Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 41 άτομα (1 μέλη και 40 επισκέπτες)

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.167
Κριτικές
1
Like
2.460
Πόντοι
456
Αν είσαι νέος, εργαζόμενος και γλυτώνεις "καθαρά" ( με βαλίτσες και φαγητό μεσα) από 100 ευρώ και πάνω, λες δεν γαμιεται 100 ευρώ είναι ένα πολύ καλό μεροκάματο, θα ταλαιπωρηθω λίγο αλλα θα βγάλω 100 ευρώ.
ναι σωστά , εγώ τονίζω πως για ενα μήνα δεν είχα ανάγκη εξτρά βαλίτσας .Πριν πάρω τέτοια απόφαση ζύγισα προσεκτικά μικρη βαλίτσα και ρούχα και ήταν εφικτο τα μόνο 10 κιλά. Με τα 400 ευρώ που γλύτωσα πλήρωσα το δωμάτιο για ένα μήνα και το μηχανάκι .Ωστόσο αν υπολογίσεις βαλίτσα και φαγητό και νερό η ανψυκτικό, τότε βγαίνει πολύ λιγότερο το κέρδος.. Για αυτό οι τιμές που βλέπω τώρα για scoot για ΔΕΚΈΜ,ΒΡΙΟ πάνω και από 1300 ειναι καθαρή ληστεία, αν μέχρι τότε κερδίσω κανα λόττο θα πάω με Κατέρ να το παίξω πιο άρχοντας
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.698
Κριτικές
184
Like
43.886
Πόντοι
21.896
ναι σωστά , εγώ τονίζω πως για ενα μήνα δεν είχα ανάγκη εξτρά βαλίτσας .Πριν πάρω τέτοια απόφαση ζύγισα προσεκτικά μικρη βαλίτσα και ρούχα και ήταν εφικτο τα μόνο 10 κιλά. Με τα 400 ευρώ που γλύτωσα πλήρωσα το δωμάτιο για ένα μήνα και το μηχανάκι .Ωστόσο αν υπολογίσεις βαλίτσα και φαγητό και νερό η ανψυκτικό, τότε βγαίνει πολύ λιγότερο το κέρδος.. Για αυτό οι τιμές που βλέπω τώρα για scoot για ΔΕΚΈΜ,ΒΡΙΟ πάνω και από 1300 ειναι καθαρή ληστεία, αν μέχρι τότε κερδίσω κανα λόττο θα πάω με Κατέρ να το παίξω πιο άρχοντας
Κ εγώ είμαι κατά των 23κιλων βαλιτσων αλλά προτιμώ 10κιλας κ μετά laundry
Πιο ευέλικτα χωρίς κουβάλημα κ φόβος μη χαθεί η βαλίτσα.....
Επίσης υποστηρίζω cabin baggage με δύο ροδάκια χωνευτά αφού τα τέσσερα εύκολα χαλάνε
Επίσης υφασμάτινη για να μην σπάει κ να χωράει πιο πολλά ρούχα αφού άνετα η υφασμάτινη τεντώνει άρα χωράει πιο πολλά ....
 

Ακόρεστος

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.904
Κριτικές
95
Like
1.263
Πόντοι
7.195
Οκ ευχαριστω φιλοι μου. Βρηκα swiss νωρις το πρωι με 900 ευρω για πουκετ αλλα δεν πρόλαβα να το κλεισω. Μετα το βιντεάκι λοιπον που ειδα με το Δουση αποκλεισα την σκοοτ. Αν και ενταξει ο τυπος μεσα στην υπερβολη ήταν, αλλα στην ουσια καλυτερα να εχεις την ανεση σου σε τετοιο ταξιδι.

Τελικα εκλεισα με καταρ 940 ευρώ μεσα γεναρη με αρχες φλεβαρη για μπανγκοκ. Ολες οι καλες ετιχαντ, εμιρειτς και καταρ εκει 900 κατι επαιζαν, αλλα οι ανταποκρισεις δυσκολες με κατι 10ωρες αναμονες ντουμπαι κτλ...

Αν προλαβετε και η swiss εχει ακομα κατι προσφορες black friday... Για Γεναροφλεβαρη που εψαχνα εγω γυρω στα 900+- για μπανγκοκ.
 

Tekillas Boom Boom

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2012
Μηνύματα
1.800
Like
403
Πόντοι
36
Σιγκαπουρη θελει τουλαχιστον 5 νυχτες απο πρωι εως βραδυ καθε μερα στο τρεξιμο να δεις τα βασικα. ανετα ξανα πηγαινα η χωρα ειναι αλλου. Εμεινα και μια νυχτα στο Marina BAy ολα τα λεφτα.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.698
Κριτικές
184
Like
43.886
Πόντοι
21.896
Σιγκαπουρη θελει τουλαχιστον 5 νυχτες απο πρωι εως βραδυ καθε μερα στο τρεξιμο να δεις τα βασικα. ανετα ξανα πηγαινα η χωρα ειναι αλλου. Εμεινα και μια νυχτα στο Marina BAy ολα τα λεφτα.
Χώρας δίχως μουνι =το πολύ τρεις μέρες τυπε:confused:
Μετά αρχίζεις κ τρελλενεσαι
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.872
Κριτικές
15
Like
11.868
Πόντοι
3.846
Τι βαλίτσες συζητάτε ρε τύποι;
Πού πάτε, Μύκονο;
Τέτοια ταξίδια μόνο με backpack πας για να είσαι άνετος στις μετακινήσεις σε όλα τα οδωστρωματα και μέσα μεταφοράς.
 

rFactor

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2014
Μηνύματα
413
Like
169
Πόντοι
1
Τι βαλίτσες συζητάτε ρε τύποι;
Πού πάτε, Μύκονο;
Τέτοια ταξίδια μόνο με backpack πας για να είσαι άνετος στις μετακινήσεις σε όλα τα οδωστρωματα και μέσα μεταφοράς.

Ε, ναι... Με ένα backpack στο χέρι θα κατεβούμε μωρέ και θα ντυνόμαστε με αμάνικα τιραντέ, με κάτι σορτσάκια πολύχρωμα και με την σαγιονάρα με την βολική διχάλα, α ρε φτώχεια καταραμένη... :tooth:
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.872
Κριτικές
15
Like
11.868
Πόντοι
3.846
Ε, ναι... Με ένα backpack στο χέρι θα κατεβούμε μωρέ και θα ντυνόμαστε με αμάνικα τιραντέ, με κάτι σορτσάκια πολύχρωμα και με την σαγιονάρα με την βολική διχάλα, α ρε φτώχεια καταραμένη... :tooth:
Μάλλον δεν έχεις ιδέα από ταξίδια τυπε.. :jerking:
Ή φαντάζεσαι ως backpack τη τσάντα που πήγαινες σχολείο.

Όταν λοιπόν μάθεις ότι μιλάμε για εκδρομικο backpack, τότε ίσως καταλάβεις ότι τα ίδια πράγματα που μπαίνουν σε βαλίτσα, χωράνε και εκεί.
Άρα δεν έχει να κάνει με φτώχια, έχει να κάνει με ευκολία μεταφοράς της αποσκευές σε τουκτουκ, λεωφορείο, καταμαραν κλπ.
Γιατί όποιος πάει να γυρίσει στην Ταϋλάνδη σοβαρά, σίγουρα θα χρησιμοποιήσει αρκετά από τα παραπάνω μέσα.
Άντε περαστικά τώρα.:rolleyes:
 

Cman

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2016
Μηνύματα
346
Κριτικές
2
Like
330
Πόντοι
21
καλησπέρα συνάδελφοι

Προγραμματίζω ταξίδι πουκετ και θέλω βοήθεια.
Όταν λέμε πουκετ για τι μέγεθος μιλάμε;; Κρήτη πχ;;
Εχει καλά κομματια εκεί;;
Γυναίκες ;; Τρανς;; Τουρίστριες ;;
Ιδέες φίλοι μου.
Σας ευχαριστώ
 

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.167
Κριτικές
1
Like
2.460
Πόντοι
456
Εχει από όλα παραλιες ,πατογκ για νυχτερινή ζωή με οτι θέλεις, και νοικιάζεται μηχανάκι έχεις φθηνά τις μετακινήσεις σου
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.698
Κριτικές
184
Like
43.886
Πόντοι
21.896
Ένα από τα μεγαλύτερα ταξιδιωτικά ερωτήματα είναι πουκετ ή Μπαλί;;
Jeju ή Okinawa ή sanya
 

rFactor

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2014
Μηνύματα
413
Like
169
Πόντοι
1
Μάλλον δεν έχεις ιδέα από ταξίδια τυπε.. :jerking:
Ή φαντάζεσαι ως backpack τη τσάντα που πήγαινες σχολείο.

Όταν λοιπόν μάθεις ότι μιλάμε για εκδρομικο backpack, τότε ίσως καταλάβεις ότι τα ίδια πράγματα που μπαίνουν σε βαλίτσα, χωράνε και εκεί.
Άρα δεν έχει να κάνει με φτώχια, έχει να κάνει με ευκολία μεταφοράς της αποσκευές σε τουκτουκ, λεωφορείο, καταμαραν κλπ.
Γιατί όποιος πάει να γυρίσει στην Ταϋλάνδη σοβαρά, σίγουρα θα χρησιμοποιήσει αρκετά από τα παραπάνω μέσα.
Άντε περαστικά τώρα.:rolleyes:

Έχω γυρίσει όλη την Ευρώπη (σχεδόν όλη), έχω πάει στην Ταϋλάνδη έξι φορές, αλλά ουδέποτε δεν έβαλα τα πράγματά μου σε ... backpack.

Μια χαρά βαλίτσα είχα πάντα μαζί μου με τα κυριλέ τα ρούχα μου και τα ωραία τα παπούτσια μου, που με τίποτα δεν θα δεχόμουν να... στοιβάξω σε ... backpack.

Δεν κυκλοφοράω σαν λέτσος, γενικώς.
Όσοι τυχόν είναι "Λατέρνα, φτώχεια και φιλότιμο" , ας σκεφτούν και το ενδεχόμενο να μην ταξιδεύουν καν στο εξωτερικό, ή να τραβιούνται έστω μέχρι τη Λούτσα για κανά μπανάκι, ας πούμε, να ξεσκάνε. Δεν είμαστε τίποτα φοιτητές να κυκλοφοράμε με τα backpack, βάζοντας μέσα σορτσάκια και σαγιονάρα δίχαλο.

Άκου εκεί "απαιτείται backpack" για...ταξίδια... Ήμαρτον, που λέει και μια ψυχή.

Και στάνταρ στα μέρη που έχω πάει εγώ στην Ταϋλάνδη (φέρνω τον εαυτό μου ως παράδειγμα χάρην λόγου τώρα μην παρεξηγηθούμε ότι την καρα-ψώνισα ξαφνικά) ούτε καν έχεις σκεφτεί να πας εσύ, με το... backpack.
 

Crixus

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2019
Μηνύματα
345
Κριτικές
1
Like
1.153
Πόντοι
201
Δικαίωμα του καθενός είναι πως θέλει να ταξιδεύει, και τί να παίρνει μαζί του. Πριν 5-6 χρόνια γνωστός βρήκε προσφορά με την Αυστριακή 440 με backpack για Ταιλάνδη. Έκλεισε για 1 μήνα σε condo στην πατάγια. Με το που έφτασε πήγε ψώνισε ρούχα, σεντόνια, καθαριστικά, καλλυντικά, πάνω απο 250 ευρώ. Την τελευταία μέρα τα μοίρασε στα κορίτσια, σε γνωστους που μένουν μόνιμα εκεί ακόμα κ σε προσωπικό των κλαμπ που σύχναζε. Τέλος γύρισε με την τσαντούλα του.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.872
Κριτικές
15
Like
11.868
Πόντοι
3.846
Έχω γυρίσει όλη την Ευρώπη (σχεδόν όλη), έχω πάει στην Ταϋλάνδη έξι φορές, αλλά ουδέποτε δεν έβαλα τα πράγματά μου σε ... backpack.

Μια χαρά βαλίτσα είχα πάντα μαζί μου με τα κυριλέ τα ρούχα μου και τα ωραία τα παπούτσια μου, που με τίποτα δεν θα δεχόμουν να... στοιβάξω σε ... backpack.

Δεν κυκλοφοράω σαν λέτσος, γενικώς.
Όσοι τυχόν είναι "Λατέρνα, φτώχεια και φιλότιμο" , ας σκεφτούν και το ενδεχόμενο να μην ταξιδεύουν καν στο εξωτερικό, ή να τραβιούνται έστω μέχρι τη Λούτσα για κανά μπανάκι, ας πούμε, να ξεσκάνε. Δεν είμαστε τίποτα φοιτητές να κυκλοφοράμε με τα backpack, βάζοντας μέσα σορτσάκια και σαγιονάρα δίχαλο.

Άκου εκεί "απαιτείται backpack" για...ταξίδια... Ήμαρτον, που λέει και μια ψυχή.

Και στάνταρ στα μέρη που έχω πάει εγώ στην Ταϋλάνδη (φέρνω τον εαυτό μου ως παράδειγμα χάρην λόγου τώρα μην παρεξηγηθούμε ότι την καρα-ψώνισα ξαφνικά) ούτε καν έχεις σκεφτεί να πας εσύ, με το... backpack.
Έχεις μπερδέψει τη βούρτσα με την πούτσα.
Καμία σχέση δεν έχει ο λετσος με το ταξιδεύω ευέλικτα.

Εσύ μάλλον μπερδεύεσαι παλικάρι για το πού ταξιδεύει ο άλλος και πώς. Να σου πω και εγώ ότι έχω βαλίτσα American tourister και χειραποσκευή Delsey; Και να στο παίξω φραγκατος;

Όμως για πες μου όταν πας Ταϋλάνδη, σε πόσες πόλεις πας; Σε 1-2;
Σκέψου ότι άλλοι πάνε σε 5-6 στο ίδιο διάστημα και χρησιμοποιούν όλα τα παραπάνω μέσα που ανέφερα.
Αν εσύ αδυνατείσ να κάνεις τα ίδια ταξίδια, τότε εσύ μάλλον δεν έχεις την ίδια εμπειρία ταξιδιού. Για να σε δω να μπαινοβγαζεις τη βαλίτσα σου σε όλα αυτά τα μέσα και τα ξαναλέμε.

Οπότε ξεκόλλα με το μικρό σου μυαλουδάκι μπας και καταλάβεις το νόημα του ποστ.
 

rFactor

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2014
Μηνύματα
413
Like
169
Πόντοι
1
Έχεις μπερδέψει τη βούρτσα με την πούτσα.
Καμία σχέση δεν έχει ο λετσος με το ταξιδεύω ευέλικτα.

Εσύ μάλλον μπερδεύεσαι παλικάρι για το πού ταξιδεύει ο άλλος και πώς. Να σου πω και εγώ ότι έχω βαλίτσα American tourister και χειραποσκευή Delsey; Και να στο παίξω φραγκατος;

Όμως για πες μου όταν πας Ταϋλάνδη, σε πόσες πόλεις πας; Σε 1-2;
Σκέψου ότι άλλοι πάνε σε 5-6 στο ίδιο διάστημα και χρησιμοποιούν όλα τα παραπάνω μέσα που ανέφερα.
Αν εσύ αδυνατείσ να κάνεις τα ίδια ταξίδια, τότε εσύ μάλλον δεν έχεις την ίδια εμπειρία ταξιδιού. Για να σε δω να μπαινοβγαζεις τη βαλίτσα σου σε όλα αυτά τα μέσα και τα ξαναλέμε.

Οπότε ξεκόλλα με το μικρό σου μυαλουδάκι μπας και καταλάβεις το νόημα του ποστ.

Βρε κατάλαβα τί θες να πεις, δεν είναι θέμα πλούσιου με φτωχού, είναι θέμα στυλ, περισσότερο.
Γι'αυτό επιμένω στο.. ΛΕΤΣΟΣ... ξεκάθαρα.

Έχω πάει σε πάνω από 10 περιοχές της Ταϋλάνδης (ίσως και παραπάνω), τις περισσότερες φορές με αυτοκίνητο ή και λιμουζίνα κλεισμένη μέσα από το εκάστοτε ξενοδοχείο (μην φανταστείτε κανένα μακρύ αμερικανιά αμάξι αλλά αρκετά ευρύχωρο και ποιοτικό Toyota/Nissan κλπ που μέχρι και ποτό σου σερβίρουν καθ'οδόν). Ειδικά στο Ao Nang, θυμάμαι, ντρεπόσουν να μπεις στο αυτοκίνητο συνοδείας. Νόμιζα, μάλιστα, ότι σίγουρα θα πληρώσω extra, και τελικά ήταν εντός της τιμής του πακέτου. Αν με έβλεπαν με κάνα backpack στη μασχάλη, μπορεί και να με χρέωναν, βέβαια...
Άρα γιατί να κυκλοφορήσω με... backpack σαν το σχολιαρόπαιδο... Σοβαρολογούμε τώρα... Επαρχίες Kon Kaen-Rayong-Ubon Ratchathani κλπ πάντα νοίκιαζα αυτοκίνητο πχ, και μην νομίζει κανείς ότι η ενοικίαση αυτοκινήτου είναι ακριβή, γιατί πιστεύω λανθασμένα υπάρχει γενικώς αυτή η εντύπωση για την συγκεκριμένη χώρα, ενώ δεν ισχύει.

Και θα επαναλάβω, ακόμη και σε τουρ ευρωπαϊκά (που λογικά κι εσύ έχεις κάνει), backpack και λοιπές "πίπες" είναι λιγάκι δείγμα λέτσου, πώς να το κάνουμε δηλαδή...
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.872
Κριτικές
15
Like
11.868
Πόντοι
3.846
Βρε κατάλαβα τί θες να πεις, δεν είναι θέμα πλούσιου με φτωχού, είναι θέμα στυλ, περισσότερο.
Γι'αυτό επιμένω στο.. ΛΕΤΣΟΣ... ξεκάθαρα.

Έχω πάει σε πάνω από 10 περιοχές της Ταϋλάνδης (ίσως και παραπάνω), τις περισσότερες φορές με αυτοκίνητο ή και λιμουζίνα κλεισμένη μέσα από το εκάστοτε ξενοδοχείο (μην φανταστείτε κανένα μακρύ αμερικανιά αμάξι αλλά αρκετά ευρύχωρο και ποιοτικό Toyota/Nissan κλπ που μέχρι και ποτό σου σερβίρουν καθ'οδόν). Ειδικά στο Ao Nang, θυμάμαι, ντρεπόσουν να μπεις στο αυτοκίνητο συνοδείας. Νόμιζα, μάλιστα, ότι σίγουρα θα πληρώσω extra, και τελικά ήταν εντός της τιμής του πακέτου. Αν με έβλεπαν με κάνα backpack στη μασχάλη, μπορεί και να με χρέωναν, βέβαια...
Άρα γιατί να κυκλοφορήσω με... backpack σαν το σχολιαρόπαιδο... Σοβαρολογούμε τώρα... Επαρχίες Kon Kaen-Rayong-Ubon Ratchathani κλπ πάντα νοίκιαζα αυτοκίνητο πχ, και μην νομίζει κανείς ότι η ενοικίαση αυτοκινήτου είναι ακριβή, γιατί πιστεύω λανθασμένα υπάρχει γενικώς αυτή η εντύπωση για την συγκεκριμένη χώρα, ενώ δεν ισχύει.

Και θα επαναλάβω, ακόμη και σε τουρ ευρωπαϊκά (που λογικά κι εσύ έχεις κάνει), backpack και λοιπές "πίπες" είναι λιγάκι δείγμα λέτσου, πώς να το κάνουμε δηλαδή...
Μα στην Ευρώπη ρε τύπε, δεν έχει ζούγκλα, χωριά και ναούς να επισκεφτώ... Τι να το κάνω το μεγάλο backpack εκεί; Φυσικά θα πάω με τη βαλίτσα μου.
Στην Ταυλάνδη όμως γούσταρα να πάω να μείνω σε bungalow μέσα στη ζούγκλα πχ ή δίπλα στη θάλασσα. Και εκεί σε άφηνε το μεταφορικό μακρία και άντε τράβα με τη βαλίτσα στον χωματόδρομο μέχρι να φτάσεις στο δωμάτιο.

Εξακολουθείς να χρησιμοποιείς λάθος χαρακτηρισμούς και δείχνει ότι δεν καταλαβαίνεις. Τι σχολιαρόπαιδο βρε βουτυρομπεμπέ, που ήθελες αμάξι νοικιάρικο για να πας βόλτες σε μια από τι πιο όμορφες χώρες με φύση. Πού είσαι, στο Autostrada της Ιταλίας; Ή μη μου πεις ότι πήγαινες βόλτα στους ναούς ή μέσα στις μεγάλες πόλεις που η κίνηση είναι τεράστια με το νοικιάρικο.

Και για πες. Εσύ τα πληρώνεις από την τσέπη σου όλα αυτά; Τα ακριβά ξενοδοχεία και τις λιμουζίνες;
Γιατί άμα μιλάμε για επαγγελματικά ταξίδια και τα πληρώνει άλλος, τότε μάγκας με ξένο κόλυβα είσαι.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Μονσελας

Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2020
Μηνύματα
550
Like
945
Πόντοι
86
Μα στην Ευρώπη ρε τύπε, δεν έχει ζούγκλα, χωριά και ναούς να επισκεφτώ... Τι να το κάνω το μεγάλο backpack εκεί; Φυσικά θα πάω με τη βαλίτσα μου.
Στην Ταυλάνδη όμως γούσταρα να πάω να μείνω σε bungalow μέσα στη ζούγκλα πχ ή δίπλα στη θάλασσα. Και εκεί σε άφηνε το μεταφορικό μακρία και άντε τράβα με τη βαλίτσα στον χωματόδρομο μέχρι να φτάσεις στο δωμάτιο.

Εξακολουθείς να χρησιμοποιείς λάθος χαρακτηρισμούς και δείχνει ότι δεν καταλαβαίνεις. Τι σχολιαρόπαιδο βρε βουτυρομπεμπέ, που ήθελες αμάξι νοικιάρικο για να πας βόλτες σε μια από τι πιο όμορφες χώρες με φύση. Πού είσαι, στο Autostrada της Γερμανίας; Ή μη μου πεις ότι πήγαινες βόλτα στους ναούς ή μέσα στις μεγάλες πόλεις που η κίνηση είναι τεράστια με το νοικιάρικο.

Και για πες. Εσύ τα πληρώνεις από την τσέπη σου όλα αυτά; Τα ακριβά ξενοδοχεία και τις λιμουζίνες;
Γιατί άμα μιλάμε για επαγγελματικά ταξίδια και τα πληρώνει άλλος, τότε μάγκας με ξένο κόλυβα είσαι.
Συγγνώμη για τη παρέμβαση αλλά Autostrada είναι στη Ιταλιά
Συνεχίστε:hi:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom