Νέα

Τέλος το σχολείο, επιτέλους μια νέα αρχή!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Jimmy Gang
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 383
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.321
Κριτικές
1
Like
35.367
Πόντοι
6.256
Το εκαπιδευτικο συστημα ειναι αρχαιο και δεν θα σε βοηθησει πουθενα. Κοιταξε να μαθεις ενα skillset το οποιο εχει ζητηση στην αγορα εργασιας και να μην χαλαρωσεις καθολου για το γεγονος οτι εισαι νεος.

Κανε καλη ζωη και να δουλευεις παντα σκληρα πρωτα με τον εαυτο σου και μετα στα επαγγελματικα!

Οτι καλυτερο σου ευχομαι!
Και να κολλησει σε κανα κόμμα γιατι δε θα δει φως
 
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Το εκαπιδευτικο συστημα ειναι αρχαιο και δεν θα σε βοηθησει πουθενα. Κοιταξε να μαθεις ενα skillset το οποιο εχει ζητηση στην αγορα εργασιας και να μην χαλαρωσεις καθολου για το γεγονος οτι εισαι νεος.

Κανε καλη ζωη και να δουλευεις παντα σκληρα πρωτα με τον εαυτο σου και μετα στα επαγγελματικα!

Οτι καλυτερο σου ευχομαι!
Ε ουσιαστικά οι κοινωνικές σχέσεις τα χόμπυ το διάβασμα, όλα αυτά είναι μέρος της αυτοβελτιωσης μου σε διάφορους τομείς, δε χαλαρώσω σε πουθενά, ούτε στη μόρφωση ούτε στις σχέσεις
 
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Ο υπεργαμίκος θα ναι όμως σίγουρος με αποδείξεις ότι έτσι είναι.

Κάτσε να πάω στις πουτάνες σήμερα. Γιατί ξεχάστηκα. Από προχτές.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Άμα μεγαλώσεις θα καταλαβεις
Εσένα δε σου αρέσει εδώ δηλαδή?
 

tasivarop

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2020
Μηνύματα
50
Κριτικές
7
Like
265
Πόντοι
280
Να είσαι τυχερός να έχεις επιλέξει μια σχολή που σου αρέσει έχει ζήτηση έχει μέλλον ( μερικά επαγγέλματα δεν θέλουν απαραίτητα και πτυχίο παν/μιου) και ειναι αρκετά καλοπληρωμένα. Το παν/μιο δν θα σου λύσει τα προβλήματα της ζωής ούτε θα σε κάνει απαραίτητα πλούσιο. Με εξαίρεση κάποιες σχολές γνωστές σε όλους Μν τς αναφέρω. Ζήσε γλεντα το με μέτρο διάβαζε παράλληλα μόνος να αποκτήσεις ικανότητες. Και διάβαζε κ βιβλία αυτοβελτιωσης ψυχολογία δλδ. Στο 1ο έτος θα μιλάς με 50 άτομα όσο περνάει ο καιρός θα μείνετε 2 -3. Στα 25 πολύ πιθανόν να αλλάξεις πολλούς από αυτούς που θεωρείς φίλους τώρα η στα επόμενα χρόνια. Στα μπουρδέλα να βγάλεις όλες τις φαντασιώσεις σου κ ν πηγαίνεις όταν έχεις ξηρασίες κατά τα αλλά μακάρι ν βρεις μια κοπέλα να ταιριάζετε και να περνάτε όμορφα.
 
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Εγώ εδώ κανω ότι κάνουν κι άλλοι κυρίως, κοιτάω μήπως εμφανίστηκε κανένα καλό μουνί και σκοτώνω την ώρα μου.
Είμαστε μια καλή παρέα κατά βάθος, το φόρουμ εμένα μου φαίνεται εφ όλης της ύλης , ανταλλαγή απόψεων κλπ
 
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Να είσαι τυχερός να έχεις επιλέξει μια σχολή που σου αρέσει έχει ζήτηση έχει μέλλον ( μερικά επαγγέλματα δεν θέλουν απαραίτητα και πτυχίο παν/μιου) και ειναι αρκετά καλοπληρωμένα. Το παν/μιο δν θα σου λύσει τα προβλήματα της ζωής ούτε θα σε κάνει απαραίτητα πλούσιο. Με εξαίρεση κάποιες σχολές γνωστές σε όλους Μν τς αναφέρω. Ζήσε γλεντα το με μέτρο διάβαζε παράλληλα μόνος να αποκτήσεις ικανότητες. Και διάβαζε κ βιβλία αυτοβελτιωσης ψυχολογία δλδ. Στο 1ο έτος θα μιλάς με 50 άτομα όσο περνάει ο καιρός θα μείνετε 2 -3. Στα 25 πολύ πιθανόν να αλλάξεις πολλούς από αυτούς που θεωρείς φίλους τώρα η στα επόμενα χρόνια. Στα μπουρδέλα να βγάλεις όλες τις φαντασιώσεις σου κ ν πηγαίνεις όταν έχεις ξηρασίες κατά τα αλλά μακάρι ν βρεις μια κοπέλα να ταιριάζετε και να περνάτε όμορφα.
Έχεις δίκιο, αυτό θέλω να κάνω, γνωριμίες σίγουρα θα έχω πολλές, κάποιες θα είναι σύντομες κάποιες άλλες θα μείνουν, όσον αφορά τα γκομενικα θα προσπαθήσω να κάνω πολλές φάσεις για εμπειρίες και όχι μπουρδέλα αλλά ούτε και μακροχρόνιες σχέσεις. Το πανεπιστήμιο θα μου δώσει να έναυσμα, ειδικά η πληροφορική είναι κάτι που θέλει ψάξιμο γιατί οι τεχνολογίες αλλάζουν συνεχώς, αλλά είναι εύκολο να μάθεις πλέον με προγράμματα και βίντεο στο YouTube, οπότε σίγουρα θα υπάρχουν και μέρες που θα βλέπω και τέτοια πράγματα για να μπω πιο βαθιά στην επιστήμη
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.553
Πόντοι
8.846
Ναι Τζιμάκο. 18 χρονών σε site για μπουρδέλα είναι πολύ κακό ξεκίνημα. Κάνε οριστικό logout και πάνε βρες καμμιά γκόμενα, τύπε μου. Η ζωή είναι εκεί έξω και σε περιμένει...
ωππππππ....
να και μια καλή συμβουλή.
τζίμ δώσε στον καλόγερο 100 ευρώ για την επίσκεψη-διάγνωση και κλείσε account πάραυτα !!
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.047
Like
22.778
Πόντοι
5.506
Παλληκαρι μου, λιγο πολυ σου τα ειπανε, απο μενα μονο να συνεχισεις να παλευεις για καθε στοχο σου και να μην το βαζεις ποτε κατω. Ακομα και στις στραβες να εχεις αισιοδοξια και να μη σταματας να προσπαθεις.
Α και να παραμεινεις ενας καλο ανθρωπος που φερεται αναλογα στους γυρω του εκει εξω στη ζωη, αυτο παντα εκτιμαται και ανταμοιβεται εστω απο τους λιγους αλλα καλους.

Καλη συνεχεια στη (νεα) ζωη σου.
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.047
Κριτικές
4
Like
16.708
Πόντοι
3.936
Έχεις δίκιο, αυτό θέλω να κάνω, γνωριμίες σίγουρα θα έχω πολλές, κάποιες θα είναι σύντομες κάποιες άλλες θα μείνουν, όσον αφορά τα γκομενικα θα προσπαθήσω να κάνω πολλές φάσεις για εμπειρίες και όχι μπουρδέλα αλλά ούτε και μακροχρόνιες σχέσεις. Το πανεπιστήμιο θα μου δώσει να έναυσμα, ειδικά η πληροφορική είναι κάτι που θέλει ψάξιμο γιατί οι τεχνολογίες αλλάζουν συνεχώς, αλλά είναι εύκολο να μάθεις πλέον με προγράμματα και βίντεο στο YouTube, οπότε σίγουρα θα υπάρχουν και μέρες που θα βλέπω και τέτοια πράγματα για να μπω πιο βαθιά στην επιστήμη
Πεταμένα χρόνια, ελλιπείς γνώσεις...θα μπαίνεις στο μπου 10 ώρες την ημέρα και σε 6 μήνες θα έχεις μάθει τα πάντα για όλα!!!
Έτοιμος μπουμπουκάκι μου...:confused::confused::confused:
 
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Παλληκαρι μου, λιγο πολυ σου τα ειπανε, απο μενα μονο να συνεχισεις να παλευεις για καθε στοχο σου και να μην το βαζεις ποτε κατω. Ακομα και στις στραβες να εχεις αισιοδοξια και να μη σταματας να προσπαθεις.
Α και να παραμεινεις ενας καλο ανθρωπος που φερεται αναλογα στους γυρω του εκει εξω στη ζωη, αυτο παντα εκτιμαται και ανταμοιβεται εστω απο τους λιγους αλλα καλους.

Καλη συνεχεια στη (νεα) ζωη σου.
Αυτό να φανταστώ είναι γενικά για τη ζωή. Εννοείται πως θα είμαι πάντα αισιόδοξος, πάντα κοιτάμε μπροστά και έχουμε καλή ψυχολογία, είναι ωραία η ζωή ακόμα και στην Ελλάδα του 2022. Το θέμα είναι εμείς πως βλέπουμε καμιά φορά τα πράγματα
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

ωππππππ....
να και μια καλή συμβουλή.
τζίμ δώσε στον καλόγερο 100 ευρώ για την επίσκεψη-διάγνωση και κλείσε account πάραυτα !!
Γιατι ρε παιδιά μια χαρά είναι το μπου δεν θέλω να φύγω
 
  • Like
Αντιδράσεις: barock

Kvel

Μέλος
Εγγρ.
30 Σεπ 2007
Μηνύματα
276
Like
756
Πόντοι
81
Καλώς ήρθες στο συμπαθή επάγγελμα του ντελιβερα/σερβιτόρου/μπαριστα μικρέ μου τυπε,καλές δουλειές :rockon::rockon::rockon:
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.603
Πόντοι
736
Θα γνωρίσω και από σχολή και εκτός σχολής, στις πληροφορικες δεν έχει πολλά κορίτσια
Και λίγα κορίτσια να έχει καλά είσαι , εγω την πάτησα με την ειδικότητα που διάλεξα στο ΤΕΛ τότε , (Τεχνικό Επαγγελματικό Λύκειο , τωρινό ΕΠΑΛ) Δευτέρα και Τρίτη Λυκείου δεν είχαμε ούτε μία ... ητανε μία μόνο στην αρχή της πρώτης χρονιάς αλλά σταμάτησε σύντομα :confused:
Ηλεκτρονικός Υπολογιστών είχα διαλέξει τότε.
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.553
Πόντοι
8.846
Είμαστε μια καλή παρέα κατά βάθος, το φόρουμ εμένα μου φαίνεται εφ όλης της ύλης , ανταλλαγή απόψεων κλπ
:grin::grin::grin::grin:
ξεκίνα με αυτά φίλε (bou-σοφία για αρχάριους - εισαγωγικά νήματα), προτού μπεις στα πολύ σοβαρά και φιλοσοφημένα :confused:
(που θα σου πω αργότερα)
θα σε βοηθήσουν και στο πανεπιστήμιο...
δώσε προσοχή στα πρώτα δύο, είναι οι βάσεις για τα επόμενά σου βήματα...


 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656

komarov

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2021
Μηνύματα
606
Like
1.296
Πόντοι
206
Με το καλο φιλε μου! Λοιπον συμβουλη τωρα που εισαι νεος ξεκίνα να ασχολείσαι με τον προγραμματισμό.
Είτε περάσεις σε καποιο ΑΕΙ ή ΤΕΙ είτε σε σχολή του ΟΑΕΔ ή ΙΕΚ και ξεκίνα να προγραμματίζεις.
Βρες πολλες πληροφοριες στο youtube ή στο udemy ή στο coursera κλπ
Ψάξε στο ιντερνετ πληροφοριες για software enginering jobs, programming languages.
Ανοιξε και μια σελίδα στο Linkedin και δες τι ζητάει η αγορα.
Καλη επιτυχια!
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.616
Like
68.044
Πόντοι
11.956
Μέσα στο θέμα θα είμαι...ο καθένας από την σκοπιά του το βλέπει..

Τέλος σχολείο εξετάσεις προφινσεσι... φροντιστήριο...αγγλικά γερμανικά...θα μας περισσεύουν κάποια λεφτά για 2 μήνες...και χωρίς πάνω κάτω για τα παιδιά ποιο χαλαροί και ποιο πολύ χρόνο για σεξ ....και νυχτερινές εξόδους ...
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.631
Κριτικές
57
Like
6.803
Πόντοι
5.406
Μπουρδελιαρη και Βλαδίμηρε αυτό πάει για εσάς που μου είπατε για τις πολεμικές τέχνες, έκανα πολεμικές τέχνες για 4 χρόνια και σταμάτησα πέρσι λόγω πανελληνίων, έκανα κικ μπόξινγκ στην Ανάβυσσο και μάλιστα ο προπονητής είχε προπονήσει τον Ζαμπίδη για χρόνια
Αφου εχεις κανει striking ξεκινα bjj. Αν και προτιμω muay thai απο striking.
Ο Anemodoura εχει δικιο σε αυτο που σου λεει ομως. Πρωτα οι υποχρεωσεις και μετα ολα τ αλλα. Πολεμικες τεχνες, γκομενες και ξενυχτια μονο οταν μενει χρονος.
 
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Αφου εχεις κανει striking ξεκινα bjj. Αν και προτιμω muay thai απο striking.
Ο Anemodoura εχει δικιο σε αυτο που σου λεει ομως. Πρωτα οι υποχρεωσεις και μετα ολα τ αλλα. Πολεμικες τεχνες, γκομενες και ξενυχτια μονο οταν μενει χρονος.
Πιστεύω ότι θα μένει μια χαρά χρόνος αν είμαι οργανωμένος και έχω πρόγραμμα, δεν ξέρω αν συμφωνείς
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:
 
Τελευταία τροποποίηση:
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Καλά ναι όλα είναι σχετικά....και όλα παίζουν!
Έχει ντελιβεραδες, αποθηκαριους και γκαρσονια με πτυχία και μεταπτυχιακά....!!!!

Η αλήθεια είναι ότι για να βρεις δουλειά ειδικά στην Ελλάδα πάνω στο αντικείμενο του πτυχίου σου....
θέλει να έχεις κύκλο....να έχεις βύσμα.... και μόνο έτσι την καλή θεσουλα την καπαρωνεις γρήγορα και εύκολα! :wink:

Ειδάλλως,

Αν δεν έχεις γνωριμίες.... θέλει πολύ ψάξιμο.... τρέξιμο και αγώνα για να βρεις μία θέση!

Βέβαια,

#Τα Αγαθά κοποις κτωνται!

:woldman:
Πληροφορική δεν είναι δύσκολο, σχεδόν όλοι βρίσκουν δουλειά και αν είναι καλοί μένουν εκεί και εξελίσσονται, θέλει ψάξιμο όπως είπες αλλά βρίσκεις ακομα και αν στην αρχή είναι με σχετικά λίγα λεφτά, γενικά υπάρχει ζήτηση για προγραμματιστές
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom