Νέα

Τί γίνεται με Κίεβο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα scientist
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.943
Πόντοι
2.356
Ζηλεύετε τον Αρχηγό :rockon: μας επειδή γαμάει βολλευμπολίστριες και θα μας τον ματιάξετε στο τέλος  :tickedoff:
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.331
Πόντοι
28.786

ParisPapis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2017
Μηνύματα
4.069
Like
2.031
Πόντοι
216
ο Κμαν ειναι το κλασσικο παραδειγμα αγραμματου αλα θρασυτατου βλημματος που νομιζει πως αν αυτοαποκαλειται πεοκρουστης, αυτο τον κανει λιγοτερο μαλακα  :jerking:
 

Andrew256

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2017
Μηνύματα
1.316
Κριτικές
33
Like
3.438
Πόντοι
1.446
Το flamewar επιταχύνεται  >:(.
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.432
Like
7.931
Πόντοι
2.356
θειο θεε παρε την ΠΑΕ!!!  :worship: :worship: :worship:
:grin:
2 ποτσους και μετα πηγα chi να απολαυσω τα ποτα μου και τα σουσι μου  :grin:
ψηλη (οχι πολυ) με κωλαρα και βυζαρες , το στυλ που γουσταρεις δηλ

δεν ηθελα να τους ριξω το ηθικο,εξ ου κ δεν το ανεφερα
μπροστα σε ρουμανες ολες οι αλλες εθνικοτητες ειναι αρσακειαδες
:happy:
εγραψες  :rockon:
 
  • Like
Αντιδράσεις: yorkie

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.578
Like
11.464
Πόντοι
2.406
:grin:
2 ποτσους και μετα πηγα chi να απολαυσω τα ποτα μου και τα σουσι μου  :grin:
ψηλη (οχι πολυ) με κωλαρα και βυζαρες , το στυλ που γουσταρεις δηλ
εγραψες  :rockon:
ασε μας στον πονο μας...
Δεκατρεις μηνες μονο μεινανε....  :helpplea:
Να παρουμε το κωλοδιαβατηριο να υσηχασουμε... Μεχρι τοτε...  :walkingpenis:
 

dragcrx

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2006
Μηνύματα
673
Like
2.080
Πόντοι
446
Εγω απλα θα ρωτησω τους Mindreader και Kman να μας κανουν αναλυση ο καθενας με τον τροπο του  για τις Ελληνιδες εχει πολυ ενδιαφερον για εμενα αν Και οff topic να μας κανετε την αναλυση σας.
Ευχαριστω
 

oykxaris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.793
Like
2.174
Πόντοι
456
φοβερο!!!
Μέχρι σημερα ειχα καπιιες ενοχ ες, σπανιως που εκμεταλευομουν την κατασταση κ γαμουσα πιτσιρίκες στα αγια χώματα
Απο τωρα κ πλεον αλλαζω οπτικη
Ειναι φιλανθρωπος καθε πουτσος που ριχνω ειναι μια θεμελιωδης ;κινηση στηριξης των αδελφων ουκρανων
Ρισπεκτ στο δασκαλο κμαν ποθ μας απενοχοποιησε μετα απο τοσα χρονια άδικηςπροπαγανδας εναντίον μας
αυτο ειναι αληθεια.ποτε δεν μου ζητουσαν τιποτα.απο μονος εκανα δωρα και εδινα λεφτα.
σαν φιλανθρωπος και για να δειξω την ευγνωμοσυνη μου.
η νεα γενια πιτσιρικες που εμφανιστηκαν χαλασαν το κιεβο και εγιναν πονιριδια.μετα τα αιφονια χαλασαν το μετωπο.τωρα ιδικα οδυσσο δεν ζητανε γερα σπονσαρισματα και δωρα.απλα πραγματα.μαζευτηκαν παρα πολυ
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.432
Like
7.931
Πόντοι
2.356
ασε μας στον πονο μας...
Δεκατρεις μηνες μονο μεινανε....  :helpplea:
Να παρουμε το κωλοδιαβατηριο να υσηχασουμε... Μεχρι τοτε...  :walkingpenis:
δεν εχεις αναγκη εσυ ...

και ενα καινουργιο που το εστειλε η πηγη μου απο το "χωριο μας"(μολδαβια)
απο Τιρασπολ φυσικα :grin: ιδωμεν ...
 

Συνημμένα

  • 25158473_538967159801018_3960021093050187734_n1.jpg
    25158473_538967159801018_3960021093050187734_n1.jpg
    134,1 KB · Εμφανίσεις: 28

koble

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2010
Μηνύματα
944
Like
913
Πόντοι
86
ΘΡΙΑΜΒΟΣ!!! Εχω μεινει αναυδος με την ποσοτικη ανα-λογιστικη ποιοτητα των νηματων του σαητ!
ΘΡΙΑΜΒΟΣ!!! Η δυναμικη παραγωγικη εριδα των κοινωνιολογικων πορνοφιλοσοφικων σχολων, η εξεταση ελογων λογικων παραδειγματων και η πραχτικη εφαρμογη ενδεδειγμενων πορνικων τακτικων, θα φερει την πληρη αναπτυξη επι παντος επιστητου του Ελληνικου Πολιτισμου!
Δηλαδη
η χωρα παραγει φιλοσοφια πλεον! Εστω και αλογη λογικη!
Ειναι γεγονος, γυρισαμε την χωρα 2500 χρονια πισω!
Εγινε πραξη του οραμα του Εθνικογαμισμου! Ηταν δικαιο!
 
υγ.
Το μονο που μενει πλεον ειναι να σκασει μυτη και ο Δασκαλος, αν και τετοια πινει το τσαγακι του με τζιντζερ.

 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Εγω απλα θα ρωτησω τους Mindreader και Kman να μας κανουν αναλυση ο καθενας με τον τροπο του  για τις Ελληνιδες εχει πολυ ενδιαφερον για εμενα αν Και οff topic να μας κανετε την αναλυση σας.
Ευχαριστω

Οι Ελληνίδες είναι σπαστικές.
1.Μιλάνε με ατάκες,δεν είναι φυσιολογικές συνομιλίες
2.Θέλουν γνωριμία μέσω κύκλου για να είναι ασφαλείς δηλαδή αν στραβώσει κάτι να έχει ευθύνη άλλος
3.Τα βάζουν όλα σε κατηγορίες π.χ. φλωράς,καλό παιδί,ωραίος κτλ
4.Οταν είναι μικρές και εμφανίσιμες πάνε με αλητάμπουρες,σκουλαρικάδες αλήτες
5.Οταν μεγαλώνουν ψάχνουν καλά παιδιά με λεφτά να τις αποκαταστήσουν
6.Παίρνουν 10 κιλά μετά το γάμο κτλ
Γενικώς μαύρα χάλια.
Ασχολήθηκα με Ελληνίδες κανά χρόνο και μετά τις εγκατέλειψα.Γαμούσαν πάντα τα άτομα που πούλαγαν άπειρο παραμύθι,τα μαγκάκια και αυτοί που είχαν κοννέ ή ευννούνταν από τις συνθήκες(π.χ. σχολή με πολλές γυναίκες).
Οσοι φίλοι και γνωστοί παντρεύτηκαν ή είχαν μόνιμες γκόμενες ήταν όλες μπάζα και πολύ υποδεέστερες εμφανισιακά και οικονομικά από αυτούς.Μιλάμε για πολύ μπάζο ενώ τα παιδιά σε αρκετά καλή κατάσταση.
Εγώ δηλαδή έχω γαμήσει απείρως καλύτερες γκόμενες,δεν υπάρχει καν σύγκριση.Εχουμε πλέον τόσο διαφθαρεί από τις Ανατολικές που τις Ελληνίδες ούτε τις κοιτάζουμε.
Το μόνο κάπως καλό που βλέπω να έχουν οι Ελληνίδες είναι οτι υποτάσσονται σε ανατολίτικο στυλ στον άντρα πασά,είναι κάπως περιποιητικές κτλ.Αλλιώς αρχίδια μύδια.

Εδώ ένας κλασσικός Ελληνας γλύφτης εξηγεί γιατί οι Ελληνίδες είναι οι ομορφότερες γυναίκες στον κόσμο.


"ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΙΟ ΩΡΑΙΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ!"
AdTech Ad

Και ξέρεις τι συνεπάγεται αυτό, φίλε Προβοκάτορα; Ότι δεν υπάρχουν πιο ευλογημένοι άντρες στην υφήλιο από εμάς που έχουμε την τύχη να συναναστρεφόμαστε, να καψουρευόμαστε, να συνοδευόμαστε, να παντρευόμ και να λιμπιζόμαστε θηλυκά σαν κι αυτά που γεννά τούτη εδώ η κοσμογωνιά.
 

dragcrx

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2006
Μηνύματα
673
Like
2.080
Πόντοι
446
Μπορει σε αλλα πραγματα να διαφωνω τελειως με τον Kman στο θεμα Ελληνιδες ομως του βγαζω το καπελο...
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Μπορει σε αλλα πραγματα να διαφωνω τελειως με τον Kman στο θεμα Ελληνιδες ομως του βγαζω το καπελο...

Ελλάδα τα είχα δοκιμάσει όλα.Φοιτητικά μαγαζιά,ρεμπετάδικα,μπουζούκια,ντίσκο,κλαμπ,μπαρ όλα.Πάντα το μήνυμα ήταν το ίδιο:Δε σε απορρίπτουμε εντελώς,φτιάξου πρώτα,βγάλε λεφτά και ξαναέλα.
Ηταν πολύ δύσκολο να συντονίσεις και τα άλλα τα καμάκια.Καθένας έκανε ό,τι του κάπνιζε.Θυμάμαι σε κάποια φάση ένας Πόντιος είχε τσακωθεί με κάτι Κρητικούς στο μαγαζί και πήγε να παιχτεί τσαμπουκάς.Τους λέω βρε μαλάκες εδώ ήρθαμε να χτυπήσουμε μουνιά,βλέπετε τα μουνάκια στη γωνία περιμένουν καθιστές και εσείς κάθεστε και ασχολείστε με παπαριές και τσαμπουκάδες.
Εχει δίκιο λέει ο ένας,πάμε στα μουνάκια και σε λίγο ο τύπος της χάιδευε το μπούτι την επόμενη φορά την είχε στο πάνω πάτωμα και τη δαχτύλιαζε.

Αλλο συνηθισμένο πρόβλημα ήταν οτι όταν κάποιος έβγαζε γκόμενα εξαφανιζόταν.Γινόταν κώλος και βρακί με τη γκόμενα.Δηλαδή του γνώριζες μία και μετά άφαντος για ένα εξάμηνο.Γενικά κολλούσαν πολύ με μια γκόμενα δεν καταλάβαιναν την έννοια του τζόγου.Εμένα αυτή που είμαι μαζί δε με πολυενδιαφέρει κοιτάζω πώς θα ετοιμάσω το έδαφος για τις μελλοντικές.Αυτοί είχαν όλο το μυαλό τους στη συγκεκριμένη.
Αλλο πρόβλήμα οι πουστιές.Δηλαδή σου λένε όρμα στα μουνάκια είσαι καλός στην αρχική γνωριμία και όταν τους τις γνώριζες λένε στις γκόμενες αυτός εδώ δεν είναι σοβαρός,είναι μουνάκιας,καμάκιας πάει σε όλες.Εγώ αντίθετα είμαι σοβαρό παιδί κτλ.
Γενικά πολλή πουστιά δύσκολο να τους ελέγξεις.
Μετά άρχισα να πηγαίνω σόλο ανατολικές χώρες και ησύχασα.Ελλάδα βέβαια είχα καλύτερα αποτελέσματα όταν καμάκωνα με άλλους Παραλία κτλ διότι τους πάσαρα τη φίλη να τη γαμήσουν για να μπορέσω να ξεμοναχιάσω τη δικιά μου.Τότε γαμούσαμε αβέρτα Τσέχες,Πολωνέζες όσοι έρχονταν μαζί μου έτρωγαν καλά.
Το μόνο καλό με τις Ελληνίδες είναι οτι σε κάνουν γατόνι με τις ξένες.Δηλαδή με τις Ελληνίδες δοκιμάζεις όλα τα συστήματα είναι τόσο ισχυρές οι αντιστάσεις,που μετά οι ξένες σου φαίνονται σα να πηδάς φράχτη είκοσι εκατοστά.Δηλαδή οι Ελληνίδες κάνουν τόσο περίπλοκα συστήματα άμυνας που εξασκείσαι σαν ένας επιθετικός εξασκημένος στο κατενάτσιο και στο ιταλικό ποδόσφαιρο να παίζει μετά απέναντι σε ανοιχτές άμυνες και να τις σαπίζει στα γκολ.Δεν είναι φυσιολογικά αυτά που κάνεις γίνεσαι απλά υπερβολικά καλός.Οι Ελληνίδες χωρίς να το θέλουν σε κάνουν ανταγωνιστικό στα διεθνή σαλόνια.
 

koble

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2010
Μηνύματα
944
Like
913
Πόντοι
86
Δεν θα ηθελα τωρα να υπογραμμισω τα πυρινα λογια του τελευταιου Αρχηγου των Βαλκανιων, που ολοι καταλαβαινουμε και να κουρασω τους μυστες (πχ.άπειρο παραμύθι,τα μαγκάκια / υποδεέστερες εμφανισιακά / άφαντος για ένα εξάμηνο / πολλή πουστιά /σε κάνουν ανταγωνιστικό).
Τα σοφα του λογια
, αποσταγμα πειρας, μοχθου, στερησεων, κακουχιας, αυτομαστιγωματος, φιλοσοφικου στοχασμου, φιλοπατριας, ηδονισμου, σεξουαλικου κολεκτιβισμου, νιχιλισμου, νιτσεικου βαγκνεισμου, ρεαλιστικου πραγματισμου κτλ κτλ, αναδεικνυουν το δραμα της χωρας και τον τραγικο δρομο της πορνομεταναστευσης του ανθου της νεολαιας και των πλεον αξιολογων.

Πάντα το μήνυμα ήταν το ίδιο:Δε σε απορρίπτουμε εντελώς,φτιάξου πρώτα,βγάλε λεφτά και ξαναέλα.
Τοιαυτη στιγμη,
στεκομαι στο βασικο αξιωμα της κμανικης μηχανικης, το ρητο που οδηγει στον δυσκολο δρομο του βαλκανιοπουτσισμου, αλλα και συναμα ευορο και ενδοξο.
Ανεβειτε επιπεδο, στατους και οικονομικα, επανατοποθετηθειτε, παρτε θεσεις σε βαθος χρονου, κερδιστε!!!

ΔΗΛΑΔΗ οπως κμανικα και κυνικα λεει ο Αρχηγος...
ουτος η αλλως στις πουτανες θα τα φατε στο τελος, φροντιστε να εχετε χρημα, ΚΑΣΣΕΡΙ!
Η λαικη σοφια σε πληρη εφαρμογη
υγ. γαματε γιατι χανομαστε!
 

koble

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2010
Μηνύματα
944
Like
913
Πόντοι
86
Αρχηγε των Βαλκανιων Εχεις πει ποσο εισαι στο εξωτερικο.
Ομως το σκανδαλωδες ερωτικο σου παρελθον ειναι ενα μυστηριο. Απο το φακελο διαβατηριο, βλεπω οτι επεσες στα νιατα σου στην χρυση εποχη 1992/3-2002/3 (Σλαβικη εισβολη, προσεχως βουλγαρες, τζεννυ χειλουδακη, στην φυλης χωρις φιλι, κτλ.) Εχω τις εξης αποριες εστω και σε πμ, για να μην σε εκθεσω! γιατι θεωρω οτι εχει μεγαλη πορνοιστορια! Σε ποιον τομεα μεγαλουργησες τοτε?
Ειχες χρημα και στα φαγανε στα κωλομπαρα με κονσομασιον.
Η Περπατησες στην ενδοξη φυλης σκορποντας πετσετακια σε ρωσσιδακια? Η Γαμουσες ρομουνες στο μεταξουργειο?
Ειχες καμια σχεση με ανατολικες κοπελες και ετρωγες (σχεσακιας?) Η Ειχες ξεσκιστει στις βιζιτες και καναν παραπονα οι γειτονες για θορυβο? Αλλα και κατι πιο προσωπικο! Εστριψες ποτε δια του αρραβωνα? Πως οδηγηθηκες στον δρομο των βαλκανικων ταξιδιων?
Ολο και καποιο σκηνικο θα εχεις να μας πεις!

Μυστες τον βαζω εδω...για να μην χαθει!
Πραχτικος Κμανικο Οδηγος Σλαβων Τουριστριων...χυσο Χρυσοπληρωμενο!!! Γλιτωστε χρονο και χρημα! ]
21.Αν φοράει παντόφλες και flip flops ή σπορτέξ παπούτσια με καλτσάκια είναι δυτική
22.Αν φοράει ζαρτιέρες ή κολάν ή προκλητικά καλσόν ή διαφανή φορέματα είναι Σλάβα[/i]

 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.331
Πόντοι
28.786
Εγω απλα θα ρωτησω τους Mindreader και Kman να μας κανουν αναλυση ο καθενας με τον τροπο του  για τις Ελληνιδες εχει πολυ ενδιαφερον για εμενα αν Και οff topic να μας κανετε την αναλυση σας.
Ευχαριστω

Φίλε Σπύρο κατ' αρχάς εύχομαι να περάσεις καλά την πρωρομαγιά στα Σλαβικά μουνολίβαδα.  :hi: :hi:

Πολύ θα ήθελα να ήμουν και εγώ πάνω αλλά έχω δουλειά σε Κύπρο και Λίβανο την άλλη εβδομάδα.

Εχω ξαναγράψει για το θέμα που ζητάς. Ευχαρίστως να τα επαναλάβω εδώ !! :hi: :hi:

 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.331
Πόντοι
28.786
Μπορει σε αλλα πραγματα να διαφωνω τελειως με τον Kman στο θεμα Ελληνιδες ομως του βγαζω το καπελο...

Με έκπληξη βλέπω και εγώ σε πολλά σημεία να συμφωνώ με τον KMAN2 στα δυο τελευταία του Posts.

Θα ποστάρω σε δυο posts τη γενικότερη σύγχρονη κατάσταση που βλέπω διεθνώς μια και συνέχεια ταξιδεύω και έπειτα θα εξειδικεύσω στην Ελλάδα και τις Ελληνίδες !!
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.331
Πόντοι
28.786
Θα προσπαθήσω λοιπον να απαντήσω στην παραπάνω αναζήτηση  δίνοντας αρχικά τη συντομογραφία του ''τσίρκου'' της σεξουαλικής οπτικής ανδρών και γυναικών διεθνώς σήμερα. Μετά την ''ανάλυση'' στο δεύτερο μέρος του post παρουσιάζεται και η ''πρόταση''.

Συνοπτικώς λοιπον έχουμε:

Τα αισθητικά στανταρτς των ανδρών εξαιρετικά ψηλα.
Τα αισθητικά ( και όχι μόνον ) στάνταρτς των γυναικών επίσης πολύ ψηλά.
Τα ΜΜΕ και το σινεμα βοηθούν πολύ στο παραπάνω.

Οι άντρες θέλουν απλά σεξ.
Οι γυναίκες συνήθως δεν ξερουν τι θέλουν. Ενα γαμημενο ρούχο για να πάρουν πρέπει να δουν και να δοκιμάσουν 500. Αντε να διαλέξουν άντρα. Οι άντρες όντας πρακτικοί καταλάβαίνουν ότι οι γυναίκες θέλουν δυο πράγματα. Πρώτον επιβεβαίωση της θηλυκότητας τους, δεύτερον οικονομική αρχικά, και γενικότερη τελικά, εξασφάλιση.

Πολλοι άντρες ( παντρεμένοι και μη  ) βρίσκουν αυτό που θέλουν ( το σεξ ) στη πορνεία βολευονται, και απαξιώνουν ( πολλές φορές οχι αδίκως ) τις μη πουτάνες. Ξεκινάνε απο τη βάση του ''όσο γράφει το κοντέρ της πούτσας, τόσο  καλυτερα΄΄, not bad θα έλεγαν οι φίλοι μας οι Αγγλοι.  Καταλήγουν αφού δοκιμάσουν όλες τις σεξουαλικές παραλλαγές που υπάρχουν στο '' I can get no satisfaction'' των  ( πάλι Αγγλων ) Stones και σε οσα αυτό υπονοεί και συνεπάγεται. Κάποιοι το παίρνουν απόφαση επαναπαύονται και δεν ελπίζουν σε τίποτα. Κάποιοι άλλοι ( ολοένα αυξανόμενοι τελευταία ) αναζητούν εν μέσω του παραπάνω κορεσμού άλλους σεξουαλικούς  ''προσανατολισμούς''.

Το ''ωμό ''   σεξ όμως δεν φθάνει. Οι άνθρωποι έχουν και άλλες συναισθηματικής βάσης ανάγκης.
Ετσι κάποιοι άντρες ( στις περισσότερες περιπτώσεις ''καμμένοι'') ερωτεύονται πουτάνες οι οποίες ( επίσης στις περισσότερες περιπτώσεις )  τους δουλεύουν και τους αρμέγουν.
Κάποιοι άλλοι  σίγουρα εντελώς καμένοι καταφεύγουν  στη ζοφερή πραγματικότητα των κωλόμπαρων αναζητώντας κάποια ψευδαίσθηση ικανοποίησης συναισθηματικών αναγκών, ψάχνοντας για διαμάντια στα σκατά, και καταλήγοντας να τρώνε στο τέλος σκατά.

Καποιοι τέλος που τους αρέσει η διαδικασία ''κυνηγάνε'' γκόμενες όχι τόσο για το γαμήσι, που πολυ ποιο εύκολα και φθηνά  θα το βρουν στις πουτάνες, αλλά για να τεστάρουν κυρίως αν περνάει η μπογιά τους και να ντοπαριστούν με αυτοπεποίθηση. Απο όλα έχει ο αντρικός μπαξές.

Οι περισσότερες γυναίκες μένουν ''απότιστες'' για μήνες κάποιες και για χρόνια. Βολεύονται με δονητές και απαξιώνουν με τη σειρά τους, τους άντρες. Στις περισσότερες περιπτώσεις ''κουνιούνται'' όχι για να βρούν άντρα, αλλά για να δούν αν εξακολουθεί να περνάει η μπογιά τους, γιατί απλά κανείς δεν είναι αρκετός για την ''μεγαλειότητά'' τους.

Παραλήλως διαπιστώνουν ότι ''Δεν υπάρχουν πια άντρες'' Ερχεται και κολάει και το σύνδρομο της σταχτοπούτας και ελπίζουν στο καλό πρίγκηπα που θα έρθει να τις πάρει κάποτε θα τους λύσει αυτόματα όλα τους τα προβλήματα ξεκινώντας απο το οικονομικό, στη συνέχεια  θα τους καλύψει όλες τους τις ψυχικές ανεπάρκειες, και θα ζήσουν απο εκεί και πέρα ένα διαρκές όνειρο. Είναι ωραίο σε μικρή ηλικία να ακούς παραμυθια αλλά είναι πολύ χρήσιμο κάποτε να συνειδητοποιείς ότι μεγάλωσες  και τα παραμύθια ( όπως η σταχτοπούτα ) είναι για τα παιδάκια.

Και αυτό διότι οι περισσότεροι άντρες που πληρούν τις προδιαγραφές του  ''πρίγκηπα'' που οι γυναικες έχουν στο κεφάλι τους, το τελευταίο πράγμα που τους απασχολεί είναι οι γυναίκες, μια και τις πολύ όμορφες απο αυτές τις έχουν δεδομένες και μπόλικες. Πολλοί απο αυτούς κορεσμενοι απο τι όμορφες γυναίκες το γυρίζουν σε δροσερά αγόρια, η ''δροσίζονται'' και οι ίδιοι, η φτιάχνονται με κοκταίηλ απο ντρόγκες και ντόπες. Οταν δε σε κάποιους απο αυτούς η ''αβάσταχτη ελαφρότητα της ύπαρξής τους'' γίνεται αφόρητη ''λύνουν'' το πρόβλημα με prozac, lexotanin, triptisol, παράγωγα λιθίου, και διάφορες άλλα ''υποκατάσταστα΄΄ λήθης και ευτυχίας.

Ολα όμορφα και αγγελικά !!!
Αλλά όχι χωρίς εξήγηση, αρκεί πέρα απο το να κοιτάς να προσπαθείς επιπλέον και να δείς.  Για να δείς όμως χρειάζεται και να σκεφτείς δεν αρκεί απλά να κοιτάζεις.

( ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ )

 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.331
Πόντοι
28.786
( ΣΥΝΕΧΕΙΑ )

"Ανάλυση'' τέρμα. Πάμε τώρα στη ''Σύνθεση''.

Οι γονείς μας έζησαν σε μια κοινωνία όπου έψαχναν ανάμεσα στις γυναίκες ( ένα είδος εν αφθονία στην εποχή τους )  τις όμορφες απο αυτές.
Εμείς ζούμε σε μια κοινωνία όπου οι όροι μάλλον έχουν αντιστραφεί.  Ψάχνουμε  ανάμεσα στις όμορφες ( ενα είδος σε σχετική αφθονία σήμερα ) τις γυναίκες.

Και εννοώ ότι εν μέσω όμορφων  ( η και άσχημων ) μαλακοτσιμπουκωματων μεταφεμινιστικής προέλευσης οι γυναίκες που αντιλαμβάνονται σωστά το ρόλο τους δίπλα σε ένα άντρα είναι πια ελάχιστες.

Αν πετύχετε κάποια τέτοια Γυναίκα ( το Γ κεφαλαίο ) και επιπλεον τη γουστάρετε από αισθητικης και σεξουαλικής απόψεως μην την αφήσετε. Μαλλον είναι πια λαχείο.

Και δεν το καταλαβαίνεις το λαχείο και εύκολα. Κατά τη γνώμη μου λοιπόν:

Αν  ποτέ νοιώσετε ότι κάποια γυναίκα ότι πέρα από την όποια αισθητικής η σεξουαλικής βάσης έλξη, την εκτιμάτε σαν άνθρωπο. Για παράδειγμα για την επαγγελματική της επάρκεια και ρωτάτε τη γνώμη της σε σχετικά θέματα.

Αν νοιώσετε ότι με κάποιο περίεργο ( και ισως για κάποιους ανεξήγητο ) τρόπο  γουστάρετε να κάθεστε και να συζητάτε μαζί της απο σοβαρά θέματα, μέχρι μαλακίες του κερατά, χωρίς να τη βαριέστε, με τον ίδιο περίπου τρόπο που συζητάτε με τα φιλαράκια σας.

Αν με κάποιο ( πρωτόγνωρο  για κάποιους τρόπο ) ''πιάσετε'' τον ευατό σας να σκέπτεται ότι θέλει να κάνει κάποια  άλλα ( εκτός απο το σεξ ) πράγματα  με την συγκεκριμμένη γυναίκα πράγμα επίσης εξαιρετικά σπάνιο.

Αν ''πιάσετε'' τον εαυτό σας να έχει ''περίεργες'' ανησυχίες η ακόμη και αμφιβολίες του τύπου ''τι γνώμη έχει για εμένα η συγκεκριμμένη γυναίκα ??''.

κλπ κλπ κλπ

Τότε υπάρχει μια πιθανότητα να έχεις κερδίσει ένα λαχείο, η ένα ''λαχείο''. Με τον όρο  ''λαχείο'' εννοώ ότι μπορεί τελικά το λαχείο να αποδειχθεί φόλα. Αλλά σίγουρα αξίζει να το ψάξεις λίγο παραπάνω επενδύοντας σε αυτό κάποιο χρόνο.


Ο αγώνας  συνεχίζεται

Αυτά τα ΄΄γενικά΄΄απο εμένα εν ολίγοις όσον αφορά το ''διεθνές σχηνικό''.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.331
Πόντοι
28.786
Πάμε τώρα πιο ειδικά για την Ελλάδα.

Πάντα άκουγα διιστάμενες απόψεις σχετικά με το αν και κατά πόσο η κοινωνία στην Ελλάδα είναι δομημένη με Μητριαρχικά η Πατερναλιστικά πρότυπα.

Η άποψή μου λοιπόν είναι ότι η ελληνική κοινωνία είναι ισχυρά μητριαρχική. Το λαικό τραγούδι "Ο κουταλιανός'' όπως και πολλές παλιές ελληνικές ταινίες με γλαφυρό και κωμικό τρόπο αποδίδουν το γεγονός ότι με ελάχιστες εξαιρέσεις το πάνω χέρι στην ελληνική οικογένεια η και απλή σχέση τον έχουν οι γυναίκες.

Σε ελάχιστες άλλες κοινωνίες η εικόνα του άντρα που ''άγεται και φέρεται'' η κατατρομοκρατείται από τη σύζυγό του, γίνεται αποδεκτή με χιούμορ και συγκατάβαση όπως γίνεται στην Ελλάδα, σε στατιστικά μεγάλη μερίδα του πληθυσμού.

Στην Ελλάδα το να έχει η γυναίκα το πάνω χέρι σε μια οικογένεια η και σε μια σχέση έχει φτάσει να θεωρείται ''Γυναικεία Μαγκιά'' η αλλιώς καπατσοσύνη επί το λαικότερον.

Επίσης έχει φτάσει να θεωρείται Γυναικεία Μαγκιά η γυναίκα να ''μαδάει'' οικονομικά τον άντρα, έχοντας υψηλές απαιτήσεις που ο άντρας θα πρέπει άνευ όρων να ικανοποιήσει, αν θέλει να την έχει δίπλα του. Ακόμη και απο τις μεταμοντέρνες φεμινίστριες θα ακούσεις απόψεις του τύπου ''Ε πως να το κάνουμε ρε παιδί μου ?? Ο άντρας πάντα πληρώνει όταν βγαίνεις έξω''. Ο φεμινισμός όμως πάντα φεμινισμός να μην ξεχνιόμαστε !!! 

Το κοινωνιολογικό μοντέλο που διέπει την ελληνική κοινωνία γίνεται πολύ εμφανές απο τις συμβουλές των μανάδων προς κόρες και υιούς αντίστοιχα. Το  δίπολο στις μητρικές συμβουλές απο Μανα σε υιό η σε κόρη έχει την παρακάτω οριοθέτηση που αναφέρω σαν παράδειγμα.

Μάνα προς γυιό, όσον αφορά τη συμπεριφορά του προς τις γυναίκες. "Να είσαι καθαρός, ευγενικός, τρυφερός, περιποιητικός, να τις κερνάς κλπ ". Ετσι κάνουν οι σωστοί άντρες προς τις γυναίκες.

Μανα προς κόρη. Κοίτα μη μπλέξεις με κανένα μπατίρη !! Δεν θα του κάτσεις εύκολα !! Πού σε πήγε ?? ήταν ακριβό ο μέρος ?? Είναι πλούσιος κοίταξε να τον τυλίξεις, γκαστρώσου αν χρειαστεί !! Εδεσες τον γάιδαρό σου ?? Οι φίλοι του ?? Ποιοί φίλοι του ?? Δεν έχει φίλοι του μετά το γάμο, να τον ξεκόψεις απο τις παρέες και γρήγορα !!!! κλπ κλπ
( ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ )
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom