Νέα

Τι ετοιμάζουν για τους ελεύθερους επαγγελματίες - ΦΟΡΟΙ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tellystalone6969
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 79K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
24 Νοε 2021
Μηνύματα
2.387
Like
3.705
Πόντοι
456
Τι γράφεις εσύ ρε μαλακισμένο ;
Τι συσχετίζεις ; ;
Έχεις κόμπλεξ με ιδιοκτήτες που εκμισθώνουν ακίνητα, είναι σαφές. Άσχετο με το θέμα όμως.


Όσο κι αν μισείς τους ιδιοκτήτες που εκμισθώνουν ακίνητα ....
ΑΝ ΠΑΨΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΚΑΙ ΓΙΝΟΥΝ funds ........

οι αντιστοιχίες αν είσαι ενοικιαστής θα είναι αυτές ....


Εκμισθωτής φυσικό πρόσωπο ΜΕ ΣΑΛΙΟ
341px-Tiny_dick.jpg




εκμισθωτής fund ΑΣΑΛΙΩΤΟΣ
1699469466988.jpeg



και όχι 1 , ΤΡΕΙΣ. Τρείς τέτοιους ασάλιωτους θα τρως αν νοικιάζεις σπίτι από ξένο fund.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Συνέχεια προσλήψεις κάνουν . Παντού
πάλι μνημόνια θα επιβληθούν κ θα ψάχνουμε τον λόγο...μετανάστευση χτες...
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.967
Like
11.211
Πόντοι
2.606
δεν τρολάρω,κυρίως για αυτούς λέγεται ότι είναι υπεράριθμοι,οι αριστεροί λένε κ για παπάδες βέβαια χωρίς να το πιστεύω
εκπαιδευτικοί γιατροί πυροσβέστες δεν έχω εικόνα , σε δήμους σίγουρα κ περιφέρειες γίνεται πανηγύρι δημοσίων υπαλλήλων
Τι δεν τρολαρεις ρε παλαβε....μια σελιδα πισω μας ελεγες μαμου σου του για τα νεα μετρα.......και σε πεντε γραμμες πατας και γραφεις αυτα που γραφουμε.....γαμησε μας νυχτιατικα!
 
Εγγρ.
24 Νοε 2021
Μηνύματα
2.387
Like
3.705
Πόντοι
456
Τι δεν τρολαρεις ρε παλαβε....μια σελιδα πισω μας ελεγες μαμου σου του για τα νεα μετρα.......και σε πεντε γραμμες πατας και γραφεις αυτα που γραφουμε.....γαμησε μας νυχτιατικα!
εγώ είμαι εναντίον των νέων μέτρων και θεωρώ ότι στη ΝΔ γαμάνε τους μικρομεσαίους ιδιωτικούς κ νταντεύουν το δημόσιο,που βλέπεις το τρολ;
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.967
Like
11.211
Πόντοι
2.606
εγώ είμαι εναντίον των νέων μέτρων και θεωρώ ότι στη ΝΔ γαμάνε τους μικρομεσαίους ιδιωτικούς κ νταντεύουν το δημόσιο,που βλέπεις το τρολ;
στο οτι συμφωνεις με μενα που ειμαι ΔΑΓΚΩΤΑ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΜΕΤΡΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΘΕΩΡΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΗΠΙΑ!
 
Εγγρ.
24 Νοε 2021
Μηνύματα
2.387
Like
3.705
Πόντοι
456
στο οτι συμφωνεις με μενα που ειμαι ΔΑΓΚΩΤΑ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΜΕΤΡΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΘΕΩΡΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΗΠΙΑ!
προφανώς τρολάρεις κ θες να κοροιδέψεις όσους μικρομεσαίους επαγγελματίες ψήφισαν ΝΔ
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.967
Like
11.211
Πόντοι
2.606
προφανώς τρολάρεις κ θες να κοροιδέψεις όσους μικρομεσαίους επαγγελματίες ψήφισαν ΝΔ
ΔΕΝ τους κοροιδευω τυπε...θελω τον αμετακλητο και πληρη αφανισμο τους.....
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.967
Like
11.211
Πόντοι
2.606

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.179
Κριτικές
14
Like
4.452
Πόντοι
3.715
οριζοντια πανε αυτα ....να βαλουν μυαλο να πανε να ψηφισουν ολοι την επομενη φορα,ευχομαι πολυ συντομα!
η άλλη φορά δε θα υπάρξει γιατί θα είναι μια περιποιημένη χούντα
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.233
Κριτικές
10
Like
5.623
Πόντοι
2.816
Πάντως έρχεται μείωση φορολογικών συντελεστών για τα ενοίκια
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.688
Like
17.808
Πόντοι
3.656
η άλλη φορά δε θα υπάρξει γιατί θα είναι μια περιποιημένη χούντα
Από αυτό , προστατεύει τη χώρα η Ε.Ε.

Αν δεν ήμασταν στην Ε.Ε. από το 2009 μέχρι τώρα , θα είχαν γίνει τριπλάσια κινήματα και δικτατορίες
από όσα είχαν γίνει μεταξύ 1922 - 1935 .
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.688
Like
17.808
Πόντοι
3.656
και συ ρε μαλακα τους λυπασαι...ΡΕ ΝΑ ΓΑΜΗΘΟΥΝ ΣΕ ΛΕΩ!


Εγώ δεν αμφισβητώ ότι είναι ΓΑΛΑΞΙΑΚΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΥΠΕΡ ΜΑΛΑΚΕΣ.
Απλά , υπάρχουν κάποιοι που δεν ψήφισαν γαλάζια-πράσινα .
Και με την καταστροφή της μεσαίας τάξης, καταστρέφεται το ενεργητικό μου εισόδημα.
Από εκεί παίρνω χρήμα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

επισης,ποιες κατηγορίες δημοσίων θεωρείτε ότι είναι πολλοί περισσότεροι από οσους χρειαζόμαστε;αστυνομία,στρατιωτικοί,γραφιάδες επί ΠΑΣΟΚ,γραμματείς,άνθρωποι υπουργείων κλπ υπάρχει πολύ κόσμος για απόλυση που κάθεται ή που είναι περισσότερος από όσους χρειαζόμαστε αλλά η ΝΔ έτσι χτίζει τη πελατεία της...
Αυτοί που είναι άπειροι , είναι οι άχρηστοι .
 

kostas10

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2006
Μηνύματα
439
Κριτικές
2
Like
776
Πόντοι
81
εγώ είμαι εναντίον των νέων μέτρων και θεωρώ ότι στη ΝΔ γαμάνε τους μικρομεσαίους ιδιωτικούς κ νταντεύουν το δημόσιο,που βλέπεις το τρολ;
Δυστυχώς και ο σύριζα το ίδιο τροπάρι είχε ακολουθήσει.
Ο Κούλης πήρε τα μέτρα με το καλημέρα για να δώσει ψίχουλα ή να εξαγγείλει ευνοικότερα μέτρα , όταν ξανάρθουν οι εκλογές.
Τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου .
Τα ίδια κάνουν όλοι.
Δυστυχώς για ολους , παίζει μονότερμα γιατί ουσιαστικά δεν υπάρχει αντίπαλος.
 
Εγγρ.
24 Νοε 2021
Μηνύματα
2.387
Like
3.705
Πόντοι
456
Δυστυχώς και ο σύριζα το ίδιο τροπάρι είχε ακολουθήσει.
Ο Κούλης πήρε τα μέτρα με το καλημέρα για να δώσει ψίχουλα ή να εξαγγείλει ευνοικότερα μέτρα , όταν ξανάρθουν οι εκλογές.
Τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου .
Τα ίδια κάνουν όλοι.
Δυστυχώς για ολους , παίζει μονότερμα γιατί ουσιαστικά δεν υπάρχει αντίπαλος.
δεν διαφωνώ αλλά για συριζα το ξέραμε όλοι ότι δηλώνουν αντίπαλοι της μεσαίας τάξης
η ΝΔ μας διαφημιζόταν μια ζωή υπέρ του ιδιωτικού τομέα κ των ελεύθερων επαγγελματιών
και μας βγήκε πασοκική κόκκαλο
 

kostas10

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2006
Μηνύματα
439
Κριτικές
2
Like
776
Πόντοι
81
δεν διαφωνώ αλλά για συριζα το ξέραμε όλοι ότι δηλώνουν αντίπαλοι της μεσαίας τάξης
η ΝΔ μας διαφημιζόταν μια ζωή υπέρ του ιδιωτικού τομέα κ των ελεύθερων επαγγελματιών
και μας βγήκε πασοκική κόκκαλο
Ο μπαμπάς Μητσοτάκης είχε ρίξει κάτι ξεκωλιάσματα άνευ προηγούμενου στους μικρό επαγγελματίες.
Στο ίδιο έργο θεατές χρόνια τώρα.
Διαίρει και βασίλευε λέγεται το έργο.
Οι επαγγελματίες βρίζουμε τους δημόσιους και τους ιδιωτικούς.
Οι δημόσιοι τους επαγγελματίες.
Οι ιδιωτικοί τους δημόσιους και τους επαγγελματίες.
Πρώτοι από όλους παζαρευουν τον ΦΠΑ οι δημόσιοι και οι ιδιώτες από τους ελεύθερους επαγγελματίες και πάει λέγοντας.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.274
Like
72.485
Πόντοι
12.756
Για το παρακατω θελω τοποθετηση @Saul

Η τσιμπουκο η Λατινοπουλου .. περιεργως ειπε ενα σωστο προχθες σε κατι που ανέβασε , που πολλοι δεν το εχουν διατυπωσει..(το γραφω σε ελευθερη μεταφραση)
Με τα καινουργια για τους ελευθερους επαγγελματίες και ετσι οπως στηνεται το συστημα
δεν θα συμφερει κανέναν να δηλωσει ζημιές
άρα η που θα κλεισουν βιβλια καποιοι , και οι υπολοιποι θα εμφανίσουν κε΄ρδη αναγκαστικα για να μην τους γαμησουν τα νέα μέτρα
Οποτε ξαφνικά θα γίνει το απίστευτο σε στατιστικό που θα μας δειχνουν οι ΝΔκρατες , ολοι κέρδη , αρα ολοι φραγκατοι, αρα οι οικονομία πάει τρένο !!!
Και ως δια μαγειας ολοι αυτοι που θα έχουν κλεισει τα βιβλια τους δεν θα αναφέρονται πουθενα , γιατι το δείγμα θα ειναι στους ενεργους

Ολοι οι δεικτες θετικοι , θαυμα οικονομίας !!!

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΙΚΟ ΑΥΤΟ ;; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ;; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΧΟΝΤΑΣ Ο ΚΟΥΛΗΣ ;; :rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon:
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.688
Like
17.808
Πόντοι
3.656
δεν θα συμφερει κανέναν να δηλωσει ζημιές
άρα η που θα κλεισουν βιβλια καποιοι , και οι υπολοιποι θα εμφανίσουν κε΄ρδη αναγκαστικα για να μην τους γαμησουν τα νέα μέτρα
Η διαφορά του να δηλώσεις ζημιά ... ή 5000€ κέρδη .... ή 15000€ κέρδη ........

ΕΦΟΣΟΝ ΘΑ ΣΟΥ ΒΑΛΟΥΝ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ 15000 € ΚΕΡΔΗ ΤΕΚΜΗΡΙΟ ....

ποιά είναι ;;; 25% στο ΦΟΡΟ επιτηδεύματος ;;;;

Αν δηλώσεις ζημιά ... σου βάζουν 15000 € φορολογητέα ύλη και 500€ φόρο επιτηδεύματος .......

ενώ αλλιώς το ίδιο ...... και 325€ φόρο επιτηδεύματος .............

ΑΥΤΟ ΣΥΖΗΤΑΣ ;;;
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.084
Like
22.814
Πόντοι
5.506
Τι γράφεις εσύ ρε μαλακισμένο ;
Τι συσχετίζεις ; ;
Έχεις κόμπλεξ με ιδιοκτήτες που εκμισθώνουν ακίνητα, είναι σαφές. Άσχετο με το θέμα όμως.


Όσο κι αν μισείς τους ιδιοκτήτες που εκμισθώνουν ακίνητα ....
ΑΝ ΠΑΨΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΚΑΙ ΓΙΝΟΥΝ funds ........

οι αντιστοιχίες αν είσαι ενοικιαστής θα είναι αυτές ....


Εκμισθωτής φυσικό πρόσωπο ΜΕ ΣΑΛΙΟ
341px-Tiny_dick.jpg




εκμισθωτής fund ΑΣΑΛΙΩΤΟΣ
1699469466988.jpeg



και όχι 1 , ΤΡΕΙΣ. Τρείς τέτοιους ασάλιωτους θα τρως αν νοικιάζεις σπίτι από ξένο fund.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Συνέχεια προσλήψεις κάνουν . Παντού
Ρε μαλέα, έλεος, το ξέρουμε ότι ξερογλύφεσαι για πούτσες και έχεις τεράστια φωτογραφική συλλογή, κράτα τες για την πάρτη σου.


ΟΞΩ ΜΠΟΥΣΤΗ.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.609
Like
14.013
Πόντοι
3.656
Για το παρακατω θελω τοποθετηση @Saul

Η τσιμπουκο η Λατινοπουλου .. περιεργως ειπε ενα σωστο προχθες σε κατι που ανέβασε , που πολλοι δεν το εχουν διατυπωσει..(το γραφω σε ελευθερη μεταφραση)
Με τα καινουργια για τους ελευθερους επαγγελματίες και ετσι οπως στηνεται το συστημα
δεν θα συμφερει κανέναν να δηλωσει ζημιές
άρα η που θα κλεισουν βιβλια καποιοι , και οι υπολοιποι θα εμφανίσουν κε΄ρδη αναγκαστικα για να μην τους γαμησουν τα νέα μέτρα
Οποτε ξαφνικά θα γίνει το απίστευτο σε στατιστικό που θα μας δειχνουν οι ΝΔκρατες , ολοι κέρδη , αρα ολοι φραγκατοι, αρα οι οικονομία πάει τρένο !!!
Και ως δια μαγειας ολοι αυτοι που θα έχουν κλεισει τα βιβλια τους δεν θα αναφέρονται πουθενα , γιατι το δείγμα θα ειναι στους ενεργους

Ολοι οι δεικτες θετικοι , θαυμα οικονομίας !!!

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΙΚΟ ΑΥΤΟ ;; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ;; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΧΟΝΤΑΣ Ο ΚΟΥΛΗΣ ;; :rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon:
Βεβαίως να τοποθετηθώ :coffee:

Για αρχή τον τοποθετούσα πολύ άνετα στην Λατινοπούλου :zfuck:

Από την άλλη....το μέτρο σου βάζει έναν ελάχιστο φόρο ακόμα και αν κάνεις ζημιά....περίπου 1200 λένε δεν έχω υπολογίσει...

αν δηλώσεις κέρδη δεν βλέπω να αλλάζει κάτι...αν δηλώσεις περισσότερα κέρδη θα πληρώσεις περισσότερο φόρο. Δεν βλέπω το λόγο να σκιστείς να δηλώνεις κέρδη....εκτός αν έχει κάτι για όσους δηλώνουν κέρδη που δεν το διάβασα.

Ε ναι αν βάλεις πρόστιμο σε όσους κάνουν ζημιές φυσικά θα έχεις μόνο κέρδη και οικονομία τραίνο (που πάει γραμμή για τα τέμπη...)

και ανοίγει και νέους ορίζοντες....μπορείς να βάλεις πρόστιμο και σε όποιον μένει άνεργος επειδή απολύθηκε αφού αυτός φταίει που δεν έκανε καλή δουλειά και μετά να τον βάζεις σε κατηγορία τεμπέλης. Μηδενίζεται και η ανεργία με ένα νόμο και ένα άρθρο.

Το επόμενο μεγάλο βήμα θα είναι να απαγορεύσεις και τη φτώχεια...όποιος δεν βγάζει πάνω από 1500 ευρώ μέσο μισθό Γεωργιάδη θα διαγράφεται από τα μητρώα του κράτους και θα γίνεται πάγωμα αφμ και λογαριασμών. Θα πετάγεται σε ομαδικό τάφο που θα σφραγίζεται με μπετό και τέλος και το χαμηλό κατά κεφαλή εισόδημα.

Λύσεις υπάρχουν αν αυτοί που υπογράφουν είναι πουτάνες.......:sunglasses:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom