Νέα

Θέμος Αναστασιάδης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα NiLe
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 259
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
Ναι ρε συ Dmax οκ, είναι για τα μπάζα...
Τότε γιατί τη βλέπεις?
Για τα μουνάκια? Αν ναι, τότε πρέπει να παραδεχτούμε ότι είναι ένας έξυπνος τύπος ο οποίος έχει καταφέρει να κάνει ακόμα και τους "εχθρούς" του να τον παρακολουθούν.
Συγγνώμη, αλλά νομίζω ότι αυτό στο χώρο της TV λέγεται επιτυχία...
 

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
Και άλλη μία ερώτηση - Περιμένω ειλικρινή απάντηση όμως...

Ποιός από σας δε θα γούσταρε να είναι στη θέση του?
Να κονομάει, και να σέρνει και μουνάρες τις οποίες μπορεί και να πηδάει ?

Μην κρυβόμαστε...
Εμένα πάντως δε θα με χάλαγε καθόλου.
 

JOHNNYDMAX

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.134
Like
26
Πόντοι
16
Ποιός είπε ότι τη βλέπω ;
Μερικές φορές την πετυχαίνω κάνοντας ζάππινγκ, αλλά το αλλάζω σχεδόν αμέσως.
ʼλλο το αν θα ήθελα να είμαι στη θέση του, κι άλλο αν μου αρέσει η ποιότητα της εκπομπής του.....
 

POLYATAKTOS

Μέλος
Εγγρ.
20 Απρ 2006
Μηνύματα
483
Like
2
Πόντοι
1
Καλα ρε μαγκες, οταν μιλαει ο Θεμος , καταλαβαινεται τι λεει μεσα απο τα δοντια του ..γιατι εγω τον τυπο αδυνατω να τον καταλαβω..
Παντως θα συμφωνησω με τον JOHNNYDMAX για το ατομο ΘΕΜΟΣ....
 

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
@Dmax
Για να έχεις άποψη για την εκπομπή, νομίζω ότι σημαίνει ότι τη βλέπεις. Αλλιώς πως θα είχες άποψη για κάτι που δεν γνωρίζεις?

Και να σημειώσω, προς αποφυγή παρεξηγήσεων ότι δεν είμαι και ο θερμότερος υποστηρικτής του.
Απλά βλέπω και δεν μπορώ να μην το πω, ότι ένας μισητός άνθρωπος όπως ο Θέμος  έχει ένα ευρύ κοινό το οποίο τον βλέπει, τον σχολιάζει, τον ακούει και γράφει γι αυτόν.  
Τώρα πως ένας άχρηστος έχει κάνει νοήμονες ανθρώπους να ασχολούνται μαζί του ...
Μήπως τελικά δεν είναι και τόσο άχρηστος...?
Μήπως τελικά είναι πολύ καλός σε αυτό που κάνει...?
Δεν ξέρω... απλά λέω...
 

Greek Psycho

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
85
Like
0
Πόντοι
0
H κοπελια που εκανε το σοου με το φιδι πια ηταν και που δουλευει?
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.745
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
εγω απορω πως ειστε σιγουροι οτι κονομαει απο την εφημεριδα...απο το καναλι περνει καλα λεφτα ναι.Αλλα απο την εφημεριδα προς το παρον δεν εχει παρει μια...αντε να χει παρει κανα φραγκο το τελευταιο 3μινο-6μινο....Στις αρχες αν και πρωτη δεν αφηνε λεφτα μιας και τα εξοδα ειναι ογκωδη σε μια εφημεριδα.τεσπα ο καθενας εχει τη γνωμη του..
Για μενα ειναι πανεξυπνος και απιστευτα ετοιμολογος.Επισης δεν νομιζω οτι ειναι ψευτης...Ειναι Νο1 σε αυτο που κανει και στην τηλεοραση και στην εφημεριδα...Βεβαια θα διαφονισω με καποιον που ειπε οτι θα ηθελε να ειναι στη θεση του...Σιγα...Τι να την κανω την θεση του...
 

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
εγω απορω πως ειστε σιγουροι οτι κονομαει απο την εφημεριδα...απο το καναλι περνει καλα λεφτα ναι.Αλλα απο την εφημεριδα προς το παρον δεν εχει παρει μια...αντε να χει παρει κανα φραγκο το τελευταιο 3μινο-6μινο....Στις αρχες αν και πρωτη δεν αφηνε λεφτα μιας και τα εξοδα ειναι ογκωδη σε μια εφημεριδα.τεσπα ο καθενας εχει τη γνωμη του..

Κι εσύ ποιος είσαι ο λογιστής του?

Η μήπως είσαι εκδότης?
 

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
Βεβαια θα διαφονισω με καποιον που ειπε οτι θα ηθελε να ειναι στη θεση του...Σιγα...Τι να την κανω την θεση του...

Δεν εννοούσα ότι θέλω να είμαι χοντρός, ψευδός και κακός...
Να είχα όμως μερικά κονέ με τέτοια μουνιά δε θα με χάλαγε στο ελάχιστο...
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.482
Like
11
Πόντοι
166
Και άλλη μία ερώτηση - Περιμένω ειλικρινή απάντηση όμως...

Ποιός από σας δε θα γούσταρε να είναι στη θέση του?
Να κονομάει, και να σέρνει και μουνάρες τις οποίες μπορεί και να πηδάει ?

Μην κρυβόμαστε...
Εμένα πάντως δε θα με χάλαγε καθόλου.

Και εμένα αν δεν ήμουν έτσι
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.745
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Κι εσύ ποιος είσαι ο λογιστής του?

Η μήπως είσαι εκδότης?
Γιατι ο αλλος που ειπε οτι κονομαει ειναι ο λογιστης του?Ξερω τι εξοδα εχει μια τετοια φαση.Δεν ειμαι εκδοτης αλλα σχετιζομαι με κατι προς τα εκει...Οσο για τα κονε που λες,αν εισαι μαγκας βγες εξω και απεκτησε τα?θεωρεις τον Θεμο πιο μαγκα απο σενα που τα εχει?και μην πεις οτι τα εχει λογο της θεσης του γιατι η θεση ειναι απορια παλι της δικης του ''μαγκιας''...κανε κι εσυ κατι που να σε κανει να εχεις κονε με μουνια αν εισαι μαγκας...
 

JOHNNYDMAX

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.134
Like
26
Πόντοι
16
@Dmax
Για να έχεις άποψη για την εκπομπή, νομίζω ότι σημαίνει ότι τη βλέπεις. Αλλιώς πως θα είχες άποψη για κάτι που δεν γνωρίζεις?

Και να σημειώσω, προς αποφυγή παρεξηγήσεων ότι δεν είμαι και ο θερμότερος υποστηρικτής του.
Απλά βλέπω και δεν μπορώ να μην το πω, ότι ένας μισητός άνθρωπος όπως ο Θέμος  έχει ένα ευρύ κοινό το οποίο τον βλέπει, τον σχολιάζει, τον ακούει και γράφει γι αυτόν. 
Τώρα πως ένας άχρηστος έχει κάνει νοήμονες ανθρώπους να ασχολούνται μαζί του ...
Μήπως τελικά δεν είναι και τόσο άχρηστος...?
Μήπως τελικά είναι πολύ καλός σε αυτό που κάνει...?
Δεν ξέρω... απλά λέω...
Έχω αποψη φίλε dzf, από τις λίγες φορές που όπως είπα πέφτω πάνω της στο ζάππινγκ, και μετά από ελάχιστα λεπτά, νοιώθω την ανάγκη να αλλάξω αμέσως κανάλι !
Μην φανταστείς και σύ πως είμαι κανένας φανατικός πολέμιος του, απλά δεν γουστάρω το στυλάκι, το ύφος, την απαράδεκτη  ικανότητα λόγου, (δημοσιογράφος είναι υποτίθεται έτσι ;), και γενικώς την ψιλοχαζή θεματολογία....τα γκομενάκια εννοείται πως αποτελούν εξαίρεση ! (που όμως επιβεβαιώνει τον κανόνα).
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.745
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
φιλε τζονι διαφωνω στο θεμα της ικανοτητας λογου..Για μενα,εχει απιστευτη ικανοτητα λογου και ετοιμοτητα στον αντιλογο..
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.745
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Αν εννοεις το οτι μιλαει μεσ τα δοντια του οκ,αλλα μην ξεχνας οτι κι ο Σαραντακος δεν λεει το ''ρ'' αλλα ειναι γαμω τους ρεπορτερ...
 

aptoitos

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2006
Μηνύματα
80
Like
2
Πόντοι
0
Ο Αναστασιαδης ειναι αναμφιβολα εξυπνος και ταλαντουχος. Εχει χιουμορ και η εκπομπη του ειναι πραγματικα πρωτοτυπη. Αυτά βεβαια δεν αναιρουν το οτι ειναι ενα σιχαμενο υποκείμενο, αρπακτικό του αισχιστου ειδους, "πληρωμενος δολοφόνος", εμπαθης και αδιστακτος.
Ο ιδιος δεν ειχε προβλημα να ομολογησει οτι επι χρονια τα επαιρνε από τον Κοκκαλη, ενω ειναι επισης γνωστο οτι την περίοδο πριν και μετα τους Ολυμπιακους αγωνες τα επαιρνε και από τη Γιαννα.
Ουτε ειναι τυχαιο ότι λίγο μετα που εκανε το συναιτερισμο με το Μακη, σταματησε ο ζουγκλας να τη πεφτει στη Γιαννα.

Ο ίδιος ο Θεμος δεν δισταζει να λεει στον αερα (μεταξυ σοβαρου και αστείου, όπου - ως γνωστον - λεγονται τα σοβαροτερα πραγματα) ότι δέχεται προσφορές "εξαγοράς"!
Μιλαμε για την αποθέωση του κυνισμού και του αμοραλισμού!

Σημερα, ειναι επίλεκτο μέλος της οριζοντιας "φαιοκοκκινης" συμμαχιας που περιλαμβάνει αμεταννόητους αριστεριστές, απογοητευμένους πρωην κνίτες, ακροδεξιους, ελληναραδες, λαϊκιστες παντός πολιτικου χωρου, "πατριωτικο Πασοκ", λαϊκοδεξιά και άλλους κουραδομαγκες! Από ψωμιάδηδες και παπαθεμεληδες, μέχρι λιανα κανελλη και καραμπελια. Ενα πράγμα είναι όλοι αυτοι, μην εχετε αυταπατες...

Το κακό με αυτο τον τυπο ειναι πως πλέον εχει γινει ΠΑΝΙΣΧΥΡΟΣ (εχει ΤΒ και εφημεριδα, μεγαλη υπόθεση) και πίσω από το χιουμορ καταφερνει να πει ό,τι αηδια θέλει. Το ίδιο κανει και το άλλο σιχαμα, ο λαζοπουλος.
Βρίζουν όποιον θέλουν, αφηνουν όποια αιχμη θέλουν, σηκώνουν όποια θεματα θέλουν και αν τους πεις τιποτα σου λένε "σατιρα κάνουμε. Δεν δεχεσαι τη σατιρα;".

Τι να κανουμε, θα μου πειτε; Να επιβάλουμε λογοκρισία; Οχι βέβαια. Αυτο θα ειναι ακομα χειροτερο. Θα τους κανουμε και ηρωες. η λύση ειναι μία. ΜΑΥΡΟ ΣΤΟ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟ! Μαυρο στη φυλλάδα και στις εκπομπές του. Να μην τους βλέπουμε, να μην τους αγοράζουμε! Και ρίχτε τους μπινελίκια! Πολλά μπινελίκια! Να μαθει ο κόσμος ποιοι είναι. Ανωνυμα; Ναι, ανωνυμα! Ο καθενας έχει το όπλο του. Αυτοί τα μαρκουτσια τους και αυτούς που τους πληρωνουν, εμείς την ανωνυμία μας και το ιντερνετ. Ανιση μάχη, αλλα πάντως μάχη!
 

kronos

Μέγας
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
4.459
Κριτικές
3
Like
12.406
Πόντοι
3.506
.....Σημερα, ειναι επίλεκτο μέλος της οριζοντιας "φαιοκοκκινη ς" συμμαχιας που περιλαμβάνε ι αμεταννόητο υς αριστεριστέ ς, απογοητευμέ νους πρωην κνίτες, ακροδεξιους, ελληναραδες, λαϊκιστες παντός πολιτικου χωρου, "πατριωτικο Πασοκ", λαϊκοδεξιά και άλλους κουραδομαγκ ες! Από ψωμιάδηδες και παπαθεμεληδ ες, μέχρι λιανα κανελλη και καραμπελια. Ενα πράγμα είναι όλοι αυτοι, μην εχετε αυταπατες.. .

Πολυ σωστα το επιασες το θεμα φιλε μου....Χιλιες φορες μπραβο......Δυστυχως ολοι αυτοι που αναφερεις στην πραγματικοτητα ειναι χωρις να το ξερουν μελη ενος νεου κομματος...του "διαγωνιου κομματος",με διαπολιτικη γραμμη, που εχει σαν μελη του ολα αυτα τα λαμογια, που εχουν βρει τι θελει σημερα ο νεοελληνας.....Καταγγελιες για σκανδαλα, για αρπαχτες,λιγο τσοντα λιγο ματι και ολα αυτα σε ενα πνευμα δηθεν σατυρας, καλαμπουριου και γενικοτερου χαβαλε.....αποφευγοντας να μπουν στην ουσια των προβληματων, απλα γιατι ξερουν οτι  ΑΥΤΟΙ ειναι μερος αυτων των προβληματων....
Οσο αφορα την κονομα τους απο τις εφημεριδες και τηλεορασεις ειναι ψιχουλα μπρος σε αυτα που παιρνουν απο τα "θυματα" τους.
Πριν ενα χρονο περιπου ειχε γινει τοσος ντορος για τους δεσποταδες......Οχι μονο δεν εγινε τιποτα αλλα και ολοι αυτοι οι αρουραιοι δεν ξαναγραψαν η δεν ειπαν πλεον λεξη για το θεμα.Το παπαδαριό με επικεφαλης τον αρχιαπατεωνα Χριστοδουλο τους μπουκωσε στο χρημα και βγαλανε το σκασμο.........
 

democrat

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.873
Κριτικές
11
Like
10
Πόντοι
2.007
Κι εσύ ποιος είσαι ο λογιστής του?

Η μήπως είσαι εκδότης?
Το "Θεμα"αν και με μεγαλη κυκλοφορια,νομιζω την πρωτη,μπαινει μεσα.Ο λογος για να κρατησει την κυκλοφορια
κανει πολλα δωρα cd κλπ ενω δεν μπορει να αποκτησει καλοπλξρωμενη διαφημηση οπως το "ΒΗΜΑ".Ο λογος οτι οι διαφημιζομενοι δεν κοιτανε μονο την κυκλοφορια αλλα και το ποιοι ειναι αυτοι που σε διαβαζουν.Στην περιπτωση του "Βηματος"το κοινο θεωρειται καλου οικονομικου επιπεδου με γουστο,διανοουμενοι,συγχρονοι ανθρωποι ενω το κοινο του "Θεματος"θεωρειται περιθωριακο και χαμηλου εισοδηματος ανθρωποι που βλεπουν Πανια,Μακη,Θεμο,Μικρουτσικο κλπ.Το ιδιο προβλημα ειχε ο τριανταφυλοπουλος με την εκπομπη του μεγαλη ακροαματικοτητα αλλα τζιφος απο διαφημιση.Οποτε ξεσπαθωσε κατα των διαφημιζομενων σκοτεινων δυναμεων ανακαλυψε συνωμοσιες και απο που κλανει το μπαρμπουνι...
 

ShowLover

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2006
Μηνύματα
327
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
1
Αν και σχέση με το θέμα έχει έμμεση, για να δείτε πόσο σάποια είναι τα πράγματα στον καναλοχώρο: Πριν κανα δυο χρονάκια, θυμάμαι η "κυρία" Λαμπίρη επί 1 εβδομάδα διαφήμιζε ότι την τάδε ημέρα θα αποκάλυπτε το πραγματικό πρόσωπο του Θέμου Αναστασιάδη. Και έλεγε ότι θα δείτε ποιος είναι ο Θέμος κλπκλπ. Και όταν έφτασε η ημέρα που έλεγε, το έκανε....γαργάρα το θέμα! Ούτε λέξη δεν είπε!! Τόσο εκτιμούν τους τηλεθεατες. Ποιος ξερει για ποιο λογο τα συγκεκριμένα καναλια είχαν τέτοιο πόλεμο τότε, "πώς" τα βρήκαν, κλπκλπ. Και μετά μας το παίζουν κύρίες οι εν λόγω κυράτσες. Όχο ότι η άλλη πάει πίσω. Τετοια χαιρεκακία σε άνθρωπο όπως την Τατιάνα, δεν έχω ξαναδεί. Με τι κακία θάβανε τη Ρούλα τις προάλλες με την Περρή, δε λέγεται. Και την επομένη, είχε ξαναφορέσει την κοινωνική, ανθρώπινη, συμπονετική, "ειλικρινή" της μάσκα...
 

ShowLover

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2006
Μηνύματα
327
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
1
Διόρθωση : σάπια εννοούσα και όχι σάποια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom