Νέα

Τι ετοιμάζουν για τους ελεύθερους επαγγελματίες - ΦΟΡΟΙ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tellystalone6969
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 80K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.602
Κριτικές
8
Like
33.145
Πόντοι
6.536
Δεν είναι και πολλές οι εταιρείες με τζίρους πάνω από 100 εκατομμύρια...γιατί αυτό εννοείς 9ψήφιους τζίρους....

αλλά ναι αν ο αβ (ειδικά ο αβ) βγάζει ζημιά δεν το πιστεύω μια....η Retail μπορεί....
Ο ΑΒ έχει σοβαρό πρόβλημα.
Όχι μόνο στο retail.

Και η Delhaize γενικότερα....
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.752
Like
14.167
Πόντοι
3.656
Βρίσκουν και τα κάνουν.
Δεν τους ελέγχει κανένας.
Τρώνε και πρόστιμα,για τα μάτια....
Τα πληρώνουν μέσω "προσφορών" στους καταναλωτές και με έμμεσο εκβιασμό στην εκάστοτε Ζερμέν κυβέρνηση....
Γιατί?
Γιατί μπορούν....
βρίσκουν και τα κάνουν επειδή απευθύνονται σε ιθαγενείς καταναλωτές.


Έφαγε η γιάκομπς πρόστιμο επειδή από 4 ευρώ πήγε τον καφέ 7.50 σε 1 μήνα.


Γάμα τους τα πέταλα....εμπάργκο στην γιάγκομπς για ένα 3μηνο να ντρέπεται ο τσέος να πάει στην σύσκεψη να μιλήσει για το τρίμηνο....να φάνε μια βουτιά στις πωλήσεις 80% και να βλέπουν το πρόστιμο 1.000.000 ως λουκούμι μπροστά στην χασούρα....

και θα δεις μετά πως θα υπολογίζουν τον καταναλωτή

Αλλά αυτοί ξέρουν ότι και 40 ευρώ το κουτί να πάει θα το πάρει ο Βαγγέλας που θέλει καφεδάρα με το πρωινό τσιγάρο
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.602
Κριτικές
8
Like
33.145
Πόντοι
6.536
βρίσκουν και τα κάνουν επειδή απευθύνονται σε ιθαγενείς καταναλωτές.


Έφαγε η γιάκομπς πρόστιμο επειδή από 4 ευρώ πήγε τον καφέ 7.50 σε 1 μήνα.


Γάμα τους τα πέταλα....εμπάργκο στην γιάγκομπς για ένα 3μηνο να ντρέπεται ο τσέος να πάει στην σύσκεψη να μιλήσει για το τρίμηνο....να φάνε μια βουτιά στις πωλήσεις 80% και να βλέπουν το πρόστιμο 1.000.000 ως λουκούμι μπροστά στην χασούρα....

και θα δεις μετά πως θα υπολογίζουν τον καταναλωτή

Αλλά αυτοί ξέρουν ότι και 40 ευρώ το κουτί να πάει θα το πάρει ο Βαγγέλας που θέλει καφεδάρα με το πρωινό τσιγάρο.
Οι καταναλωτές αφού είναι ιθαγενείς,θα πρέπει να τους προστατέψει το κράτος-φύλαρχος....

Λέμε τώρα.....

:confused::confused::confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.752
Like
14.167
Πόντοι
3.656
Ο ΑΒ έχει σοβαρό πρόβλημα.
Όχι μόνο στο retail.

Και η Delhaize γενικότερα....
Retail εννοούσα την public...


Για ΑΒ δεν ξέρω ούτε για το σοβαρό του πρόβλημα...γιατί? δεν είναι ανταγωνιστικός ή έχουν άλλα εσωτερικά προβλήματα προμηθειών κτλπ?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.752
Like
14.167
Πόντοι
3.656
Οι καταναλωτές αφού είναι ιθαγενείς,θα πρέπει να τους προστατέψει το κράτος-φύλαρχος....

Λέμε τώρα.....

:confused::confused::confused:
Το κράτος επινοεί πράσινα και κίτρινα τιμολόγια ρεύματος, και απαγορεύει τις προσφορές 1+1 για να τους εξασφαλίσει τα κέρδη...τι να προστατέψει....να τους γαμήσει ασάλιωτα προσπαθεί.....
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.602
Κριτικές
8
Like
33.145
Πόντοι
6.536
Retail εννοούσα την public...


Για ΑΒ δεν ξέρω ούτε για το σοβαρό του πρόβλημα...γιατί? δεν είναι ανταγωνιστικός ή έχουν άλλα εσωτερικά προβλήματα προμηθειών κτλπ?
Η χονδρική του πάει άπατη....
Έχει κάνει μεγάλες έμμεσες επενδύσεις με τα Shop&Go,τα οποία δεν έχουν την αναμενόμενη δουλειά,εκτός εξαιρέσεων....
Επίσης πολλά από αυτά καταστρατηγούν τον κανόνα να ψωνίζουν από κεντρική αποθήκη(όπως είναι η συμφωνία)και ψωνίζουν ότι μπορούν εκτός,με αποτέλεσμα να μην έρχονται τα αναμενόμενα....
Βάλε και ότι ο ανταγωνισμός έχει σκληρύνει,επίσης έδιωξαν με αποζημιώσεις αρκετά κεφάλια μέσα στην χρονιά....
Στα λέω όσο πιο απλά μπορώ.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.268
Like
22.917
Πόντοι
5.506
Γιατί οι υπάλληλοι μικρών εταιρειών (με ζημιές) δεν πληρώνονται ;
Δεν πληρώνει ο εργοδότης ΦΜΥ ;;;;;
Δεν τους πληρώνει εισφορές ;;;;

Το σκουπίδι ο σώγαμπρος σερβιτόρος στο παίζει CEO ;;;
Σου γράφει ότι ξέρει και από μεγάλες εταιρείες ;
Θα εννοεί τη μπαρμπουτιέρα του πεθερού του που κάνει λάτζα.
Χωρίς έναρξη . Μαύρα όλα.
Η μπαρμπουτιερα του πεθερου μου ΠΑΝΙΒΛΑΚΑ ΞΠΓ συνεχιζει και λειτουργει, δε λουκετιασε.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.752
Like
14.167
Πόντοι
3.656
Η χονδρική του πάει άπατη....
Έχει κάνει μεγάλες έμμεσες επενδύσεις με τα Shop&Go,τα οποία δεν έχουν την αναμενόμενη δουλειά,εκτός εξαιρέσεων....
Επίσης πολλά από αυτά καταστρατηγούν τον κανόνα να ψωνίζουν από κεντρική αποθήκη(όπως είναι η συμφωνία)και ψωνίζουν ότι μπορούν εκτός,με αποτέλεσμα να μην έρχονται τα αναμενόμενα....
Βάλε και ότι ο ανταγωνισμός έχει σκληρύνει,επίσης έδιωξαν με αποζημιώσεις αρκετά κεφάλια μέσα στην χρονιά....
Στα λέω όσο πιο απλά μπορώ.
Αυτά τα shopngo πρέπει να γρέδρνουν τον επιχειρηματία....ξέρω έναν κοντά στο γραφείο που ήταν αβ και το άλλαξε σε άλλο...προφανώς δεν τον συνέφερε...γιατί πελατεία έχει ίδια...και τα προϊόντα του πιο φτηνά τώρα άρα έχει μεγαλύτερα περιθώρια....


νομίζω ότι τον τρώει ο σκλαβενίτης που λόγω μεγέθους στα προιόντα ετικέτας (δικής τους) θα είναι πιο ανταγωνιστικός...ο οποίος πάει τρένο μη πω αεροπλάνο......
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.268
Like
22.917
Πόντοι
5.506
Το γνωρίζω.....πέραν αυτών πολλές από αυτές (οι περισσότερες) είναι μέλη ομίλων που χρεοπιστόνωνονται κατά το πως συμφέρει....

έτσι η μια κόβει τιμολόγια στην άλλη και καταλήγουν στην εισαγωγική για ευνόητους λόγους.....

τουλάχιστον έτσι το καταλαβαίνω εγώ....

τρόπου υπάρχουν άπειροι....αλλά αυτό πρέπει το πάρει χαμπάρι ο κάθε μόγγολος με μυαλό αμοιβάδας που νομίζει ότι ψωνίζοντας από την μεγάλη εταιρεία τα λεφτά του δεν πάνε στην φοροαποφυγή.....

η αλήθεια είναι όμως ότι και έτσι συμβάλουν στην εθνική οικονομία.....όχι όμως όσο θα μπορούσαν...ακριβώς όπως με τις ναυτιλιακές....
Αν σου ελεγαν και σενα «φορους ή δεκαδες χιλιαδες θεσεις εργασιας και χιλιαδες συνεργαζομενες εταιρειες» το ιδιο θα εκανες.

Μονο ο ΞΠΓ λουκετιασμενος κτηνιατρος θα ελεγε να το κλεισουν επειδη εχει μισος για οσους προοδευουν επειδη αυτος τα φυτιλιασε ολα.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.752
Like
14.167
Πόντοι
3.656
Αν σου ελεγαν και σενα «φορους ή δεκαδες χιλιαδες θεσεις εργασιας και χιλιαδες συνεργαζομενες εταιρειες» το ιδιο θα εκανες.

Μονο ο ΞΠΓ λουκετιασμενος κτηνιατρος θα ελεγε να το κλεισουν επειδη εχει μισος για οσους προοδευουν επειδη αυτος τα φυτιλιασε ολα.
Θα σου απαντήσω πολύ απλά

Πόσους εργαζόμενους απασχολείς?
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.602
Κριτικές
8
Like
33.145
Πόντοι
6.536
Αυτά τα shopngo πρέπει να γρέδρνουν τον επιχειρηματία....ξέρω έναν κοντά στο γραφείο που ήταν αβ και το άλλαξε σε άλλο...προφανώς δεν τον συνέφερε...γιατί πελατεία έχει ίδια...και τα προϊόντα του πιο φτηνά τώρα άρα έχει μεγαλύτερα περιθώρια....


νομίζω ότι τον τρώει ο σκλαβενίτης που λόγω μεγέθους στα προιόντα ετικέτας (δικής τους) θα είναι πιο ανταγωνιστικός...ο οποίος πάει τρένο μη πω αεροπλάνο......
Είναι τεράστια κουβέντα.
Τα s&g μεσοσταθμικά έχουν μη βιώσιμο κέρδος,εκτός και αν το δουλέψεις μόνος σου με την γυναίκα σου.
Ποσοστά κερδοφορίας έως 12%....
Αν πάρεις από αποθήκη.
Τιμές μαρκέ....
Η αποθήκη σου πουλάει σαν να είσαι πελάτης,όχι συνεργάτης....
Οπότε τι κάνεις αν είσαι ξύπνιος?
Ψωνίζεις (και)από αλλού...
Μια σερβιέτα πχ έχει λιανική τιμή 3.4 και την αγοράζεις 2.3(+φπα)από την αποθήκη του ΑΒ,ενώ μπορείς ακριβώς την ίδια να την βρείς στην χονδρική εκτός 1.2.....

Σε πληροφορώ ότι ο ΑΒ έχει πιο πολλές δικές του ετικέτες από τον Σκλαβενίτη.
Ο Σκαλβενίτης έχει τα καλύτερα σημεία και την φήμη ότι είναι πιο φτηνός(δεν είναι).
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.268
Like
22.917
Πόντοι
5.506
Ωραία εγώ πες 20


Θα δεχόσουν να φορολογηθώ εγώ λιγότερο επειδή απασχολώ παραπάνω άτομα και δίνω δουλειά σε περισσότερους προμηθευτές?
Συγκρινεις ανομοια πραγματα. Εσυ ας πουμε δεν δεχεσαι να αγοραζεις 100 προιοντα απο τον προμηθευτη σου με 10€ ενω ο αλλος που αγοραζει 10.000 ιδια προιοντα θα τα αγορασει με 3€;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.752
Like
14.167
Πόντοι
3.656
Είναι τεράστια κουβέντα.
Τα s&g μεσοσταθμικά έχουν μη βιώσιμο κέρδος,εκτός και αν το δουλέψεις μόνος σου με την γυναίκα σου.
Ποσοστά κερδοφορίας έως 12%....
Αν πάρεις από αποθήκη.
Τιμές μαρκέ....
Η αποθήκη σου πουλάει σαν να είσαι πελάτης,όχι συνεργάτης....
Οπότε τι κάνεις αν είσαι ξύπνιος?
Ψωνίζεις (και)από αλλού...
Μια σερβιέτα πχ έχει λιανική τιμή 3.4 και την αγοράζεις 2.3(+φπα)από την αποθήκη του ΑΒ,ενώ μπορείς ακριβώς την ίδια να την βρείς στην χονδρική εκτός 1.2.....

Σε πληροφορώ ότι ο ΑΒ έχει πιο πολλές δικές του ετικέτες από τον Σκλαβενίτη.
Ο Σκαλβενίτης έχει τα καλύτερα σημεία και την φήμη ότι είναι πιο φτηνός(δεν είναι).
Συμφωνώ....αλλά παίζουν ως σούπερ πιο προσβάσιμα και πιο προσιτά...(σαν τιμές έχουν πιο ακριβά από τα ίδια τα σ/μ της ίδιας εταιρείας..προφανώς...)

Το 12% είναι λίγο.......ζω πεθαίνω είναι βασικά...

Νομίζω ότι πιο ακριβά έχω ψωνίσει στον αβ παρά στον σκλαβενίτη αλλά δεν είμαι και σίγουρος γιατί παίρνω από efood μάρκετ συνήθως όταν πρόκειται για τέτοια πράγματα ή από κρεοπωλεία που έχουν και είδη παντοπωλείου και τέτοια φάση.


Νομίζω φτηνότερα θα βρουν σε τίποτα μασούτιδες κρητικούς mymarket κτλπ
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.752
Like
14.167
Πόντοι
3.656
Συγκρινεις ανομοια πραγματα. Εσυ ας πουμε δεν δεχεσαι να αγοραζεις 100 προιοντα απο τον προμηθευτη σου με 10€ ενω ο αλλος που αγοραζει 10.000 ιδια προιοντα θα τα αγορασει με 3€;
Τι σχέση έχει αυτό?

όταν αγοράζεις μαζικά τα παίρνεις χονδρική...όταν παίρνεις λίγα παίρνεις άλλη τιμή...πάρε και εσύ 10.000 τμχ να πάρεις την ίδια τιμή.

Και εσύ μπορεί με 10 άτομα να βγάζεις την ίδια δουλειά με μένα που έχω 20 και έχω έξοδα. Αυτά είναι μπακαλίστικα...


Το ζουμί είναι δέχεσαι να φορολογηθώ με άλλο συντελεστή επειδή έχω 20 άτομα και εσύ 10? Αν είχα 50 άτομα? Εσύ με 22 και εγώ με 12 το δέχεσαι?

Ασχέτως περιθωρίων κτλπ
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.602
Κριτικές
8
Like
33.145
Πόντοι
6.536
Συμφωνώ....αλλά παίζουν ως σούπερ πιο προσβάσιμα και πιο προσιτά...(σαν τιμές έχουν πιο ακριβά από τα ίδια τα σ/μ της ίδιας εταιρείας..προφανώς...)

Το 12% είναι λίγο.......ζω πεθαίνω είναι βασικά...

Νομίζω ότι πιο ακριβά έχω ψωνίσει στον αβ παρά στον σκλαβενίτη αλλά δεν είμαι και σίγουρος γιατί παίρνω από efood μάρκετ συνήθως όταν πρόκειται για τέτοια πράγματα ή από κρεοπωλεία που έχουν και είδη παντοπωλείου και τέτοια φάση.


Νομίζω φτηνότερα θα βρουν σε τίποτα μασούτιδες κρητικούς mymarket κτλπ
12% μεσοσταθμικά.....
Τα s&g είναι πιο ακριβά από τα εταιρικά.
Σε όλα σχεδόν.

Το πιο οικονομικό καλάθι το έχει το Bazaar.
Αλλά έχει τα χειρότερα σημεία πώλησης.
Ψάξτο.

Μασούτης,Κρητικός,My Market μόνο φυλλάδια.Σε μ.ο ειναι πιο πάνω οι 2 πρώτοι ενώ ο Παντελιαδης(My Market)είναι παρεμφερής σε τιμοκατάλογο με τον Σκλαβενίτη και τον ΑΒ.

Επίσης και ο Θανόπουλος,αν εξαιρέσεις το γκουρμέ και τα περίεργα εισαγωγής,έχει καλύτερες τιμές σε πολλά προϊόντα.

Η πιο υγιής αλυσίδα είναι μακράν ο Γαλαξίας(τιμές μ.ο πιο πάνω ελάχιστα από τους 2 μεγάλους).
Όλα τα καταστήματα εταιρικά και με μηδέν δανεισμό.
Φοβερό έ?
Επίσης 30% των αποθηκάριων από αποφυλακισμένους.
Η πιο ανθρώπινη αλυσίδα για τους εργαζόμενους.
Και σε κάποιες περιοχές μαγαζιά κοφτήρια.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.752
Like
14.167
Πόντοι
3.656
12% μεσοσταθμικά.....
Τα s&g είναι πιο ακριβά από τα εταιρικά.
Σε όλα σχεδόν.

Το πιο οικονομικό καλάθι το έχει το Bazaar.
Αλλά έχει τα χειρότερα σημεία πώλησης.
Ψάξτο.

Μασούτης,Κρητικός,My Market μόνο φυλλάδια.Σε μ.ο ειναι πιο πάνω οι 2 πρώτοι ενώ ο Παντελιαδης(My Market)είναι παρεμφερής σε τιμοκατάλογο με τον Σκλαβενίτη και τον ΑΒ.

Επίσης και ο Θανόπουλος,αν εξαιρέσεις το γκουρμέ και τα περίεργα εισαγωγής,έχει καλύτερες τιμές σε πολλά προϊόντα.

Η πιο υγιής αλυσίδα είναι μακράν ο Γαλαξίας(τιμές μ.ο πιο πάνω ελάχιστα από τους 2 μεγάλους).
Όλα τα καταστήματα εταιρικά και με μηδέν δανεισμό.
Φοβερό έ?
Επίσης 30% των αποθηκάριων από αποφυλακισμένους.
Η πιο ανθρώπινη αλυσίδα για τους εργαζόμενους.
Και σε κάποιες περιοχές μαγαζιά κοφτήρια.
Δεν έχω υπόψη μου τι τζίρους μπορεί να κάνει ένα s&g σε καλό σημείο

Από αυτά που λέμε μόνο αβ σκλαβενίτη και κρητικό έχω ψωνίσει τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω αλλά δεν ξέρω και τι διαφορά κάνει στον καθένα στο τέλος του μήνα....

Ο γαλαξίας ως πιο μικρή αλυσίδα....δεν ανοίχτηκε τόσο ίσως... μπορεί να κάνει καλύτερο control οι πιο μεγάλοι φαντάζομαι έχουν απαιτήσεις από τους τζίρους αφού βασίζονται σε πολύ μικρά περιθώρια (λέμε τώρα :confused:)

και ο σκλαβενίτης και ο αβ πάντως ως πελάτες έχουν πολύ σφιχτό και πολύ ''με το σταγωνόμετρο" τμήμα όσον αφορά τους προμηθευτές κάθε είδους......και τζάμπα να τους πεις αυτοί θα ζητήσουν να τους πληρώσεις κιόλας......
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.602
Κριτικές
8
Like
33.145
Πόντοι
6.536
Δεν έχω υπόψη μου τι τζίρους μπορεί να κάνει ένα s&g σε καλό σημείο

Από αυτά που λέμε μόνο αβ σκλαβενίτη και κρητικό έχω ψωνίσει τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω αλλά δεν ξέρω και τι διαφορά κάνει στον καθένα στο τέλος του μήνα....

Ο γαλαξίας ως πιο μικρή αλυσίδα....δεν ανοίχτηκε τόσο ίσως... μπορεί να κάνει καλύτερο control οι πιο μεγάλοι φαντάζομαι έχουν απαιτήσεις από τους τζίρους αφού βασίζονται σε πολύ μικρά περιθώρια (λέμε τώρα :confused:)

και ο σκλαβενίτης και ο αβ πάντως ως πελάτες έχουν πολύ σφιχτό και πολύ ''με το σταγωνόμετρο" τμήμα όσον αφορά τους προμηθευτές κάθε είδους......και τζάμπα να τους πεις αυτοί θα ζητήσουν να τους πληρώσεις κιόλας......
Οι τζίροι του s&g κυμαίνονται από 600-700 ευρώ έως 5.000.
Ανάλογα το κατάστημα και την περιοχή.
Ανέφερα limit down-limit up.

Ο Γαλαξίας όπως το λές.
Στερεά Ελλάδα είναι πολύ δυνατός.
Είναι και από την περιοχή,από Λαμία,Θήβα,Λιβαδειά,Αταλάντη και Καρπενήσι ειναι τα 5 μέλη του.
Αθήνα έχει κάποια πολύ δυνατά καταστήματα(Άνω Γλυφάδα,Νίκαια,Λουκάρεως).
ΑΒ μπαίνεις πιο εύκολα(όχι ευκολα)από τον Σκλαβενίτη που είναι ο πιο σκληρός.
Ο αγοραστής του Σκλαβενίτη περνάει από 7 στάδια για να εγκρίνει ένα νέο κωδικό και με προσωπική ευθύνη αν αυτός δεν τραβήξει.
Μιλάμε κυρίως για προϊόντα μικρότερων εταιρειών.Οι πολυεθνικές έχουν διαφορετικό μπάσιμο,με κεντρικές συμφωνίες,με δώρα ποσοτικά σε κινήσιμους κωδικούς κτλ.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.752
Like
14.167
Πόντοι
3.656
Οι τζίροι του s&g κυμαίνονται από 600-700 ευρώ έως 5.000.
Ανάλογα το κατάστημα και την περιοχή.
Ανέφερα limit down-limit up.

Ο Γαλαξίας όπως το λές.
Στερεά Ελλάδα είναι πολύ δυνατός.
Είναι και από την περιοχή,από Λαμία,Θήβα,Λιβαδειά,Αταλάντη και Καρπενήσι ειναι τα 5 μέλη του.
Αθήνα έχει κάποια πολύ δυνατά καταστήματα(Άνω Γλυφάδα,Νίκαια,Λουκάρεως).
ΑΒ μπαίνεις πιο εύκολα(όχι ευκολα)από τον Σκλαβενίτη που είναι ο πιο σκληρός.
Ο αγοραστής του Σκλαβενίτη περνάει από 7 στάδια για να εγκρίνει ένα νέο κωδικό και με προσωπική ευθύνη αν αυτός δεν τραβήξει.
Μιλάμε κυρίως για προϊόντα μικρότερων εταιρειών.Οι πολυεθνικές έχουν διαφορετικό μπάσιμο,με κεντρικές συμφωνίες,με δώρα ποσοτικά σε κινήσιμους κωδικούς κτλ.
Τα 5.000 δεν είναι κακός τζίρος για μίνι σ/μ επί της ουσίας...με 1-2 άτομα προσωπικό?

Ξέρω ότι γενικά είναι αρκετά δύσκολο να μπεις σε καλό σημείο στα σούπερ μάρκετ....αλλά εγώ εννοούσα ως προμηθευτής γενικότερα...όχι για τα είδη που εμπορεύονται. Αν για τους γενικούς προμηθευτές είναι σφιχτοί....καταλαβαίνω τι γίνεται με αυτούς που προσπαθούν να μπουν στα ράφια τους....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom