Νέα

Τι ετοιμάζουν για τους ελεύθερους επαγγελματίες - ΦΟΡΟΙ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tellystalone6969
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 79K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.547
Like
21.937
Πόντοι
5.006
πραγματικα νομοσχεδιο τομή στα παγκοσμια φορολογικα χρονικά....επαναφερανε τα τεκμηρια εν ετει 2023...το μονο που απομενει πλεον ειναι να αναστηθει και ο μενιος ο κουτσογιωργας και το βραδυ ολοι μαζι να δουμε την ρουλα την κορομηλα στο ciao antenna....
:confused::confused::confused::confused::confused::confused:
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.688
Like
17.810
Πόντοι
3.656
ειναι να αναστηθει και ο μενιος ο κουτσογιωργας
Αν σου έδιναν 1.000.000.000.000 $ μετρητά

και μία ολυμπιακών διαστάσεων πισίνα γεμάτη με χρυσές λίρες ...

ΕΠΙΝΕΣ ΜΙΑ ΓΟΥΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΡΟ ΠΟΥ ΗΠΙΕ Ο ΜΕΝΙΟΣ ;;;
0.35

 

lelosbi

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2023
Μηνύματα
377
Like
800
Πόντοι
81
Υπαρχουν Ελ. Επ. στην Ελλαδα που βγαζουν πολυ χρημα και δηλωνουν ελαχιστα. Αλλα κατι μικρομεσαιοι με καφε, ψιλικατζιδικα, συνοικιακα ρουχαδικα και λοιπα που ισα που βγαζουν τα εξοδα τους θα κλεισουν ή θα ευχονται να εχει η μερα 34 ωρες για να μπορουν να δουλευουν τις 24. Αν αρχισει να κυνηγαει κι οσους χρωστανε σε ασφαλιστηκα ταμεια θα πεσει πολυ κλαμα. :confused:
 

sparos-gr

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Οκτ 2015
Μηνύματα
342
Κριτικές
20
Like
981
Πόντοι
1.011
Δεν ξέρω πως ακόμα αλλά για τη δικιά μου ταμειακή θα το ψάξω! Προφανώς κάποιο καλώδιο τύπου ethernet ή rs232 πιστεύω να κάνει τη δουλειά!
Παλαιότερα σε επικοινωνία με το τεχνικό τμήμα του εισαγωγέα σε μια ερώτηση μου για το εάν γίνεται να συνδέω την ταμειακή με το pc για να παίρνω κάποια δεδομένα όπως τα Ζ που θέλω να τα κρατάω αρχείο μου είχαν απαντήσει κατηγορηματικά ότι αυτό δε γίνεται! Έλα όμως που γίνεται !!!
300 ευρώ για 2 μέτρα καλώδιο και ενήμερωση driver δεν τα δίνω!
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.466
Κριτικές
36
Like
38.093
Πόντοι
18.565
Δεν ξέρω πως ακόμα αλλά για τη δικιά μου ταμειακή θα το ψάξω! Προφανώς κάποιο καλώδιο τύπου ethernet ή rs232 πιστεύω να κάνει τη δουλειά!
Παλαιότερα σε επικοινωνία με το τεχνικό τμήμα του εισαγωγέα σε μια ερώτηση μου για το εάν γίνεται να συνδέω την ταμειακή με το pc για να παίρνω κάποια δεδομένα όπως τα Ζ που θέλω να τα κρατάω αρχείο μου είχαν απαντήσει κατηγορηματικά ότι αυτό δε γίνεται! Έλα όμως που γίνεται !!!
300 ευρώ για 2 μέτρα καλώδιο και ενήμερωση driver δεν τα δίνω!
Πρεπει να βαλει χερι ο τεχνικος στο λογισμικο της μηχανης αφ ενος, και στο πος η εταιρεια που το εχεις παρει.
 

GALLAS

Ανώτερος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2017
Μηνύματα
2.013
Κριτικές
51
Like
6.293
Πόντοι
7.636
Μία είναι η λύση ( Φορολογία 10% σε όλους, εταιρείες - εισοδήματα κλπ )και απορώ γτ δεν το κάνουν.......μάλλον ξέρω, δεν θέλουν να αναπτυθούμε!!!
Τόσο εύκολο, μα τόσο δύσκολο!!!!
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.688
Like
17.810
Πόντοι
3.656
Υπαρχουν Ελ. Επ. στην Ελλαδα που βγαζουν πολυ χρημα και δηλωνουν ελαχιστα. Αλλα κατι μικρομεσαιοι με καφε, ψιλικατζιδικα, συνοικιακα ρουχαδικα και λοιπα που ισα που βγαζουν τα εξοδα τους θα κλεισουν ή θα ευχονται να εχει η μερα 34 ωρες για να μπορουν να δουλευουν τις 24. Αν αρχισει να κυνηγαει κι οσους χρωστανε σε ασφαλιστηκα ταμεια θα πεσει πολυ κλαμα. :confused:
Για κάθε έναν κλέφτη , υπάρχουν 20 που φυτοζωούν .
Αυτούς που χρωστάνε εισφορές ... δεν τους πειράζουν . Είναι το 35% ,
Έκαναν και ρύθμιση .

Αυτό που δεν λένε είναι ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΜΙΣΘΩΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΟΝ ΚΑΤΩΤΑΤΟ.
Γιατί δεν είναι πλήρους απασχόλησης.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΘΙΚΙ επίσης ....

είναι ότι ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ .... και όταν φυτοζωούν ...... δεν θα πάνε να κάνουν δουλειά ανειδίκευτου.

Θα κλείσει ο ιατρός το ιατρείο και ο δικηγόρος το γραφείο
ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ βαζει φακες και μακαρονια στα ραφια του σουπερ μαρκετ .........



ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΦΟΡΟ
ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΔΕΗΤΖΗΣ 35 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ
και ο σταθμάρχης 3200€ το μήνα ;;;;
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.611
Like
6.269
Πόντοι
2.356
Διάβασα σήμερα ότι θα επεκτείνουν το my data παντού κι ο επόμενος κλάδος είναι οι αγρότες, που είναι και προνομιακός χώρος της ΝΔ. Και δε θα γίνεται σε καμία περίπτωση δεκτό τα έξοδα να είναι περισσότερα από τα έσοδα. Θα βάζεις πχ δένδρα κι ώσπου να περάσουν τα χρόνια ώστε να έχεις πραγματικά έσοδα, θα δηλώνεις αέρα κοπανιστό για κέρδη, για να μη σε λένε φοροφυγά.
Αυτό πραγματικά θα ήθελα να το δω να βγαίνει σε νομοσχέδιο.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.317
Like
72.554
Πόντοι
12.756
Που τους εφτασε του Ελ Επ ο Κουλης ρε πουστη μου..
Θα κλεισει του νομιμους και θα μεινουν οι κλεφτες :rockon::rockon:

Ευτυχως που δεν βγηκε ο Κατρουγκαλος , γιατι θα έκλειναν ολοι :rockon:
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.688
Like
17.810
Πόντοι
3.656
Οι αγρότες πάντως, 13 χρόνια που πληρώνουμε σαν κερατάδες φόρο επιτηδεύματος
δεν τον έχουν πληρώσει ούτε μία. Κάθε χρόνο τους τον χαρίζουν .

Ευχήθηκα κακό ψόφο στους υποστηρικτές του φόρου επιτηδεύματος ; ΚΑΚΟ ΨΟΦΟ ΡΕ.
Και να τους το ευχήθηκα, αλλη μία δεν τους βλάπτει .
ΨΟΦΟ ΡΕ ...
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.099
Like
22.829
Πόντοι
5.506

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.611
Like
6.269
Πόντοι
2.356

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.317
Like
72.554
Πόντοι
12.756
Εγώ πάντως βλεπω εδώ μέσα ενα κάρο κόσμο που δεν θέλει να βοηθήσει τον Κυριάκο να πατάξει την φοροδιαφυγή ..
διοτι το ειπε ξεκάθαρα ο τυπος , δεν βαζει νέους φόρους , την φοροδιαφυγή πάει να πιάσει

Τι δεν καταλαβαίνετε απο αυτά ; :coffee::coffee:

οι συντελεστές μένουν οι ιδιοι !!! εντάξει θα βάζετε όμως το ποσό που θελει αυτός , αλλά είναι μια λεπτομέρεια αυτό , δεν είναι κάτι ..

Είναι οι συντελεστές ίδιοι ; ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ , αρα φόρους δεν βάζει ούτε αυξάνει .. :coffee:

Τα λένε και αυτοί , δεν τα βγάζω απο το μυαλό μου
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.233
Κριτικές
10
Like
5.623
Πόντοι
2.816
Που τους εφτασε του Ελ Επ ο Κουλης ρε πουστη μου..
Θα κλεισει του νομιμους και θα μεινουν οι κλεφτες :rockon::rockon:

Ευτυχως που δεν βγηκε ο Κατρουγκαλος , γιατι θα έκλειναν ολοι :rockon:
Έχει σχέδιο τύπε...
Όταν μείνουν μόνο οι παράνομοι θα τους γαμησεις στους φόρους, στους ελέγχους και τα πρόστιμα...

Τώρα είναι ανακατεμένοι και μπερδεύεται
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.910
Κριτικές
16
Like
14.748
Πόντοι
6.515
Δεν γινεται ομως η κυρα Κατινα με το ψιλικατζιδικο στις Τζιτζιφιες, που την βοηθαει η κορη της χωρις ασφαλιση και μισθο το απογευμα μετα το σχολειο, για να βγαλουν ενα μεροκαματο, να εξομοιωνεται με τον μεγαλομαγαζατορα στην Μυκονο.
Αυτό το απλό για να το καταλάβει κάποιος πρεπει να έχει δουλέψει στη ζωή του
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.294
Like
3.554
Πόντοι
1.706
πραγματικα νομοσχεδιο τομή στα παγκοσμια φορολογικα χρονικά....επαναφερανε τα τεκμηρια εν ετει 2023...το μονο που απομενει πλεον ειναι να αναστηθει και ο μενιος ο κουτσογιωργας και το βραδυ ολοι μαζι να δουμε την ρουλα την κορομηλα στο ciao antenna....
:confused::confused::confused::confused::confused::confused:
Τάκη, τα τεκμήρια είναι το πιο σωστό και έντιμο φορολογικό μέτρο που έχει προκύψει από την αρχή του σύμπαντος.
Απλά σε αυτή τη χώρα χρησιμοποιείται λάθος και άτιμα.
 

kostas10

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2006
Μηνύματα
439
Κριτικές
2
Like
776
Πόντοι
81
Τάκη, τα τεκμήρια είναι το πιο σωστό και έντιμο φορολογικό μέτρο που έχει προκύψει από την αρχή του σύμπαντος.
Απλά σε αυτή τη χώρα χρησιμοποιείται λάθος και άτιμα.
Προφανώς και δεν είμαι ο Τάκης.
Δοθείσης της ευκαιρίας όμως, θεωρώ το πιο δίκαιο μέτρο είναι και το πιο απλό, δηλαδή έσοδα-έξοδα.
Όλες αυτές οι αλχημείες γίνονται για να πιάσουν την μαρίδα.
Τις μεγάλες εταιρίες απλά τις κλάνουν μια μάντρα.
Θέλουν να είναι τριμπούρδελο για εκλογική σκοπιμότητα.
Όποτε γουστάρουν παρουσιάζονται ως αδέκαστοι και όποτε τους καπνίσει παρουσιάζονται ως λυτρωτές.
Για αυτό μας έχουν βάλει στο τρυπάκι τεμπέληδες δημόσιοι, ακαμάτηδες ιδιωτικοί, κλέφτες επαγγελματίες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom