Νέα

Τί γίνεται με Κίεβο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα scientist
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Rapturee

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2012
Μηνύματα
446
Like
254
Πόντοι
21
Ο δέικτης που εκφράζει την πραγματική κατάσταση είναι ο PPP διότι γινεται με βάση μοντέλα που εκφράζουν την αγοραστική δύναμη των πολιτων και κατ ' επέκταση την δυναμική της ίδιας της οικονομίας. Εκεί εδω και καιρό η Πολωνία μας έχει περάσει..Αυτα ειναι γενικά γνωστά μην ψαχνεις αν ισχυει η όχι..

Την wikipedia μην την παιρνεις και παρα πολυ σοβαρα στα οικονομικα θεματα γιατι ο καθε editor μπορει να λεει οτι θελει. Σε τετοια ζητηματα μονο εξειδικευμένα οικονομικα site εμπιστευομαι εγω.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.594
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Την wikipedia μην την παιρνεις και παρα πολυ σοβαρα στα οικονομικα θεματα γιατι ο καθε editor μπορει να λεει οτι θελει. Σε τετοια ζητηματα μονο εξειδικευμένα οικονομικα site εμπιστευομαι εγω.

E η λιστα με τα κρατη με βαση το εισοδημα gdp per capital ppp ειναι ρε τυπε. Απο εκει τα παιρνει σε αυτο το λινκ η βικιπεντια, δεν ειναι  καποια ξεχωριστη πληροφορια. Εν παση περιπτωση, η ουσια παραμενει η ιδια, οτι η αναπτυξη των χωρων αυτνω ( που βεβαιως εχει ορια ), ειναι ποιοτικα διαφορετικη απο αυτη της Ελλαδας και αυθεντικη, οχι " ψευτοαναπτυξη". Οπως ειπα βεβαια εχει ορια, ειναι εξαρτωμενη απο εξω, δεν εχουν πλουτοπαραγωγικες πηγες δικες τους και γενικα θελουν δουλεια ακομη. Αλλα το οτι εχουν κανει ως τωρα, ειναι πραγματικο, οχι πλασματικο.
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.251
Κριτικές
19
Like
7.222
Πόντοι
3.346
Εγω σας εχω μια μεγαλη εκπληξη αλλα θα σας την πω αυριο

Φιλια

την καλημερα μου Σπυρο  :hi:

γραψε μην μας κρατας σε αγωνια, θα εχω το μυαλο μου σ' αυτο και θα κανω κανενα λαθος στη δουλειά 
 

dragcrx

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2006
Μηνύματα
673
Like
2.080
Πόντοι
446
Καλημερα Παπα καλημερα σε ολους

σκεφτομουν αυτες τις μερες πως ειναι δυνατον να εχουμε φτασει στην σελιδα 1000  και να μην εχει εμφανισθει ο κμαν
Και ξαφνικα εχθες εμφανιζεται στο μοναστηρακι το πως και το γιατι  δεν εχει σημασια σημασια εχει οτι ηταν με ενα μωρο 8αρι κατα την αποψη μου που δεν εχει καμια σχεση με αυτα που περιγραφει πολυ καλα ντυμενο φυσιολογικοτατο και κυριλε.Φυσικα και εγω ημουν με Λευκορωσιδα περασαμε παρα πολυ ωραια και κατσαμε καποιες ωρες και τα ειπαμε.
Αυτο που εχω να πω ειναι οτι ουτε ασχημος ειναι ουτε κοντος μια χαρα ειναι ο ανθρωπος και ο χαρακτηρας του ειναι μια χαρα επισης.
Ειναι ενα ακομα αξιο μελος της ομαδας Ελληνας International που γνωρισα και ειμαι χαρουμενος για αυτο
Καλα ταξιδια σε ολους χαρα μου να σας βλεπω με ωραια μωρα καθε εθνικοτητας γιατι οταν σας λενε παπουτσι απο τον τοπο σου και ας ειναι και μπαλωμενο να απαντατε ΠΑΠΟΥΤΣΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ Ας ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ...

 

slaviani

Προμότορας
Εγγρ.
4 Μαΐ 2015
Μηνύματα
1.425
Κριτικές
267
Like
533
Ποσες Ελληνιδες γκομενες εχεις γαμησει τα δυο τελευταια χρονια που δεν ανεβαινεις πανω? και τι ηλικια ειχαν ...
πες μου το νουμερο και θα το δεχτω χωρις αμφισβητηση γιατι δεν λες μουφες, αναμενω.
οχι αρκετες για αλλους δικους μου λογους
και το πιο βασικο οτι δεν κυνηγαω τιποτα
παντως ενα 23 χρονο κι ενα 25 χρονο το βαρεσα
 

slaviani

Προμότορας
Εγγρ.
4 Μαΐ 2015
Μηνύματα
1.425
Κριτικές
267
Like
533
οσο πιο φτωχη ειναι η χωρα τοσο πιο δυναμικους δεικτες αναπτυξης εχει
τρανο παραδειγμα η ελλαδα της δεκαετιας του 50 που ηταν η δευτερη χωρα παγκοσμιος σε αναπτυξη πισω απο την ιαπωνια...γιατι απο παραγκες ολοι πηγαν σε πολυκατοικιες.....δεν εχει σχεση η πραγματικη οικονομια με τους δεικτες

αν ληξει αυριο ο πολεμος στη συρια θα τρεχει με αναπτυξη 20 και 30% ετησιως μονο απο την οικοδομη
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.440
Like
7.969
Πόντοι
2.356
Καλημερα Παπα καλημερα σε ολους

σκεφτομουν αυτες τις μερες πως ειναι δυνατον να εχουμε φτασει στην σελιδα 1000  και να μην εχει εμφανισθει ο κμαν
Και ξαφνικα εχθες εμφανιζεται στο μοναστηρακι το πως και το γιατι  δεν εχει σημασια σημασια εχει οτι ηταν με ενα μωρο 8αρι κατα την αποψη μου που δεν εχει καμια σχεση με αυτα που περιγραφει πολυ καλα ντυμενο φυσιολογικοτατο και κυριλε.Φυσικα και εγω ημουν με Λευκορωσιδα περασαμε παρα πολυ ωραια και κατσαμε καποιες ωρες και τα ειπαμε.
Αυτο που εχω να πω ειναι οτι ουτε ασχημος ειναι ουτε κοντος μια χαρα ειναι ο ανθρωπος και ο χαρακτηρας του ειναι μια χαρα επισης.
Ειναι ενα ακομα αξιο μελος της ομαδας Ελληνας International που γνωρισα και ειμαι χαρουμενος για αυτο
Καλα ταξιδια σε ολους χαρα μου να σας βλεπω με ωραια μωρα καθε εθνικοτητας γιατι οταν σας λενε παπουτσι απο τον τοπο σου και ας ειναι και μπαλωμενο να απαντατε ΠΑΠΟΥΤΣΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ Ας ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ...
Μια χαρα ,παντα βγαινει σε καλο να γνωριζομαστε μεταξυ μας.
εκτακτως για δουλεια την Παρασκευη θα ειμαι Αθηνα και θα μεινω στον κοινο γνωστο μας )
βρισκομαστε το σαββατοκυριακο ολοι μαζι αν ειναι.
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.440
Like
7.969
Πόντοι
2.356
οχι αρκετες για αλλους δικους μου λογους
και το πιο βασικο οτι δεν κυνηγαω τιποτα
παντως ενα 23 χρονο κι ενα 25 χρονο το βαρεσα
Ευγε τοτε (για τις ηλικιες) αλλα το νουμερο ειναι αυτο ακριβως που λεμε συνεχεια για την Ελλαδα ... μια το χρονο δηλαδη , αν χτυπησεις δυο πανηγυριζεις  :grin:
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
ειμαι μια εβδομαδα πανω και ακομα δεν βρηκα χρονο να παω πουθενα εκτος βολτα κεντρο.
οι πουτανες δεν απαντανε,η κλινουν.νευριασα γιατι μονο μερα εχω χρονο μετα εχει κοσμο.
αρκαδια επρεπενα κανω μια βολτα μαλον εκει θα ειναι ολες.
απο μπαντου εχω 50 λικες αλλα δεν το πληρωσα πριν νφυγω και δεν μπορω να παιξω.οι αλλες φρι δεν απαντανε
 

slaviani

Προμότορας
Εγγρ.
4 Μαΐ 2015
Μηνύματα
1.425
Κριτικές
267
Like
533
δεν ειπα οτι συνολο πηγα με 2 μην μπερδευεσαι απλα 2 ηταν οι μικροτερες ηλικιες
οι αλλες ηταν 30-35
 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Το να καταλαβαινεις και να κρινεις σωστα και δικαια ειναι κατι που εκτιμανε ιδιαιτερως οι γυναικες ανεξαρτητου εθνικοτητας.Για παραδειγμα με μια Πολωνεζα που εβγαινα Αθηνα οταν με ρωτησε πχ τους πιο ωραιους λαους και ειπα για Ευρωπη οτι θεωρω τους Ιταλους σαν αντρες και Γαλλους επαθε πλακα.Μου ειπε Τουρκια οταν  με εναν που εβγαινε οταν η ιδια του ειπε οτι οι Ιταλοι ειναι ωραιοι οτι φωναζε αυτος και γενικα εκανε σαν τρελος..Σκεφτειται ποσο μαλακας,ανασφαλης και κομπλεξικος-ζηλιαρης φαινεσαι σε μια γυναικα αν κανεις ετσι..

Δυστυχως παρατηρω οτι πολλοι Ελληνες ειναι ετσι ακομα και σημερα και το ακομα χειροτερο ειναι οτι ανηκουν πολλοι στην νεα γενια

Φιλος μου καλος με καλη δουλεια και λεφτα και σπουδαγμενος(τα γραφω για να μην νομιζετε οτι μονο σε κωλο-χωρια συμβαινουν) επειδη δεν γαμησε μια Ουκρανεζα Αθηνα ενω την ειχε σπιτι του(του ειπε οτι ειχε πονοκεφαλο) αρχισε να σπαει αντικειμενα την κλειδωσε στο σπιτι και την απειλουσε..Την αφησε μετα απο ωρες ενω αυτη εκλαιγε..

Αυτα τα λογια μου τα πε ο ιδιος με χαρα σαν να εκανε κανα κατορθωμα..Ρε μαλακα του λεω αν κανεις σαν πιθηκος τοτε ειναι που δεν παιζει να γαμησεις.
Μου λεει πηρε το μαθημα της..

ΤΟυ λεω εκτος οτι δεν πηρε κανενα μαθημα το ξερεις οτι πλεον παιζει αυτη να φοβαται τους ΕΛληνες να θεωρει οτι κανουμε σαν ισλαμο-πιθηκοι?

Και μου απανταει το κορυφαιο με γελακι στα @@ μου αφου δεν γαμησα εγω να μην γαμησει κανεις


Βγαλτε συμπερασματα και ξαναλεω απο σπουδαγμενο ανθρωπο με καλη δουλεια οχι κανα τσομπαναρεο
 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Η κοπελα ουτε που περναει απο το μυαλο της να κανει κατι με αντρα αλλης εθνικοτητας εκτος απο Ουκρανό! Το συζητησα κ δεν ειναι η μονη

Και για να κουφαθειτε λιγο, οι Ουκρανες αυτη τη στιγμη φευγουν κατα εκατονταδες για που λετε ? Για Μεξικο.... το επιβεβαιωσε η ιδια + επισης γνωριζω και 2 Ουκρανες π περασαν απο το Caissa πριν 1-2 ετη και σημερα ζουν Μεξικο! Εχει βγαλει πολυ καλο ονομα η συγκεκριμενη χωρα για τις Ουκρανες.



Λοιπον τι εκραζε!

Πρωτον εκραζε οσον αφορα την εμφανιση. Μας ελεγε κοντους τριχωτους κ ασχημους.. θεωρω οτι γενικα ειμαστε ψιλο ωραιος λαος αν και οντως υστερουμε σε μποι.

Δευτερον εκραζε Αθηνα οτι ειναι βρωμικη πολη, οτι εχει παλια κτηρια , κανενα καινουριο η μοντερνο και οτι στο δρομο ολη την ωρα την παρενοχλουν!
Εδω δεν εχει κ πολυ αδικο αν κ κρινει με βαση την περιοχη π μενει.. αν κατεβαινε καμια Γλυφαδα λογικα θ αλλαζε γνωμη.

Επισης για ΕΛληνες , μας θεωρει πολυ αγαμητους, οτι πεφτουν με τα μουτρα κατ ευθειαν να γλυψουν μουνι, το κανουν λες κ ειμαστε σκυλια κ οτι βγαζουμε μια απελπισια αισθηση απελπισιας. Κατηγορησε οτι εχουμε γενικα μικροτερα πουλια απο οτι οι Ουκρανοι!
Αυτο μ φανηκε για κακια.

--Επισης 3-4 φορες κοσμος εφυγε χωρις να πληρωσει--

Δεν εχει σημασια αν αυτα που λεει ισχυουν απολυτα ή οχι. Σημασια εχει το momentum

Βγαλαμε κακο ονομα στη γυναικεια πιατσα . Εγω αυτην την αισθηση αποκομισα.

Γενικα η Ουκρανια αυτη τη στιγμη ειναι οπως η Ρουμανια το 2010 π αρχισε η κριση. Δεν εχει μεινει ουτε ενα μουνι στη χωρα, την εχουν κανει ολες.



Η τακτικη μου ειναι οταν η γυναικα επαινει την χωρα και το λαο σου μην μιλας πολυ δεν χρειαζεται
Οταν κραζει τοτε στα δικαια να συμφωνεις και να προσπαθεις να γενικευσεις σε αυτα που κανουν κακη εντυπωση
Ακομα καλυτερη τακτικη ειναι να προσπαθεις να αντιστρεψεις τους ρολους(ακομα και με ψεμα και υπερβολη αμα ξερεις να το χειριστεις)


Πχ αν μου ελεγε τα ιδια

Στο οτι η Αθηνα ειναι βρωμικη θα απαντουσα οτι ειναι οχι μονο βρωμικη αλλα τελειως αναρχη για τον πουστο σιχαμενη πολη αλλα με κραταει εδω η Ακροπολη,οι ανθρωποι και η νυχτερινη ζωη γιατι σε λιγες χωρες οπου πηγα στην Ευρωπη βρηκα ανθρωπους με το χαμογελο στα χειλη οπου φαινονται αδιαφοροι αλλα στην δυσκολια θα τρεξουν να σε βοηθησουν.
ΕΚει κολλαω και κανα ψεμα οπως οτι πχ μια Αμερικανα που παλι εκραζε την Αθηνα και οτι φαινομαστε να ειμαστε παρτακηδες (μου ειχε αναφερει συγκεκριμενα οτι οι οδηγοι ειναι ετοιμοι να σε περασουν απο πανω σαν πεζος) της ειπα οτι μικρος οπως περνουσα τον δρομο με χτυπησε αμαξι και εφυγε και με βρηκε ενα αλλο αυτοκινητο σταματησαν πολλα αμαξια και μηχανες και τσακωνονταν ποιος θα με παει νοσοκομειο με πηγε ενας που ενω πηγαινε στην δουλεια του σταματησε και με πηγε στο νοσοκομειο και περιμενε μεχρι να ερθουν οι δικοι μου..Η Αμερικανα παραλιγο να βαλει τα κλαμματα και μου ειπε οτι Αμερικη δεν θα σταματαγε κανεις γιατι ειτε δεν θα νοιαζοτανε ειτε θα φοβοταν μην χασει την δουλεια του..
Με αυτο το αθωο ψεματακι γυρισα την μπαλα τελειως στο προσωπικο επικληση στο συναισθημα ειναι αυτο πιανει απειρα σε δυτικες συν οτι ανεβασα τους Ελληνες στα ματια της.


Στο οτι ειμαστε κοντοι το εχω ξανακουσει και το αντιμετωπιζω με γελιο..Συνηθως το γυριζω στο προσωπικο δηλαδη αμα καποια πει οι Ελληνες ειστε κοντοι της λεω τι κοντος παλικαρι 2μετρα??τι δυο μετρα μου λεει αφου πριν ειπες 1,80 εκει γελαω και ξεκαρδιζονται και αυτες..Υστερα που να κανουν την ερωτηση για μικροτσουτσουνος

Βασικα ολες μα ολες οι ξενες μου χουν πει απο couch που μιλαμε χυμα οτι οι Ελληνες ειναι καλοι εραστες δεν εχω ξανακουσει για μικροτσουτσουνους μονο μια Αλβανιδα που επειδη επισης μου φανηκε λιγο κομπλεξικο και ζηλιαρικο της ειπα περιεργο γιατι εμενα ολες οι Αλβανιδες μου ειπανε οτι τετοιο πουτσο δεν ξαναδανε σε Αλβανο..Η τυπισα χωρις πλακα το βουλεσε και μετα χασκογελουσε..

Εχω πει πολλα κορυφαια,σε μια Αμερικανα που μου ελεγε once u go black u never go back της πεταω once u go greek u dont walk for a walk
Μου λεει haha really one week?
και της λεω with me do it a month


Μην αφησετε δευτερολεπτο γυναικες να σας επιβληθουν η να σας μειωσουν με ωραιο και εξυπνο τροπο βαλτε τους στην θεση τους.Παντα να λετε την τελευταια κουβεντα
 

Επισκέπτης
Ωρα να κμανισω:
Iq Ελληνων: 97
IQ Αλβανων: 88
Iq Ουκρανων: 88
Iq Αραβων: 90
Iq Πακιστανων: 80
Iq νεγρων: 70

Η Ελλαδα του σημερα δεν ειναι η μονοεθνικη Ελλαδα των πενηνταρηδων. Ειναι η Ελλαδα ολων των παραπανω φυλων. Μεσος ορος iq νεας Ελλαδας: 85
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Σωστα λεει και ο dlove η Ελλαδα γεμισε Τσακες Σωρρες μεντιουμ παραθρησκιες χρησμους προφητειες  κλπ  και εδω ενα υποσυνολο της πραγματικοτητας ειναι να μην  εχει και εδω τον κμαν του να τον αποθεωνει...
Δεν περιμενα κατι διαφορετικο...
Φιλε Σπύρο οφείλεις ένα συγνώμη για κάτι ποστ σαν αυτό και προς τον ίδιο τον Κμαν και στους υπολοίπους!
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.440
Like
7.969
Πόντοι
2.356
δεν ειπα οτι συνολο πηγα με 2 μην μπερδευεσαι απλα 2 ηταν οι μικροτερες ηλικιες
οι αλλες ηταν 30-35
Ζητησα ενα νουμερο , δεν απαντησες ξεκαθαρα και εγω μπερδευομαι?
τελος παντων ...

αν πηδηξες καμια δεκαρια την τελευταια διετια(οχι ελληνοποιημενες η ξενες που ζουνε στη χωρα)
σου βγαζω το καπελο ,,, ελληνιδες και ONS δεν ειναι πολυ συμβατο ,αρα μιλαμε για ψιλοσχεσεις μικρης διαρκειας, τοτε ξανα ευγε.
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
οσο πιο φτωχη ειναι η χωρα τοσο πιο δυναμικους δεικτες αναπτυξης εχει
τρανο παραδειγμα η ελλαδα της δεκαετιας του 50 που ηταν η δευτερη χωρα παγκοσμιος σε αναπτυξη πισω απο την ιαπωνια...γιατι απο παραγκες ολοι πηγαν σε πολυκατοικιες.....δεν εχει σχεση η πραγματικη οικονομια με τους δεικτες

αν ληξει αυριο ο πολεμος στη συρια θα τρεχει με αναπτυξη 20 και 30% ετησιως μονο απο την οικοδομη
χτες  2 ισραηλητες μου ελεγαν καλα ολα αυτα τα αυτοκινητα που βλεπουμε εδω πως τα αγοραζουν?
τι δουλειες κανουν?εσυ μονο 50 βλεπεις?διπλα απο το ελληνικο ανοιξε η πιτσα ντομινο δινουν 5 χιλιαδεσ τον μηνα ενοικιο στον ιδιοκτητι.του προτειναν 700 χιλιαδεσ να παρουν τον χωρο και αρνηθηκε ηθελε εναμιση εκατομυριο γιατι η περιοχη γρεσκεσκαγια ειναι η καλυτερη περιοχη στο κεντρο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom