Νέα

Τι ετοιμάζουν για τους ελεύθερους επαγγελματίες - ΦΟΡΟΙ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tellystalone6969
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 80K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Αν είσαι ΚΑΘΙΚΙ ΜΙΣΘΩΤΟΣ ΠΟΥ ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΤΩΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ....

μακάρι αργότερα να πας φυλακή για .... τροχαία παράβαση . Και να σε σκοτώσουν στη φυλακή και να έχεις κακό ψόφο .
Δεν λέω για σένα, ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΘΙΚΙΑ ΠΟΥ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ .


Κακό ψόφο σε όλους.
Κάθε δυστυχία που υπάρχει σε αυτή τη ζωή να πέσει στο κεφάλι τους.
αυτό με τις κατάρες δεν έχει νόημα...και γίνεται και υπερβολικό θα έλεγα να το μειώσεις...δεν θα αλλάξει κάτι αν τα λες αυτά...ούτε θίγεται κανένας από αυτούς που λες.

Γνώμη μου δεν τρολλάρω τώρα
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.509
Like
1.622
Πόντοι
216

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.791
Like
746
Πόντοι
96
Άνευ σημασίας είναι , απλά αναφέρομαι στο κλίμα.
Αν κάποιος που κάνει τέτοιες δηλώσεις για επαγγελματίες .... μάθεις ότι ψόφησε, δεν θα το χαρείς ;
Θα γελάω μέρες.

Δεν θες να χέσεις τον τάφο του ;
εισαι εχθροπαθης σταλινομαδουρος Ζελικο:2funny::2funny::2funny:
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.727
Like
17.865
Πόντοι
3.656
Αν ήμουν, ίσως και να καταλάβαινα τον ειρμό της σκέψης σου.
Με μπερδεύεις.


Το πρόβλημά σου είναι γεωγραφικό με το συνάδελφό σου που έχει γραφείο στην ομόνοια μόνος του ;
Αν το έχει στην κηφισιά μόνος του, είσαι κομπλέ ;

Ρυθμίζω αζιμούθιο τώρα, όπως στα τέηπ ντεκ με τις κασέτες μετάλλου πριν 30 χρόνια.
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.509
Like
1.622
Πόντοι
216
Το πρόβλημά σου είναι γεωγραφικό με το συνάδελφό σου που έχει γραφείο στην ομόνοια μόνος του ;
Αν το έχει στην κηφισιά μόνος του, είσαι κομπλέ ;
ΠΙστεύεις ότι κυριολεκτούσα ως προς τα τοπικά όρια;
Ρυθμίζω αζιμούθιο τώρα, όπως στα τέηπ ντεκ με τις κασέτες μετάλλου πριν 30 χρόνια.
Ρε, ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙΣ.
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.727
Like
17.865
Πόντοι
3.656

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.573
Κριτικές
2
Like
5.992
Πόντοι
2.356
Ποια ανάλυση είναι ολόσωστη του πανηλίθιου, τα εσκειπ ρουμς ήταν μια μόδα που πέρασε σε χρόνο μηδέν, οι κινηματογράφοι πλήττονται από Νετφλιξ ονλάιν σάιτ και τορενταδικα και τα λούνα παρκ έχουν περάσει χρόνια που έχουν ξεθωριάσει εκτός από πολύ μικρές ηλικίες που κάποιο ποσοστό μπορεί να ενθουσιαστούν. Και φυσικά έχουν αλλάξει απόλυτα οι συνήθειες και οι τάσεις διασκέδασης τα τελευταία 10-15 χρόνια σε κάθε επίπεδο, συν τις πιο άδειες τσέπες από παλιότερα.

Μου θυμίζει τον άλλο τον πανηλίθιο που κάθεται και συγκρίνει την οικονομία επειδή δεν είναι γεμάτα τα μπουζούκια και οι ντίσκο όπως τη δεκαετία του 80 και του 90.

Για τέτοιους κορυφαίους πανίβλακες μιλάμε.
Έχεις κάποια points στις σκέψεις σου αλλά παραείσαι ισοπεδωτικός. Θέλω να μου πεις "τι δουλεύει" στον σκατότοπό μας τελικά - γιατί εγώ όσους έχω ελ. επαγγελματίες πάνε τρένο - είτε είναι IT είτε κάτι άλλο.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.573
Κριτικές
2
Like
5.992
Πόντοι
2.356
Κυριακούλα σήμερα και θα μιλήσω κάπως γενικά αλλά με point.

Μέσα στα σκατά του κράτους που είναι μέρος της ευρύτερης κοινωνίας δεν υπάρχει καμιά αναλαμπή γενικότερης αφύπνισης πέρα από κάποιες μονάδες ανθρώπων που γυαλίζουν σαν το χρυσό και τα διαμάντια μέσα από τη μαύρη σάπια λάσπη του βούρκου. Αυτά τα άτομα ανεξαρτήτως ιδεολογίας, κόμματος , ομάδας, οικονομικής κατάστασης και κατοικίας έχουν κάποια ακλόνητα ποιοτικά χαρακτηριστικά τα οποία εντοπίζω στα παρακάτω:
1) είναι ανεμβολίαστοι, άρα υγειής στο σώμα και το πνεύμα.
2)είναι ουδέτεροι στις μεγάλες γεωπολιτικές εξελίξεις και κοιτάνε τα χάλια της χώρας τους.
3) φόροαποφεύγουν, γιατί αρχικά μπορούν που υποδηλώνει δυναμισμό στην επαγγελματική τους ζωή και γιατί ξέρουν πως το κράτος υπό τη τωρινή του μορφή είναι εναντίων τους.
Όλοι οι υπόλοιποι πάσχετε από συλλογικό Σύνδρομο Στοκχόλμης! Εύχομαι να βγει κάποια θεραπεία μήπως σωθείτε γιατί ο κόσμος θα προχωρήσει με τους πρώτους και εσείς εκπροσωπείτε το παλιό το άρρωστο που μόνη αξία που έχετε για τους βιαστές σας, είναι το κουφάρι σας.
Καλή Κυριακή :hi:
Άρα για ορισμένους από εσάς οι ανεμβολιάστοι είναι και οι υγιείς ας πούμε. Οκ. Το καταλάβαμε. Από την μεγάλη του ΝτιΠιΤζι Σχολή και σεις;
Στα υπόλοιπα συμφωνώ. Με τους σκατοψεκασμένους δεν συμφωνώ και τα γίδια τους αντιεμβολιαστές. Στα υπόλοιπα 2 συμφωνώ κάθετα - ξαναλέω.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.634
Κριτικές
3
Like
11.241
Πόντοι
3.936
Έκανε μια προδημοσιευση ο Παπαθανάσης τον Οκτώβριο. Νέες μικρομεσαίες επιχειρήσεις με σκοπό να βοηθήσει νέους κυρίως, επιστήμονες και μη, να στησουν δικές τους επιχειρήσεις. Όρος είτε δική σου συμμετοχή είτε το ποσό της συμμετοχής σου μεσω δανείου, για να δικαιουσαι να καταθέσεις φάκελο.
Τα δάνεια μέσω της αναπτυξιακής. Φαντάζομαι τι προεγκρίσεις δανείων θα δίνονται. Χωρίς εμπράγματες εγγυήσεις το απόλυτο μηδέν.
Δεν κατάλαβες... αυτά που ζητάνε είναι αποτρεπτικά να κάνεις τα χαρτιά όχι να συζητήσεις περαιτέρω
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.299
Like
22.929
Πόντοι
5.506
Κυριακούλα σήμερα και θα μιλήσω κάπως γενικά αλλά με point.

Μέσα στα σκατά του κράτους που είναι μέρος της ευρύτερης κοινωνίας δεν υπάρχει καμιά αναλαμπή γενικότερης αφύπνισης πέρα από κάποιες μονάδες ανθρώπων που γυαλίζουν σαν το χρυσό και τα διαμάντια μέσα από τη μαύρη σάπια λάσπη του βούρκου. Αυτά τα άτομα ανεξαρτήτως ιδεολογίας, κόμματος , ομάδας, οικονομικής κατάστασης και κατοικίας έχουν κάποια ακλόνητα ποιοτικά χαρακτηριστικά τα οποία εντοπίζω στα παρακάτω:
1) είναι ανεμβολίαστοι, άρα υγιείς στο σώμα και το πνεύμα.
2)είναι ουδέτεροι στις μεγάλες γεωπολιτικές εξελίξεις και κοιτάνε τα χάλια της χώρας τους.
3) φόροαποφεύγουν, γιατί αρχικά μπορούν που υποδηλώνει δυναμισμό στην επαγγελματική τους ζωή και γιατί ξέρουν πως το κράτος υπό τη τωρινή του μορφή είναι εναντίων τους.
Όλοι οι υπόλοιποι πάσχετε από συλλογικό Σύνδρομο Στοκχόλμης! Εύχομαι να βγει κάποια θεραπεία μήπως σωθείτε γιατί ο κόσμος θα προχωρήσει με τους πρώτους και εσείς εκπροσωπείτε το παλιό το άρρωστο που μόνη αξία που έχετε για τους βιαστές σας, είναι το κουφάρι σας.
Καλή Κυριακή :hi:
Βαφτίζεις τα σκατά χρυσό και διαμάντια;
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.634
Κριτικές
3
Like
11.241
Πόντοι
3.936
Άρα για ορισμένους από εσάς οι ανεμβολιάστοι είναι και οι υγιείς ας πούμε. Οκ. Το καταλάβαμε. Από την μεγάλη του ΝτιΠιΤζι Σχολή και σεις;
Στα υπόλοιπα συμφωνώ. Με τους σκατοψεκασμένους δεν συμφωνώ και τα γίδια τους αντιεμβολιαστές. Στα υπόλοιπα 2 συμφωνώ κάθετα - ξαναλέω.
Μήπως τελικά οι εμβολιασμενοι είναι οι ψεκασμενοι??? Τρώνε ότι τους πλασάρει το κράτος αμασητο?? Για σκέψου το λίγο...
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.674
Like
6.362
Πόντοι
2.356
Δεν κατάλαβες... αυτά που ζητάνε είναι αποτρεπτικά να κάνεις τα χαρτιά όχι να συζητήσεις περαιτέρω
Κι η πλάκα είναι ότι η αναπτυξιακή απλά επιδοτεί. Στην ουσία τα χαρτιά είναι αυτά που ζητάνε οι συνεργαζομενες τράπεζες. Σκέψου τώρα να είσαι νέος επιστήμονας, να έχεις μια ιδέα για επένδυση στο αντικείμενό σου και να πας στο κατώτατο οριο των 50.000. Να ζητάς τα μισά από την αναπτυξιακή και να σου ζητάνε της Παναγιάς τα μάτια για εγγυήσεις. Το know your customer που λέει κι η ίδια.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.573
Κριτικές
2
Like
5.992
Πόντοι
2.356
Μήπως τελικά οι εμβολιασμενοι είναι οι ψεκασμενοι??? Τρώνε ότι τους πλασάρει το κράτος αμασητο?? Για σκέψου το λίγο...
Δεν έχω να σκεφτώ τίποτα αδερφέ μου. Συμβουλεύομαι τους ιατρούς. Φυσικά και ήταν ΛΑΘΟΣ να είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ το εμβόλιο αλλά τα εμβόλια πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν για να κάνουν την ζωή μας πιο εύκολη.

Άσχετο αλλά κρίσιμη ερώτηση: Τον Αυγουστο 2026 θα έχεις τη νέα ταυτότητα ή μήπως πρόκειται για ΠΡΟ-ΧΑΡΑΓΜΑ;
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.299
Like
22.929
Πόντοι
5.506
Μη μου μιλάς. Μυρίζεις άσχημα και με λεκιάζεις.
ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΩ ΙΓΝΟΡ :rockon::rockon::rockon:
Χθες αναγνωριζες το ποιοτικό αλλά και βιοτικό μου επίπεδο και σήμερα που σου πάτησα τον καλο με τα εμβόλια και τις κλεψιές με αποδομείς πριν αλέκτωρ λαλήσει τρις;; :confused:
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.634
Κριτικές
3
Like
11.241
Πόντοι
3.936
Δεν έχω να σκεφτώ τίποτα αδερφέ μου. Συμβουλεύομαι τους ιατρούς. Φυσικά και ήταν ΛΑΘΟΣ να είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ το εμβόλιο αλλά τα εμβόλια πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν για να κάνουν την ζωή μας πιο εύκολη.

Άσχετο αλλά κρίσιμη ερώτηση: Τον Αυγουστο 2026 θα έχεις τη νέα ταυτότητα ή μήπως πρόκειται για ΠΡΟ-ΧΑΡΑΓΜΑ;
Τον άλλο μήνα έχω ραντεβού να την αλλάξω. Και αυτό γιατί πρέπει να ταξιδέψω εξωτερικό και η δικιά μου είναι από το 2001. Δεν την έχω αλλάξει από συναισθηματικούς λόγους κ δεν χρειάστηκε ποτέ.

Θα συμφωνήσω γενικά για τα εμβόλια. Για το συγκεκριμένο θα διαφωνήσω σε όλα. Ίσως σε 5 χρόνια από την στιγμή που βγήκε να το έκανα. Με τον τσαμπουκα και τον εκβιασμό δεν το κάνω. Όσοι δικοί μου άνθρωποι μεγάλης ηλικίας το έκαναν από την τρίτη δόση κ μετά έχουν προβλήματα. Ποιους γιατρούς δλδ εμπιστεύεσαι? Την Παγώνη? Τον Βασιλακόπουλο? Η τον τύπο που εξαφανίστηκε?
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.299
Like
22.929
Πόντοι
5.506
Σου μιλάω ακόμα γιατί πιστεύω πως ανήκεις στο νούμερο 3) του υγιούς πλυθησμού. Αλλιώς ξεκίνα θεραπεία γιατί πάσχεις από το σύνδρομο :hi:
Έχω καλό γιατρό, δικηγόρο κορυφαίο και λογιστή τον καλύτερο.
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.498
Κριτικές
8
Like
3.280
Πόντοι
786
Έχω καλό γιατρό, δικηγόρο κορυφαίο και λογιστή τον καλύτερο.
ο καλός γιατρός και δικηγόρος και λογιστής θα πει "εγώ δεν το ξέρω αυτό, θα απευθυνθείς σ' αυτόν",
το αντίθετο απ' ότι κάνουν οι μπουρδελιάρηδες.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.299
Like
22.929
Πόντοι
5.506
ο καλός γιατρός και δικηγόρος και λογιστής θα πει "εγώ δεν το ξέρω αυτό, θα απευθυνθείς σ' αυτόν",
το αντίθετο απ' ότι κάνουν οι μπουρδελιάρηδες.
Γι αυτό διαβάζουμε πιστά εδώ τα μέλη, για να μαθαίνουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ.
 
Εγγρ.
24 Νοε 2021
Μηνύματα
2.385
Like
3.709
Πόντοι
456
ετοιμάζουν αλλαγές στο φορολογικό νομοσχέδιο μετά την κατακραυγή,κάτι τέτοιο λένε στις πρωινές ειδήσεις.για να δούμε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom