Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 25 άτομα (0 μέλη και 25 επισκέπτες)

stefan00

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
3.974
Like
339
Πόντοι
36
Ρε Στέφαν με εκείνο το παιδί τον Τεκίλα τι γίνεται;  Έχουν περάσει  δύο  βδομάδες που επέστρεψε και  ακόμα είναι εξαφανισμένος, δεν έχει γράψει τίποτα από αυτά που είχε  τάξει στους συναγωνιστές.  Τόσο  βαριά είναι η περίπτωση του; Μήπως θα πρέπει να ανησυχουμε ; Σκέφτομαι κατόπιν συσκέψεως με τον άρχοντα της Bangkok  Κωλογερο να κάνω μια αναδημοσίευση της ιστορίας του Θανάση ή καλύτερα αν βρω χρόνο να γράψω  μια νέα με τίτλο " Τα  λαβωμένα φτερά της αγαπης" προσαρμοσμένη στο δράμα του συναγωνιστή μας. Πιστεύεις θα βοηθήσει;  :S
 

stefan00

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
3.974
Like
339
Πόντοι
36
για να μην ρυπαινουμε τον ηχο με το προηγουμενο
ο τεκιλας βρισκετε καπου αναμεσα στις νοτες αυτες στα υπερωκαιανια συνεφα στα λικνιζομενα κορμια νεαρων ασιατισων στη μπυχλα των υπονομων της πατταγια και μπανγκοκ και σε καποια τοποθεσια ΤΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ μας
εκει να τον αναζητησετε
 

FarNorth

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2013
Μηνύματα
82
Like
20
Πόντοι
0
Παλικάρια καλησπέρα.
Μια πληροφορία χρειάζομαι.
Για να ταξιδέψω Ταϊλάνδη χρειάζεται το διαβατήριο μου να έχει ισχύ πάνω από 6 μήνες? 
 

Love you sort time

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2012
Μηνύματα
1.161
Like
1.156
Πόντοι
216
Φιλος να  σου πετυχει και αυτος ο Στεφαν. Τον εδωσε κανονικα τον φιλο του τον Τεκιλα, του ανοιξε και θρεντ.  :grin: Τωρα, στα σοβαρα, ενα ριμεικ του Θαναση, χρειαζεται.
Τι τον έδωσε?
Με τα ματια μου τον είδα. Ολοκληρο βράδυ ειμασταν μαζι. Στην πρέσσα τον είχε το κορίτσι ολη νύχτα στην Insanity. Αλλά και αυτός δεν είχε ματια για άλλη......
 

Love you sort time

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2012
Μηνύματα
1.161
Like
1.156
Πόντοι
216

Όπως έχω πει και παλαιότερα , και το έχω αποδείξει με πολλά σεντόνια πονταρίσματα,  εγώ  είμαι  υπέρ  αυτών των περιπτώσεων πραγματικής αγάπης όπως  του συναγωνιστή Τεκίλα αλλά και εκατοντάδων άλλων ανώνυμων φίλων στην Ταϊλάνδη. Αλλά και αυτή όπως και το 90% που δεν θα καταλήξουν  σε ένα παραμυθένιο γάμο  είναι καταδικασμένες να αποτύχουν. Γιατί  όμως;  Υπάρχει κάτι που θα μπορούσε να βοηθήσει αυτές τις σχέσεις να μακροημερευσουν;  Υπάρχει κάτι  που μπορεί να γλυκάνει τις πονεμένες καρδιές αυτών των  άτυχων συναδέλφων;  Κατά  την γνώμη  μου ναι.  Υπάρχουν κάποια πράγματα αλλά χρειάζεται βοήθεια  και συνεργασία όλων  αυτών που κατά  καιρούς επισκέπτονται την μαγική  αυτή  χώρα διακοπών  η σεξοτουρισμου την Ταϊλάνδη. Είμαστε  παρά πολλοί  και έχουμε τεράστια δύναμη να καταφέρουμε απίστευτα  πράγματα.
Για να εξηγούμαι  λοιπόν τα βασικά  δυο κοινά προβλήματα που συναντούνται σε αυτές τις σχέσεις,  πέρα από το κορίτσια είναι  σε ποσοστό 99,9% εργαζόμενες στην βιομηχανία του σεξ και τα αγόρια που τις ερωτεύτηκαν είχαν ευαίσθητη καρδιά , είναι το οικονομικό  και η βίζα για να έρθει το κορίτσι μας για λίγο  η πολύ  στην Ελλάδα. Νομίζω  ότι θα ήταν  καλύτερα  να το δώσω  με ένα παράδειγμα.
Έστω λοιπόν  ο σύντροφος Λύστ μετά από τόσα  και τόσα ταξίδια ένοιωσε τα σκιρτιματατα της καρδιάς  με ένα από τα κορίτσια που πηγαίνουν για χορό  όπως  λένε  στην ντίσκο Insanity της ΒΚΚ. Ζήσανε έναν έρωτα μεγάλο και αγνό έστω  και για λίγες μέρες και αφού ο συνάδελφος ξόδεψε μέχρι και την τελευταία του δεκάρα για να ευχαριστήσει το κορίτσι επέστρεψε πικραμένος  στην καθημερινότητα του με λαβωμένη καρδιά αλλά  και χίλια ερωτήματα να παιδεύουν το μυαλό του. Τι θα κάνει το κορίτσι;  Θα συνεχίσει  να τον αγαπά όπως  στην αρχή;  Θα ξαναγυρίσει να χορεύει  στην ντίσκο με ότι αυτό  συνεπάγεται;  Και αν δεν το κάνει πως θα μπορέσει να ζήσει την οικογένεια  της;  Τόσα στόματα περιμένουν από αυτήν. Και πάνω από όλα που θα βρει χρήματα να επισκεφτεί στην Ελλάδα τον φουλ ερωτευμένο αλλά άφραγκο Λυστ;  Μη γελιόμαστε τα πράγματα είναι δύσκολα.  Το κορίτσι παρόλο  που και αυτή είναι στο φουλ καψούρα με το αγόρι θα γυρίσει πίσω στη δουλειά. Οι υποχρεώσεις είναι πολλές και δεν διεκπεραιωνονται μόνο με true love.  Εδώ έρχεται και η επαναστατική  πρόταση που έχω να κάνω. Αντί το κορίτσι να πηγαίνει με όποιον  πελάτη βρίσκει στην ντίσκο να παίρνει συστημενη μόνο Έλληνες πελάτες  από τον ίδιο τον αγαπημένο της . Γιατί ξέρω γω απόψε την ώρα που εγώ από την καψούρα μου ακούω Τολη στο φουλ το κορίτσι μου να βρίσκει θαλπωρή στην αγκαλιά ενός γενειοφορου Ινδού που πλύθηκε τελευταία φορά προ πενταετίας και αυτή στον Γαγγη και να μην είναι πχ με τον συνάδελφο Στέφαν που και και ξηγημένο παιδί είναι και τα φράγκα τα σκάει μέχρι δεκάρας ;  Γιατί  το μωρό μου θα πρέπει να πάει εκδρομή με 5 Άραβες για ένα τριήμερο που θα της ξεχυλωσουν την κωλοτρυπιδα αντί να πάει με τον φίλο Mind που είναι άρχοντας και θα της μάθει και δυο πράγματα  για την χώρα της ; Γιατί  η βασίλισσα της καρδιάς  μου θα πρέπει απόψε με πάει με το μεθυσμένο  αυστραλιανό ντερεκι που θα της δώσει το μούνι στο χέρι και όχι με τον νέο συνάδελφο  Βαγγελάκη που μαθαίνει για πρώτη φόρα την γοητεία  των μαγισσών του Σιάμ αλλά  ξέρει και να φιλάει παθιασμένα;  Το κορίτσι  έτσι και αλλιώς θα δουλέψει. Και θα δουλεψει σκληρα κάνοντας και όσα σορτακια χρειαζονται για να πετύχει τον σκοπό της.  Θα πρέπει ο ερωτευμένος  Λύστ να καταλάβει  ότι ποτέ τα επαγγελματικά δεν πρέπει να μπερδεύονται με τα προσωπικά . Είναι κανόνας. Είναι  καλύτερο λοιπόν να συστήσει το κορίτσι του σε όλους τους συναδέλφους στο bou και μάλιστα να μπει και αξιολόγηση από τους προσκαιρους πελάτες της.  Και αυτοί  με την σειρά τους  να βαθμολογούν σωστά και σύμφωνα  με την αξία του κοριτσιού  και όχι επειδή  είναι κοπέλα του Λύστ που συμπαθούν. Με τον επαναστατικό αυτό  τρόπο και εφόσον βοηθήσουν όλοι οι συνάδελφοι που κατεβαίνουν κάθε τόσο Ταϊλάνδη το κορίτσι του Λύστ και του κάθε Λύστ θα μπορέσει να σταθεί  στα πόδια της οικονομικά, να βοηθάει την οικογένεια στο χωριό, να αγοράζει  κάθε μαλακιά που του έρχεται στο πειραγμένο του μυαλουδακι , αλλά και να να μαζεύει λεφτά για το ονειρικό του ταξίδι στην Ελλάδα να ξαναβρεί την ζεστή αγκαλιά του πολυαγαπημένου της αγοριού που τόσο της έλειψε. Και από την φάση αυτή ο Λυστ μόνο  κερδισμένος  μπορεί να είναι . Καταρχήν δεν θα του πηδάει την γκόμενα ο κάθε πικραμένος  αυτού  του κόσμου. Και δεύτερον και σημαντικότερο οι συνάδελφοι  που θα επισκέπτονται την κοπέλα του που αυτή θα τους δέχεται όλους φυσικά  από επαγγελματική ευσυνειδησια και μόνο θα ενημερώνουν τον ερωτευμένο Λύστ αν η γκόμενα του εχει φορεσει κέρατα ή  εξακολουθεί να του παραμένει πιστή όπως αυτος νομίζει . Τελος κανένας δεν θα μπορει να λεει οτι θέλει για την ομορφιά και τα επαγγελματικα της προσόντα μιας και θα ειναι ελευθερΑ προς δοκιμή με το αντιστοιχο αντίτιμο φυσικά.
Όπως ειδαμε παραπάνω με τον επαναστατικό  αυτό τρόπο λύσαμε τα οικονομικά του κοριτσιου χωρις ο ερωτευμενος να βαλει το χερι στην άδεια τσεπη, του το μόνο που απομενει πια για να ερθει το κοριτσι ατην αγκαλια μας είναι η βιζα για την χωρα μας . Ως γνωστό ανήκουμε ατις χωρες Σεγκεν και η έκδοση βίζας για τις μάγισσες του Σιαμ ειναι όνειρο απατηλό . Εγω πιστεύω ότι όλα τα ονειρα μπορούν να πραγματοποιηθουν. Όνειρο δεν ήταν ο μπουφετζης των μπαρ των Εξαρχείων να γινει συμβουλος πρωθυπουργου και μάλιστα σε τοσο νευραλγικό τομεα ; Όνειρο δεν ήταν ο Λεβέντης των φοιτητικών μας χρονων που του πετάγαμε ντομάτες και πατάτες στις πρωτες του ομιλίες  στην Κανιγγος να εχει γινει ο ρυθμιστης των πολιτικων πραγματων στην βουλή ; Ονειρο δεν ήταν για τον Καμμένο που επαιζε μικρος στρατιωτακια στο κότερο του μπαμπά να παίζει και τωρα ως Υπουργός Άμυνας ; Τι θελω να πω με αυτα τα παραδείγματα . Όλοι εμείς και ειμαστε χιλιαδες που κατεβαινουμε στην Ταιλανδη έχουμε τεραστια δυναμη στα χερια μας. Να απαιτησουμε ως ψηφοφοροι να ανοιξουν οι κοπριτες πολιτικοί  παραθυρα στην συνθηκη Σεγκεν.  Εδω εχουν κάνει πουτανα  για παρτη τους ολους τους νομους του ελληνικού κράτους απο ιδρυσεως του και μια μικρη εξυπηρέτηση σε ψηφοφόρους που στο κατω κατω της γραφης βρίσκονται σε κατάσταση ψυχικής φόρτισης δεν μπορουν; Ξέρουν οτι αυτοί οι ανθρωποι αν τους σταθουν στην δυσκολη στιγμή που περνάνε θα εχουν αιωνια την ψηφο τους; Και δεν λεω να κανουν κατι τρομερο.  Να για παράδειγμα στην συνθηκη για την βιζα υπάρχει ένας  ορος που θεωρείται ο σημαντικοτέρος η προσωπικη συνέντευξη . Αντί να ρωτάνε το κοριτσι τι δουλεία κανει , που βρισκει τα λεφτά για ενα τετοιο ταξιδι και αλλα τετοια χαζα να την ρωτανε πχ το ζωδιο της ταιριάζει με το ζωδιο του αγοριου της, αν αντεχει πάνω απο ενα μπουκαλι ουισκι στην καθησια της, αν είναι καλή χαρτοπαιχτρα και τι κόλπα  εχει για να κερδιζει πραγμστα που μπορουν να δωσουν καλό βαθμό στο κοριτσι,  και αντι να την κοβουν και μονο για τα ατελείωτα τατουάζ που εχει κανει να την ενθαρρύνουν να κανει και στις πατουσες κτλ. Πως ειναι ας πουμε οι συνεντευξεις για τους ημετερους στο δημοσιο κατι αναλογο.Σιγα τα ωα στην τελικη. Ποιο νοιαζετα στην Ελλαδα αν το κοριτσι του Λύστ πέρασε η οχι την συνεντευξη για να πάρει μια σκατοβιζα.  Και κανεις δυο ανθρώπους ευτυχισμενους και το ψηφαλακι βάζεις  στο τσεπακι. Για αυτό  συναδελφοι χρειαζομαστε οργάνωση.  Να πιεσουμε προς ο τις κατευθυνσεις για να παρουμε τα κοριτσια μας πίσω.
Αυτά  απο μένα και ελπιζω και αλλοι συναδελφοι να προσθεσουν ένα λιθαρακι σε αυτο το τοσο σημαντικο θεμα.



 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.351
Κριτικές
1
Like
35.425
Πόντοι
6.256
να βρίσκει θαλπωρή στην αγκαλιά ενός γενειοφορου Ινδού που πλύθηκε τελευταία φορά προ πενταετίας και αυτή στον Γαγγη
:2funny: :2funny: :2funny:
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.331
Πόντοι
28.786
Lyst σε βλέπω σύντομα συγγραφέα η σκηνοθέτη !! :grin: :grin:
 

Συνημμένα

  • aae87243d413aa8f9a020a3f167ee23a--roman-polansky-bitter-moon.jpg
    aae87243d413aa8f9a020a3f167ee23a--roman-polansky-bitter-moon.jpg
    24,6 KB · Εμφανίσεις: 20
  • 21TSVB040FL._SY400_.jpg
    21TSVB040FL._SY400_.jpg
    4,2 KB · Εμφανίσεις: 15

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.417
Πόντοι
34.612
Όπως έχω πει και παλαιότερα , και το έχω αποδείξει με πολλά σεντόνια πονταρίσματα,  εγώ  είμαι  υπέρ  αυτών των περιπτώσεων πραγματικής αγάπης όπως  του συναγωνιστή Τεκίλα αλλά και εκατοντάδων άλλων ανώνυμων φίλων στην Ταϊλάνδη. Αλλά και αυτή όπως και το 90% που δεν θα καταλήξουν  σε ένα παραμυθένιο γάμο  είναι καταδικασμένες να αποτύχουν. Γιατί  όμως;  Υπάρχει κάτι που θα μπορούσε να βοηθήσει αυτές τις σχέσεις να μακροημερευσουν;  Υπάρχει κάτι  που μπορεί να γλυκάνει τις πονεμένες καρδιές αυτών των  άτυχων συναδέλφων;  Κατά  την γνώμη  μου ναι.  Υπάρχουν κάποια πράγματα αλλά χρειάζεται βοήθεια  και συνεργασία όλων  αυτών που κατά  καιρούς επισκέπτονται την μαγική  αυτή  χώρα διακοπών  η σεξοτουρισμου την Ταϊλάνδη. Είμαστε  παρά πολλοί  και έχουμε τεράστια δύναμη να καταφέρουμε απίστευτα  πράγματα.
Για να εξηγούμαι  λοιπόν τα βασικά  δυο κοινά προβλήματα που συναντούνται σε αυτές τις σχέσεις,  πέρα από το κορίτσια είναι  σε ποσοστό 99,9% εργαζόμενες στην βιομηχανία του σεξ και τα αγόρια που τις ερωτεύτηκαν είχαν ευαίσθητη καρδιά , είναι το οικονομικό  και η βίζα για να έρθει το κορίτσι μας για λίγο  η πολύ  στην Ελλάδα. Νομίζω  ότι θα ήταν  καλύτερα  να το δώσω  με ένα παράδειγμα.
Έστω λοιπόν  ο σύντροφος Λύστ μετά από τόσα  και τόσα ταξίδια ένοιωσε τα σκιρτιματατα της καρδιάς  με ένα από τα κορίτσια που πηγαίνουν για χορό  όπως  λένε  στην ντίσκο Insanity της ΒΚΚ. Ζήσανε έναν έρωτα μεγάλο και αγνό έστω  και για λίγες μέρες και αφού ο συνάδελφος ξόδεψε μέχρι και την τελευταία του δεκάρα για να ευχαριστήσει το κορίτσι επέστρεψε πικραμένος  στην καθημερινότητα του με λαβωμένη καρδιά αλλά  και χίλια ερωτήματα να παιδεύουν το μυαλό του. Τι θα κάνει το κορίτσι;  Θα συνεχίσει  να τον αγαπά όπως  στην αρχή;  Θα ξαναγυρίσει να χορεύει  στην ντίσκο με ότι αυτό  συνεπάγεται;  Και αν δεν το κάνει πως θα μπορέσει να ζήσει την οικογένεια  της;  Τόσα στόματα περιμένουν από αυτήν. Και πάνω από όλα που θα βρει χρήματα να επισκεφτεί στην Ελλάδα τον φουλ ερωτευμένο αλλά άφραγκο Λυστ;  Μη γελιόμαστε τα πράγματα είναι δύσκολα.  Το κορίτσι παρόλο  που και αυτή είναι στο φουλ καψούρα με το αγόρι θα γυρίσει πίσω στη δουλειά. Οι υποχρεώσεις είναι πολλές και δεν διεκπεραιωνονται μόνο με true love.  Εδώ έρχεται και η επαναστατική  πρόταση που έχω να κάνω. Αντί το κορίτσι να πηγαίνει με όποιον  πελάτη βρίσκει στην ντίσκο να παίρνει συστημενη μόνο Έλληνες πελάτες  από τον ίδιο τον αγαπημένο της . Γιατί ξέρω γω απόψε την ώρα που εγώ από την καψούρα μου ακούω Τολη στο φουλ το κορίτσι μου να βρίσκει θαλπωρή στην αγκαλιά ενός γενειοφορου Ινδού που πλύθηκε τελευταία φορά προ πενταετίας και αυτή στον Γαγγη και να μην είναι πχ με τον συνάδελφο Στέφαν που και και ξηγημένο παιδί είναι και τα φράγκα τα σκάει μέχρι δεκάρας ;  Γιατί  το μωρό μου θα πρέπει να πάει εκδρομή με 5 Άραβες για ένα τριήμερο που θα της ξεχυλωσουν την κωλοτρυπιδα αντί να πάει με τον φίλο Mind που είναι άρχοντας και θα της μάθει και δυο πράγματα  για την χώρα της ; Γιατί  η βασίλισσα της καρδιάς  μου θα πρέπει απόψε με πάει με το μεθυσμένο  αυστραλιανό ντερεκι που θα της δώσει το μούνι στο χέρι και όχι με τον νέο συνάδελφο  Βαγγελάκη που μαθαίνει για πρώτη φόρα την γοητεία  των μαγισσών του Σιάμ αλλά  ξέρει και να φιλάει παθιασμένα;  Το κορίτσι  έτσι και αλλιώς θα δουλέψει. Και θα δουλεψει σκληρα κάνοντας και όσα σορτακια χρειαζονται για να πετύχει τον σκοπό της.  Θα πρέπει ο ερωτευμένος  Λύστ να καταλάβει  ότι ποτέ τα επαγγελματικά δεν πρέπει να μπερδεύονται με τα προσωπικά . Είναι κανόνας. Είναι  καλύτερο λοιπόν να συστήσει το κορίτσι του σε όλους τους συναδέλφους στο bou και μάλιστα να μπει και αξιολόγηση από τους προσκαιρους πελάτες της.  Και αυτοί  με την σειρά τους  να βαθμολογούν σωστά και σύμφωνα  με την αξία του κοριτσιού  και όχι επειδή  είναι κοπέλα του Λύστ που συμπαθούν. Με τον επαναστατικό αυτό  τρόπο και εφόσον βοηθήσουν όλοι οι συνάδελφοι που κατεβαίνουν κάθε τόσο Ταϊλάνδη το κορίτσι του Λύστ και του κάθε Λύστ θα μπορέσει να σταθεί  στα πόδια της οικονομικά, να βοηθάει την οικογένεια στο χωριό, να αγοράζει  κάθε μαλακιά που του έρχεται στο πειραγμένο του μυαλουδακι , αλλά και να να μαζεύει λεφτά για το ονειρικό του ταξίδι στην Ελλάδα να ξαναβρεί την ζεστή αγκαλιά του πολυαγαπημένου της αγοριού που τόσο της έλειψε. Και από την φάση αυτή ο Λυστ μόνο  κερδισμένος  μπορεί να είναι . Καταρχήν δεν θα του πηδάει την γκόμενα ο κάθε πικραμένος  αυτού  του κόσμου. Και δεύτερον και σημαντικότερο οι συνάδελφοι  που θα επισκέπτονται την κοπέλα του που αυτή θα τους δέχεται όλους φυσικά  από επαγγελματική ευσυνειδησια και μόνο θα ενημερώνουν τον ερωτευμένο Λύστ αν η γκόμενα του εχει φορεσει κέρατα ή  εξακολουθεί να του παραμένει πιστή όπως αυτος νομίζει . Τελος κανένας δεν θα μπορει να λεει οτι θέλει για την ομορφιά και τα επαγγελματικα της προσόντα μιας και θα ειναι ελευθερΑ προς δοκιμή με το αντιστοιχο αντίτιμο φυσικά.
Όπως ειδαμε παραπάνω με τον επαναστατικό  αυτό τρόπο λύσαμε τα οικονομικά του κοριτσιου χωρις ο ερωτευμενος να βαλει το χερι στην άδεια τσεπη, του το μόνο που απομενει πια για να ερθει το κοριτσι ατην αγκαλια μας είναι η βιζα για την χωρα μας . Ως γνωστό ανήκουμε ατις χωρες Σεγκεν και η έκδοση βίζας για τις μάγισσες του Σιαμ ειναι όνειρο απατηλό . Εγω πιστεύω ότι όλα τα ονειρα μπορούν να πραγματοποιηθουν. Όνειρο δεν ήταν ο μπουφετζης των μπαρ των Εξαρχείων να γινει συμβουλος πρωθυπουργου και μάλιστα σε τοσο νευραλγικό τομεα ; Όνειρο δεν ήταν ο Λεβέντης των φοιτητικών μας χρονων που του πετάγαμε ντομάτες και πατάτες στις πρωτες του ομιλίες  στην Κανιγγος να εχει γινει ο ρυθμιστης των πολιτικων πραγματων στην βουλή ; Ονειρο δεν ήταν για τον Καμμένο που επαιζε μικρος στρατιωτακια στο κότερο του μπαμπά να παίζει και τωρα ως Υπουργός Άμυνας ; Τι θελω να πω με αυτα τα παραδείγματα . Όλοι εμείς και ειμαστε χιλιαδες που κατεβαινουμε στην Ταιλανδη έχουμε τεραστια δυναμη στα χερια μας. Να απαιτησουμε ως ψηφοφοροι να ανοιξουν οι κοπριτες πολιτικοί  παραθυρα στην συνθηκη Σεγκεν.  Εδω εχουν κάνει πουτανα  για παρτη τους ολους τους νομους του ελληνικού κράτους απο ιδρυσεως του και μια μικρη εξυπηρέτηση σε ψηφοφόρους που στο κατω κατω της γραφης βρίσκονται σε κατάσταση ψυχικής φόρτισης δεν μπορουν; Ξέρουν οτι αυτοί οι ανθρωποι αν τους σταθουν στην δυσκολη στιγμή που περνάνε θα εχουν αιωνια την ψηφο τους; Και δεν λεω να κανουν κατι τρομερο.  Να για παράδειγμα στην συνθηκη για την βιζα υπάρχει ένας  ορος που θεωρείται ο σημαντικοτέρος η προσωπικη συνέντευξη . Αντί να ρωτάνε το κοριτσι τι δουλεία κανει , που βρισκει τα λεφτά για ενα τετοιο ταξιδι και αλλα τετοια χαζα να την ρωτανε πχ το ζωδιο της ταιριάζει με το ζωδιο του αγοριου της, αν αντεχει πάνω απο ενα μπουκαλι ουισκι στην καθησια της, αν είναι καλή χαρτοπαιχτρα και τι κόλπα  εχει για να κερδιζει πραγμστα που μπορουν να δωσουν καλό βαθμό στο κοριτσι,  και αντι να την κοβουν και μονο για τα ατελείωτα τατουάζ που εχει κανει να την ενθαρρύνουν να κανει και στις πατουσες κτλ. Πως ειναι ας πουμε οι συνεντευξεις για τους ημετερους στο δημοσιο κατι αναλογο.Σιγα τα ωα στην τελικη. Ποιο νοιαζετα στην Ελλαδα αν το κοριτσι του Λύστ πέρασε η οχι την συνεντευξη για να πάρει μια σκατοβιζα.  Και κανεις δυο ανθρώπους ευτυχισμενους και το ψηφαλακι βάζεις  στο τσεπακι. Για αυτό  συναδελφοι χρειαζομαστε οργάνωση.  Να πιεσουμε προς ο τις κατευθυνσεις για να παρουμε τα κοριτσια μας πίσω.
Αυτά  απο μένα και ελπιζω και αλλοι συναδελφοι να προσθεσουν ένα λιθαρακι σε αυτο το τοσο σημαντικο θεμα.

:respect: :respect:
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.331
Πόντοι
28.786
Προσθέτοντας στην κουβέντα οτι υπάρχει προηγούμενο.


Γιατί οι γυναίκες στην Κίνα του 18ου αιώνα είχαν πάνω από ένα σύζυγο; Ζούσαν όλοι μαζί και μοιράζονταν το ίδιο κρεβάτι

Η πολυγαμία- δηλαδή η πρακτική του να έχεις περισσότερους από έναν συντρόφους- έχει πολύ φιλική προς τις γυναίκες ιστορία στην Κίνα. Σύμφωνα με τον καθηγητή του Stanford, Matthew Sommer, η Κίνα σημειώνει ρεκόρ γυναικών που είχαν δύο (και κάποιες φορές παραπάνω) συντρόφους σε κάθε επαρχία κατά τη διάρκεια του 18ου και 19ου αιώνα. Ο λόγος; Οικονομική σταθερότητα. Οι σύζυγοι που αντιμετώπιζαν φτώχεια και τα λίγα χέρια στα χωράφια συχνά οδηγούσαν στην απόκτηση δεύτερου συζύγου σε αντάλλαγμα τη βοήθεια και την υποστήριξή του, γράφει ο Sommer, στο βιβλίο που εξέδωσε το 2015, με τίτλο «Polyandry and Wife-Selling in Qing Dynasty China».

Υπήρχαν πολλοί δεύτεροι σύζυγοι γιατί, όπως συμβαίνει και σήμερα στην Κίνα, ο πληθυσμός δεν ήταν ισορροπημένος, και υπήρχαν περισσότεροι άντρες από γυναίκες στην χώρα. Ο «άλλος άντρας» συχνά αναφερόταν και ως «ορκισμένος αδερφός» (sworn brother) του πρώτου συζύγου, γινόταν μέλος της οικογένειας και μοιραζόταν το κρεβάτι με την σύζυγό του. «Για τα ζευγάρια που βρίσκονταν σε αυτή την κατάσταση, η μόνη βιώσιμη εναλλακτική θα ήταν να χωρίσουν την οικογένεια, ξεπουλώντας τα παιδιά τους, ακόμα και την γυναίκα τους», είπε ο Sommer στην HuffPost.

Ένας δεύτερος σύζυγος ήταν ένας τρόπος να κρατήσουν την οικογένεια ενωμένη και αυτές οι ενώσεις όχι μόνο ήταν αναγνωρισμένες, αλλά γιορτάζονταν κιόλας από τις τοπικές κοινωνίες. Δεν ήταν μάλιστα ασυνήθιστο για τα ζευγάρια να σφραγίζουν τους γάμους με ανεπίσημα συμβόλαια που αναγνωρίζονταν από την τοπική κοινωνία. Τα δικαστήρια Qing ποτέ δεν αναγνώρισαν αυτές τις σχέσεις. Ο Sommer έφερε στο φως αυτές τις σχέσεις αφού ανέλυσε παραπάνω από 1.200 νομικές υποθέσεις από τοπικά και κεντρικά αρχεία στην Κίνα. «Η πολυανδρία ήταν αρκετά διαδεδομένη και σίγουρα πιο κοινή από την πολυγυνία ή την τακτική των ανδρών να έχουν ερωμένη- κάτι που θεωρείτο ως σύμβολο status στην ελίτ των Qing, που ήταν μία μικρή ομάδα του πληθυσμού», είπε στην HuffPost.

H συνηθισμένη τακτική με τις ερωμένες δεν ήταν μυστικό, αλλά η ιστορία της πολυανδρίας δεν ήταν γνωστή, επειδή οι περισσότεροι χωρικοί ήταν αγράμματοι, αναφέρει ο Sommer. Επιπλέον, αυτού του είδους η πολυγαμία δεν έβρισκε σύμφωνη την ελίτ των Qing, οι οποίοι θεωρούσαν σημαντική την αγνότητα των γυναικών. «Η προσδοκία για μία γυναίκα ήταν ότι θα έχει μόνο έναν άντρα στη ζωή της, αλλά μόνο λίγοι άνθρωποι είχαν την οικονομική δυνατότητα να τηρήσουν αυτό το όραμα της αγνότητας. Στην πραγματικότητα, η πολυανδρία ήταν τόσο διαδεδομένη που ήταν αδύνατο να επιβάλεις κάποιο νόμο εναντίον της.», είπε ο Sommer. Οι γυναίκες που ήταν σε αυτά τα πολυγαμικά σχήματα είχαν το δικαίωμα να επιλέξουν ποιον νέο άντρα θα προσκαλούσαν στο γαμήλιο κρεβάτι τους. «Ήταν πολύ δύσκολο για τους άντρες να το κάνουν όλο αυτό να δουλέψει, εκτός αν οι γυναίκες ήταν πρόθυμες να συνεργαστούν, οπότε για πρακτικούς λόγους οι γυναίκες διαδραμάτιζαν καίριο ρόλο σε αυτές τις συμφωνίες». Όπως τονίζει ο Sommer, το ζευγάρι με την μεγαλύτερη πολυγαμική σχέση κράτησε 28 χρόνια, αν και οι περισσότερες τέτοιες σχέσεις κατέληγαν σε τραγωδίες, με τον έναν σύζυγο να σκοτώνει τον άλλον. .

Διαβάστε όλο το άρθρο:
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.331
Πόντοι
28.786
Παλικάρια καλησπέρα.
Μια πληροφορία χρειάζομαι.
Για να ταξιδέψω Ταϊλάνδη χρειάζεται το διαβατήριο μου να έχει ισχύ πάνω από 6 μήνες? 

Ναι κοίταξε και εδώ


Αν λήγει σε 5 μήνες, είναι eu διαβατήριο και δουν και return ticket μάλλον θα περάσεις στο ντούκου.

Αν όμως λήγει στον μήνα θα σου δημιουργήσουν πρόβλημα.

Καλό είναι να μην το ρισκάρεις και να ανανεώσεις το διαβατήριο σου νωρίτερα.Στην Ελλάδα σε δυο εβδομάδες το πολύ ανανεώνεται το διαβατήριο.
Ούτως η άλλως λίγους μήνες αργότερα το κόστος θα αναγκαστείς να το πληρώσεις.
 

FarNorth

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2013
Μηνύματα
82
Like
20
Πόντοι
0
Ναι κοίταξε και εδώ


Αν λήγει σε 5 μήνες, είναι eu διαβατήριο και δουν και return ticket μάλλον θα περάσεις στο ντούκου.

Αν όμως λήγει στον μήνα θα σου δημιουργήσουν πρόβλημα.

Καλό είναι να μην το ρισκάρεις και να ανανεώσεις το διαβατήριο σου νωρίτερα.Στην Ελλάδα σε δυο εβδομάδες το πολύ ανανεώνεται το διαβατήριο.
Ούτως η άλλως λίγους μήνες αργότερα το κόστος θα αναγκαστείς να το πληρώσεις.
ευχαριστώ Mind
 

rovespieros1

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
124
Like
4
Πόντοι
1
[quote  Εδώ έρχεται και η επαναστατική  πρόταση που έχω να κάνω. Αντί το κορίτσι να πηγαίνει με όποιον  πελάτη βρίσκει στην ντίσκο να παίρνει συστημενη μόνο Έλληνες πελάτες  από τον ίδιο τον αγαπημένο της
[/quote]
εχει γινει και αθτο...
εισαι απισευτος στισ περιγραφες.......
 

stefan00

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
3.974
Like
339
Πόντοι
36
Φιλος να  σου πετυχει και αυτος ο Στεφαν. Τον εδωσε κανονικα τον φιλο του τον Τεκιλα, του ανοιξε και θρεντ.  :grin: Τωρα, στα σοβαρα, ενα ριμεικ του Θαναση, χρειαζεται.
χαχαχα κατα λαθος το ανοιξα , πως κλεινει?
ελα το διασκεδαζει κιαυτος μωρε , βασικα παιρνω ρεβανς γιατι τραβηξα καμποσο τρολ απο τον κυριο σε ουτε καν αναλογη περιπτωση
 

stefan00

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
3.974
Like
339
Πόντοι
36
να βρίσκει θαλπωρή στην αγκαλιά ενός γενειοφορου Ινδού που πλύθηκε τελευταία φορά προ πενταετίας και αυτή στον Γαγγη
:2funny: :2funny: :2funny:
μας φερνεις και λιγο ταση προς εμετο μαυτα που λες και τα φανταζομαστε
 

stefan00

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
3.974
Like
339
Πόντοι
36
Όπως έχω πει και παλαιότερα , και το έχω αποδείξει με πολλά σεντόνια πονταρίσματα,  εγώ  είμαι  υπέρ  αυτών των περιπτώσεων πραγματικής αγάπης όπως  του συναγωνιστή Τεκίλα αλλά και εκατοντάδων άλλων ανώνυμων φίλων στην Ταϊλάνδη. Αλλά και αυτή όπως και το 90% που δεν θα καταλήξουν  σε ένα παραμυθένιο γάμο  είναι καταδικασμένες να αποτύχουν. Γιατί  όμως;  Υπάρχει κάτι που θα μπορούσε να βοηθήσει αυτές τις σχέσεις να μακροημερευσουν;  Υπάρχει κάτι  που μπορεί να γλυκάνει τις πονεμένες καρδιές αυτών των  άτυχων συναδέλφων;  Κατά  την γνώμη  μου ναι.  Υπάρχουν κάποια πράγματα αλλά χρειάζεται βοήθεια  και συνεργασία όλων  αυτών που κατά  καιρούς επισκέπτονται την μαγική  αυτή  χώρα διακοπών  η σεξοτουρισμου την Ταϊλάνδη. Είμαστε  παρά πολλοί  και έχουμε τεράστια δύναμη να καταφέρουμε απίστευτα  πράγματα.
Για να εξηγούμαι  λοιπόν τα βασικά  δυο κοινά προβλήματα που συναντούνται σε αυτές τις σχέσεις,  πέρα από το κορίτσια είναι  σε ποσοστό 99,9% εργαζόμενες στην βιομηχανία του σεξ και τα αγόρια που τις ερωτεύτηκαν είχαν ευαίσθητη καρδιά , είναι το οικονομικό  και η βίζα για να έρθει το κορίτσι μας για λίγο  η πολύ  στην Ελλάδα. Νομίζω  ότι θα ήταν  καλύτερα  να το δώσω  με ένα παράδειγμα.
Έστω λοιπόν  ο σύντροφος Λύστ μετά από τόσα  και τόσα ταξίδια ένοιωσε τα σκιρτιματατα της καρδιάς  με ένα από τα κορίτσια που πηγαίνουν για χορό  όπως  λένε  στην ντίσκο Insanity της ΒΚΚ. Ζήσανε έναν έρωτα μεγάλο και αγνό έστω  και για λίγες μέρες και αφού ο συνάδελφος ξόδεψε μέχρι και την τελευταία του δεκάρα για να ευχαριστήσει το κορίτσι επέστρεψε πικραμένος  στην καθημερινότητα του με λαβωμένη καρδιά αλλά  και χίλια ερωτήματα να παιδεύουν το μυαλό του. Τι θα κάνει το κορίτσι;  Θα συνεχίσει  να τον αγαπά όπως  στην αρχή;  Θα ξαναγυρίσει να χορεύει  στην ντίσκο με ότι αυτό  συνεπάγεται;  Και αν δεν το κάνει πως θα μπορέσει να ζήσει την οικογένεια  της;  Τόσα στόματα περιμένουν από αυτήν. Και πάνω από όλα που θα βρει χρήματα να επισκεφτεί στην Ελλάδα τον φουλ ερωτευμένο αλλά άφραγκο Λυστ;  Μη γελιόμαστε τα πράγματα είναι δύσκολα.  Το κορίτσι παρόλο  που και αυτή είναι στο φουλ καψούρα με το αγόρι θα γυρίσει πίσω στη δουλειά. Οι υποχρεώσεις είναι πολλές και δεν διεκπεραιωνονται μόνο με true love.  Εδώ έρχεται και η επαναστατική  πρόταση που έχω να κάνω. Αντί το κορίτσι να πηγαίνει με όποιον  πελάτη βρίσκει στην ντίσκο να παίρνει συστημενη μόνο Έλληνες πελάτες  από τον ίδιο τον αγαπημένο της . Γιατί ξέρω γω απόψε την ώρα που εγώ από την καψούρα μου ακούω Τολη στο φουλ το κορίτσι μου να βρίσκει θαλπωρή στην αγκαλιά ενός γενειοφορου Ινδού που πλύθηκε τελευταία φορά προ πενταετίας και αυτή στον Γαγγη και να μην είναι πχ με τον συνάδελφο Στέφαν που και και ξηγημένο παιδί είναι και τα φράγκα τα σκάει μέχρι δεκάρας ;  Γιατί  το μωρό μου θα πρέπει να πάει εκδρομή με 5 Άραβες για ένα τριήμερο που θα της ξεχυλωσουν την κωλοτρυπιδα αντί να πάει με τον φίλο Mind που είναι άρχοντας και θα της μάθει και δυο πράγματα  για την χώρα της ; Γιατί  η βασίλισσα της καρδιάς  μου θα πρέπει απόψε με πάει με το μεθυσμένο  αυστραλιανό ντερεκι που θα της δώσει το μούνι στο χέρι και όχι με τον νέο συνάδελφο  Βαγγελάκη που μαθαίνει για πρώτη φόρα την γοητεία  των μαγισσών του Σιάμ αλλά  ξέρει και να φιλάει παθιασμένα;  Το κορίτσι  έτσι και αλλιώς θα δουλέψει. Και θα δουλεψει σκληρα κάνοντας και όσα σορτακια χρειαζονται για να πετύχει τον σκοπό της.  Θα πρέπει ο ερωτευμένος  Λύστ να καταλάβει  ότι ποτέ τα επαγγελματικά δεν πρέπει να μπερδεύονται με τα προσωπικά . Είναι κανόνας. Είναι  καλύτερο λοιπόν να συστήσει το κορίτσι του σε όλους τους συναδέλφους στο bou και μάλιστα να μπει και αξιολόγηση από τους προσκαιρους πελάτες της.  Και αυτοί  με την σειρά τους  να βαθμολογούν σωστά και σύμφωνα  με την αξία του κοριτσιού  και όχι επειδή  είναι κοπέλα του Λύστ που συμπαθούν. Με τον επαναστατικό αυτό  τρόπο και εφόσον βοηθήσουν όλοι οι συνάδελφοι που κατεβαίνουν κάθε τόσο Ταϊλάνδη το κορίτσι του Λύστ και του κάθε Λύστ θα μπορέσει να σταθεί  στα πόδια της οικονομικά, να βοηθάει την οικογένεια στο χωριό, να αγοράζει  κάθε μαλακιά που του έρχεται στο πειραγμένο του μυαλουδακι , αλλά και να να μαζεύει λεφτά για το ονειρικό του ταξίδι στην Ελλάδα να ξαναβρεί την ζεστή αγκαλιά του πολυαγαπημένου της αγοριού που τόσο της έλειψε. Και από την φάση αυτή ο Λυστ μόνο  κερδισμένος  μπορεί να είναι . Καταρχήν δεν θα του πηδάει την γκόμενα ο κάθε πικραμένος  αυτού  του κόσμου. Και δεύτερον και σημαντικότερο οι συνάδελφοι  που θα επισκέπτονται την κοπέλα του που αυτή θα τους δέχεται όλους φυσικά  από επαγγελματική ευσυνειδησια και μόνο θα ενημερώνουν τον ερωτευμένο Λύστ αν η γκόμενα του εχει φορεσει κέρατα ή  εξακολουθεί να του παραμένει πιστή όπως αυτος νομίζει . Τελος κανένας δεν θα μπορει να λεει οτι θέλει για την ομορφιά και τα επαγγελματικα της προσόντα μιας και θα ειναι ελευθερΑ προς δοκιμή με το αντιστοιχο αντίτιμο φυσικά.
Όπως ειδαμε παραπάνω με τον επαναστατικό  αυτό τρόπο λύσαμε τα οικονομικά του κοριτσιου χωρις ο ερωτευμενος να βαλει το χερι στην άδεια τσεπη, του το μόνο που απομενει πια για να ερθει το κοριτσι ατην αγκαλια μας είναι η βιζα για την χωρα μας . Ως γνωστό ανήκουμε ατις χωρες Σεγκεν και η έκδοση βίζας για τις μάγισσες του Σιαμ ειναι όνειρο απατηλό . Εγω πιστεύω ότι όλα τα ονειρα μπορούν να πραγματοποιηθουν. Όνειρο δεν ήταν ο μπουφετζης των μπαρ των Εξαρχείων να γινει συμβουλος πρωθυπουργου και μάλιστα σε τοσο νευραλγικό τομεα ; Όνειρο δεν ήταν ο Λεβέντης των φοιτητικών μας χρονων που του πετάγαμε ντομάτες και πατάτες στις πρωτες του ομιλίες  στην Κανιγγος να εχει γινει ο ρυθμιστης των πολιτικων πραγματων στην βουλή ; Ονειρο δεν ήταν για τον Καμμένο που επαιζε μικρος στρατιωτακια στο κότερο του μπαμπά να παίζει και τωρα ως Υπουργός Άμυνας ; Τι θελω να πω με αυτα τα παραδείγματα . Όλοι εμείς και ειμαστε χιλιαδες που κατεβαινουμε στην Ταιλανδη έχουμε τεραστια δυναμη στα χερια μας. Να απαιτησουμε ως ψηφοφοροι να ανοιξουν οι κοπριτες πολιτικοί  παραθυρα στην συνθηκη Σεγκεν.  Εδω εχουν κάνει πουτανα  για παρτη τους ολους τους νομους του ελληνικού κράτους απο ιδρυσεως του και μια μικρη εξυπηρέτηση σε ψηφοφόρους που στο κατω κατω της γραφης βρίσκονται σε κατάσταση ψυχικής φόρτισης δεν μπορουν; Ξέρουν οτι αυτοί οι ανθρωποι αν τους σταθουν στην δυσκολη στιγμή που περνάνε θα εχουν αιωνια την ψηφο τους; Και δεν λεω να κανουν κατι τρομερο.  Να για παράδειγμα στην συνθηκη για την βιζα υπάρχει ένας  ορος που θεωρείται ο σημαντικοτέρος η προσωπικη συνέντευξη . Αντί να ρωτάνε το κοριτσι τι δουλεία κανει , που βρισκει τα λεφτά για ενα τετοιο ταξιδι και αλλα τετοια χαζα να την ρωτανε πχ το ζωδιο της ταιριάζει με το ζωδιο του αγοριου της, αν αντεχει πάνω απο ενα μπουκαλι ουισκι στην καθησια της, αν είναι καλή χαρτοπαιχτρα και τι κόλπα  εχει για να κερδιζει πραγμστα που μπορουν να δωσουν καλό βαθμό στο κοριτσι,  και αντι να την κοβουν και μονο για τα ατελείωτα τατουάζ που εχει κανει να την ενθαρρύνουν να κανει και στις πατουσες κτλ. Πως ειναι ας πουμε οι συνεντευξεις για τους ημετερους στο δημοσιο κατι αναλογο.Σιγα τα ωα στην τελικη. Ποιο νοιαζετα στην Ελλαδα αν το κοριτσι του Λύστ πέρασε η οχι την συνεντευξη για να πάρει μια σκατοβιζα.  Και κανεις δυο ανθρώπους ευτυχισμενους και το ψηφαλακι βάζεις  στο τσεπακι. Για αυτό  συναδελφοι χρειαζομαστε οργάνωση.  Να πιεσουμε προς ο τις κατευθυνσεις για να παρουμε τα κοριτσια μας πίσω.
Αυτά  απο μένα και ελπιζω και αλλοι συναδελφοι να προσθεσουν ένα λιθαρακι σε αυτο το τοσο σημαντικο θεμα.
κατ αρχας ελεος κλαιω με το γαγγη τον αυστραλο μου το δινει στο χερι πακετο και το μπουφετζη-μπουφο σερβιτορο και καθαριστη καλιοπης του μπαρ που εγεινε κυβερνηση
μετα αυτο που εχω να πω ειναι οτι ....ουτε καν θελουν να πατησουν εκτος της χωρας τους , ισως μονο ενα 15θημερο αν τους ταξεις ψωνια απο αγορες τυπου μιλανου λονδινου παρισιου για να βγαλουν τις απαραιτητες φωτο για να εντυπωσιασουν τα αλλα βλαχοισσανακια , οποτε ακυρη η προσπαθεια εκδοσης βιζας , αστες εκει να χτυπιουνται να φοραν τις μαιμουδες να σουρωνουν να γιαμπαρονται και φυσικα να δινουν χαρα σε ολους τους παραπανω με το αναλογο αντιτιμο ..χαρα που για πολλους ειναι και η πωληση αγαπης και ερωτα ενα απο τα καλητερα προιοντα του μαγαζιου
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.351
Κριτικές
1
Like
35.425
Πόντοι
6.256
Ρε Mind,
Καπου άκουσα οτι εισαι αρχοντας με τις ταιλανδές και τους μαθαίνεις και διάφορα πράγματα για τη χώρα τους, αληθευει?
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.464
Κριτικές
36
Like
38.103
Πόντοι
18.565
Ρε Mind,
Καπου άκουσα οτι εισαι αρχοντας με τις ταιλανδές και τους μαθαίνεις και διάφορα πράγματα για τη χώρα τους, αληθευει?
Τωρα, γιατι πας να του τη πεις του Μαιντ; Οανθρωπος ειναι απο τα πιο αξιολογα νικ μεσα στο μπου, (ξερω οτι δεν χρειαζεται υπερασπιση-μπορει και μονος του,καλυτερα) δεν υπαρχει λογος να αντιπαρατεθομαστε για χαζομαρες.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.331
Πόντοι
28.786
Ρε Mind,
Καπου άκουσα οτι εισαι αρχοντας με τις ταιλανδές και τους μαθαίνεις και διάφορα πράγματα για τη χώρα τους, αληθευει?

Κοίτα φίλε !! Είναι δεδομένο ότι εμπνέω αρχοντιά σε σημείο που δεν το ελέγχω. Σας καθιστώ υπεύθυνους, όταν ξεπερνάω τα όρια να με σκουντάτε, για να συνέρχομαι !! :grin: :grin:
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.331
Πόντοι
28.786
Τωρα, γιατι πας να του τη πεις του Μαιντ; Οανθρωπος ειναι απο τα πιο αξιολογα νικ μεσα στο μπου, (ξερω οτι δεν χρειαζεται υπερασπιση-μπορει και μονος του,καλυτερα) δεν υπαρχει λογος να αντιπαρατεθομαστε για χαζομαρες.

Ευχαριστω φίλε !! :hi:
Αλλά δεν νομίζω ότι  υπήρχε πρόθεση "προσβολής".

Και μια και μιλάμε για Ταιλάνδη και Αρχοντιές !!

Μαντινάδα αφιερωμένη στους κρητικούς φίλους του thread και σε εσένα που ξέρω ότι έχεις ποιητικές τάσεις.


Οι Ταιλανδές θέλουν αρχοντιά,

Κα οι Tαιλανδοί μεθύσι,

Ο Ελληνας καλή ζωή

Και οι πολιτικάντηδες γαμήσι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom