Νέα

Τι ετοιμάζουν για τους ελεύθερους επαγγελματίες - ΦΟΡΟΙ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tellystalone6969
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 80K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.181
Κριτικές
10
Like
5.606
Πόντοι
2.816
Ποιό 41% ;
Η αποχή των ηλιθίων τους έβγαλε.
2.300.000 ψήφους πήραν
απόι 9.800.000 εγγεγραμμένους !
ΔΕΝ ΨΗΦΙΣΑΝ 4.600.000 .

Αλλά είναι τόσο μαλάκες που δεν κατανοούν ΟΤΙ ΑΝ ΨΗΦΙΖΑΝ ΟΙ 4.600.000
τα έκαναν όλα πουτάνα.
Έστελναν το παλιό πολιτικό σύστημα σπίτι τους !!!!!

Για αυτό κάνουν προπαγάνδα . Η επιτυχία τους είναι ΟΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΙ ΝΑ ΟΔΗΓΟΥΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΧΗ.
Όχι πάλι τα ίδια...

Με αυτό το σκεπτικό 8-9 εκ. δεν θέλουν ΣΥΡΙΖΑ

Αλλάξτε νοοτροπία
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.268
Like
22.917
Πόντοι
5.506
Τι σχέση έχει αυτό?

όταν αγοράζεις μαζικά τα παίρνεις χονδρική...όταν παίρνεις λίγα παίρνεις άλλη τιμή...πάρε και εσύ 10.000 τμχ να πάρεις την ίδια τιμή.

Και εσύ μπορεί με 10 άτομα να βγάζεις την ίδια δουλειά με μένα που έχω 20 και έχω έξοδα. Αυτά είναι μπακαλίστικα...


Το ζουμί είναι δέχεσαι να φορολογηθώ με άλλο συντελεστή επειδή έχω 20 άτομα και εσύ 10? Αν είχα 50 άτομα? Εσύ με 22 και εγώ με 12 το δέχεσαι?

Ασχέτως περιθωρίων κτλπ
Δε μπορώ να κάνω κάτι αλλά δε μου πέφτει και λόγος να φορολογείται λιγότερο αυτός που έχει 300-400 καταστήματα, χιλιάδες εργαζόμενους και συνεργαζόμενες επιχειρήσεις. Δεν είμαστε το ίδιο έτσι κι αλλιώς. Άλλο αυτό που περιγράφεις εσύ, μικρομεσαίοι είναι και αυτός με τους 10-20-50 εργαζόμενους.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.268
Like
22.917
Πόντοι
5.506

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.752
Like
14.167
Πόντοι
3.656
Δε μπορώ να κάνω κάτι αλλά δε μου πέφτει και λόγος να φορολογείται λιγότερο αυτός που έχει 300-400 καταστήματα, χιλιάδες εργαζόμενους και συνεργαζόμενες επιχειρήσεις. Δεν είμαστε το ίδιο έτσι κι αλλιώς. Άλλο αυτό που περιγράφεις εσύ, μικρομεσαίοι είναι και αυτός με τους 10-20-50 εργαζόμενους.
Δεν είπα ότι μπορείς να κάνεις κάτι.


Στο έφερα ως παράδειγμα για να δεις ότι ούτε εσένα σου αρέσει.

και να καταλάβεις ότι επειδή αυτοί αποφεύγουν έτσι καλείσαι εσύ να πληρώσεις υπερφορολόγηση.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.602
Κριτικές
8
Like
33.145
Πόντοι
6.536
Τα 5.000 δεν είναι κακός τζίρος για μίνι σ/μ επί της ουσίας...με 1-2 άτομα προσωπικό?

Ξέρω ότι γενικά είναι αρκετά δύσκολο να μπεις σε καλό σημείο στα σούπερ μάρκετ....αλλά εγώ εννοούσα ως προμηθευτής γενικότερα...όχι για τα είδη που εμπορεύονται. Αν για τους γενικούς προμηθευτές είναι σφιχτοί....καταλαβαίνω τι γίνεται με αυτούς που προσπαθούν να μπουν στα ράφια τους....
Για 5000 θες 3 άτομα στην βάρδια.
Η να είσαι εσύ εκεί όλη μέρα με άλλους 3 πρωί(1 αποθηκάριος)και 2 το απόγευμα.
Πολλά τα έξοδα μαν.
Ήμουν σε φάση ψαξίματος να βρώ κατάστημα και να ασχοληθώ αλλά διαπίστωσα ότι δεν αξίζει με την καμμία.
Το άλλο που λες είναι δύσκολη πίστα.
Είσαι μικρή εταιρεία.
Μιλάμε για ΑΒ η Σκλαβενίτη.
Θα πρέπει να έχεις ένα ποιοτικό προϊόν το οποίο είτε δεν το έχουν στο ράφι είτε είναι σε κατηγορία γκανιάν.
Ο Σκλαβενίτης θα σε ακούσει,θα προωθήσει το δείγμα που θα του πας και την πρόταση που θα κάνει η εταιρεία σου.Θα σε σεβαστεί επειδή είσαι Ελληνική εταιρεία και θα σε αντιμετωπίσει όπως τον εκπρόσωπο της πολυεθνικής,ίσως και καλύτερα.
Ο ΑΒ έχει συνήθως αγοραστές Smith(Matrix).
Αν είσαι μικρή εταιρεία δεν σε βλέπει καν.
Μόνο αν ξεβρακωθείς έχεις κάποια πιθανότητα να σε προωθήσει να ακουστείς παραπάνω....
Εκεί παίζουν μπάλα οι πολυεθνικάριοι και ύστερα οι Έλληνες μεγάλοι.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.268
Like
22.917
Πόντοι
5.506
Δεν είπα ότι μπορείς να κάνεις κάτι.


Στο έφερα ως παράδειγμα για να δεις ότι ούτε εσένα σου αρέσει.

και να καταλάβεις ότι επειδή αυτοί αποφεύγουν έτσι καλείσαι εσύ να πληρώσεις υπερφορολόγηση.
Τύπε, να κοιτάζεις τι κανείς στη ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΣΥ, άσε τι κάνουν οι άλλοι. Και πως θα πηγαίνεις από καλά, καλύτερα. Και στ αρχίδια σου οι φόροι και τι κάνουν οι άλλοι. Γιατί όσο το αφήγημα λέει "οι καημένοι οι εε που πραγματικά βγάζουν 5-6 χιλιάδες. και με το νέο φορολογικό θα τους κλείσουν" υπάρχει και το άλλο "έσκασε ο χ Σκλαβενίτης και ανέβηκε η ανεργία 5 μονάδες".
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.752
Like
14.167
Πόντοι
3.656
Για 5000 θες 3 άτομα στην βάρδια.
Η να είσαι εσύ εκεί όλη μέρα με άλλους 3 πρωί(1 αποθηκάριος)και 2 το απόγευμα.
Πολλά τα έξοδα μαν.
Ήμουν σε φάση ψαξίματος να βρώ κατάστημα και να ασχοληθώ αλλά διαπίστωσα ότι δεν αξίζει με την καμμία.
Το άλλο που λες είναι δύσκολη πίστα.
Είσαι μικρή εταιρεία.
Μιλάμε για ΑΒ η Σκλαβενίτη.
Θα πρέπει να έχεις ένα ποιοτικό προϊόν το οποίο είτε δεν το έχουν στο ράφι είτε είναι σε κατηγορία γκανιάν.
Ο Σκλαβενίτης θα σε ακούσει,θα προωθήσει το δείγμα που θα του πας και την πρόταση που θα κάνει η εταιρεία σου.Θα σε σεβαστεί επειδή είσαι Ελληνική εταιρεία και θα σε αντιμετωπίσει όπως τον εκπρόσωπο της πολυεθνικής,ίσως και καλύτερα.
Ο ΑΒ έχει συνήθως αγοραστές Smith(Matrix).
Αν είσαι μικρή εταιρεία δεν σε βλέπει καν.
Μόνο αν ξεβρακωθείς έχεις κάποια πιθανότητα να σε προωθήσει να ακουστείς παραπάνω....
Εκεί παίζουν μπάλα οι πολυεθνικάριοι και ύστερα οι Έλληνες μεγάλοι.
Ναι 3 άτομα....1 αποθήκη 2 ταμεία αυτό σκέφτηκα και εγώ...εννοώ να δουλεύεις και εσύ βέβαια...νομίζω αν έχει πολύ κίνηση θές και έναν στα τυριά/σαλάμια κτλπ.......όταν βλέπω να έχουν κλειστό το 1 ταμείο επειδή η κοπέλα είναι στα τυριά μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.........

Πολλά τα έξοδα αλλά αν μιλάμε για 5Κ τζίρο ημερήσιο.....βέβαια το 12% περιθώριο που είπες είναι για την αποθήκη όπως κατάλαβα....για τα λειτουργικά είναι άλλο θέμα....δεν ξέρω μπορεί και να μην αξίζει γιατί και το φραντσάιζ δεν θα είναι και φτηνό....το κατάστημα δεν στο φτιάχνουν αυτοί μάλλον....μόνο το όνομα σου πουλάνε και την υποχρέωση να ψωνίζεις από την χονδρική τους...

Το θέμα είναι ότι αν ξεβρακωθείς πάει το προιόν σου στράφι....γιατί αν είσαι μια μικρή εταιρεία δεν μπορείς να έχεις τέτοια κάθετη παραγωγή ώστε να αξίζει το ξεβράκωμα...
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.602
Κριτικές
8
Like
33.145
Πόντοι
6.536
Όχι πάλι τα ίδια...

Με αυτό το σκεπτικό 8-9 εκ. δεν θέλουν ΣΥΡΙΖΑ

Αλλάξτε νοοτροπία
Μα δεν καταλαβαίνει ότι τα 4.600.000 αναλογικά θα ψήφιζαν και πάλι....
Τι ακριβώς θα έκαναν πουτάνα?

Λιά νομιζει αυτός ότι θα ψήφιζαν...

:confused:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.268
Like
22.917
Πόντοι
5.506
Το θέμα είναι ότι αν ξεβρακωθείς πάει το προιόν σου στράφι....γιατί αν είσαι μια μικρή εταιρεία δεν μπορείς να έχεις τέτοια κάθετη παραγωγή ώστε να αξίζει το ξεβράκωμα...
Ούτε να αντέξεις τις πληρωμές 8-12μήνου και κυρίως αν γίνει η στραβή με την αλυσίδα αντίο ζωή.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.752
Like
14.167
Πόντοι
3.656
Τύπε, να κοιτάζεις τι κανείς στη ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΣΥ, άσε τι κάνουν οι άλλοι. Και πως θα πηγαίνεις από καλά, καλύτερα. Και στ αρχίδια σου οι φόροι και τι κάνουν οι άλλοι. Γιατί όσο το αφήγημα λέει "οι καημένοι οι εε που πραγματικά βγάζουν 5-6 χιλιάδες. και με το νέο φορολογικό θα τους κλείσουν" υπάρχει και το άλλο "έσκασε ο χ Σκλαβενίτης και ανέβηκε η ανεργία 5 μονάδες".
Δεν μπορείς να είσαι στην αγορά και να μην ενδιαφέρεσαι τι κάνουν οι άλλοι. Ακόμα και ατομιστικά να το δεις ότι γαμάει τον διπλανό σου αργά η γρήγορα θα γαμήσει και εσένα. Ακόμα και αν έχεις ένα καλό μονοπώλιο και γνωστούς και κλεισμένες δουλειές.

Από κάποιο εξαρτάσαι και αυτός ο κάποιος από κάποιον άλλο. Και όταν το κράτος δεν θα έχει ποιον να φορολογήσει θα φορολογήσει εσένα.

Να λυπάσαι τους εε που βγάζουν πραγματικά 5-6Κ και θα κλείσουν...γιατί κάποια στιγμή μπορεί να κλείσεις εσύ γιατί έβγαλες 50-60Κ και κατέληξες να βγάζεις 5-6.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.268
Like
22.917
Πόντοι
5.506
Δεν μπορείς να είσαι στην αγορά και να μην ενδιαφέρεσαι τι κάνουν οι άλλοι. Ακόμα και ατομιστικά να το δεις ότι γαμάει τον διπλανό σου αργά η γρήγορα θα γαμήσει και εσένα. Ακόμα και αν έχεις ένα καλό μονοπώλιο και γνωστούς και κλεισμένες δουλειές.

Από κάποιο εξαρτάσαι και αυτός ο κάποιος από κάποιον άλλο. Και όταν το κράτος δεν θα έχει ποιον να φορολογήσει θα φορολογήσει εσένα.

Να λυπάσαι τους εε που βγάζουν πραγματικά 5-6Κ και θα κλείσουν...γιατί κάποια στιγμή μπορεί να κλείσεις εσύ γιατί έβγαλες 50-60Κ και κατέληξες να βγάζεις 5-6.
Ε, σου λέω ότι χ εσύ εξαρτάσαι από τους υπαλλήλους του Σκλαβενίτη, όχι από τον Σκλαβενίτη.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.752
Like
14.167
Πόντοι
3.656
Ούτε να αντέξεις τις πληρωμές 8-12μήνου και κυρίως αν γίνει η στραβή με την αλυσίδα αντίο ζωή.
Και να τις αντέξεις τι θα γίνει?

όταν έχεις ένα καλό αλλά περιορισμένο προϊόν που για να το βάλεις στα ράφια θα ξεβρακωθείς δεν θα δεις ποτέ περιθώριο βιώσιμο.

Πως θα χρηματοδοτήσεις την μεγαλύτερη παραγωγή? με δάνεια μόνο? Και άντε το προϊών να είναι κάτι απαραίτητο που φεύγει συνέχεια...αν είναι είδος πολυτελείας τι θα κάνεις? θα περιμένεις πότε θα καυλώσει στον άλλον να πάρει?
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.626
Κριτικές
3
Like
11.208
Πόντοι
3.936
Είμαι επιχειρηματίας και με δική μου εταιρεία εδώ και χρόνια. Για να πάρω ένα αυτοκίνητο αξίας 30 χιλιάδων το σκέφτηκα δις και τρις. Και τα λεφτά που βγάζω είναι πολύ καλά για Ελλάδα. Το θέμα είναι, πώς ένας ηλεκτρολόγος που γνωρίζω έχει Μερσεντές που κάνει 100 χιλιάρικα, σπίτι στην Αθήνα και εξοχικό στον Πόρο; Εγώ ως εταιρεία, με πραγματικές αποδείξεις που κόβω και μερίσματα που πληρώνω είμαι 100% διαφανής. Συνεπώς ναι, κάτι πρέπει να γίνει για τους φοροφυγάδες.
Γιατί αν η πολιτεία επιτέλους φορολογήσει τους πάντες και ο ΦΠΑ θα κατέβει, και θα υπάρξει ελάφρυνση στη φορολογία για τους δύστυχους τους μισθωτούς.
Όσο για το κάρφωμα των φοροφυγάδων, γίνεται σε άλλες χώρες για χρόνια, δε διαφωνώ μ αυτό. Εφόσον η φοροδιαφυγή είναι παράνομη, το να βοηθά ο πολίτης να τηρούνται οι νόμοι, δεν είναι κάρφωμα, είναι υποχρέωση.
Εγώ έχω να σου πω πως λάθος επάγγελμα κάνεις. Ας γινοσουν ηλεκτρολόγος και εσύ. Στα σοβαρά τώρα ας αναρωτηθεί το κράτος πως έχει αυτός ο ηλεκτρολόγος όλα αυτά που αναφέρεις την στιγμή που δηλώνει χαμηλά εισοδήματα....και όχι να τραβάει οριζόντια μέτρα. Αλλά όλα τα μέτρα είναι καθαρά εισπρακτικά. Τους λείπουν 800μυρια και σου λέει χωρίς κόπο αλλά με τρόπο θα τα πάρουμε από τους τάδε. Πάντως εγώ με συναδέλφους που μίλησα μου είπαν το ίδιο. Πόσα θέλουν να δηλώνουμε??? Τόσα θα δηλώνουμε. Και δεν έκλεβαν.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.752
Like
14.167
Πόντοι
3.656
Ε, σου λέω ότι χ εσύ εξαρτάσαι από τους υπαλλήλους του Σκλαβενίτη, όχι από τον Σκλαβενίτη.
Όχι σε όλους τους κλάδους.

Δεν κάνουν όλοι λιανική.

Επίσης εδώ μιλάμε για το ποιος θα πληρώσει φόρο όχι για το ποιος αγοράζει.

Σιγά μη κλείσει ο σκλαβενίτης επειδή τον φορολογησαν.....δεν είναι είδος εταιρείας που μπορεί να το κάνει. Φοροτεχνικά...δεν βγαίνει έτσι.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.602
Κριτικές
8
Like
33.145
Πόντοι
6.536
Ναι 3 άτομα....1 αποθήκη 2 ταμεία αυτό σκέφτηκα και εγώ...εννοώ να δουλεύεις και εσύ βέβαια...νομίζω αν έχει πολύ κίνηση θές και έναν στα τυριά/σαλάμια κτλπ.......όταν βλέπω να έχουν κλειστό το 1 ταμείο επειδή η κοπέλα είναι στα τυριά μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.........

Πολλά τα έξοδα αλλά αν μιλάμε για 5Κ τζίρο ημερήσιο.....βέβαια το 12% περιθώριο που είπες είναι για την αποθήκη όπως κατάλαβα....για τα λειτουργικά είναι άλλο θέμα....δεν ξέρω μπορεί και να μην αξίζει γιατί και το φραντσάιζ δεν θα είναι και φτηνό....το κατάστημα δεν στο φτιάχνουν αυτοί μάλλον....μόνο το όνομα σου πουλάνε και την υποχρέωση να ψωνίζεις από την χονδρική τους...

Το θέμα είναι ότι αν ξεβρακωθείς πάει το προιόν σου στράφι....γιατί αν είσαι μια μικρή εταιρεία δεν μπορείς να έχεις τέτοια κάθετη παραγωγή ώστε να αξίζει το ξεβράκωμα...
Αυτοί στο φτιάχνουν το κατάστημα κομπλέ μουνάρα.
Δίνεις κασέρι 60-100.

Τελευταία παράγραφο είναι όπως το λες.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.752
Like
14.167
Πόντοι
3.656
Αυτοί στο φτιάχνουν το κατάστημα κομπλέ μουνάρα.
Δίνεις κασέρι 60-100.

Τελευταία παράγραφο είναι όπως το λες.
Με έτοιμο κατάστημα και know how και εκπαίδευση κτλπ......100Κ δεν είναι και τόσο πολλά περίμενα να ακούσω για αβ κάνα 200άρι 250


Δεν είναι τόσο μαύρα όσο τα πίστευα....αλλά και δίκοπο μαχαίρι...γιατι δεν κυνηγάς πελάτες αλλά.....

δε μπορείς να κυνηγήσεις και πελάτες :confused:
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.602
Κριτικές
8
Like
33.145
Πόντοι
6.536
Με έτοιμο κατάστημα και know how και εκπαίδευση κτλπ......100Κ δεν είναι και τόσο πολλά περίμενα να ακούσω για αβ κάνα 200άρι 250


Δεν είναι τόσο μαύρα όσο τα πίστευα....αλλά και δίκοπο μαχαίρι...γιατι δεν κυνηγάς πελάτες αλλά.....

δε μπορείς να κυνηγήσεις και πελάτες :confused:
200-250 θέλει για Food Market επαρχία με πιο πολλά τμ.
Εκεί έχεις δικαίωμα να ψωνίζεις έως 20% απέξω και έχεις πρόσβαση σε καλύτερους τιμοκαταλόγους και προσφορές και πιστωτικά τέλος του χρόνου,εκεί ναι είσαι συνεργάτης.
Αλλά αντε βρες άτομα στην επαρχία και αντε βρες βιώσιμο σημείο.
Χτικιό....

Στην Αθήνα είναι ανταρτοπόλεμος.Ψωνίζεις απέξω με φόβο να σε πάρουν χαμπάρι και δίνεις πολλές ώρες προσωπικής εργασίας.
Αν είσαι έξυπνος δε,αναλύεις το μεσοσταθμικό και δουλεύεις με δικό σου πλανόγραμμα στα πιο κερδοφόρα....

Πελάτες δεν κυνηγάς,αν έχεις πάτο και βρείς υπάλληλο κανα τουμπανάκι μαγκιόρικο και όχι ψειρηματικό κάτι κάνεις...
Δύσκολη πίστα και το προσωπικό.
Ζαριά που συνήθως χάνεις....
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.752
Like
14.167
Πόντοι
3.656
200-250 θέλει για Food Market επαρχία με πιο πολλά τμ.
Εκεί έχεις δικαίωμα να ψωνίζεις έως 20% απέξω και έχεις πρόσβαση σε καλύτερους τιμοκαταλόγους και προσφορές και πιστωτικά τέλος του χρόνου,εκεί ναι είσαι συνεργάτης.
Αλλά αντε βρες άτομα στην επαρχία και αντε βρες βιώσιμο σημείο.
Χτικιό....

Στην Αθήνα είναι ανταρτοπόλεμος.Ψωνίζεις απέξω με φόβο να σε πάρουν χαμπάρι και δίνεις πολλές ώρες προσωπικής εργασίας.
Αν είσαι έξυπνος δε,αναλύεις το μεσοσταθμικό και δουλεύεις με δικό σου πλανόγραμμα στα πιο κερδοφόρα....

Πελάτες δεν κυνηγάς,αν έχεις πάτο και βρείς υπάλληλο κανα τουμπανάκι μαγκιόρικο και όχι ψειρηματικό κάτι κάνεις...
Δύσκολη πίστα και το προσωπικό.
Ζαριά που συνήθως χάνεις....
Καλά επαρχία είναι ακόμα πιο δύσκολη πίστα....έχεις και πόλεμο από ντόπιους και πολλά....ούτε καν θα το κοίταγα αν δεν ήμουν από εκεί....

Δεν ξέρουν αυτοί ποιοι κωδικοί φεύγουν πιο πολύ ή έχουν τα καλύτερα περιθώρια για να σε πιέζουν να παίρνεις από τις αποθήκες τους?

Για να βρεις καλό υπάλληλο πρέπει να παίξεις τζόκερ....ειδικά σε τέτοια πόστα...συνήθως βαριούνται και να αναπνεύσουν....αλλά αν είναι καλό μουνί εντάξει δικαιολογείται και συγχωρείται :rockon:
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.602
Κριτικές
8
Like
33.145
Πόντοι
6.536
Καλά επαρχία είναι ακόμα πιο δύσκολη πίστα....έχεις και πόλεμο από ντόπιους και πολλά....ούτε καν θα το κοίταγα αν δεν ήμουν από εκεί....

Δεν ξέρουν αυτοί ποιοι κωδικοί φεύγουν πιο πολύ ή έχουν τα καλύτερα περιθώρια για να σε πιέζουν να παίρνεις από τις αποθήκες τους?

Για να βρεις καλό υπάλληλο πρέπει να παίξεις τζόκερ....ειδικά σε τέτοια πόστα...συνήθως βαριούνται και να αναπνεύσουν....αλλά αν είναι καλό μουνί εντάξει δικαιολογείται και συγχωρείται :rockon:
Αρχίδια ξέρουν....
Σου φτιάχνουν ένα πλανόγραμμα και πας βάσει αυτού....
Θέλει δουλίτσα αν θες να βγάλεις κάτι παραπάνω. .

Επαρχία λέμε να έχεις κάποια σχέση με την περιοχή.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.752
Like
14.167
Πόντοι
3.656
Αρχίδια ξέρουν....
Σου φτιάχνουν ένα πλανόγραμμα και πας βάσει αυτού....
Θέλει δουλίτσα αν θες να βγάλεις κάτι παραπάνω. .

Επαρχία λέμε να έχεις κάποια σχέση με την περιοχή.
Δε ξέρω πάντα συνδύαζα το εμπόριο που έχει χαμηλά ποσοστά με την παροχή υπ. που έχει υψηλά...


θα θεωρούσα μεγάλο ρίσκο να εξαρτάσαι μόνο από το εμπόριο και μόνο από το ποιος θα μπει μέσα....


ακούγεται ψυχοφθόρο :confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom