Νέα

Τι ετοιμάζουν για τους ελεύθερους επαγγελματίες - ΦΟΡΟΙ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tellystalone6969
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 79K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.475
Πόντοι
8.006
ενώ θα έπρεπε να λέμε ευχαριστώ που μας φορολογεί για να τους ταίζει χωρίς να προσφέρουν τίποτα στην κοινωνία ας πούμε?
Εχμ.
Ποιοι δεν προσφερουν τιποτα στην κοινωνια τύπε?
Οι δασκαλοι? Οι γιατροι? Οι καθηγητες? Οι πυροσβεστες? οι στρατιωτικοι? οι αστυνομικοι?
Μανι-μάνι σου ειπα το 80% των ΔΥ.
Σοβαρα τα λετε αυτα? Το εχετε χασει τελείως?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.475
Πόντοι
8.006
Είχα μια υποψία ότι κάτι συμβαίνει εδώ
Μήπως υπερβάλλουμε; οι ελ.επ. αγαπούν τους δ.υ.
Τύπε, το θεμα μεταξυ δημοσιων υπαλληλων και ελευθερων επαγγελματιων, μου θυμιζει την κοντρα Θεσσαλονικης-Αθηνας.
Η Θεσσαλονίκη γκρινιαζει ολη την ωρα για την Αθηνα, ενω η Αθηνα στ' αρχιδια της για την Θεσσαλονικη.
Ετσι και οι ΕΕ, γκρινιαζουν για τους ΔΥ ενω οι ΔΥ στ' αρχιδια τους για τους ΕΕ.

Και εν τω μεταξυ, ΕΕ και Θεσσαλονικη περνανε δεκα φορες καλυτερα απο ΔΥ και Αθηνα. Σουρρεαλισμός
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.867
Like
4.176
Πόντοι
506
ενώ θα έπρεπε να λέμε ευχαριστώ που μας φορολογεί για να τους ταίζει χωρίς να προσφέρουν τίποτα στην κοινωνία ας πούμε?
Κι αν ησουνα δυ θα ελεγες για τους φοροκλέφτες εε
Ξενοδοχοι εναντίον αιρβνβ

Ποιος μητσοτακης απο βαρουφάκη και κατω θελει ο έλληνας
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.671
Like
14.044
Πόντοι
3.656
Εχμ.
Ποιοι δεν προσφερουν τιποτα στην κοινωνια τύπε?
Οι δασκαλοι? Οι γιατροι? Οι καθηγητες? Οι πυροσβεστες? οι στρατιωτικοι? οι αστυνομικοι?
Μανι-μάνι σου ειπα το 80% των ΔΥ.
Σοβαρα τα λετε αυτα? Το εχετε χασει τελείως?
Σώπα τώρα ανατρίχιασα...

Μακάρι να τα έδιναν σε αυτούς...και βγάζω τους δασκάλους απέξω γιατί το 50% (και λίγα λέω) στην 1οβαθμ και 2ο βαθμ είναι κοπρίτες από τους λίγους....πόσα παίρνουν οι γιατροί? 1200 ευρώ? σε αυτούς πάνε τα λεφτά μας?

οι πυροσβέστες? ακόμα χειρότερα...οι στρατιωτικοί...τώρα δεν θα μιλάς σοβαρά.....τους αστυνομικούς μόνο ευνοούν και αυτούς μόνο για να ρίχνουν ξύλο...αλλιώς για 800-900 ευρώ πρέπει να πάει ο άλλος να εμπλακεί σε πιστολίδια....


για πες μας τι συντάξεις παίρνουν και οι βυσματίες του ΟΤΕ της ΔΕΗ και της ΕΘΕΛ???? (με έκανες να γίνω λάκης)

πες μας πόσα παίρνουν οι κηφήνες στις εφορίες, και τα ασφαλιστικά ταμεία? Πες μας πόσα παίρνουν στα υπουργεία και το κυριότερο πες μας πόσα παίρνει αυτός που αλλάζει το νερό του μητσοτάκη ?

εγώ δε τα έχω χάσει καθόλου....εσύ κάνε μια στροφή και ξανασκέψου τι λες....
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.475
Πόντοι
8.006
Σώπα τώρα ανατρίχιασα...

Μακάρι να τα έδιναν σε αυτούς...και βγάζω τους δασκάλους απέξω γιατί το 50% (και λίγα λέω) στην 1οβαθμ και 2ο βαθμ είναι κοπρίτες από τους λίγους....πόσα παίρνουν οι γιατροί? 1200 ευρώ? σε αυτούς πάνε τα λεφτά μας?

οι πυροσβέστες? ακόμα χειρότερα...οι στρατιωτικοί...τώρα δεν θα μιλάς σοβαρά.....τους αστυνομικούς μόνο ευνοούν και αυτούς μόνο για να ρίχνουν ξύλο...αλλιώς για 800-900 ευρώ πρέπει να πάει ο άλλος να εμπλακεί σε πιστολίδια....


για πες μας τι συντάξεις παίρνουν και οι βυσματίες του ΟΤΕ της ΔΕΗ και της ΕΘΕΛ???? (με έκανες να γίνω λάκης)

πες μας πόσα παίρνουν οι κηφήνες στις εφορίες, και τα ασφαλιστικά ταμεία? Πες μας πόσα παίρνουν στα υπουργεία και το κυριότερο πες μας πόσα παίρνει αυτός που αλλάζει το νερό του μητσοτάκη ?

εγώ δε τα έχω χάσει καθόλου....εσύ κάνε μια στροφή και ξανασκέψου τι λες....
Πού κολλάνε οι συνταξεις στη συζητηση μας?
Εχεις κανεναν γνωστο εφοριακό, ή σε ασφαλιστικά ταμεία, να του πεις οτι τεμπελιαζει?
Εσυ να ξανασκεφτεις τι λες.
Ολοι εχετε στο μυαλο σας την εικονα ενος δημοσιου υπαλληλου που κοπαναει απλως μια σφραγιδα σε ενα υπουργειο. Πόσοι ειναι αυτοι? Ε δεν ειναι ετσι. Και στο λεω εγω που ειμαι ΕΕ.
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.233
Κριτικές
10
Like
5.623
Πόντοι
2.816
Εντωμεταξύ οι πιο πολλοί ελ.επ. κλέγονται ότι δεν τα βγάζουν πέρα
Αλλά λένε ότι τους ζηλεύουν οι δ.υ.
Τι ακριβώς ζηλεύουν δλδ..
Άβυσσος
 
Τελευταία τροποποίηση:

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.671
Like
14.044
Πόντοι
3.656
Κι αν ησουνα δυ θα ελεγες για τους φοροκλέφτες εε
Ξενοδοχοι εναντίον αιρβνβ

Ποιος μητσοτακης απο βαρουφάκη και κατω θελει ο έλληνας
ευτυχώς δεν είμαι τόσο απελπισμένος που να χρειαστεί να στήσω κώλο σε κανέναν για να με κάνει δυ

οι δυ και οι μισθωτοί δεν είναι που ζητάνε ή έστω δέχονται υπηρεσίες χωρίς απόδειξη? Τι φοροκλέφτες? αφού είναι συνένοχοι αν όχι εγκέφαλοι της κλοπής.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.475
Πόντοι
8.006
Κι αν ησουνα δυ θα ελεγες για τους φοροκλέφτες εε
Ξενοδοχοι εναντίον αιρβνβ

Ποιος μητσοτακης απο βαρουφάκη και κατω θελει ο έλληνας
Εγω δεν καταλαβαινω κατι αλλο.
Αφου καποιοι ΕΕ σαν τον Σαουλ γκρινιαζουν για τους ΔΥ, γιατι δεν προσπαθησαν να γινουν ΔΥ αλλά εγιναν ΕΕ και τωρα γκρινιαζουν? Δεν το αντιλαμβανομαι.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Εντωμεταξύ οι πιο πολλοί εκ.επ. κλέγονται ότι δεν τα βγάζουν πέρα
Αλλά λένε ότι τους ζηλεύουν οι δ.υ.
Τι ακριβώς ζηλεύουν δλδ..
Άβυσσος
Ακριβως.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.475
Πόντοι
8.006
ευτυχώς δεν είμαι τόσο απελπισμένος που να χρειαστεί να στήσω κώλο σε κανέναν για να με κάνει δυ

οι δυ και οι μισθωτοί δεν είναι που ζητάνε ή έστω δέχονται υπηρεσίες χωρίς απόδειξη? Τι φοροκλέφτες? αφού είναι συνένοχοι αν όχι εγκέφαλοι της κλοπής.
Ο δικηγορος αν ζητησει τις υπηρεσιες ηλεκτρολογου, θα ζητησει αποδειξη, ενω ο ΔΥ οχι?
Τι λες ρε φιλε?
Μονο οι ΔΥ δεν ζητανε αποδειξη?
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.867
Like
4.176
Πόντοι
506
οι δυ και οι μισθωτοί δεν είναι που ζητάνε ή έστω δέχονται υπηρεσίες χωρίς απόδειξη? Τι φοροκλέφτες? αφού είναι συνένοχοι αν όχι εγκέφαλοι της κλοπής.
Σιγα κοψε κατι
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.671
Like
14.044
Πόντοι
3.656
Πού κολλάνε οι συνταξεις στη συζητηση μας?
Εχεις κανεναν γνωστο εφοριακό, ή σε ασφαλιστικά ταμεία, να του πεις οτι τεμπελιαζει?
Εσυ να ξανασκεφτεις τι λες.
Ολοι εχετε στο μυαλο σας την εικονα ενος δημοσιου υπαλληλου που κοπαναει απλως μια σφραγιδα σε ενα υπουργειο. Πόσοι ειναι αυτοι? Ε δεν ειναι ετσι. Και στο λεω εγω που ειμαι ΕΕ.
Τα μισά λεφτά από αυτά που δίνουμε στις συτνάξεις των κοπρίτων πάνε. Φυσικά και κολλάνε.

Έχω γνωστούς και σε φορία, και σε ικα και σε ''δομές'' αλλά αυτό δεν είναι τίποτα.....


είμαι και εγώ ελ. επαγγελματίας και το 50% του τζίρου μου είναι από δημόσιους διαγωνισμούς με τους περισσότερους από τους δημόσιους οργανισμούς που αναφέραμε παραπάνω....

τους έχω ζήσει-δει-συζητήσει από πολύ κοντά. Ξέρω και τι έπαιρναν και τι παίρνουν και πόσο δουλεύουν και υπό τι συνθήκες. Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι τα ξέρεις καλύτερα?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ο δικηγορος αν ζητησει τις υπηρεσιες ηλεκτρολογου, θα ζητησει αποδειξη, ενω ο ΔΥ οχι?
Τι λες ρε φιλε?
Μονο οι ΔΥ δεν ζητανε αποδειξη?
Αν έχει εταιρεία και περνάει έξοδα μπορεί να ζητήσει.

Ο δυ και ο μισθωτός ποτέ. Δεν έχει λόγο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: obi1

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.867
Like
4.176
Πόντοι
506
Ο δικηγορος αν ζητησει τις υπηρεσιες ηλεκτρολογου, θα ζητησει αποδειξη, ενω ο ΔΥ οχι?
Τι λες ρε φιλε?
Μονο οι ΔΥ δεν ζητανε αποδειξη?
Λες και είναι καμία 10 εκατ.

Απο τους δυ εχει μείνει μόνο η μονιμοτητα
-40 % απο το 2011 και 0 αυξηση μισθών
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.233
Κριτικές
10
Like
5.623
Πόντοι
2.816
Πού κολλάνε οι συνταξεις στη συζητηση μας?
Εχεις κανεναν γνωστο εφοριακό, ή σε ασφαλιστικά ταμεία, να του πεις οτι τεμπελιαζει?
Εσυ να ξανασκεφτεις τι λες.
Ολοι εχετε στο μυαλο σας την εικονα ενος δημοσιου υπαλληλου που κοπαναει απλως μια σφραγιδα σε ενα υπουργειο. Πόσοι ειναι αυτοι? Ε δεν ειναι ετσι. Και στο λεω εγω που ειμαι ΕΕ.
Κάποιοι άλλοι λένε ότι τους τσουβαλιαζει η κυβέρνηση και ότι δεν βγαίνουν..
Αυτοί τώρα τι κάνουν με τους ΔΥ;
Άλλη μια ομάδα εργασιακή που κοιτάει την πάρτη της..
Για την ακρίβεια ούτε την πάρτη της κοιτάει και μεταξύ τους διαιρεμένοι είναι .. μικροί , μικρομεσαίοι, μεγάλοι
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.967
Like
11.211
Πόντοι
2.606
Τύπε, το θεμα μεταξυ δημοσιων υπαλληλων και ελευθερων επαγγελματιων, μου θυμιζει την κοντρα Θεσσαλονικης-Αθηνας.
Η Θεσσαλονίκη γκρινιαζει ολη την ωρα για την Αθηνα, ενω η Αθηνα στ' αρχιδια της για την Θεσσαλονικη.
Ετσι και οι ΕΕ, γκρινιαζουν για τους ΔΥ ενω οι ΔΥ στ' αρχιδια τους για τους ΕΕ.

Και εν τω μεταξυ, ΕΕ και Θεσσαλονικη περνανε δεκα φορες καλυτερα απο ΔΥ και Αθηνα. Σουρρεαλισμός
ε γαμησι που θες πουστη εσυ......εχεις δεν εχεις να με κανεις να μπω να γραψω λαμογιο...
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.233
Κριτικές
10
Like
5.623
Πόντοι
2.816
από δω και πέρα θα παίρνεις και θα πληρώνεις και το φπα :alivedick: :rockon:
Στα παπάρια μου τύπε

Και δεν με νοιάζει και να μου κόψουν

Μερικοί εκτιμάνε και κερνάνε κανένα καφέ
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.671
Like
14.044
Πόντοι
3.656

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom