Νέα

Τέλος το σχολείο, επιτέλους μια νέα αρχή!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Jimmy Gang
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 383
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.553
Πόντοι
8.846
Μιλα με τους παλιους εδω θα σου επιβαλλουν καποιες δοκιμασιες που πρεπει να περασεις επιτυχως!
Πχ να αντικρουσεις χτυπημα γριας τσατσας σε πορτα μπουρδελοδωματιου ενω γαμας η μια μεταμεσονυχτια βολτα στο μεταξουργειο μονος!
Καλη επιτυχια μαν!
Καλως ηλθες στην ενηλικο ζωη του μπουρδελακια!
Αυτό ειδικά νέε τύπε πρέπει να το ζήσεις :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.681
Like
2.357
Πόντοι
456
Γεια σας, τελείωσα τις πανελλήνιες και πλέον αναμένω τα αποτελέσματα τα οποία ελπίζω να αντικατοπτρίζουν τη σκληρή δουλειά που έκανα αυτή τη χρονιά. Μετά από 12 βαρετά σχολικά χρόνια νομίζω πως ήρθε μια νέα περίοδος, μια νέα αρχή, είμαι πολύ ενθουσιασμένος και φυσικά έχω πολλά σχέδια στο μυαλό μου για τα χρόνια που έρχονται. Το μόνο που σίγουρα θα μείνει από αυτά τα χρόνια είναι οι 2-3 κολλητοί μου με τους οποίους είμαστε αχώριστοι θα λέγαμε, αλλά νομίζω ότι όλα τα άλλα θα αλλάξουν προς το καλύτερο. Ποιες είναι οι συμβουλες σας εσάς των μεγαλύτερων για τις ηλικίες 18-25, τι να κάνω σε αυτά τα χρόνια? Τι να προσέξω και τι να αποφύγω?
Άκουσε λίγο, για σένα τώρα ξεκινά η ζωή. Θέσε στόχους απο τώρα.
1. Επικεντρώσου στο τι θες να γίνεις και πως φαντάζεσαι τον εαυτό σου στα 35+ χρόνια σου.
2. Να έχεις προτεραιότητα εσένα κα μόνο εσένα, μην πέσεις στην παγίδα της γκόμενας και της σχέσης. Να έχεις γκόμενες αλλα για να περνάς καλά. Για τιποτα άλλο.
3. Να βγάινεις έξω να κάνεις ταξίδια και να μάθεις γλώσσες. Φύγε μακριά απο το σπίτι σου και τους δικούς σου, το comfort zone σκότωσε πολλούς ανθρώπους και όνειρα.
4. Μακριά απο ουσίες και ότι σου χαλάν την υγεία σου.
5. Και μην ξεχνάς, ότι μπορείς να ονερευτείς μπορείς να το κάνεις. Και άσε τους στενόμυαλους και κομπλεξικους της κοινωνίας. Σκέψου σαν να μην υπάρχει αποτυχία....
Μπορώ να γράφω μέχρι αύριο αλλά αυτά σε γενικές γραμμές. Μπορείς να στείλεις όποτε θες πμ..
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Άκουσε λίγο, για σένα τώρα ξεκινά η ζωή. Θέσε στόχους απο τώρα.
1. Επικεντρώσου στο τι θες να γίνεις και πως φαντάζεσαι τον εαυτό σου στα 35+ χρόνια σου.
2. Να έχεις προτεραιότητα εσένα κα μόνο εσένα, μην πέσεις στην παγίδα της γκόμενας και της σχέσης. Να έχεις γκόμενες αλλα για να περνάς καλά. Για τιποτα άλλο.
3. Να βγάινεις έξω να κάνεις ταξίδια και να μάθεις γλώσσες. Φύγε μακριά απο το σπίτι σου και τους δικούς σου, το comfort zone σκότωσε πολλούς ανθρώπους και όνειρα.
4. Μακριά απο ουσίες και ότι σου χαλάν την υγεία σου.
5. Και μην ξεχνάς, ότι μπορείς να ονερευτείς μπορείς να το κάνεις. Και άσε τους στενόμυαλους και κομπλεξικους της κοινωνίας. Σκέψου σαν να μην υπάρχει αποτυχία....
Μπορώ να γράφω μέχρι αύριο αλλά αυτά σε γενικές γραμμές. Μπορείς να στείλεις όποτε θες πμ..
ενα πολυ βασικο που το εμαθα κατα τη διαρκεια της ζωης.Ποτε δε πρεπει να σου λενε οι αλλοι τι μπορεις και τι δεν μπορεις να κανεις.Αυτο φιλε το ξερει μονο ο καθένας για τον εαυτο του (αν το ξερει....αν δεν το ξερει,του καθοριζουν οι αλλοι τις δυνατότητες του)
 
  • Like
Αντιδράσεις: Begood

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.681
Like
2.357
Πόντοι
456
ενα πολυ βασικο που το εμαθα κατα τη διαρκεια της ζωης.Ποτε δε πρεπει να σου λενε οι αλλοι τι μπορεις και τι δεν μπορεις να κανεις.Αυτο φιλε το ξερει μονο ο καθένας για τον εαυτο του (αν το ξερει....αν δεν το ξερει,του καθοριζουν οι αλλοι τις δυνατότητες του)
Ακριβώς φίλε. Γιατί δεν υπάρχει συνταγή. Όλοι μας είμαστε διαφορετικοί..
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αν έρχεται πάντως για την αντρική επιβεβαίωση σώθηκε.
Όχι αλλού το πάω
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.374
Κριτικές
49
Like
22.785
Πόντοι
24.596
jimmy gang σε ξεφρενη φοιτητικη ζωη:confused::confused::confused:
videoblocks-drunk-man-sleeping-from-top-pan-shot_rptmmkji-f_thumbnail-180_01.jpg
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.681
Like
2.357
Πόντοι
456
Καλά λέει ο Sub Zero...τι θα αλλάξει μένοντας στο σπίτι του;
Το σχόλιο μου ήταν για το "Και βάλε πρώτη προτεραιότητα να βρεις γκόμενα"

Καθρεφτισματα κάνουν οι περισσότεροι εδώ αλλά δεν το καταλαβαίνουν.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Καλά λέει ο Sub Zero...τι θα αλλάξει μένοντας στο σπίτι του;
το να φτιάξει κυκλο δεν ειναι κακο.Οχι ομως μονο για να βρισκει γκομενες γιατι θα αναγκαστει να κανει φιλιες και με μαλακες.(που θα νομιζει οτι θα του γνωρισουν)..το θεμα ειναι να κανει ποιοτικές φιλιες στη ζωη του.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

απο κει και περα αν τυχει κατι εχει καλως.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Begood

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.385
Κριτικές
62
Like
45.079
Πόντοι
9.297
το να φτιάξει κυκλο δεν ειναι κακο.Οχι ομως μονο για να βρισκει γκομενες γιατι θα αναγκαστει να κανει φιλιες και με μαλακες.(που θα νομιζει οτι θα του γνωρισουν)..το θεμα ειναι να κανει ποιοτικές φιλιες στη ζωη του.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

απο κει και περα αν τυχει κατι εχει καλως.
"Ποιοτικές"δεν σημαίνει "πρόσβαση σε γκόμενες" γιατί αυτό δεν είναι φιλια αλλά πρακτοριλικι.
 
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
το να φτιάξει κυκλο δεν ειναι κακο.Οχι ομως μονο για να βρισκει γκομενες γιατι θα αναγκαστει να κανει φιλιες και με μαλακες.(που θα νομιζει οτι θα του γνωρισουν)..το θεμα ειναι να κανει ποιοτικές φιλιες στη ζωη του.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

απο κει και περα αν τυχει κατι εχει καλως.
Τι εννοείς ποιοτικές φιλίες? Σίγουρα λίγοι θα είναι πάντα οι κολλητοί, οι υπόλοιποι θα είναι απλά φίλοι που θα βγαίνουμε, από εκεί και πέρα δεν νομίζω ότι τα κονέ είναι κακός τρόπος να βρεις κοπέλα, γενικά εγώ είμαι δύσκολο άτομο με τα κορίτσια, θέλω κάποια που να είναι αντικειμενικά ωραία, δηλαδή 9αρι, με καλό σώμα και όμορφο πρόσωπο.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Και αν έχεις μειωμένα φράγκα στην τσέπη άστα να πάνε Μπάνε.
Εντάξει λεφτά έχω ευτυχώς
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
Τι εννοείς ποιοτικές φιλίες? Σίγουρα λίγοι θα είναι πάντα οι κολλητοί, οι υπόλοιποι θα είναι απλά φίλοι που θα βγαίνουμε, από εκεί και πέρα δεν νομίζω ότι τα κονέ είναι κακός τρόπος να βρεις κοπέλα, γενικά εγώ είμαι δύσκολο άτομο με τα κορίτσια, θέλω κάποια που να είναι αντικειμενικά ωραία, δηλαδή 9αρι, με καλό σώμα και όμορφο πρόσωπο.

Καλά,και στους κολλητούς μην βασίζεσαι και πολύ.Αν βρουν γκόμενες,για πότε θα σε κλάσουν ούτε θα το καταλάβεις
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.173
Κριτικές
8
Like
32.398
Πόντοι
6.536
Καλησπέρα μικρέ.
Καταρχάς, το κύριο μέλημά σου θα πρέπει να είναι οι σπουδές. Το πτυχίο θα σου δώσει δουλειά και χρήματα και όχι η εμφάνιση και οι δημόσιες σχέσεις. Παράλληλα με τις σπουδές σου κοίταξε να περάσεις καλά. Φλέρταρε, γάμα, ταξίδεψε, αθλήσου και εάν έχεις κάποιο χόμπι δώσε χρόνο και σε αυτό. Έπειτα, φρόντισε να εκπληρώσεις τις στρατιωτικές σου υποχρεώσεις και να θυμάσαι: Έξω από τα κάγκελα του προαύλιου βρίσκεται η αληθινή ζωή. Μην πέσεις στην παγίδα, που πέφτουν οι περισσότεροι φυτούκλες, οι οποίοι έχουν αυτοσκοπό να βγούνε πρώτοι και βρίσκονται παγιδευμένοι ανάμεσα σε βαθμούς, βάσεις και μέσους όρους. Τις περισσότερες φορές, οι συγκεκριμένοι, παίρνουν άριστα στο σχολείο και μηδέν στην ζωή.
Μικρέ κράτα αυτό το μήνυμα.

Μαλακίες σου λέμε οι υπόλοιποι...
Το the point ο τύπος ινφο.

:hi: :hi: :hi: :hi:
 
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Τι φοιτητική ζωή θα κάνεις μένοντας με τους δικούς σου;Απλώς αλλάζεις σχολείο.
Ε εντάξει δε θα είναι το ίδιο θα με αφήνουν να γυρνάω ο'τι ώρα θέλω, θα μάθω να κάνω κάποιες δουλειές μόνος μου, θα υπάρχουν πολλές αλλαγές, μια θα μένω με γονείς μια με τον αδερφό, μια στη γιαγιά, στη γύρα θα είμαι.
 
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Καλά,και στους κολλητούς μην βασίζεσαι και πολύ.Αν βρουν γκόμενες,για πότε θα σε κλάσουν ούτε θα το καταλάβεις
Εγώ και γκόμενα να έβρισκα τους κολλητούς δεν τους ξεχνώ ποτέ, ακόμα και να βγούμε θα μιλάμε, το ότι έχεις γκόμενα δε σημαίνει ότι ξεχνάς την ανδροπαρεα
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
το να φτιάξει κυκλο δεν ειναι κακο.Οχι ομως μονο για να βρισκει γκομενες γιατι θα αναγκαστει να κανει φιλιες και με μαλακες.(που θα νομιζει οτι θα του γνωρισουν)..το θεμα ειναι να κανει ποιοτικές φιλιες στη ζωη του.

Το θέμα είναι να'χει πάντα γκόμενα και να μην βασίζεται σε φιλίες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom