Νέα

Τι ετοιμάζουν για τους ελεύθερους επαγγελματίες - ΦΟΡΟΙ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tellystalone6969
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 79K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.099
Like
22.832
Πόντοι
5.506
Γιατι πως τα κλεινουν τα μαγαζια ρε τυπε μερικοι πανε ταπα δεν βγαζουν μπαινουν μεσα και δεν γυρναει, κυριως αν εισαι φρεσκος .
Αυτοί είναι οι λουκετιασμένοι ΠΡΙΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ αλλά δεν το έχουν πάρει χαμπάρι. Για τους άλλους 9 στους 10 λέω εγώ που οι ταμειακές τους έχουν πιάσει αράχνες, σκόρο και δάκο.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Μιλάς τώρα με σερβιτόρο των 90s και νυν σώγαμπρο κατσικογάμη ;; ΠΟυ τον ζει η πεθερά ;
Αυτός είναι άεργος φιλοξενούμενος.

Έπρεπε να θεωρείται νομικά σκύλος, όχι άνθρωπος.
Εσύ ΜΟΥΝΟΣΚΥΛΟ σταματά να κρυφοδιαβαζεις τι γράφω μη σου γαμησω ότι έχεις και δεν έχεις.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.099
Like
22.832
Πόντοι
5.506
Εχω φιλο εχει ενα μπαρακι και κανει δευτερη δουλεια μαυρα για να τα βγαλει περα .Τον ρωταει πως παει ολα καλα μου απανταει δεν παει αν πηγαινε δεν θα δουλευα μαυρα
Και γιατί το κρατάει ανοιχτό το μπαράκι τύπε μου;
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.194
Κριτικές
26
Like
11.143
Πόντοι
4.746
Και γιατί το κρατάει ανοιχτό το μπαράκι τύπε μου;
συμπληρωνει το εισοδημα δυο τρια κατοσταρρικα να βγαζει τα βαζει μαζι με τα μαυρα να το χιλιαρικο παραδειγμα
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.099
Like
22.832
Πόντοι
5.506
Δεν θα ήταν κακό να μπει κ ένας φόρος για αυτούς που φιλοξενούν...
Αφού μπορούν να φιλοξενούν να πληρώνουν και τεκμαρτό φόρο φιλοξενίας..
Θα σε γαμήσει τώρα το ξεσκισμένο μουνοσκυλο ο Λάκης γιατί του θύμισες τη "φίλη του τη δικηγορίνα που φιλοξενείται από την οικογένεια της και ασκεί το επάγγελμα από χόμπι". (Παρακαλώ να φυλαχτεί και αυτή η ιστορία στην ανθολογία μαλακίας του γκράντε μαλακα του σάιτ).
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.194
Κριτικές
26
Like
11.143
Πόντοι
4.746
Τύπε μάντεψε..
Κλείνει το μπαράκι και πιάνει κανονική δουλειά
Μεγαλύτερο εισόδημα
ναι με εφτα κατοσταρικα οσα παιρνει τωρα μαυρα. ολοι θελουν φυγουν αλλα εχει εγκλωβιστει με τα παιδια εχει τρια
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.233
Κριτικές
10
Like
5.623
Πόντοι
2.816
Θα σε γαμήσει τώρα το ξεσκισμένο μουνοσκυλο ο Λάκης γιατί του θύμισες τη "φίλη του τη δικηγορίνα που φιλοξενείται από την οικογένεια της και ασκεί το επάγγελμα από χόμπι". (Παρακαλώ να φυλαχτεί και αυτή η ιστορία στην ανθολογία μαλακίας του γκράντε μαλακα του σάιτ).
Μόνα ζυγά όλα δικά του...
Όποτε τον βολεύει τσονταρουν οι γονείς, όποτε δεν τον βολεύει είναι άεργοι...
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

ναι με εφτα κατοσταρικα οσα παιρνει τωρα μαυρα
Τύπε κάτι δεν μας λες καλά...
Δεν βγαίνουν τα νούμερα
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.099
Like
22.832
Πόντοι
5.506
συμπληρωνει το εισοδημα δυο τρια κατοσταρρικα να βγαζει τα βαζει μαζι με τα μαυρα να το χιλιαρικο παραδειγμα
Με συγχωρείς αλλά αυτά δε στέκουν πουθενά. Κρατάει το μπαράκι με μηδενικό αφορολόγητο, εισφορές εφκα, έξοδα για λογιστές, ενοίκια, λογαριασμούς κλπ κλπ για 2-3 κατοστάρικα;;; Και γιατί δεν ψάχνει μια κανονική δουλειά και ας συνεχίσει τα μαύρα να βγάζει τουλάχιστον 1500 χιλιάρικο, μην πω παραπάνω;;
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.194
Κριτικές
26
Like
11.143
Πόντοι
4.746
Με συγχωρείς αλλά αυτά δε στέκουν πουθενά. Κρατάει το μπαράκι με μηδενικό αφορολόγητο, εισφορές εφκα, έξοδα για λογιστές, ενοίκια, λογαριασμούς κλπ κλπ για 2-3 κατοστάρικα;;; Και γιατί δεν ψάχνει μια κανονική δουλειά και ας συνεχίσει τα μαύρα να βγάζει τουλάχιστον 1500 χιλιάρικο, μην πω παραπάνω;;
δυο οχταωρα με τρια παιδια
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.233
Κριτικές
10
Like
5.623
Πόντοι
2.816
Με συγχωρείς αλλά αυτά δε στέκουν πουθενά. Κρατάει το μπαράκι με μηδενικό αφορολόγητο, εισφορές εφκα, έξοδα για λογιστές, ενοίκια, λογαριασμούς κλπ κλπ για 2-3 κατοστάρικα;;; Και γιατί δεν ψάχνει μια κανονική δουλειά και ας συνεχίσει τα μαύρα να βγάζει τουλάχιστον 1500 χιλιάρικο, μην πω παραπάνω;;
Απίστευτο... Μόνο εμείς τα βλέπουμε αυτά;
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.099
Like
22.832
Πόντοι
5.506
Κουμουνισταρια του κούλη, όταν στην καραντίνα έκλειναν υποχρεωτικά επιχειρήσεις ενώ τα έξοδα έτρεχαν κανονικά , αν υπήρχε και αυτό το νομοσχέδιο θα έπρεπε να πληρώσουν και για φανταστικά εισοδήματα…Όπως θα κληθούν να πληρώσουν οι περισσότεροι ….
άσε μην πω τίποτα βαρύ πάλι :confused:
Προσπερνάω τα ΑΝ και ΘΑ και θα ήθελα να σε ρωτήσω φίλε μας καλέ, μιας και το ανέφερες, αν έχεις σχέση με το επιχειρήν βέβαια, θύμισε μου λίγο τις επιστρεπτέες εκείνη την εποχή και ΑΝ ΤΥΧΟΝ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΚΑ που επιβραβεύτηκε ο ΕΝΤΙΜΟΣ επιχειρηματίας που ΔΕΝ έκρυβε εισοδήματα και τζίρους από καταβολής του Ελληνικού κράτους έναντι του μπαταξή. Ευχαριστώ.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.099
Like
22.832
Πόντοι
5.506
τυπε πρωτον δεν ξερω ποσο βγαζει ειναι αγενεια και απρεπεια να ρωτας τετοια πραγματα υποθετικα γραφω οτι γραφω απο την αλλη ουτε ρωταω ποσες ωρες καθεται στο μαγαζι αλλα ξερω οτι μοιραζεται της ωρες με την γυναικα του .
Τύπε, πρώτον η ιστορία σου γενικώς μπάζει από παντού και δεύτερον ΑΝ είναι έτσι, τζάμπα χάνουν τον χρόνο τους και οι δυο για ένα μαγαζί που έχει κλείσει προ πολλού.
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.233
Κριτικές
10
Like
5.623
Πόντοι
2.816
τυπε πρωτον δεν ξερω ποσο βγαζει ειναι αγενεια και απρεπεια να ρωτας τετοια πραγματα υποθετικα γραφω οτι γραφω απο την αλλη ουτε ρωταω ποσες ωρες καθεται στο μαγαζι αλλα ξερω οτι μοιραζεται της ωρες με την γυναικα του .
Τύπε δυστυχώς έτσι στο περίπου βγαίνουν όλοι και σχολιάζουν....

Η ουσία είναι ότι 3 στους 4 δηλώνει κάτω από τα όρια του βασικού μισθού... Ε δεν γίνεται ρε τύπε να δηλώνεις επιχείρηση έτσι...

Και εγώ ξέρω μια επιχείρηση που έκλεισε. Αλλά ο τύπος είχε βάλει υπαλλήλους και έκανε μεγάλη ζωή. Ούτε έτσι γίνεται.
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.194
Κριτικές
26
Like
11.143
Πόντοι
4.746
Τύπε, πρώτον η ιστορία σου γενικώς μπάζει από παντού και δεύτερον ΑΝ είναι έτσι, τζάμπα χάνουν τον χρόνο τους και οι δυο για ένα μαγαζί που έχει κλείσει προ πολλού.
δεν μπαζει τον ξερω απο μωρο παιδι απλα δεν ειμαι αγενης να ρωταω παρα πανω απο αυτα που πρεπει λεπτομερειες κλπ απλα το παιδι ειναι μπεσαλης οτι μου λεει στεκει και ουτε ειναι κλαψας οταν το ανοιξε πριν χρονια ηταν στα πανω του τωρα απλα και λακωνικα μου λεει δεν παει αλλο απλα και κατανοητα αν το κλεισει το εκλεισε, αλλα υπαρχουν επιχείρησεις που δεν τα βγαζουν τι να κανουμε τωρα ετσι παει .
 
Τελευταία τροποποίηση:

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.233
Κριτικές
10
Like
5.623
Πόντοι
2.816
Τι έχετε ρε αλήτες να πείτε για τον παραπάνω επιχειρηματία που περιγράφω?
Θέλετε κι εσείς κατι από τις ευχές στο τέλος?
Τύπε εγώ απ' ότι είδα μέχρι 10,000 πληρώνουν παραπάνω...
Όσοι έχουν 15,000 έχουν και μείωση.
Καληνοτσες
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.691
Like
17.814
Πόντοι
3.656
Τι έχετε ρε αλήτες να πείτε για τον παραπάνω επιχειρηματία που περιγράφω?
Θέλετε κι εσείς κατι από τις ευχές στο τέλος?
Να μας πούν ποιά οδοντιατρεία έκαναν είσπραξη ΜΑΡΤΙΟ & ΑΠΡΙΛΙΟ 2020 ;;;;;;;


Το ότι από αρχές Νοεμβρίου 2020 μέχρι τέλη Μαϊου 2021 .... ΕΙΧΕ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ....
το θυμάμαι κανείς ;;;;;;;;;;;;;;;;


Έπρεπε μήπως και τότε .... οι επαγγελματίες να βγάζουν πάνω από τον κατώτατο ;;;

Απαγόρευση κυκλοφορίας ρε πούστη ........


Λες και μιλάμε για κατοχή ...
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.099
Like
22.832
Πόντοι
5.506
Άχρηστο ρεμάλι, ξέρεις τι είναι η επιστρεπτέα προκαταβολή;
Το να δίνει το κράτος πίσω λεφτά που προκαταβάλει μια επιχείρηση για εισοδήματα που δεν έχει εισπράξει και μάλιστα ΔΑΝΕΙΚΑ το θεωρείς επίτευγμα? :headbang::headbang::headbang:
Να τος ο δημόσιος υπάλληλος, δεητζης. Ο επόμενος επιχειρηματίας παρακαλώ.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.099
Like
22.832
Πόντοι
5.506
Ο ένας είναι απλά το γνωστό καρτούν, ο μαλακάς της καρδιάς όλων των μελών του μπου, το άχρηστο κοπρόσκυλο που έκανε μέλη και επισκέπτες όλων των εποχών να κρατάνε το συκώτι από τα γέλια. Ο άλλος απλά ελπίζω να είναι πλανεμένος δεητζης που απλά πιστεύει τον ΜΑΛΑΚΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ ή έστω στην καλύτερη ψοφάει για τρολαρισμα.

Να υπενθυμίσω εδώ ότι το νέο φορολογικό, ο Θεός να τους κόβει μέρες και να δίνει χρόνια στον κύριο Κυριακο, αφορά το σωτήριο έτος 2023 και εξής. Δεν υπάρχει πλέον κοβιντ, λοκνταου και κλεισούρα.


Viva la revolution.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom