεροι
ετεροι με τουρκους και γερμανους βλεπουν τα συμφερωντα τους.το ειπε και ο προθυπουργος της εισβολης.
οτι οι τουρκοι δεν ειχαν ουτε καυσιμα για πολεμο στην κυπρο και τους τα προμηθευσε με βοηθεια
η μητερα ρωσια.

Ο Πούτιν και η Ρωσσία δεν έχει φίλους. Φίλος ειναι αυτός που έχει τις καλύτερες οικονομικές συναλλαγές μαζί τους.Στην σήμερινον μέρα οι θρησκευτικοί και ιστορικοί δεσμοί δεν υφίστανται για ηγέτες στυλ Πούτιν.
Οι Ρώσσοι δεν είναι εταίροι με τους Τουύρκους απλά τους χρησιμοποιουν για να κάνουν αφενός τα παιχνίδια τους στο ΝΑΤΟ και ταυτόχρονα "ειναι πολλά τα λέφτά ΑΡΗ". Θα έρθει μέρα όμως που θα γίνουν οι σχέσεις τους πάλι κώλος. Ζήτημα χρόνου είναι και εδω είμαστε. 
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
Ο Πούτιν και η Ρωσσία δεν έχει φίλους. Φίλος ειναι αυτός που έχει τις καλύτερες οικονομικές συναλλαγές μαζί τους.Στην σήμερινον μέρα οι θρησκευτικοί και ιστορικοί δεσμοί δεν υφίστανται για ηγέτες στυλ Πούτιν.
Οι Ρώσσοι δεν είναι εταίροι με τους Τουύρκους απλά τους χρησιμοποιουν για να κάνουν αφενός τα παιχνίδια τους στο ΝΑΤΟ και ταυτόχρονα "ειναι πολλά τα λέφτά ΑΡΗ". Θα έρθει μέρα όμως που θα γίνουν οι σχέσεις τους πάλι κώλος. Ζήτημα χρόνου είναι και εδω είμαστε. 
σημερα ανακυνωσαν συναντηση αυτεσ τις μερες ερτογαν με τον πουστιν.
 
  • Like
Αντιδράσεις: koble

DR_LOVE

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.519
Like
1.890
Πόντοι
216
Ο Σουλτάνος νομίζει πως μπορει να το παιξει σε διπλό-τριπλό ταμπλό (Ρωσσία-Ευρώπη-Αμερική). Η τσαπού στο λωκο (πουτσα στον κώλο) είναι ζήτημα χρόνου όμως. Όταν έρθει η στιγμή να ζητήσει την βοήθεια και δεν θα τον έχει ανάγκη πλέον ο Πούτιν δεν θα τον βρισκει καν στο τηλέφωνο.Η αντεπίθεση των Αμερικανών με την δημιουργία Κουρδικού Κράτους και η πλήρης κατάρρευση της Τούρκικης λύρας (ήδη ξεκίνησε σε μεγάλο βαθμό) θα τους γυρίσει 100 χρόνια πίσω. Η άυξηση του πληθυσμόυ θα επιτείνει το πρόβλημα της φτώχιας και τον κοινωνικών αναταράξεων. Θέμα χρόνου ειναι να τον πίει η Τουρκία κάνε υπομονη!!

Η λίρα (γιατι δεν τα διαφημιζει πολύ ο τύπος αυτα) ήταν στο 1.5 του δολαρρίου το 2014 (4 χρονια πριν) και σημερα είναι κοντα στο 5!!!!!!!!!! Απίστευτη υποτίμηση και πληθωρίσμός..Ποσο θα αντεξεί? Τα οικονομικά δεν ειναι επικοινωνίκα κόλπα οι αριθμοί ειναι αμείλικτοι!!! Και η Ελλάδα με επικοινωνιακά κόλπα κραταγε το πρόβλημα αλλά κάποια στιγμη θα σκασει είναι αναπόφευκτο.
 

Συνημμένα

  • Screenshot 2018-07-15 at 16.12.01.png
    Screenshot 2018-07-15 at 16.12.01.png
    38,3 KB · Εμφανίσεις: 31

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Ο Σουλτάνος νομίζει πως μπορει να το παιξει σε διπλό-τριπλό ταμπλό (Ρωσσία-Ευρώπη-Αμερική). Η τσαπού στο λωκο (πουτσα στον κώλο) είναι ζήτημα χρόνου όμως. Όταν έρθει η στιγμή να ζητήσει την βοήθεια και δεν θα τον έχει ανάγκη πλέον ο Πούτιν δεν θα τον βρισκει καν στο τηλέφωνο.Η αντεπίθεση των Αμερικανών με την δημιουργία Κουρδικού Κράτους και η πλήρης κατάρρευση της Τούρκικης λύρας (ήδη ξεκίνησε σε μεγάλο βαθμό) θα τους γυρίσει 100 χρόνια πίσω. Η άυξηση του πληθυσμόυ θα επιτείνει το πρόβλημα της φτώχιας και τον κοινωνικών αναταράξεων. Θέμα χρόνου ειναι να τον πίει η Τουρκία κάνε υπομονη!!

Η λίρα (γιατι δεν τα διαφημιζει πολύ ο τύπος αυτα) ήταν στο 1.5 του δολαρρίου το 2014 (4 χρονια πριν) και σημερα είναι κοντα στο 5!!!!!!!!!! Απίστευτη υποτίμηση και πληθωρίσμός..Ποσο θα αντεξεί? Τα οικονομικά δεν ειναι επικοινωνίκα κόλπα οι αριθμοί ειναι αμείλικτοι!!! Και η Ελλάδα με επικοινωνιακά κόλπα κραταγε το πρόβλημα αλλά κάποια στιγμη θα σκασει είναι αναπόφευκτο.
Μείνε καλύτερα στα γκομενικά διότι στα γεωπολιτικά και κυρίως στα οικονομικά δεν το έχεις καθόλου!!
Η τουρκία έχει ΗΓΕΤΗ!!!! Έχει τιμονιέρη! Τη τουρκία ΠΑΝΤΑ θα τη χρειάζονται όλοι και με κουρδικό κράτος!
Η Τουρκία του χρόνου θα πλημμυρίσει με Τουρίστες απο όλη τη δύση και η Ελλάδα θα τρίβει τα μάτια της άδεια και σαν ικέτης θα ρίχνει τιμές να πάρει αυτά που θα περισσεύουν!
Οι τούρκοι στα παράλια με την υποτίμηση του νομίσματός τους ακόμα και φέτος κάνουν χρυσές δουλειές και το χειμώνα θα έχουν χοντρά πακέτα για να γαμήσουν Ουκρανία την ώρα που εμείς θα πληρώνουμε ΕΦΚΑ, ΕΜΦΙΑ και λοιπούς τσιπροφόρους! Επίσης οι εξαγωγές τους πάνε περίφημα!
Πραγματικά στη Τουρκία όσοι δεν ψηφίζουν Ερντογάν  τους αξίζουν ...λευκά κελιά... Έχει κάνει τη χώρα του τόσο ισχυρή που δεν θα έπρεπε να έχει αντιπολίτευση εκτός απο τους κούρδους ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ ΣΕ ΕΜΑΣ!

 

DR_LOVE

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.519
Like
1.890
Πόντοι
216
Τα γεωπολιτικά είναι όντως υποκειμενικά. Για αυτο και οι μεγάλοι αναλυτές έχουν τόσο διαφορετικες απόψεις δεκτό.
Αλλα στα οικονομικά είναι κοινα αποδεκτό απο ολους η κατάρρευση της οικονομίας της Τούρκιας σε σύντομο χρονικό διάστημα. Με πληθωρισμό 15% και κατάρρευση του νομισματος έναντι του δολαρίου (υποτίμηση) ζεις μια προσωρινή άνοδο (λιγα χρόνια) που όφειλεται στην αυτή καθεαυτή υποτίμηση αλλα πληγώνεις ολο και πιο βαθιά την Οικονόμια σου κάτι που βγαίνει μετά πολύ σκληρά μπροστά σου. Αυτά είναι αλφαβήτα στην οικονομική επιστήμη. Ολες οι απόψεις δέκτες αλλα εγω τον Ερντογαν τον φτύνω και πιστέυω πως καταστρέφει την Τουρκία τον πουτιν τον θαυμαζω και τον εχω υπόδειγμα ηγέτη.
Θα δούμε σε 2-3 χρόνια τα αποτελέσματα εδω θα ειμαστε εξάλλου μιας και οι Έλληνιδες δεν αλλάζουν :))
Ο τουρισμός δεν έχει να κάνει με την οικονομία έχει να κάνει με την ΠΑΡΑΛΟΓΙΑ του Έλληνα που ζητάει 200 ευρώ την μέρα στα studio στα ελληνικά νησιά. Αν διαβάσει κάποιος τις μέσες τιμές κόστους τον Αύγουστο στα νησιά καλα κάνουν και πάνε ολοι τουρκια. Τιμές εξωπραγματικες ακομα και σε μικρά νησιά.
 

koble

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2010
Μηνύματα
944
Like
913
Πόντοι
86
Χαιρετιζω τον μυστη αναλυτη Γκλογκ Περφεκτιον!
Να ακουτε αυτα που λεει, γιατι βαζει το μαχαιρι στο κοκκαλο! Συμφωνω 1000τα100! Στα τουριστικα διαβαζει βουλομενο γραμμα!
το χειμώνα θα έχουν χοντρά πακέτα για να γαμήσουν Ουκρανία την ώρα που εμείς θα πληρώνουμε ΕΦΚΑ, ΕΜΦΙΑ και λοιπούς τσιπροφόρους! Επίσης οι εξαγωγές τους πάνε περίφημα!
Μυστη μου δεν λεγετε ΕΜΦΙΑ, ο ευαγγελος το γουρουνι κατα νοτη, το ειχε πει οτι ειναι ...ασφαλιστρο κινδυνου!
Οπως ειχε πει και ο Δασκαλος, οι τουρκοι εχουν εμπορικο δικτυο, στην ουκρανια, ...η ελλαδα τι παραγει, μαρξισμο?

Με ενα σπαρο αποψε, 2 κμανιστες!Ενας απο ροδο και ενας απο πραγα!
Τι ειπε ο ΒΠ, για τον αρχηγο? Ξερεις που ειναι? Μυκονο τον περιμεναμε, Σαντορινι λεει ειναι!  

υγ. Προσοχη προσοχη, οι αλητες κλεινουν και το zcode blog, κλεινουν και τον ταφο τους. Οποιος θελει ας διαβαζει να μυσταγωγηθει για λιγο ακομα και να προετοιμαστει!
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Χαιρετιζω τον μυστη αναλυτη Γκλογκ Περφεκτιον!
Να ακουτε αυτα που λεει, γιατι βαζει το μαχαιρι στο κοκκαλο! Συμφωνω 1000τα100! Στα τουριστικα διαβαζει βουλομενο γραμμα!Μυστη μου δεν λεγετε ΕΜΦΙΑ, ο ευαγγελος το γουρουνι κατα νοτη, το ειχε πει οτι ειναι ...ασφαλιστρο κινδυνου!
Οπως ειχε πει και ο Δασκαλος, οι τουρκοι εχουν εμπορικο δικτυο, στην ουκρανια, ...η ελλαδα τι παραγει, μαρξισμο?

Με ενα σπαρο αποψε, 2 κμανιστες!Ενας απο ροδο και ενας απο πραγα!
Τι ειπε ο ΒΠ, για τον αρχηγο? Ξερεις που ειναι? Μυκονο τον περιμεναμε, Σαντορινι λεει ειναι! 
Γυρισα πίσω σπίτι μετά απο ένα ακόμα νερόβραστο , άχρωμο και ανάλατο βράδι Ιουλίου...Είμουν στη καρδιά του Τουρισμού με δωρεάν access σε όλα τα μαγαζιά και σχεδόν δωρεάν ποτά και φίλους τους πάντες στα μαγαζιά (όχι γνωστούς,ΦΙΛΟΥΣ)..Απλά δεν υπάρχει αυτό το καλοκαίρι !Δεν υπάρχει διασύνδεση του τουρισμού με τον Ντόπιο πλυθησμό ! Άλλο αυτοί άλλο εμείς...
Δεν θέλουν ενόχληση και δεν θέλουμε να γίνουμε επαίτες...Αυτή είναι η σχέση Ελλήνων-Τουριστών...

Ο αρχηγός μέγας Κμαν και το χαρέμι του  είναι ευπρόσδεκτος στο νησι και θα περάσουμε καλά!Δυστηχώς δεν μπορώ να βοηθήσω με ξενοδοχεία τον Αύγουστο διότι δεν ανήκουν στους ιδιοκτήτες αλλά  τα έχουν εξ ολοκλήρου και κάνουν κουμάντο η TUI και η Tomas Cook!

Όσο για τον ΕΝΦΙΑ όπως και να τον πεις είναι μια σχετική ένοια ...Μια κοινωνική σύμβαση...Μια ιδέα...Οι Συριζαίοι και τα αφεντικά τους ,για  όσα μπορούν να μας ληστέψουν έχουν και ένα τίτλο μπροστά που είναι τόσο αυθέρετος όσο και η γλώσσα ...Η μάλλον η γλώσσα έχει και κάποια λογική αν προέρχεται απο μίμηση ήχων της φύσης!Η Ελληνική φορολογία δεν έχει καμιά λογική ...
"Αυτιά" κατα τον δάσκαλο....

 

koble

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2010
Μηνύματα
944
Like
913
Πόντοι
86
Ειπα να το αναφερω, αλλα το αφησα. Ξαναειπες για την αποσυνδεση με το ανατολικο μπλοκ. Για να τα λες εσυ μεσα στην καρδια του τουρισμου, φαντασου την καταντια μας.
Εκτος και εαν μυστη μου ειναι μεγαλες οι διαφορες ηλικιας.
Αλλα και εγω βλεπω εχει μαλακιστει λιγο ο κοσμος με το λαιφ σταιλ, μικροι μεγαλοι.
Τελοςπαντων...μας βλεπω προσφυγες εσενα, εμενα και τον Χαρρι, στα λημερια του Κμαν!
Μηπως ειναι καλητερα να τσονταρουμε τον αρχηγο και να γινεται κανα ροτεισον, να τσιμπαμε κανα ρωσσικο μπουτι και να μας ερθει πιο οικονομικα!?
Η εστω να γινει το χειμωνα προκυνηματικη εκδρομη στο Δασκαλο. Πιασαμε πατο!
Η να παμε στο τελευταιο καταφυγιο μας, στον Πορνομεταναστη!

υγ.Του κλεισαν το καναλι??? Εψαχνα να ακουσω το Μποτα απο Σαλαχι και δεν το βρηκα! Ξερει κανεις τιποτα?
Μας κοβουν τα καναλια και τους διαυλους επικοινωνιας! Ξεπουλανε και δεν θελουν να ακουγεται τιποτα! 
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.251
Κριτικές
19
Like
7.222
Πόντοι
3.346

δεν γίνεται που δεν γίνεται τίποτα  :knockinb: με τις τουρίστριες για να γλύψουμε κανένα κοκαλάκι  :P

αυτοί βάλθηκαν να μας ρίξουν ομαδικά στην μαλακία  :jerking:  :jerking: :jerking:

τι θέλουν σ'αυτό το κωλό-κράτος να μην γαμάει κανείς;  :tickedoff:


την χαρμάνα μας που θα την βγάλουμε εμείς οι πουτανιάριδες στο χειρογλύκανο;
 

DR_LOVE

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.519
Like
1.890
Πόντοι
216
Τουρίστριες κάθε χρόνο δυσκολέυουν όλο και πιο πολύ. Οι χρυσές εποχές πέρασαν. Σε μια 10ετια δεν θα πηδιούνται σχεδόν με κανεναν Έλληνα σε διακοπές. Έχουν ταξιδέψει όλες έχουν πλέον εμπειρίες κλπ. Απλά για μπανάκια έρχονται εδω και να δουν τα όμορφα Ελληνικά νησία. Κάτι τρωμε ακόμα αλλά τουλάχιστον εγω διαπιστωνω μεγάλη διαφορά ακόμα και με μια διετια πριν. Όλο instagram και selfies βλέπω και όχι πολλές ελευθερες..Η φέρνουν καβλιά μαζί ή παίζουν μεταξύ τους. Δεν καίγονται να γνωρίσουν greek καμακι.
Τσιμπάς κάτι αλλά με 10πλασσια προσπάθεια σε σχέση με το παρελθόν. Για αυτό και δεν ασχολούμαι με κυνηγι ξένων τουριστριών σε Ελληνικά νησία πλέον. Αν κάτσει απο tinder καμια τουρίστρια Αθηνα ΟΚ.

Αυτό το καλοκαίρι έχω <<ίωση>> και ασχολούμαι με Ελλεηνιδες αλλά είναι η άμεση επίπτωση που δεν γνωρίζω ξένες Αθηνα (μια Λιθουανη μόνο έχω και κακές εμπειριες με Ρωσσίδες) και ταυτοχρονα το πρωτο καλοκαιρι πουδ εν ταξιδευω εξω. Οπότε αναγκαίο κακό!!..Απο Σεπτεμβριο επιστροφή όμως στις σταθερες αξίες με ταξιδάκια!!
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.251
Κριτικές
19
Like
7.222
Πόντοι
3.346
Τουρίστριες κάθε χρόνο δυσκολέυουν όλο και πιο πολύ. Οι χρυσές εποχές πέρασαν. Σε μια 10ετια δεν θα πηδιούνται σχεδόν με κανεναν Έλληνα σε διακοπές. Έχουν ταξιδέψει όλες έχουν πλέον εμπειρίες κλπ. Απλά για μπανάκια έρχονται εδω και να δουν τα όμορφα Ελληνικά νησία. Κάτι τρωμε ακόμα αλλά τουλάχιστον εγω διαπιστωνω μεγάλη διαφορά ακόμα και με μια διετια πριν. Όλο instagram και selfies βλέπω και όχι πολλές ελευθερες..Η φέρνουν καβλιά μαζί ή παίζουν μεταξύ τους. Δεν καίγονται να γνωρίσουν greek καμακι.
Τσιμπάς κάτι αλλά με 10πλασσια προσπάθεια σε σχέση με το παρελθόν. Για αυτό και δεν ασχολούμαι με κυνηγι ξένων τουριστριών σε Ελληνικά νησία πλέον. Αν κάτσει απο tinder καμια τουρίστρια Αθηνα ΟΚ.

Αυτό το καλοκαίρι έχω <<ίωση>> και ασχολούμαι με Ελλεηνιδες αλλά είναι η άμεση επίπτωση που δεν γνωρίζω ξένες Αθηνα (μια Λιθουανη μόνο έχω και κακές εμπειριες με Ρωσσίδες) και ταυτοχρονα το πρωτο καλοκαιρι πουδ εν ταξιδευω εξω. Οπότε αναγκαίο κακό!!..Απο Σεπτεμβριο επιστροφή όμως στις σταθερες αξίες με ταξιδάκια!!

τα ίδια ακριβώς πράγματα διαπιστώνω και εγώ που βρίσκομαι σε τουριστική περιοχή αλλά και ο glock από την Ρόδο. δυσκόλεψαν πολύ τα πράγματα  :S. Έτσι ακριβώς είναι η κατάσταση  όπως την περιγράφεις  :thumbsup:, με τη διαφορά μόνο που εγώ δεν ασχολούμαι με τις Ελλεινίδες  :vomit: χαμένος κόπος, χρόνος και χρήματα για να τα επενδύσω εν τέλη στη μονογαμία. ευχαριστώ πολύ δεσποινίς Πόπη με τον χοντρό σας κώλο δεν θα ψωνίσω το μουνάκι σας  
θα προτιμήσω καλύτερα να πάρω μια βιζίτα χίλιες φορές (οι κρατικοδίαιτοι μαλάκες του Σύριζα πάνε να μας την κόψουν και αυτή στο τέλος) παρά να χαλαστώ με το πυροβολημένο μυαλό σας που είναι και γεμάτο άχυρα μέσα  :happy:

ουφ τα είπα και ηρέμησα τώρα μου έφυγε ένα βάρος  :grin:, ώρα για καμιά βουτιά μιας και ελαφρύτερος από σκοτούρες  :grin: τα υπόλοιπα το βράδυ μην τα γράφουμε όλα μονομιάς ας αφήσουμε και κάτι για μετά  :rockon:
 

DR_LOVE

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.519
Like
1.890
Πόντοι
216
τα ίδια ακριβώς πράγματα διαπιστώνω και εγώ που βρίσκομαι σε τουριστική περιοχή αλλά και ο glock από την Ρόδο. δυσκόλεψαν πολύ τα πράγματα  :S. Έτσι ακριβώς είναι η κατάσταση  όπως την περιγράφεις  :thumbsup:, με τη διαφορά μόνο που εγώ δεν ασχολούμαι με τις Ελλεινίδες  :vomit: χαμένος κόπος, χρόνος και χρήματα για να τα επενδύσω εν τέλη στη μονογαμία. ευχαριστώ πολύ δεσποινίς Πόπη με τον χοντρό σας κώλο δεν θα ψωνίσω το μουνάκι σας 
θα προτιμήσω καλύτερα να πάρω μια βιζίτα χίλιες φορές (οι κρατικοδίαιτοι μαλάκες του Σύριζα πάνε να μας την κόψουν και αυτή στο τέλος) παρά να χαλαστώ με το πυροβολημένο μυαλό σας που είναι και γεμάτο άχυρα μέσα  :happy:

ουφ τα είπα και ηρέμησα τώρα μου έφυγε ένα βάρος  :grin:, ώρα για καμιά βουτιά μιας και ελαφρύτερος από σκοτούρες  :grin: τα υπόλοιπα το βράδυ μην τα γράφουμε όλα μονομιάς ας αφήσουμε και κάτι για μετά  :rockon:

Πολύ καμμένο μυαλό όντως οι ελληνίδες δεν ξέρουν τι θέλουν και το κυριότερο είναι πάρα πολύ κουραστικες. Πρέπει συνεχώς να εξιτάρεις το μυαλό τους, να παίζεις ηλίθια παιχνίδια, να ακούς όλες τις μαλακιες που έχουν στο μυαλό τους και είναι και εντελώς μα εντελώς απρόβλεπτες..Ακόμα και να γαμήσεις δηλαδή σου βγαίνει ξινο στο τέλος. Τελικά έχω κατάφερει 2 σε 2 εβδομάδες, κανονικα εδν έπρεπε να βριζω, αλλά δεν μου έχει μείνει θετικό mood.
Με κούρασαν υπερβολικά οι έξοδοι μαζί τους παρόλο που είχε θετική κατάληξη σε 2-3 ραντεβου. Σε κάνουν να Νιώθεις πλήρως εξουθενωμένος και πολλές φορες με απρόβλεπτα αποτελέσματα. Μπορεί δηλαδη αυτη που φαίνεται πως αδιαφορεί να σου κάτσει (έτσι εγινε σε μενα) και αυτη που δειχνει πως ενδιαφερετε να σε πρήξει και να μην γαμήσεις ποτε (μου έτυχε και αυτο τωρα).
Γενικά ακόμα και να  βρείς πηγή με Ελληνίδες (δύσκολο και συμβάινει σε βάθος χρόνου κάποιες φορές) σε κουράζουν τόσο πολύ που δεν μπορείς να βγάζεις απανωτα ραντεβου με διάφορες.
Ειναι την μονογαμιας η Ελλάδα. Το να το παιξεις εραστης με πολλές σε αυτην την χωρα αν δεν ανήκεις στο 10% τω αντρων απαιτεί πολλές θυσίες, τυχη κλπ τέλος. Δεν αξίζει!! Έξω και πάλι εξω..Αλλα το πείραμα συνεχίζεται μεχρι Σπετέμβρη!!

 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.438
Like
7.965
Πόντοι
2.356
^ Πριν μια βδομαδα πηδηξα μια ελληνιδα(40αρα τωρα) ,ημουνα το απωθημενο της μου ειπε εδω και μια πενταετια  :grin:
απο τοτε που ανεβοκατεβαινα καθε μηνα στην μολδαβια και δεν της εδινα σημασια οταν βρισκομασταν καποιες φορες σε κοινη παρεα.
Κουραστικη οσο δεν παει ,εχει και γκομενο 35αρη ... εξυπακουεται οτι δεν κανω κεφι να το συνεχισω , εχει αυτο το χαζοκυριλε υφος που με ξενερωνει αφανταστα.
Οπως το λες λοιπον , εξω και παλι εξω.

 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.194
Κριτικές
13
Like
4.591
Πόντοι
4.765
και σαν ικέτης θα ρίχνει τιμές να πάρει αυτά που θα περισσεύουν!
Το πασοκισταν εφτασε 32 εκ,τριπλασια σε σχεση με τον πληθυσμο,δεν το εχει καταφερει καμμια χωρα,οι συγκυριες ευνοησαν,οταν άλλαξουν δεν θα ριχνει απλά τιμες θα πληρωνει για να βρει τουριστες
Δεν υπάρχει διασύνδεση του τουρισμού με τον Ντόπιο πλυθησμό ! Άλλο αυτοί άλλο εμείς...
οι πιο κομπλεξικοι νομιζω ειναι όλοι οι πρωην ανατολικοι
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Το πασοκισταν εφτασε 32 εκ,τριπλασια σε σχεση με τον πληθυσμο,δεν το εχει καταφερει καμμια χωρα,οι συγκυριες ευνοησαν,οταν άλλαξουν δεν θα ριχνει απλά τιμες θα πληρωνει για να βρει τουριστες
Εχουμε να δούμε πολλά διότι η κατάσταση στη χώρα χειροτερεύει ραγδαία
οι πιο κομπλεξικοι νομιζω ειναι όλοι οι πρωην ανατολικοι
Σου γράφω με σειρά προτεραιότητας τους πιο μίζερους και κομπλεξικους στη Ρόδο---->

ΕΛΒΕΤΟΙ  :vomit:  :vomit: :vomit: :vomit: :vomit:
ΝΟΡΒΗΓΟΙ  :vomit: :vomit: :vomit: :vomit:
ΣΟΥΗΔΟΙ      :vomit: :vomit: :vomit:
ΟΛΛΑΝΔΟΙ    :vomit: :vomit: (καλά εδώ είναι τεραστιο θέμα αλλά όχι του θρεντ)
ΓΕΡΜΑΝΟΙ-ΑΥΣΤΡΙΑΚΟΙ  :vomit:

Δεν με νοιάζει αν είναι οι καλύτεροι για τα All inclusive  τα πρακτορεία και τις αεροπορικές αλλά για το νησί είναι σαν παρασιτικές ακρίδες!
Οι ανατολικοί που έρχονται με αεροπλάνο διακοπές και όχι με αυτοκίνητο όπως στη βόρεια Ελλάδα είναι κύριοι και ξοδευουν χρήμα!
 
  • Like
Αντιδράσεις: koble

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom